0 oy
978 göst.
Diğer kategorisinde (4 puan) tarafından
Kızlar benim 25 yaşında kız kardeşim var hayatında birisi var ama düzgün biri değil işsiz güçsüz muhtemelen madde de kullanıyor kolu falan hep dövmeli.. Ailem asla razı değil bu ilişkiye annem defalarca iyilikle konuştu ablam ve ben aynı şekilde..  bizi dinlemiyor en son babama söyledik son raddeye geldi..  babam da bi arkadaş gibi konuştu kızım konuşma seni öyle birine vermem dedi. Kardeşim üniv mevzunu abdestli.namazli kuran okuyan dini bütün biriydi nasıl oldu böyle biriyle bu hale geldi anlamadık. Ne görücüleri geri çevirdi düzgün aile çocuklarını..  gitti bu zuppeyi nerden buldu anlamadık. Neyse babam en son dedi babalık hakkımı helal etmem konuşmaya devam edersen diye ve hala konusuyor.. Bugünde annemle tartışmış üstüne gelmeyin pişman olursunuz bilmem ne.. Kaçmam ama.kendimi öldürürüm diyo.

Annem de dediki söyle gelsin istesinler ama bizi öldü say ailen yok git ne halin varsa gör dedi.. Ve sonuç hala vazgeçmiyor.. Biz biliyoruz ki evlenirse mutsuz olacak. Çocuk şimdiden kisitliyor hiç bi yere bırakmıyor ablamla bile dışarı çıkmasına izin vermiyor o derece ve dahası da var kardeşim anlatmıyor bize..

Ne yapalım bana birşey diyin. Bi hüsrana sürükleniyor..   :(

38 Cevaplar

+9 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım bazen insanda göz perdesi kapalı olur. Bence yapılması gerekeni söylenmesi gerekeni söylemişsiniz. En iyisi görmemezden gelmeniz. Yani evlenmesine mani olmadan evlendirmeyin yani geleceklerse maddi dururumumuz yok suan baban desin. Bir yıl sonra anca desin. Annen dünürler gelcek koltuk takımını değişmeden olmaz desin. Oyalayın. Siz oyaladıkca cocuk baskı kurunca sıkılacak baskı kurulan taraftan. O yüzden siz baskı kurmayın. Ablanla cıkmasına laf ediyorsa ablan desin tamam canım sen kır dizini erkek arkadasını dinle ben diğer kardesimle cıkarım. Çıkın gezin tozun resim atın. Evde yemek bişi yap yiyelim. Sen alış bu halllere simdiden böyleysen evlenince görüşemeyiz ağlama bize de.
(1,664 puan) tarafından
Cok mantikli
(734 puan) tarafından
Kesinlikle denenebilir ve olumlu sonuç verebilir size.Yasaklanan herşey daha cazip gelir insana
(2,545 puan) tarafından
Aynen yasaklanan cazip gelir. Gözü kapalı kızın ne desen bir sonuç vermez. Tamam dicen ama oyalıcan kardesler gezicek tozucak o bakıcak. Sonra aralarına katılmak istediğinde bir sey demeden keyif nasıl alınıyor görcek. Bunlar zamanla olabilir. Çünkü söylenmesi gerekenleri söylemişler. Anne babada konussa bile konussun yapacak bir sey yok dicek anlayana kadar konussun siz ciddiyete dökmeyin ciddi bir ilişki gibi yakıştırma yapmayın. Ki evliliğe adım atmasınlar
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Dış görünüşle yargılamayın kimseyi dövmeli olan kötümü oluyo 

(4 puan) tarafından
Canım  dövmeleri sıradan değil.ki.. serseri tarzı ve esrar kullandığını duyduk. Daha şimdiden anneme babama rest çekiyor kardeşimi kısıtlıyor sen olsan böyle birine kardeşini layık gorurmusun?
tarafından
Görmem tabi ama ben dövleri için önyargılı olmayın dedim sadece ama esrar filan kullanıyormuş Rabbim hakkında hayırlısı neyse onu nasip etsin inşallah
+1 oy
(1,264 puan) tarafından
Şimdi onu kısıtlıyor diye cok hoşuna gidiyordur kıskanclık sanıyordur ama sadece hastalık yarın öbür gün baba evine izin vermiyecek Allah bilir kac cocukla ömrü 4 duvar arasında gececek eşi de her gece dışarıda olacak belki her gece 1 e 2 ye kadar ağlıyacak 5 kuruş versin diye sürekli eline bakıcak sonra kafasına dank edecek babamın kuru ekmeğine kurban olayım diyecek ama gec olacak boşanmak istese cocuklarıyla tehtid edilecek en kötüsü madde bağımlısıysa belki şiddet görecek bir kadının daha mahvoluşu olacak keşke babasını annesini dinlese keşke şuan ona mutluluk veren şeyler daha  sonra ona cok acı verecek 
(1,454 puan) tarafından
Ne kadar mantıklı bi yorum gerçekten.  Şuan sadece hoşuna gidio adamın kisitlamasi
0 oy
(1,291 puan) tarafından
Postunu okuyunca acaba geri dönüşü olmayan bisey mı yaptı diye düşündüm belkide yaşayıpta görecek bazı şeyleri
(4 puan) tarafından
Benimde aklıma geldi sorduk ta yeminler ediyor yanlış bisi yapmadım sadece baglandım kopamıyorum diyor.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kendi haline bırakın üstüne gittikçe sizden uzaklaşıp ona gidecek 
(4 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama kendi haline de bırakdıkça görüşmeye devam edecek.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama ilk önce bı araştırın bakın.dis gorunusle yargılamayın 
(4 puan) tarafından
Annem çocukla birebir  görüştü hiç içime sinmedi dedi anneler hisseder bilir.. çocuğu kime anlatsak uzak durun diyorlar.
(9,247 puan) tarafından
Annen sezdiyse tamamdır.
0 oy
tarafından
Canım 25 yaşında eşek kadar kız kendi aklı düşüncesi var annen artık resti çekmiş ne yaparsanız yapın dinlemez o sizi Allah korusun bir boşanma olsa bütün kapıları daha şimdiden kapalı isterseniz bir psikoloğa götürün yada siz danışın ne yapalım nasıl davranalım falan diye 
(4 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun valla bak hiç aklıma gelmedi çok sağol canım.
tarafından
Rica ederim canım benim inşallah aklı başına gelir
0 oy
(3,316 puan) tarafından
Çok üzüldüm gerçekten. Gençler geç olmadan fark etse keşke. Kardeşinizin yaşı küçük sayılmaz. Biraz zor gibi. Etraftan örnek verin. Hayal edin.soru sorun. Mesela iysizse nasıl geçinecek. Boğaz denen şey beklemez. Her gün yemeklik malzeme. Onu birileri verdi diyelim. Kira? Çocuk? Sigorta?sağlık? Bunları böyle sakin sakin konuşun. Sert davranmak işe yaramaz. Ön yargılı değilse profesyonel bi destek alsa. Gidip anlatsa. 
(4 puan) tarafından
Canım sen annemle babamın ona olan tutumunu bilsen dersin ki bu kız prenses mi  derece. Biz 5 kardeşiz  4unuz bi yana o bi yana babam arkadaş gibi yaklaşıyor anlamiyor. Böyle bi kız değildi sevgilisi bile olmadı bu zamana kadar. Bize hocalaik taslardi günaha girmeyin bilmem ne diye şimdiki halini görüyorum çok üzülüyorum çok.
(3,316 puan) tarafından
Vaktiyle duygularını çok baskılayan veya baskı görenlerde olabiliyor. Annen baban yok yerine seni istiyorsa düzenli işe girsin,kendini bize kabullendirmek, sana iyi bakabilmek için çaba göstersin deyin. Serbest kalıp biraz onunla takılsa bi süre sonra bıkar zaten. Ama işte gençler duygular hormonlar ve toplum aile Elalem arasında sıkışıp kalıyor. Anlayamazsınız ama onu dinlemeye çalışın. Hepten kaybolmasın.
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım yanlış anlama ama şimdi istediğini değin kendi vazgeçmediği sürece asla vazgeçmez ve siz çok yanlış yapmışsınız tehdit ederek annen baban yok diyerek iyice kızı ona bağlıyorsunuz demeniz gereken tek şey zamana bırakalım olmak olur yoksa kaçma ihtimali de var zamanla belki görür görmezse de ilerde en azından kendi seciminin sonucu olduğunu anlar . Zorla biraktirirsaniz size düşman olur
(4 puan) tarafından
Canım ayalardır tek kelime etmedik bilmemize ragmen baktım bizim cozutuyor artık el attik.  Ne yemek yiyor ne uyuyor 7/24 tel de komusuor kavga ediyor ağlıyor e annemde bunları duyunca mecbur müdahale ediyor.
(1,072 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım şimdi aklıma birşey geldi ama söylesem mi söylemesem mi bilemedim böyle ısrarcıysa kardeşin acaba birşey yaşanmış olabilir mi 
(4 puan) tarafından
Yok canım öyle bi kız değil herşeyi yapar gezer tozar onu yapmaz. Sorduk ta uygun bi şekilde kurana el bastı yanlış bisi yapmadım diye.
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Bir şey diyim mi bizimde başımıza geldi böyle bir olay çok yakinimiza.. Anlattığın gibi dövmeli falan ailesini hiçe sayiyordu çok yiprandilar kızda çok güzel kapalı birisi normalde olsa dönüp bakmaz yani . Neyse ucundan döndüler bir cinci hocaya baktirdilar adam bir sürü büyü yapmış son buluşmasında ayakkabı almış onları giydirip kacircakmis fırsatı olmadı. Kaçırdığı kızları da geneleve satiyormus sonradan araştırdılar gercek çıktı zaten cinleri olan insanlar ordan alıp buraya laf taşıyorlar. Okundi bir güzel kız bir anda soğudu kendide ne yaptığını bilmiyordu amaan evlerden ırak aile ne halin var deseydi şimdi kız kim bilir nerde olacaktı 
(4 puan) tarafından
Ayyy tüylerim diken diken oldu.. Annemde dedi bu ihtimali ama.ben kadına bağırdım öyle şeymi olur diye. Demekki oluyormuş.
(3,075 puan) tarafından
Oluyor oluyor benim de bi arkadaşıma bi erkek yapmıştı onunla evlenmzsi için büyü yaptı kız evlendi 1.5 2 sene sonra boşandı ama iş işten geçmişti psikolojisini bozdu kaç ay geçti anca toparlandi
0 oy
tarafından
Olan ona olacak benim kız kardeşim de aynı şekilde bulmuştu birini alkolik madde kullanan ailesinin ne olduğu belli değil baba hapiste anne ölmüş abisi var evli ablası var bi değişik neyse kız kardeşimi çocuğun abisi aramış aklın varsa ayrıl bizden sana hayır gelmez belli ki sen iyi ailenin kızısın demiş kız kardeşim devam etmiş neyse biz öğrendik kavga gürültü olaylar olaylar en son annem tamam kabul ederim gelcek bu şehirde yaşıceniz alkol madde olmayacak düzgün bi işe girip çalışacak kardeşim tamam o benim için hepsini yapar dedi sonra söylemiş çocuk da baname deyince bizimki kaldı ortada sonra ayrıldılar çok şükür. Rabbim karşılarına hayırlı insan çıkarsın 
tarafından
Benim eşim alkol madde kullanmaz anne babası başında olduğu halde ben neler çektim aldım karşıma kardeşimi konuştum eşimden neler çektiğimi anlattım tek tek yaşadıklarımı bak dedim benimki böyleyken bile bunları yaşadım senin sevgilin anne baba ne demek bilmiyo biz abdestli namazlı aileyiz o içki içip eve gelecek belki sana şiddet uygulayacak belki sana da iç diyecek mutlu olacak mısın dedim bişey demedi sonra hiç birimiz bu konuyla ilgili konuşmadık en son öğrendik kardeşim bizim dediklerimizi söylemiş çocuk ben bırakmam hayatımı vs demiş kavga etmişler ayrılmışlar
(4 puan) tarafından
Ayy ne güzel.kurtulmus sizin.ki. bizim ailemiz de öyle vallahi annem babam hacı dini bütün insanalriz. Kendisi de kaç kere kuran-i hatim etti kimseyi beğenmezdi gitti böyle birini nerden buldu anlamadık.
tarafından
İşte bazen insanın basireti bağlanıyo ben eminim ki sevgilisi ona vaadler veriyo evlenelim sen beni düzeltirsin bana kimse öğretmedi sen öğret ben senin istediğin gibi olacağım sen şimdi beni bırakırsan günahına girersin vs vs gibi şeyler söylüyordur ama asla öyle olmayacak evlenecekler kız kardeşin gel namaz kılalım dese kavga edecek gel içki içme günah dese günahı sana mı yazılıyor diyecek. Ben yaşadım bire bir eşim tanıştığımızda az da olsa içen bi insandı namazdan kurandan uzak görgü ahlak kurallarını bilmeyen biriydi bana bu söylediklerimi söyledi tamam şimdi içmiyo ağzına sürmez ama namaz da kılmıyo diğer şeyleri az da olsa öğrendi ben çok pişmanım kendim gibi biriyle evlenmediğime hâlâ daha her gün kavga ederiz
(4 puan) tarafından
Ayyy çok doğru valla o kadar haklısın ki...
0 oy
(202 puan) tarafından
Siz yapma etme dedikce daha da kiymete biner daha cok sarilir ona. Iliskisini kesmesini istiyorsunuz ailece anladigim kadariyla ama bence akisina birakmak lazim. Simdi kazara evlenirlerse donusu zor olur. Birakilmali ki gezsinler gorussunler bir sure sonra eger cocuk anlattiginiz gibiyse bi noktada zaten iliski catirdar. Simdi kapilmis bi ruzgara gidiyo muhtemelen gozu hic bir sey gormuyo. Bi yerden sonra yasaklar da oryadan kalkinca iliski monotonlasmaya baslar kardesinizin gozu acilir. Pisman olucagi bir sey yapmasin yeter. 
(4 puan) tarafından
Canım valla pişman olacak gibi değil. Çocuk bunu kisitladikca bunun hoşuna gidiyor. Dişçiye bile gitmesine izin vermiyor. Benim babam bile bu kadar sıkmaz bizi.. Biz müdahale etmedikce o zıvana dan çıkıyor.
(202 puan) tarafından
Iste mutlaka bi yerde bu durumdan sikilicak ama cocuga heycaninin biraz azalmasi lazim. Bu da zamanla olur ancak iliskiyi yasadikca. Siz nekadar cekmeye calissaniz ona daha tatli gelicek. Ben olsam hersey normalmis gb davranip yani evlenebilirsiniz ama atiyorum 1 yil birbirinizi taniyin yine istiyorsan evlenebilirsin gb.. Davranirdim. Siz kisitlayinca kiz size bir sey de anlatmiycak. Bu sekilde hem ona o zamani vermis olursunuz hem de kontrol altinda tutabilirsiniz. Diger turlu ne olup bittiginden haberiniz olmicak kizin hayatinda. Yasi da buyuk. O istedikten sonra herhangi bi yaptirim uygulayamazsiniz. Cok zor ya ins kardesiniz icin hayirlisi neyse o olur yarin oburgun keske demez.
0 oy
(263 puan) tarafından
Canım rabbim doğruyu göstersin inşallah. 

Ama o aklına koyduysa siz ne söylerseniz söyleyin onu yaşamadan anlamaz malesef 
(4 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun vallahi.. kendini ateşe atmasın da..
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ben olsam nişanlanmalarına izin veririm. Nisan süresini da en az 1 yıl diye belirlerim. O 1 yıl içinde mutlaka o ailenin de cocugun da yüzlerini görecektir. Bu 1 yıl içinde de onların yüzlerini görmesi için herseyi yaparım abla olarak.
(4 puan) tarafından
Ailesi burda değil ki cnm ve ben daha çocuğu canlı görmedim bile annemlere uzak oturuyorum ben.
Bide abim asla ama asla vermez öyle birine.
0 oy
tarafından
Kuzum ya acaba neden bu kadar kör oldu kardeşin muska felan yaptırmasınlar valla direk aklıma bu geldi çünkü insan göz göre göre de kendini ateşe atmaz
(4 puan) tarafından
Vallahi kuzu biz de bunu düşündük ama ben ihtimal.vermedim ola da bilir..
tarafından
Valla canım aklima direk bu geldi baktırın bir hocaya herşey olabilir
(3,075 puan) tarafından
Ihtimal verin bence bi arkadaşıma yapilmisti evlendi sonuç 1.5 sene sonra bosandi psikolojisi bozulmuş bi şekilde.
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Bı insana ne kdr zıt gidilir ise bildiğini okur Cnm zamana bırakın illaki doğruyu görecektir. Ama kardeşinden faydalandı ise tehdit vs ediyor ise bilemiyorum cnm
0 oy
tarafından

Takildigim tek nokta, benim de dovmelerim var, neden kolu molu hep dovmeli denmis ne alaka? Burdan sonrasini okumak icimden gelmedi :((((

(Muhtemelen birazdan yine sacma sapan linclenecegimi bile bile bu yorumu da yazdim ya, kendim kasindim su an)
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Baska bi problem olmasin canm tehdit şantaj gibi Allah korusun 
0 oy
(355 puan) tarafından
İnsanları dış görünüşe göre mi yargiliyorsunuz  o insanı araştırın iyice
(4 puan) tarafından
Yok canım keşke sadece dış görünüş olsa..
(355 puan) tarafından
İnşallah gerçekleri gorur
(4 puan) tarafından
Inş canım.

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 462 göst.
17 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Eda... (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 186 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 288 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,700 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 791 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Sevgi25 (1,013 puan) tarafından soruldu

379,432 soru

11,357,788 cevap

34,833 kullanıcı