0 oy
490 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
Yaklasmasin uzak dursun istiyorum linclemeyin bosuna hak etmiyorlar bunu napabilirim 

16 Cevaplar

0 oy
(13,202 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birliksen ayrıl ben öyle buldum kolayını 
(73 puan) tarafından
Ayrıldım çok şükür
-Reklam-
+5 oy
(1,698 puan) tarafından
Çok değişik kafalar.. Allah akıl fikir versin hepinize
tarafından
Neden hak etmiyorsa görmeyecek tabi neler okuyoruz görüyoruz benimde kayınvalidem beter biri olsa göstermem
(1,698 puan) tarafından
İyi de o çocuk sizin tapulu malınız değil. Hadi bir yere kadar engellediniz diyelim. İlerde çocuk demeyecek mi sen engel oldun ben babannemi seviyorum diye? Ben bu durumu çok gördüm. Bir akrabamız yıllarca görüştürmedi zor bela gördüler torunlarını. Çocuk 16 yaşına geldi ve “bıktım sizin çekişmelerinizden” diyip babannesigile taşındı üniversite sınavına girene kadar.

Ayrıca size beter biri olmaları, torunlarına da öyle olacak demek değil. Ne kadar da olsa ana baba hakkı var evlatlarının evladı yani. Sen görüşmek istemiyorsan eşinle yollarsın birkaç saat görürler. Ama sizin ne hakkınız var bir çocuğu çöpsüz üzüm gibi ebesiz dedesiz bırakmaya? Allah’ın da hiç hoşnut olacağı bir durum değil.
tarafından
Oldu kadın benim canıma okuyacak huzurumu bozacak ben ona çocuk yollayacağım kendi annem yapsa ona dahi yollamam büyüdüğü zaman ayrı doğruyu yanlışı öğrendiği zaman babası ile gidebilir ama başka türlü imkanı yok yollamam kocam dahi olsa ısrar edemez he kapım açıktır gelene gelme demem ama ben gitmem çocuğumu da göndermem buradakilerin yazdıklarına görevde o kadar iğrenç kaynanalar var ki hak ediyorlar o kimki benden dna testi isteyecek sonra da ben ona çocuk göstereceğim senin miden kaldırırsa canım bu lafa göster ne diyeyim
(1,698 puan) tarafından
Namusuna iftira atılmışsa o durum başka. Ama kaynanam bana laf sokuyor arkamdan konuşuyor. Kocamla arama giriyor diyerek böyle yaparsan bu yanlış.. namusun şerefin dışındaki bir konuda yapmamak gerek canım.

Her zilletin elbette bir izzet var içinde
Seyret çeh-i Ken’ân’ı ne devlet var içinde

Her zorluğun içinde elbet bir izzet, bir kolaylık vardır. Kenan ilinde kuyuya atılan Yusuf oradan çıkıp mısıra sultan oldu diyor. Hikâye malumunuz herkesin bildiği hikâye ama herkesin anladığı hikâyemi bilinmez. Bak buna ibret al diyor. Her inişin bir de çıkışı vardır. Her zilletin elbette bir illeti var…
tarafından
Kız sade laf falan soksa ben alırım adamın aklını zaten ama konu ağırsa bak arkadaş altta yazmış sanırım dna testi istedi diye sade laf söylese giderim ama bazıları kocayı doldurup karısını dövdürüyor onlarda hak etmiyor çocuk görmeyi bir iki lafa bakılmaz yoksa günahımı bile vermem böylelerine
+1 oy
(1,154 puan) tarafından
Benim evim ayrı ona rağmen hala geliyor ikinciye hamileyim doğumdan sonra 40 im çıksın hemen evi daha uzağa taşıyacağım benim annem gelebilir ama kaynanam gelemez yolu bulamaz devamlı birinin alması gerekir. Hatta kaynana derdinden eşime baskı bile yapıyorum şehir dışına taşınalım diye kafasına yattı ama önce biraz daha uzaklasayim sırayla bu isler
(1,154 puan) tarafından
Anasıdır gel der tabi ama o gelirse ben gidecegim tercih onun umrumda olmaz biliyor ben çocuğum var diye katlanmam kocama yeter katlandigim onun anası çocuklarım var diye diye boşanmamış dayak yemiş hakaret işitmiş durmuş benim annem babam 1 kere tokat attı diye 3 çocukla boşandı ben kocama hep diyorum ben annen gibi yapmam annem gibi yaparım diye o yüzden tercih onun hiç umrumda değil giderim anneme acarım davamı bakarım çocuklarıma onlarında canlarına minnet zaten:D
tarafından
Valla sinirlenmek haklısın inşallah gelmezde evinize kalmaya huzurun bozulmaz canım kimse evliliği bitsin istemez bir anne yüzünden ama çocuk kırmızı çizgi ben bile sinirlendim düşme olayına terbiyesizler ya sen pas verme o konuda gitsin ev tutsun size fazla yakın olmadan öyle baksın :)
(1,154 puan) tarafından
Ev tutar mı lütfen para lazım ana kız yatıyorlar çalışmıyorlar gelecekler bana eziyet olmaya
tarafından
Ay birde kızda gelecek hiç çekilmez Allah yardımcın olsun canım valla iyi düşünsün eşinde
(1,154 puan) tarafından
Hiç umrumda değil giderim anneme ben kaynana çekmek için evlenmedim sonucta
+1 oy
(1,244 puan) tarafından

Hamile hamile bunları mı düşünüyorsunuz. ?

Öncelikle Rabbim evladınızı  sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah :)

+1 oy
tarafından

annenede umarim esin gostermez;)

tarafından
ne yasadigini evet bilmiyorum kalbi kırılmışta olabilir ama o esinin annesi acaba aynı seyi kizin annesi yapsa eşi izin vermese görüşmesine kiz ne hissederdi birazda ben nerde yanlis yapiyorum deyin ya kaynananin adi çıkmış inmiyo asssgiya unutma sizinde anneniz kaynana  yengeniz annenize bu sekilde davransa kesin olarak yirtarsiniz
tarafından
düzenlendi
glshyılmaz belliki sen kaynanandan cekmissin yukardaki yorumlarına bakinca sende bence ezdiricek bi tip yok laf soktu diye  huzursuzluk cikti diye evladini gostermemek ne ya cocuk sizin oldygubkadar eslerinizinde
tarafından
düzenlendi
Çok şükür kaynanamdan bir kötülük görmedim herkese hak ettiği değeri veririm ama kendi annem dahi olsa gelipte bana dna testi yaptır bu çocuk eşinden değil dese günahımı vermem ben bırak çocuk göstermeyi gerekirse eşimi bile yollamam ufak tefek tartışmada çocuk göstermemek olmaz evet bende giderim selamımı veririm gelirim ama iş namusa gelirse adamın aklını alırım sizin kaynananız gelipte bu çocuk oğlumda değil diyip sonradan sizde o çocuğu gösterirseniz kusura bakmayın o sizin ve eşinizin midesizliği
tarafından
tatlim sorun suan post sahibinin post sahobi gerekcesini daha sonra acikliyo  biz muneccim degiliz kaynanasinin dna testi istegini nerden bilelim tabikide boyle bi durumda çocuğu gostermemek degil oyle insanlarla muhattap bilr olmam namusumuz herseysen once gelir
tarafından
Öncedende paylaşmıştı evet ama haklısın buraya da eklemesi lazımdı canım
0 oy
tarafından

Ayriysan  mesafeni koru  bende göstermiyorum

(73 puan) tarafından
Çok şükür ayrildim illaki görecekler ama cocumun onları görünce istememesini istiyorum
tarafından
Sen şuan için  doğumuna odaklan cnm boşver
0 oy
(932 puan) tarafından
Bebekken hiç fark etmiyor ki çocuk.kim.gelmiş gitmiş 6..aydan sonra belki ama belki barışırsınız gün doğmadan neler doğar 
0 oy
(607 puan) tarafından
Götürme geldiğinde müsait değildim de kapıyı açma görüntülü mu arayacak duymadm de falan filan
0 oy
tarafından
Yani bunun mümkün olduğunu pek sanmıyorum canım sen ne yaparsan yap kan çekiyor yine çocuk hoc görmese bile babaanne dede soruyor benimkiler bir gün nenelik dedelik etmiş değil hiç bir zor günde yanımızda değiller ama gel gör ki hala hak hukuk deyip çocuk görmek istiyorlar ben alıp götürecekmişim onalrda hazırca torun sevecek iş kocanda biter eğer oda ayni kafada ise seni destekler ama tam tersiyse istersen sen surda sinirinden öl o yine torlar toplar çeke çeke götürür 
0 oy
tarafından
Uzak tutamassın canım malesef sadece gelip gimezsin
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Böyle istiyorsun ya tam tersi oluyor.sen oluruna birak.
0 oy
(568 puan) tarafından
Seninle problemi varsa çocuğunla ne alaka. Torunu elbette görür. Eşin ailen hakkında böyle dese hoş olur mu? Cidden bazen kaynanalara hak veriyorum sevgin olmayabilir ama saygın olsun.
(73 puan) tarafından
Kaynanam hamile olduğuma inanmıyor eşim gurbette çalıştığı için doğunca DNA yaptır Dior sen bu yorumu yaparken vicdanenmi bir yapiyorsun
(568 puan) tarafından
Bunu belirtmen gerek o zaman postta müneccim miyim ben :D
(73 puan) tarafından
Bilip bilmeden yorum yapmazsın ozman
(568 puan) tarafından
İyi de belirtmemişsin diyorum canım neyi anlamıyorsun. Ay size az bile ya neyse canim hadi sana kolay gelsin.
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Hak etmiyorlarsa gösterme benim çocuğumu da k.validem 1 kere gordu onu da ben götürdüm  k.peder 1 kere bile gormeye gelmedi gorürsem altin takmak zorunda kalirim dedi . Bende gostermiyorum hic birine 
0 oy
tarafından
Benimkide bana göre hak etmiyor ama yaşadıklarımiz benimle ilgili oğlunun çocuğuyla degil. 3 seneye girdi konuşmuyoruz gidip gelmiyoruz ama çocuğumu babası her işten geldiğinde evlerine gönderdim 1 2 saatligine. Hala da devam eder bu durum ne zaman çocuğum büyür kendisi karar verir buna :)
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Gitme onlar aradiklarindada müsait değilim de
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Yakındadanız zor cnm

Uzaksanız çok güzel görmez de bilemedım yakın mısınız uzak mı 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 330 göst.
0 oy
9 cevap 404 göst.
0 oy
14 cevap 460 göst.
5 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Meleksss (4,712 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 736 göst.

381,699 soru

11,426,881 cevap

34,987 kullanıcı

...