0 oy
987 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar benim 25 yaşında kız kardeşim var hayatında birisi var ama düzgün biri değil işsiz güçsüz muhtemelen madde de kullanıyor kolu falan hep dövmeli.. Ailem asla razı değil bu ilişkiye annem defalarca iyilikle konuştu ablam ve ben aynı şekilde..  bizi dinlemiyor en son babama söyledik son raddeye geldi..  babam da bi arkadaş gibi konuştu kızım konuşma seni öyle birine vermem dedi. Kardeşim üniv mevzunu abdestli.namazli kuran okuyan dini bütün biriydi nasıl oldu böyle biriyle bu hale geldi anlamadık. Ne görücüleri geri çevirdi düzgün aile çocuklarını..  gitti bu zuppeyi nerden buldu anlamadık. Neyse babam en son dedi babalık hakkımı helal etmem konuşmaya devam edersen diye ve hala konusuyor.. Bugünde annemle tartışmış üstüne gelmeyin pişman olursunuz bilmem ne.. Kaçmam ama.kendimi öldürürüm diyo.

Annem de dediki söyle gelsin istesinler ama bizi öldü say ailen yok git ne halin varsa gör dedi.. Ve sonuç hala vazgeçmiyor.. Biz biliyoruz ki evlenirse mutsuz olacak. Çocuk şimdiden kisitliyor hiç bi yere bırakmıyor ablamla bile dışarı çıkmasına izin vermiyor o derece ve dahası da var kardeşim anlatmıyor bize..

Ne yapalım bana birşey diyin. Bi hüsrana sürükleniyor..   :(

38 Cevaplar

0 oy
(2,630 puan) tarafından
Bu işte bi *** var kardesin korkuyor mu birseylerden acaba?
(4 puan) tarafından
Sorduk kuzum yeminler esiyor birşey yok sadece beni rezil etmeyin küçük düşürmeyin diyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
İnsan az çok tipinden nolduğunu anlar belliki iyi degil gençler kendi ayakları ile gidiyorlar gözleri kör olmuş resmen bence konuşun karşi tarafla kızdan uzak dursun 
(4 puan) tarafından
Kız konuscazda kardeşim kıyametleri koparıyor konuşmayın aramayın diye.
0 oy
tarafından
Kız evlenirde aileniz görüşmezse daha kötü adam sahipsiz kaldı diye kıza yapmadığını bırakmaz 
(4 puan) tarafından
Açsın gözünü oda daha şimdiden hayati zindan etmiş ondan dışarı çıkarmıyor ya. Bi insan bu kadar kör olamaz.
0 oy
tarafından
Ah garibim ya bide o kısıtlanmalsrini herşeye ksrismalarini beni seviyor olarak görüyor şuanda o . Öyle bir perde inmiş ki gözüne umarım pişman olmadan gerçekleri öğrenir yoksa öyle bir tecrübe edinicek ki anlattığıniz kadarıyla . Çok üstüne gitmemeye çalışın daha çok ona sarılır Allah göstermesin . 
(4 puan) tarafından
Öyle kuzum şuan akışına bıraktık..
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Maalesef yapacak hiçbişiniz ykk

Bu hayatı yaşayıp görecek oda
(4 puan) tarafından
Yazık eder kendine gül gibi kız. El bebek gül bebek büyüttük onu..
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Benim kardeşimde evli 2 çocuklu ve daha boşanmamış birini sevdi biz baskı yaptıkça evi terketti gitti ona ev tuttu bende yoğun çabalar sonunda annemi razı ettim ve barıştırdım dedim kendi yaşasın görsün ne olacak ama ailem benim arkamda değil diye düşünmesin ki kız çekip giderse yalnızım kimsem yok demesin ben eşimle evlenmeden önce tanıştıran kişi yüzünden herkes önyargılı yaklaştı istemedi ama şuan herkes kıskanır derecede sülalenin en iyi en vefalı damadı olarak görüyo iyi araştırın belki yalandır brlki siz baskı yapmazsanız oda inatlaşmsyı bırakır
(4 puan) tarafından
Canım annem çocukla konuştu bi konuşmasıyla kendini belli etmiş.
0 oy
(119,481 puan) tarafından
Insan cekecegi cileye asık olur derler ya o hesap acaba kardesine bisimi yaptilarki büyü falan gibi 
(4 puan) tarafından
Valla bizim de aklımıza geliyor ama ben ihtimal vermiyorum yada konduramıyorum.
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bazı insanların maalesef gözü kapalı oluyor, ve kötü birsey yasamadan anlamıyor, bir müsibet bin nasihattan iyi derler ya oyle Allah korusun kotu bisey yasamadan vazgecer umarım
(4 puan) tarafından
Inşallah canım inşallah..
0 oy
tarafından
Kötü şeyler olmadan verin görsün gerçek yüzünü. 
(4 puan) tarafından
Annemler vermez asla. Sinirle diyor gelsin vereyim bizi unut diye ama babam asla vermez.
tarafından
Ana baba izni olmadan mutlu olmaz yani diyim
(4 puan) tarafından
Bunu düşünecek yaşta..
0 oy
(968 puan) tarafından
Ayy bizi anlatmissin ablamla enistem oyle enistemle ugrasiyoruz madde falan yok ama cok başi boş 10 gundur perisan olduk kkavga edip anneme gitmisti babam en son yollamadi bosanacaksin dedi ama zehir etti bize annem en son kovdu evden 
(4 puan) tarafından
Ya işte bizim kız bizi dinlemese sonu hüsran. Allah korusun ya öldürür ya süründürür öyle bi insan.
(968 puan) tarafından
Ablamda oyle konus konus anlatamadik kendi hep sikayet ediuodu bosan diyip is ciddiye binince benim yuvami yikiyonuz dedi cok zor
(4 puan) tarafından
Işte insan buna deli oluyor.
0 oy
tarafından
Bence suan kardeşine ters gidiyorsunuz ki evlendirmek ne demek daha 25 yasinda zaten gelsin istesin ne demek. Üniversite mezunu ne okudu neden çalışmıyor? Ona onsuz daha iyi bir hayati olabileceğini göstermeniz lazim ama ters giderek değil ne yazik ki bir konuşma ile  pes edip hemen reddetmissiniz. 
(4 puan) tarafından
Bir konuşma değil canım.. ailem aylardır tamamen iyi niyetiyle konusuyor gösteriyor hatta annem şehir dışındaki düğüne bile gitti ikisiyle neler neler konuştuk ne örnekler verdik burnunun dikine gidiyor.
tarafından
Tamam biraz daha zaman verin bence o zaman inatlasmayin suan kaçabilir tamamen kaybedersiniz.
(4 puan) tarafından
Annemi babamı aradım az önce zamana bırakın dedim. Hiç bir şey olmamış gibi davranın dedim tamam dediler..  Inşallah doğru yolu bulur..
0 oy
(19 puan) tarafından
Ya esrar falan varsa kotu. Biz teyzemden cektik. Amma teyzemi kacirmisdi. Kendi rzasi yoktu. 3cocukla ortada kaldi. Yanlis oldugunu guzelce anlatmak gerek. Simdi gozu hic bir sey gormuyor amma gormesini saglamak lazim. Yazik. Sonra 4duvara kapatir. Neler cektiyini bilemezsiniz
(19 puan) tarafından
Inadlasmadan örnekler vererek.allah hakkında hayırlısını versın
(4 puan) tarafından
Kuzum vallahi sen görsen evdekiler nasıl davranıyor ona nasıl el üstünde tutuyor.. en son annemi çok kırdı o çocuğu anneme tercih ediyor annem de dayanamadı öyle dedi.
(19 puan) tarafından
Aklınıy çelmışler belli.anne yureyı oda ıster kızı en ıyısıne layık olsun.kardesının gozelerı kapanmıskı annesıne babasına tercih edir.ona babanın hayrını almasını soyleyın baba hayır vermezse mutlu olamaz.
(4 puan) tarafından
Aynen.oyle  valla ben dün sabahabkadar konuştum.  Akışına bıraktık  artik inşallah gözleri açılır..
(19 puan) tarafından
Aynen hakkınızda hayırlısı
0 oy
tarafından
Yapacak hiç bişey yok dövüp odalara kapatın diyemeyiz 

İnsanın basireti bağlanıyor göreceği ve yaşayacağı varsa yaşayıp gördükten sonra oda anlayacak çünkü dediğim gibi vereceğiniz bir sınav varsa Allah elini kolunu bağlıyor insanın 
(4 puan) tarafından
Orasi öyle ama gozgore gore de böyle bi evliliğe ailem asla izin vermez.  Bi bilseniz kimleri kimleri reddetti.
0 oy
tarafından
Nişan yapın . Ama Nişan süresi uzun olsun en az 5-6 ay kadar birbirlerini tanısinlwr kardeşin zaten zamanla olacaklara katlanamayop kendisi yüzüğü atacaktır 
(4 puan) tarafından
O öyle biri değil kuzum tam bi *****..
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Canım onun gözü çocuktan başkasını görmüyor artık demekki çünkü sen ailen olması gerekeni yapmış solemissiniz varsın evlensin bakalım ya siz yanilacaksiniz ya o . Durumu ciddiye almak lazım ne kendine zarar versin nede sizi daha kırsın 
(4 puan) tarafından
Valla evlenirse kendini yakacak kuzum annemle babam reddeder..
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Merak ettim kız kardeşin o çocukla hala konuşuyordu?
(4 puan) tarafından
Yok cnm çok şükür bir kaç ay önce bitirdiler tamamen  :)
(1,122 puan) tarafından
Ohh iyi cnm çok sevindm:)
(4 puan) tarafından
Bizde valla :)
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Cnm kerdesin birlikte felan olmuş olabilirmi tehditdr ediyor olabilir cocuk
(4 puan) tarafından
Yok kuzum Allah korusun... olmamış bizde eminiz ondan. Zaten bitti gitti..
(3,419 puan) tarafından
Ayrildilarmi
(4 puan) tarafından
Evet cnm.en son ablam konuştu cocukla biraz ağır, sonra bitirdi daha ne aradi ne sordu..

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 469 göst.
17 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Eda... (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 193 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 289 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 803 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Sevgi25 (1,013 puan) tarafından soruldu

381,122 soru

11,409,920 cevap

34,946 kullanıcı