0 oy
323 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
Kızları kızım 19 aylık ama hareketli yani namaz klamyorum acaba şimdilik birsz büyüyene kadar yatsidan sonra kızımı uyuttkrtan sonra bütün günün kazasını kılsam belli bir müddet ama sonra biraz sakinlestikten sonra düzenli zamannda kılsam kabul olurmu aklm karışık namaz klamaynca icim huzursuz

14 Cevaplar

+2 oy
(61 puan) tarafından
Canım farz bir ibadet olduğu için bu şekilde olmaz ama her vaktin sadece farzını kıl bir süre istersen çocuk düzelince sünnetleri devam edersin ama namazını sakın tamamen terk etme nefsin e ağır gelir yatsıdan sonra kilamzsin zaten hepsini ve Allah muhafaza namazı tek edersin tamamen 
-Reklam-
+1 oy
(1,006 puan) tarafından
Benim kızımda 17 aylık aynı şekilde ama namazlarını kılıyorum bence buna hiçbir şey engel değil odanin kapısını kapat önüne de ver bir iki oyuncak oyalanacagi bir şey tamam
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Namazi vaktinde kılmak önemli bilemedim insallah kabul olur bunu sorgulamak bize düşmez sonuçta 
tarafından
Evet ama vaktinde işte kızım musade etmiyor tam baslyorum şimdi bisey yapcak balkona ckcak diye aklm kalyor
(7,174 puan) tarafından
Balkonu kapatmak zor olmasa gerek
(1,993 puan) tarafından
Onu da gectim bebeğiniz küçük değilmiş gel beraber namaz kilalim diye gözünüzün önünde durdurabilirsin aslında
0 oy
tarafından

Nasil izin vermiyor mesela namazin üstüne mi geliyor seccadeni mi bozuyor etegine mi asılıyor yada sırtına mi biniyor yada yazmani mi açıyor ne yapıyor ki minnak yaramaz  :) ay özledim vallahi o günlerimi bebek sevesim var ama olmuyor  :ermm: yatsiya birakma onlarin karıştığı engel olmaya çalıştığı namazlar daha hayırlıdır 

tarafından
Odadan ckyor gidiyor bende aklm onda kalyor :))
(7,174 puan) tarafından
Odanın kapısını kapatmayı denedin mi
tarafından
Allah onu korur sen ona ibadet ederken inşallah:)
0 oy
(565 puan) tarafından
İlk baslarda cok zorlanıyordum bazen sadece farzlatını kılıyordum ama kazaya bırakmamak en onemlısı ne zaman kazaya bıraktım baktım üşengeclık tembellik gunah işleme hat safhada cidden namaz butun kotuluklerden koruyor benim harama dusme namazı asla kazaya bırakma vaktinde kıl hıc kuranı kerimde cocugu olanlar yada ticaretle uhradanlar namazı aksatabılırler diye bı ayet yok vaktinde kılın Allah size rahmet etsin dıyor kılalım ınsallah kardeşim benim oyle dsuunceler aklından gecırme bu sadece r gece yorulmaya baslarsın ertesı gune bırakırsın boyle devam eder
0 oy
(61 puan) tarafından
Bu arada bu şekilde zorlanarak yaptığın için kat kat sevabın yükselir inşallah hep bunu düşün çok iyi geliyor☺️
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Hayır canım o şekilde olmaz namazı vaktinde kılmak farz, bilerek kazaya bırakılmaz namaz
0 oy
tarafından
Namazın farzları dan biride vakittir canım en iyisi bir hocaya danış fetva vermek bizim işimiz değil ki 
0 oy
tarafından
Malesef olmaz öyle bişey canım :) odanın kapısını kapat kitle önüne ilgilendiği bişeyi bırak 5 dk kıl uzun süren bişey değil zaten :) 
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Olmaz. Bilerek yola atlarsan o kaza değil intihar olur . Millet savaşın ortasında kılmış sence biz sıcacık evimizde tertemiz yerde bir çocukla.mi kilamiycagiz bu mu bahanemiz :(
0 oy
tarafından
Çocuk kucağa alınabilir
tarafından
İnsanlara tepeden bakıyorsam Rabb'im beni yerin dibine geçirsin. Sen bana haksız yere suçlama yapıyorsan peki ?
tarafından
Bana cevap vermek yerine başka postlara cevap veriyorsun :) 13 dakika oldu... Bir daha insanlara haksız suçlama yapmadan önce Allah azze ve cellenin şu azabını hatırla " bir insan bir insanı olmadığı bir şeyle suçlarsa irin kuyusundan o iddiasini ispatlamadigi sürece çıkamayacak"
(2,291 puan) tarafından
O zaman sende sozde bayan olarak bayanligimi sorguladigin icin o kuyularda kalirsin uslubumla dalga gecende sensin ayrica 13 dk oldu vs her dk sana cevap vermek zorunda miyim ki bu ne yani şimdi
tarafından
Sen anladın beni, aldın alacağını da hadi iyi günler.
(2,291 puan) tarafından
Sana da iyi günler
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Nasıl doğru olur bilemem ama senin dediğin mantıklı gelmiyor zamanında kılmak her zaman daha iyi hem kizin büyük küçük değil ne olabilir ki. Oğlumun küçük seccadesi var yanıma seriyodum gel beraber kılalım diye ole oyalaniodu ben kılana kadar yani bence çocuk engel değil 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım hiç kılmamaktansa bu şekilde kılsan bile bence olur. Allah ile kul arasına kimse giremez. Daha sonra da inşallah oturtturursun vakitlerini inşallah.
0 oy
(2,291 puan) tarafından
4 rekat bi namaz kilana kadar bi odaya bile kapatabilirsin bence...
(2,291 puan) tarafından
Farzini kil cok zorsa en azindan ama yine de 190 alo diyanet fetva hattina sor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 306 göst.
11 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Meleklerim3 (285 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 116 göst.
27 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 92 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nur ela (3,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 176 göst.
26 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu

378,142 soru

11,317,933 cevap

34,764 kullanıcı

...