0 oy
2,124 göst.
Diğer kategorisinde (38 puan) tarafından

Merhaba hanımlar  valla evde uzanmışım canim cok sıkılıyor...biz bugün 27 haftalik olduk..biraz sohbet edelim istedim :)  Ben hamile olduğumu  bilmiyordum  temizlik yapiyordum camlarımı sildim perdeleri söküp makineye attim balkonu yikadim mutfak dolaplarini sildim hepsini 1 günde  yaptim ve ondan 2 gün  sonra babamin evine gittim istanbula kuzenimin sünneti vardi  halay bile cektim :D diger gün  eve geldim falan derken bi baktim adet olucam gibi sancim gelip gelip gidiyor 15 saniye sanci oluyor sonra hic bisey yokmuş  gibi oluyor....1 hafta öyle sürdü... düzensizdi benim adetim tarih belli olmazdi en son ne zmn olduğuma baktim 12 13 gün geçiyordu aklima hemen gebeleik geldi ama bi ihtimalde vermedim eşime söyledim ertesi gün saglik ocagina gidip test yaptim...diger gün sonucu almaya gittim.. doktor gözün aydin gebesin dediginde ne? Dedim şok oldum gözlerim doldu...sonra eve geldim... aksam eşim geldi.. bende ona saglik ocagina gidip sonucu aldığımı söyledim  eee? Dedi dayanamadim yine gozlerim doldu aglaya ağlaya söyledim  ciddi misin emin misin  yemin et dedi eli ayağı titredi sarıldım sonra baktim onunda gozunden yaşlar akıyor  ben onun oda benim gözyasimizi siliyorduk... doktor kac haftalik oldugu belli degil kadin doguma git demişti  diger gün hemen eşimle  gittik... 2 3 haftaliktir falan diye düşünürken 7 haftalik demişti yine şaşırmıştım hiç  fark edememistim bebegimi... sonra  düşük falan olursa kaynanamlar bize niye soylemediniz niye sakladiniz demesinler diye 2 anne ye soylemeye karar verdik ilk annemi aradim sonra kaynanama gittik... sonra  3 aylik olunca kaynanam akrabalara soylemisti 

33 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bana hamile olduğumu eşim söyledi üç yıldır olmuyordu çocuğumuz adet zamanım geçmişti sürekli sancım oluyordu ha olucam olucam diyordum eşim illa test yap demişti üç yıl içinde adetim Birgün geçseydi bile hemen test yapıyordum kadar çok yapmıştım test sonu hep hüsran olduğu için yapmak istemiyordum eşim çok israr etti getirdi yaptım sonra hemen çöpe attım bakmaya cesaretim olmadı nasılsa yine olmadı dedim oturdum ağladım eşim geldi yine olmadımi dedi bilmiyorum çöpe attım dedim niye ağlıyorsun ozamn dedi yine olmadı diye ağlıyorum dedim sonra gidip çöpten alip getirdi çift çizgi bana söyledi inanmadım teste baktım mutluluktan gözlerimden yaşlar fiskiriyordu eşime sarıldım hemen ertesi gün hastaneye gittim kan verdim altı haftalık dedi ozaman ki mutluluğum dehşetti Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah 
(38 puan) tarafından
Eşimin yengesi ve teyzesi 12 yildir cocuk sahibi olamuyorolamiyor allah onlara da mutluluktan ağlamayı nasip etsin
tarafından
Âmin âmin Rabbim kimsenin kucağını boş birakmasin
-Reklam-
0 oy
(2,493 puan) tarafından

Benim de senin gibi olmuş canim bende hamileymişim meğerse 6 haftalık :D temizlik yaptim ağır kaldırdım denize bile gittim adetim gecikmese hamile belirtisi hiç yoktu 8 gün geçince aklıma geldi evde test yaptım hemen pozitif eşime söyledim hemen tabiki :D

(38 puan) tarafından
:) kiz mi erkek mi
(2,493 puan) tarafından
Daha 13 haftalık canım öğrenemedik henüz :)
(38 puan) tarafından
Ay cok tatli ya daha minnacık  :)
(2,493 puan) tarafından
Evettt :))))
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Canım gebe olduğumu bilmeden önce ki gün cok sevdiğim birsey yiyordum( hamileler var adını söylemek istemiyorum) bana okadar tadı çirkin kokusu kötü geldiki anlatamam sabah eşime söyledim eczaneden erken gebelik testi aldık adetime 3 gün vardı yaptık saniyede çift çizgi oldu hemen hastaneye gidip kan verdim hamile oldugumu öğrendik eşimde bende çok mutlu olduk ben ilk babamı aradım :)

(38 puan) tarafından
Aaa babani mi :)  yaaa valla ben utanirim babamdan
(1,353 puan) tarafından
Niye utancanki torunu oluyor daha ne:) ben tek çocuğum torun benden gördü gördü yoksa yok yani :) ben ilk babami aradim oda cok mutlu olup yanıma gelmişti
(38 puan) tarafından
Ben anneme söyledim... 4 aylik olduktan sonra istanbula gel falan dedi tmm dedim sonra kötü oldum serum falan yedim babam da sormuş gelmiyor mu neden gelmiyo diye annemde biraz rahatsiz demis babam da nasil rahatsiz bisye mi var dmeis annem de gülmüş  babam o şekilde anlamıştı...
(1,353 puan) tarafından
Bu kadar gizem neden peki hamile olmak ayip mı onu anlayamadım
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Rahatsizim birazcik kaynanamda kaliyoduk yine rahatsizlandim acile gittik kan flan verdim arabada oturuyodum baktim kaynanam elinde kagit aglayarak geliyo gözümüz aydın diye :) ama ben onceden idrar testi yapmıştım biliyodum :))
(38 puan) tarafından
Hahaha kaynananda ilk kendisi öğrenmiş sanmış:)
(2,931 puan) tarafından
Hee bizden umudu kesmişti ogrenince çok mutlu oldu biz şaşırdık esimle kaynanam agliyodu :)
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Bi test yaptm gebeysem esime supriz yapaym diye olmadi ve adet oldum sonra gebe kalmstm yinr olmaz diye test almdm esim testi aldi ben yaptm korkumdan yapamdm ve sonra esim cesartlendirdi ve testi yaptm esim bakti 2 cizgi ne demek bu dedim gebeyim dedim esim sarıldı ben basladm aglamaya nasil bakcm ben iyi bi anne olmm vs 
0 oy
tarafından

1.5 yil cocugum yoktu canım ne doktorlar gezdik esim cocuk hastası ne ilaçlar kullandim olmadi sonra 15 günde bir adet olmaya başladım bi doktora gideyim dedim 45 günde 3 kere adet oldum ve hep 3 4 gün sürüyordu özel hastaneyi aradım randevu aldım gittim parayı ödeyecekken 100 lira dedi sekreter bende neden ama diğer doktorlar 80 lirayken bu niye 100 lira dedim özel  olduğu için dedi sekreter bende iyi de burası zaten özel hastane dedim ve inadim tuttu sırf 20 lira vermeyeyim diye erkek doktora sıra aldım tabi yanımda eşimin sperm testi ve benim rahim filmim yanımdaydı doktor rahim filmine bakar bakar esra ameliyat olman gerekiyor çünkü çikolata kisti var ve ilaçla tedavisi yok çünkü 4 boyutu var bu kistin ve sendeki 3.boyuta ulaşmış dedi ve adet bitiminde ameliyat olmalısın dedi o gün  geldi çattı  doktor eşime in aşağı bi çay iç bi sigara iç eşin ameliyattan çıkmış olacak demiş ve 2 buçuk saat ameliyatta kalınca eşim ve annemler korkmuşlar kesin öldü  demişler :D:D sonra ilişki yasağı yoktu ve 40 gün  geçti evde test yaptım yoktu ve diş  ağrısından 3 tane ağrı kesici almıştım baktım yine adet olmuyorum gittim kan testi vermeye saat 2de aradım hastaneyi ve hemşire hamilesiniz dedi ben şok  oldum eşimi aradım canım ben hastaneyi aradım sonuçları aldım dedim eşimde eee diyince hamileymişim dedim sonra bana dedi ki bak yalansa eğer seni gebertirim dedi iyi de bunun yalanı mi olur dedim sonra gitmiş sonuçlara almış 4 doktor ve 6 hemşireye sonuçları göstermiş hemen  doktorla görüşüp vitaminleri alıp gelmiş annemlere bak yerinden kalkma birşey olur bayılırsın diyip 9 ay ömrümü  yedi yarım saatlik yolu arabayla 1.5 saatte gittik yürüyerek gitsem daha erken giderdim inan ki :D 

Anammm Çok uzun olmuş ya :D

(38 puan) tarafından
Uzun olsun okurken zevk aliyorum :) cok guzel bisey ya allah herkese versin
0 oy
(716 puan) tarafından
Bende hic beklemedigim bir ayda öğrendim eşim ilk cocuk ilk gelinim herkes torun torun diye tutturmustu 8 ay olmuştu evleneli ama cumbur cemaat tum sulalenin gözü bende çünkü benim kayinpederim tek çocuk kiz kardesleri var ama erkek kardesi yok o yuzden halalar falan herkesin gözü bendeydi tamda adet günüm o ay sadece bir kere yumurtlama zamani iliski olmustu iki kerede adete yakındı o yüzden hic umudum yoktu neyse adet günüm kaynanamgille oturuyorm sabah ikimiz tek uyanmisiz herkes yatiyor erkekler işte kapıda oturduk konusuyoruz kaynanam açtı konuyu işte oglana kızdı niye duzgun bi hastaneye götürmüyor seni kendinede baktirsin belki sorun ondadir Allahin işi belli olmaz gibisinden konuştu Allah var hani kizarak kırarak değil ogluna sinirlendi umursamıyor diye ama ben yinede cok üzüldüm eski postlarim bilen vardır eşimle aramiz pek iyi sayılmaz ikimizde sinirli ikimizde gururluyuz surekli.sacma sacma tartışırdık tabi ben cok kırılgan asiri kafama takiyorum hep üzgünüm neyse kaynanamla konustuk karar verdik beraber ozele gidecektik ben yukari evime ciktim ikinciye tualete gidesim geldi ama birden icime doğdu ve gebelik testide aldim oyle girdim tualete yaptm testi ve bir baktm silik çizgi o zamn neye uğradığımı sasrdm o günde gorumcemi doktora goturecektk hemen ona soyledim gizlice ve gidip kan verdm sonuc 94 inanamadm ilk görümcem sonra anneme dedm bi baktm butn sulale biliyor
0 oy
(62 puan) tarafından

2 çocuğum var :D Ben bu sonuncuyu anlatayım okadar efsane ki erkek doktora sensin hamile dedim :D neyse ben grip olmuştum 1 ay hiç yataktan kalkamadım sürekli hap iğne serum yedim en sonunda doktordan kan dahili istedim ama bu sırada adet oluyorum tabi neyse kan verdim filan sonuç çıktı doktor geldi çocuğun varmı dedi Bende bi kızım bi oğlum var dedim biri 4 biri 2 yaşında dedim doktor gözün aydın dedi üçüncü geliyo hamilesin demezmi ben hadi be dedim yalancı sensin hamile demezmiyim:D 4 aylık olmuş çocuk içerde haberim yok ben şok tabi eşime soyeldim adam kalpten gidecekti az daha :D adet göre göre hamile kaldım şuan 37+3 haftaligimm gün sayıyoruz allahın izniyle sağ salim kucağımizaa almayı nasip etsin rabbim <3

(38 puan) tarafından
Amin :) vay be  4 aylik olana kadar bilmiyordun demek cok şaşırdım  allahtanki bebegine biseey olmamış sağlıkla gelsin minnoş
(62 puan) tarafından
Bebeğimi bugün kaybettimmm:(((
(38 puan) tarafından
Neee ciddi misin :( nasil olduuu yaa
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Daha önce denedik olmadı. Korunmiyorduk ama olmuyor diye. Düzenli adet de görüyordum. Velhasıl bu sefer 5 gün gecikti adetim. Dedim gene enfeksiyon var herhal gene ilaç kullanıcaz. Hatta doktorum fitil vermişti onu kullandım. Ertesi gün yakın arkadaşım sen yapmazsan ben yapicam artık dedi. Onun zorlamasıyla aldım 2 test aldım. O gün akşam da eşimle tartıştık beni çok sinir etmişti. Testi yaptım, ben tuvalette eşim de tuvalette anında çift çizgi oldu. Ağlamaya başladım, o tuvaletteyken gittim hamileyim dedim testi verdim ama kötü haber almış gibi ağlıyorum. Çünkü beklemiyordum,  hazır da hissetmiyordum bide sınırlı olunca bi an istemedim çocuk falan. Sarıldı öptü ama nafile yani. Sonra arkadaşımı aradım o çok sevindi ben sevinemedim:D ne tür bi sal aksam artık:D
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Biz tüp bebekten dolayı planlı oldu. Tübi kimseyle paylaşmadık tedavi sünecimizi. İkinci denememizdi bu. Test için birgün daha beklemem gerekiyordu ama ben dayanamadım sabah ilk,evde kendim yaptım testi  sonrada özel hastane vardı eve yakın gidip gebelik testi için kün verdim. Sonra barkod numarasıyla evde internetten sonucumu gördüm. Hemen eşimi aradım eve gelmesini istedim. Sonra pc den ekranı gösterdim. Aşim kafasını omzuma koydu gözleri ekrana kitlendi. Öyle rahatlamıştık ki. İyk 3 ay kimseyle paylaşmadık ve ben hep yattım sanki kalkınca embriyo düşücek gibi :) sonra ailelerle paylaştk vs. Derken bebiylerim erken doğdu. Şuan küvezdeler evimize gelecekleri günü bekliyoruz inşallah:) Allah isteyen herkese kolaylıkla nasip etsin inşallah 
(38 puan) tarafından
Amin inşallah bebeylerim yazmışsın  ikiz mi
(1,865 puan) tarafından
Evet canim ikizler şimdi hastane ziyaretinden geliyorum:)
(38 puan) tarafından
Allah sana bağışlasın  :)
0 oy
(261 puan) tarafından
4 düşüğüm oldu hepsinde de ilk eşim ve görümcem öğrenirdi :)) 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 527 göst.
+2 oy
56 cevap 458 göst.
0 oy
31 cevap 358 göst.
20 Haziran 2021 Aile kategorisinde Soni (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 4,480 göst.
12 Eylül 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

376,678 soru