0 oy
598 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından

Zalimlikleri tek tek yazmayacgm anlayan anlar zaten günümüz de yapılan herşey ;)

Dinimizde yeri ne cezası ne bilen var mı merak ettim??

10 Cevaplar

0 oy
(15,747 puan) tarafından
Zalimlik zulumluk farklı farklı konularda ele alınmış  hepsinin yeri de görecekleri de  ayrıdır. Cezasız elbette ki kapmayacaklar öteki dünyada Rabbimin adaleti var 
(3,769 puan) tarafından
Kısaca ozetle sordum cnm
Bliorm cezasını alacklr da ne az çok nedir onu merak ediyorum ben
(15,747 puan) tarafından
Canım her kul cezasini cehennem ile.cekecek zalimin zulmu da cehennemdir orda yanmaktir eşine yaotigi kul hakkına da girmiş oluyor mesela oda ekleniyor
(3,769 puan) tarafından
Hangisi cancağızim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cehhenemin en dibi galiba bilemiyorum o kadar dini boyutunu canim
(3,769 puan) tarafından
Hahaha ilahi kız:D
0 oy
tarafından
Zalimlere öyle soracakki rabbim karşına dikicek yaptığı insandan hesap soracak yalan söylüyrmez inkar edemez ona o pişmanlık cezasını verecek
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Cehennemde bir ine ucu kadar delik açılmış olsa tüm evreni yakar kavururmuş.. Düşün artık gerisini.. Cehennem azabını az çok okudum... Burda yazılmaz ama canım. İstemeden okuyanlar etkilenir. Sen kaldırabilirim dersen nette videoları var anlatımlı.. İnsan okudukça hem korkuyor hem şükrediyor. Çünkü bu dünya için birbirini kırıp gecirip her türlü işkenceyi yapanlar cezasız kalmayacak cok şükür.. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın.. Cehennem azabı kabir azabı çektirmesin.. Kadınlara ne mutlu ki bebeklerini doğururken çektikleri her sancı da kabir azabı olacak günahlarından arınıyorlsr..
tarafından
ben de temel islam ansikolopedisinden okumuştum paylaşmak da istedim ama korkanlar olur diye yapmadım
0 oy
tarafından
Aldatmanin, fitne çıkarmanin, iftira atmanın, müslüman birini öldürmenin, kâfir birini öldürmenin hepsinin ayrı ayrı yeri var.
0 oy
(912 puan) tarafından
Valla dinimizce kocanin karısı üzerinde herturlu hakkı var ama. Kadın kocasına of bile diyemez ne olursa olsun gönlünü hoş etmeli falan filan haa cehennem de yanmasını beklicez onu da girurmjyuz bilmiyorum işte 
(7,268 puan) tarafından
Hicte oyle degil dini bilmeden konusmayin bence. Kadininda dinde haklari var. Ne demek of dile diyemez
(912 puan) tarafından
Bilmeden konuştuğumu nereden biliyorsun kusura bak yada bakma kadına çok değer verilse erkeğe harem kurma hakkı vrrilmezdi bir erkeğe üç evlenme hakkı tanınıyor neden bana bunun mantıklı bir açıklamasını yaparmısin lütfen
(7,268 puan) tarafından
Allahin ayette emrettigini sorgulayan insana ne acıklayabilirim ki???
(912 puan) tarafından
Sorgulamıyorm sadece bilmiyorum bana bunun açıklamasını yaparsan çok memnun olurum
(633 puan) tarafından
Bir anne emine canım bu arkadaşa hiç laf anlatma. Önce tartışır sonra seni cahil ve yobaz ilan eder daha sonra da küfür eder.
Geçen aynı konuşmalar gerçekleşti o yüzde yorulma
(912 puan) tarafından
Aaa sende şu yobazlardansin doğru hatırladım naber bebeğim nasılsın
:)) özletme kız kendini arada gel böyle
(7,268 puan) tarafından
Cihat zamaninda dul kalanlar oluyordu erkekler sayi olarak azdi tam bilmemekle birlikte bu sebepten erkekler coklu evlilik yapiyor. Yada mesela cocugu olmuyor bosamaktansa baska biriyle evleniliyor. Bu benim nefsime zor gelen bi durum oldugu icin bide kendimi pek ifade edemedigim icin aciklayamiyorum. Ama o ayette ikiser ucer dorder nikahlayin dedikten sonra. Tek kadinin daha hayirli olacaginı soyluyor. Aralarinda adaleti saglayabilecekseniz evlenin ki saglayamazsiniz yada saglamaniz cok zor deniliyor. Aslinda dort ese kadar izin veriliyor ama arkasindan engel koyuluyor. En hayirlisinin tek es oldugunu soyluyor.aslinda detayli sekilde tefsirlerde bahsediliyor ayetten
(7,268 puan) tarafından
Mirketanne tuh o kadarda yazdim ama gerci gercekten merak etse acar tefsiri okur.
(912 puan) tarafından
Çok tessekur ederim haklısın bu konuda savaş zamanı vs kadınlar dul kalıyor ve bazı erkekler musallat oluyor sanırım bu yüzden yapılıyor yukarıda arkadaş laf söylemiş de onalr keyfi olarak erkrk evlenme bilir diyordu o yüzden karşıyım dedim ama senin söylediğin şey gayet mantıklı Allah razı olsun dindarlik değil muslumnaljk yaptın bana ❤️
(912 puan) tarafından
Bir anne emine ayıp ettin gerçekten ben sadece dindarlik ve İslamiyet arasındaki farkı buradaki kadınlarımız dan duymak istedim bana mantıklı bir açıklama yapan tek kişide sen oldun bunalr bana kafir dedi sadece sorduğum için sorgulayamazsin dediler o yüzden sert çıktım onlara
(7,268 puan) tarafından
Rica ederim. Yinr tam bilmemekle birlikte keyfi evlenenleri bende dogru bulmuyorum. Dedigim gibi nefsime cok zor gelen bi konu esimin yaptigini dusunsem
(7,268 puan) tarafından
Aranizda geceni bilmedigim icin arkadasta oyle diyince kotu niyetli sordugunu dusundum kusura bakma
(912 puan) tarafından
Tessekur ederim benim bunu sorgulamam beni kafir yapmaz bazıları dini sorgulamamaiz hakkimz yok diyor ben buna karşıyım oku araştır diyor beyin verdim kullan diyor ama bazıları süs olarak taşıyor beyinlerini hadi Allaha emanet
(912 puan) tarafından
Sorun değil arkadaş muslumanligi savunup burda fesatlık yaptı herkes kendini belli ediyor işte
(633 puan) tarafından
Çiğdemcim oynamaya istersen :) hakaret ve küfür dolu post kapanmamış olsaydı fotoğrafı atmaktan hiç geri kalmazdım :) birde yalancılık yapıp bizim keyfi evlilik yapabileceğini söylediğimizi iddia etmen de çok garip. Benimle birlikte 5 insan sana aynı şeyi anlattık ama sen terbiyenin müsade ettiğince cevap verdin
(7,268 puan) tarafından
Ben cekiliyorum aradan olayi bilmedigim icin. Ama sorgulayis sekline baglı. Sorgularsin ogrenirsin tabi olursun. Ama ogrendigin halde hala sorgulamaya devam edersen tabiki bu dogru olmaz insani dindende cikarir
(633 puan) tarafından
Sana kafir asla demedim. Üzgünüm ama senin seviyende değilim ne hakaret ederim ne küfür ne yaşan ne iftira. Ama maşallah sen şuan hepsini zaten yaptın :)
(912 puan) tarafından
Cigdemcigim mi ayy ne tatlı şeysin sen ya çöm falan hayırdır yavru ceylanım neler oluyor böyle aman tanrım
(912 puan) tarafından
Ben sen dedin demedim yazılarımı oku dediler dedim evet ben dini sorguluyorum ama kafir öldüğümü için değil öğrenmektir için siz sorgulayamazsin öz dediniz o diğer arkadaşları da çağır ben kimin ne dediğini geyet iyi biliyorum küfür etmedim sikkktirin gidin dedim yine diyorum sikkktir git mucuk çok öptüm tatlı şey seni
(633 puan) tarafından
Evet tespitin çok doğru aşırı tatlı, sempatik, hoşgörülü, anlayışlı ve sakin bir insanım. Sana hiçbir hakarette bulunmayan üslubunca uyarıp söylediklerinin yanlış olduğunu söyleyen birini cahil ve yobazlıkla üstüne hakaret ve küfürle sonlandırdığın biriyim. Normal hayatta tanısan eminim çok nadide bir insan olduğumu anlayacağın ve arkadaşlık kurmaktan hoşlanacağın bir insanım. O gün sen hwrşeyi çok yanlış anlayıp kendi fikrini savunmak uğruna çok şey söyledin yoksa bir problem yoktu
(912 puan) tarafından
Bu arada terbiyemi sorgulamak sana kalmadı haddin değil gelip burda benim yorumuma cevap vererek çirkefliği gösterdin şaşırmadım bu da fesatlık olur ben gayet normal bir soru sordum sen fesatlık yapmaya geldin fırsat veremedim kudurdun senden her yerde var mahhale arasındaki dedikoducukar gibisin benim seviyeme çıkamazsın
(633 puan) tarafından
Hahahah tatlım bana söylediğin her sözden senin terbiyeni sorgularım canım :) senin seviyene çıkmam için önce düşmem gerekli güzelim :)
(912 puan) tarafından
Bıraka seni başkası ovsun kendi kendini övme iyyugg çok itici oldun şimdi
(912 puan) tarafından
Sksjsjsj hayatım zaten yerlerdesin fare kendini ambarda sanıyor hdhdjd
(633 puan) tarafından
Şey tatlım bu da senin anladığın dilden özgüven oluyor :)
(912 puan) tarafından
Ohaaaaaa senin öz güvenin demi var hey yüce Rabbım sen nelere kadir sin işte 2022 de allahin bir mucizesi daha sjsjsj
(633 puan) tarafından
Haha süper asla karşındaki insana hakaret etmeden duramıyorsun kendini bu şekilde yükseltemezsin :)
(912 puan) tarafından
Çok yukardayim daha fazla yukselemiyorum sen duy diye azıcık eğildim sadce
(633 puan) tarafından
Sana hakaret etmeden hitap eden insanlara alışık olmadığından sanırım tüm tepkilerin ama merak etme bana alış ben böyleyim :)
(633 puan) tarafından
2022 de seninde özgüvenin artıyor sanırım. Ama ben buna mucize diyemicem :)
(7,972 puan) tarafından
Kız onu bunu boşverinde recm olayina ne diyosunuz merak ettim
(912 puan) tarafından
Alışacam ben sana ya ama beni ne zaman görürsen lütfen yorumalrima maydanoz ol bende sana cevap verelim senin gibi biri kolay kolay bulunmuyor sjsjsj
(633 puan) tarafından
Evet alışmaya başladın bile bak hakaret etmeden iletim kurabiliyorsun ;)
(912 puan) tarafından
Önce mirketannesi cevap versin merakla bekliyorum onun cevabını ona
(912 puan) tarafından
Komiksin ya sen bide
(7,268 puan) tarafından
Gecende mevzusu gecti arastirdimda islamda olan bisey recm. Evli zina yapan erkek ve kadin icin. Ama iste 4 sahit lazim zina yaptiklarini gozuyle  gormesi lazim. Yorgan varsa ustlerinde yine kabul edilmiyor veya adami eve girerken gordu kabul edilmiyor. Birebir gormeai lazim. Peygamvber zamaninda da bi kadin bu sekilde recm ediliyor. Ve bu recm onun zina cezasini bu dunyada cekmesini sagliyor tovbe de ettiyse ahirete hesabi kalmiyor
(633 puan) tarafından
Çiğdemciğim bilmediğim konuya yorum yapmıyorum, hiç araştırmadım
(912 puan) tarafından
İyi en azından kadın erkek eşit ceza alıyormuş
(7,268 puan) tarafından
Bedevi Araplardan iki kişi Resulullah’ın huzuruna vardılar ve onlardan biri:

‘Ey Allah’ın resulü! Benim oğlum şu adamın yanında ücretli/işçi olarak çalışırken karısıyla zina etti. Ben de oğlumun (bu suçundan dolayı) fidye olarak bu adama yüz koyun bir de hizmetçi/köle verdim. Sonra ehl-i ilimden sordum, bana; ‘Oğluma yüz değnek bir de bir yıl sürgün cezası olduğunu, onun karısına da recim cezası olduğunu.’

bildirdiler. (Adamı dinleyen) Hz. Peygamber:

‘Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki, ben şimdi aranızda şanı yüce Allah’ın kitabıyla hükmedeceğim: Verdiğin yüz koyun ile hizmetçi/köle sana geri verilecek; oğluna yüz değnek ve bir yıl sürgün cezası uygulanacaktır.” diye buyurdu, sonra da Üneys (el-Eslemî)’ye dönerek, 

Ya Üneys! Bu adamın karısının yanına git, eğer suçunu itiraf ederse onu recmet.’ dedi. Kadın suçunu itiraf etti ve recmedildi.” (bk. Buhari, Hudud, 30; Müslim, Hudud, 25; Ebu Davud, Hudud, 25; Tirmizi, Hudud,8; Nesaî, Kudat,22; İbn Mace, Hudud, 7; Darimi, Hudud, 12; İbn Hanbel, 4/115-
(912 puan) tarafından
Ne kadar da naziksin mirketannecim
(7,268 puan) tarafından
Hicbir had cezasinda kadin erkek ayrimi yok zaten...
(912 puan) tarafından
adam yüz değnek ve bir yıl sürgün aldı ama kadın taslanarak mi öldürüldü
(7,268 puan) tarafından
Bekara 100 degnek oldugu icin buradaki erkege o uygulaniyor. Eger oda evli olsaydi oda recm edilirdi
(7,972 puan) tarafından
Çigdem sorayayi taslamak diye bi film var izlemelisin
(7,268 puan) tarafından
Veya kadin bekar olsaydi onada.100 degnek vurulacakti. Bunuda soyle aciklayim evli insan zaten cinsel ihtiyacini karsiladigi icin onun cezasi daha agir. Ama bekarin zinaya dusmesi daha muhtemel
(912 puan) tarafından
İzledim kadın orda yalancı şahitler yüzden recm edildi
(912 puan) tarafından
İzledim kadın orda yalancı şahitler yüzden recm edildi yorum yaomicam bu konuda :)
(7,268 puan) tarafından
Bahsettigin filimdir bide ben senin o postunada yazmistim o ulkelerde gercek seriat olmadigi icin uzucu bi durum. Ama islamda oyle bisey yok. Iftirayla ceza uygulamak falan . Hele gunumuz sartlari daha iyi teknoloji olarak egerki boyle bisey yasansa ispatlanmasi gerekirdi iftiraya kurban gitmezdi kimse. Peygamer hanimi aise validemizede iftira atiliyor zina iftirasi ispatlayamadiklari icin iftira atanlara ceza uygulaniyor
(633 puan) tarafından
O zaman diyorum ki Zalimler İçin Yaşasın Cehennem !
0 oy
(2,466 puan) tarafından
Şeriat şeriat şeriat ne olur gel artık
0 oy
tarafından
Ölüm olsa keskeee.....
0 oy
tarafından
Cehennem azabı 
0 oy
(119,521 puan) tarafından
post hortlamis      

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 247 göst.
7 Şubat 2023 Aile kategorisinde sweetlady (629 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
26 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 189 göst.
0 oy
21 cevap 626 göst.
13 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ♥İᒪK ᗩᔕKI KᗩᒪᗷIᗰİᑎ♥ (7,972 puan) tarafından soruldu

381,374 soru

11,417,717 cevap

34,970 kullanıcı

...