0 oy
4,480 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Benim hikayem biraz farklı :) Bu ramazan eşimle Umreye gittik 40 günlük. Zaten evleneli 1,5 ay olmuştu. Ramazan ayının sonuna doğru iştahım kesildi yemek yememeye başladım oruçtan, iklimdendir diye düşündüm. Adetim de gecikmişti ama sürekli adetim gecikiyordu. Çok önemsemedim.Annemle konuşunca bana hamile olabilirsin dedi :)) Hemen gidip bi eczane buldum ve test yaptım pozitif çıktı :) 2 hafta sonra Türkiyeye döndük ve 7 haftalık hamileydim :) İnşallah Kızım olacak :) Siz nasıl öğrendiniz kızlar merak ediyorum 

18 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Adet  olmadan  1 hafta önce kasıklarım ağrıdı  normal dedim bir gun baktım bütün ev domatesli pilav kokuyor kiii  normalde pek sevmem ❤☺️☺️ deli gibi arıyorum kokuyu dışarıya çıkıyorum koku yok ev içinde resmen eşime dedim kokuyu almıyorum delirdin mi demisti ☺️☺️ adetim 1 gun geçti hemen test yaptım sonrada kan verdim 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ben bebek istiyodum zaten çünkü oğluma bir kardeş daha olsun istedim olmaz dedi doktor tedavi görmen de fayda var dedi ancak ben istemedim olursa olsun nasibimizde varsa olur zaten kendi kendine oldu kist vardı bu arada bende neysee ben tam öğrendim eşimle paylaşdım 1 hafta sonra eşim bıçaklandı dünyam başıma yıkıldı resmen biraz buruk bir hamilelik oldu ama şimdi çok iyi düzeldi çok şükür 

0 oy
(285 puan) tarafından
Ben enfaskyon doktrondan öğrendimm:)) hamile kalmadan önce baya Bi jastalanmştım 7 8 serum yemiştim ateş 39 lardaydı enfaskyon kapmştım tekrar hlsizleştim falan midem bulanıyor ayağa kalkamıom en son eşim götürdü doktra bütün testlerime baktı  1 hafta yataktan çıkmadım ve hamileymiş ondan dolayıyşmış:) 
0 oy
(800 puan) tarafından
Bende kisin bi halsizlik oldu surekli uyku hali  falan havalardan dolayi grip  olacagim diye yattim surekli. O ara adetim gecikti ama ictigim bitki caylarindandir dedim çünkü  gogusum falan agriyordu belim agriyordu hasta olacakmisim gibi  aradan 4 gun gecti hala  hastalanmadim 5. Gunu kan verdik 3 saat sonra  cikar sonuc dediler bekleyemedik test aldik eczaneden once idrarda ogrendim arkasindan kanda ogrendim :) aslında  o ay hamile  kalacagimi tahmin  ediyordum ama bazilari en az 3 ay  beklemelisin  hemen  cocuk olmuyor falan  demislerdi 
0 oy
(523 puan) tarafından

Benim adetim gecikti zaten istiyoduk cocuk. Hatta 2 kere test yaptim bi eczane bi de hastanede idrar. Ikisi de negatif cikmisti. Kısırım ben diye triplere girmistim:D ama megerse erken diye gorunmemis. Adetim 3 gecikti bi kac gun yine eczane testi yaptim oyle ogrendik. Bi kac gun sonra da kan verdim saglik ocagina.

0 oy
(76 puan) tarafından
İkizleirmi tedaviyle yapmıştım tek başına çok büyük zorluklarla büyüttüğüm için bida çocuk düşünmüyordum doktor tadavisiz olmaz demesine rağmen korunuyordum kızlarım 8 yaşına gelince çok fazla istediler Bi kardeş ama ben istemiyordum hala onalr gece gündüz dua ediyolardı sadece Bi gece kondom patlak çıkmıştı ama tedavisz olmaz dedikleri için o kadar önemsemedim son zamanlarda uyku hali vardı üstümde acaba kolesterol falan o var diye sağlık ocağına gittim bütün tahlilleri yaptırmak için ebe ısrarla gebelikte bakalım dedi ben yok abla olmaz zaten biliyorsun doğru düzgün adet olmuyorum falan dedim oda olsun Bi bakalım dedi ben emindim bebek falan yoktır diye ebe öğlen sonra arayıp hamilesin dediğinde bile hala abla tahliller falan karışmıştır diye şey ediyordum ama işte nasipten ötesi yok gelecekmiş oğluşum dünyaya ve ablalarının duası kabul oldu her ne kadar ilk duyduğumda Bi tuhaf olduysamda iyiki de olmuş diyorum :) 
0 oy
(354 puan) tarafından
Ne güzel bir yerde öğrenmişsiniz öyle şuan içim gitti umre deyince İnşaAllah hayırlı evlat olur canım benim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin Rabbim 
0 oy
(1,964 puan) tarafından

Doktorla tartışma sonucu hasta haklari biriminde öğrendim :) baya erken ogrendim hastalığımdan 4 5 gun once falan

0 oy
tarafından
Adet olmama bir gün vardı acayip karnım ağrıyordu heralde çok büyük kan dokulck dedim gttim bir sürü ped aldım bekle ki olasın sadece adet ağrısı yaşıyorum eşime dedim gtti hemen test aldı yaptm pozitif oldu iki gün sorma kan verdim sonuç yine pozitif öğrendiğim zaman 4 haftalikti
0 oy
(6,678 puan) tarafından
Ben evlendiyim aydan hamile kaldim..adetime 2gun vardi eşimin israriyla test yaptim beklemiyodumda bu kadar cabuk bide baktim hamileyim :))

2cide de korunuyorduk..2bucuk yildi korunuyordum eşimin bi hatasina gittim :D adetim baya gecikdj test yapmaya korkuyodum ama baya gecimce test yapdim aaa hamileymişim :D
0 oy
(142 puan) tarafından
Hamile kaldigim ay icime doğmuşdu daha adetime bayağı vardi 10gun falan eşime bak bu ay adet gormiycem 100de 100gebeyim dedim cunki adetden ance hep göğüslerime agri oluyordu ama o ay tık yoktu))ve dogru tahmin  adetime bi gun kala test etdim silik cizgi ertesi günü kan hormonlar tepelerde)) böyle işte...hemde evliliyin 7ci ayinda kaldim kaldim o zamana kadar korunuuldum gelir gelmez bebek dusunmuyodum korunmayi buraktigim ay kaldım
0 oy
(419 puan) tarafından
2. Tüp bebek tedavisine başlamıştık adetim doktor tek yumurta var riske atmayalım diğer adet döneminde başlarız dedi  adet düzenleyici gibi bir ilaç verdi kullandım Ondan sonra ilacın bittiği gün hafif bir kanama gördümhatta devam etmedi ertesi gün doktora gittim o alt muayene yaptı bana ilacın yeni bitmiş aktif lansman olunca gel dedi ben kanama devam etmeyince şüphelendim ama doktor muayene ettikten sonra bşy demeyince ümidi kestim bir hafta adet olmayı bekledim olmayınca test yaptım pozitif çıktı. Ertesi gün kan verdim hamile olduğumu öğrendim. Rabbime şükürler olsun normal yolla oldu. 
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Nasıl olsa bu ayda hamile değilimdir diye atmak üzere olduğum testle öğrendim sevinçten ağladım 
0 oy
(845 puan) tarafından

Benimde adetim gecikmişti 3 hafta arkadaşlarım test yapsana dediler aman çıkmaz korunmayı daha yeni bıraktık hemen olurmu ki dedim olur olur dedi çok ısrar ettiler eve gelirken 2 tane test aldım yaptım baktım tek çizgi attım biraz beklemem gerekiyormus bende bilmiyodum sonra arkadaşım aradı ne oldu diye yok dedim biraz bekledin mı dedi yoo yaptım çıkmadı çöpe attım dedim hemen atmasaydın bi bak dedi baktım 2 çizgi hamileyim dedim sonra eşini aradım sana bisey soylicem ama kimseye söyleme dedim tmm dedi ben hamileyim dedim neeee dedi evet dedim allah analı babalı büyütsün allah kucagina almayi nasip etsin ne diyim dedi sanki başkasının çocuğuna diyo sonra durdu durdu baba oluyorum diye bağırdı eve geldi teste inanmadı yeniden yaptırdı 2 çizgi olana kadar basında bekledi sonra sarılıp ağladık:)

0 oy
(3,151 puan) tarafından

2 kizim var 2 side ayni oldu birebir. Adetim normalde cok duzenlidir. O ay 3 gun gecince test yaptim iki kizdada silik cikmisti 3.gunlerde sonra 3 gun daha bekledim 1 haftayi tamamlamak icin. 1.haftada tekrar test yaptim net cikti bu sefer ikiside. Sonra gidip kan verdim kandada ogrenince kesinlesti. :)

0 oy
(485 puan) tarafından

Ben evlendım o ay hamıle kalmıstım dusuk oldu sonra 3 ay korunduk bebek ıstıyoduk zaten:angel: o ay da adetım 3 gun gecıkınce test yaptım ve tataatamm suan 33 haftalık hamıleyım<3

0 oy
tarafından
Adetinden bi hafta geçti normalde adetim bi gün bile gecikmez ama daha önce bi düşük yaptığım için test yapmak istemedim daha doğrusu korktum birazda çünkü hevesliydim ve test yapıp negatif çıkmasından çok çok korkuyordum. Neyse aradan 2 hafta geçti artık bulantılarım başlamıştı o zamanlar eltim ve kaynanamla aynı evde yaşıyorduk gittim test aldım eve geldim testi yaptım pozitif çıktı dünyalar benim olmuştu ilk eltimle paylaştım (eltimin çocuğu olmuyordu eşi kısırdı) ama hamile olduğumu öğrendiğimde bu olayı bilmiyordum.  Ve eltimle paylastigin zaman hem ağlıyorum hem eltime dua ediyorum inşaallah sende böyle bi gün görürsün diye ama ne yazık ki eltim benim sevincime ortak olmadı bi tebessüm bile etmedi ona sarildim o ise beni itti. Neyse eşimle paylaştım bu olayı hemen ayrıldık zaten ayrı eve çıktık. Eşime ise ilk hamile olduğumu soyl3digimde eşim inanamadı ilk hamileliğinin testi sandı heveslenmem.istemiyordu oda ama gerçeği öğrendiğinde sevinçten havalara uçtu videosu var yuklenmiyor yükleyebilsem yüklerdim 
0 oy
(492 puan) tarafından
İlk kızım isteyerek oldu oğlumda sürekli bı halsizlik mide bulantısı bı tane kilinigene gittim bir sürü testler bana dede seker hastası sin bir sürü yasaklı yiyecekler için rahat etmedi devlet Hastanesi'ne dahiliye gittim durumu anlattım oda bir sürü test yaptı sonra sonuçları göstermeye girdiğimde hemşire bana bakıp bakıp gülüyordu bende üstüme başıma bakıyorum acaba neremede ne var diye doktor dedi sende şeker falan yok hamilesin :)sonra oğlum 7 yaşına geldi eşim üçüncüyü istiyordu ben istemiyordum panik atagim vardı onu atlatayim sonra sonra diyip gecistiritordum pisikiyat Ra gittim ilaç verdi 15 gün falan kullandım adetim gecikti dedim ilactandir ilk defa geçiriyorum çünkü arkadas dayanamayıp test almış getirmiş yaptım iki cicgiyi gördüm dedim ben bunu nasıl doguracam çok aglamstim şimdi dogduda 9.5 aylık oldu kuzum iyikide olmus

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 2,125 göst.
0 oy
3 cevap 58 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 447 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 477 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu