0 oy
265 göst.
Diğer kategorisinde (253 puan) tarafından
Eşimle hayalimizde araba almak var evde sadece eşim çalışıyor ben kızım çok küçük olduğu için çalışmıyorum birikim yapmamız gerek hangi konuda nelere dikkat edersem birikim yapabiliriz 

15 Cevaplar

0 oy
(550 puan) tarafından
Hersey cok pahali birikmiyoki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinin maaşına bağlı ama bu devirde para biriktirmek çok zor
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Kumbara alip fazla olani hep ona atın  
(253 puan) tarafından
Aynen güzel bir fikir
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Market alisverisine liste yaparak git gereksiz seyleri alma ihtiyac neyse al ve cik .kiyafete ihtiyacin varsa bunu 2. El sitelerdende alabilirsin ben cok alisveris yaptim oyle etiketli sifir ürunlere yarisi kadar ucret ödemistim .bi yemek yapacagin zamn evdeki malzemelerden yapmaya calis .bwbgine buyudukce kiyafet al simdi alim seneye giyer mantigiyla yapma modasi geciyor ve giydirmwk istemiyoruz .kumbara yapin en önemlisi bu esinin aksam ceninde kalan bozukluklari bakkal dinusu kalan bozukluklar vs baya birikiyor bence .ınsallah istediginize hayirlisiyla kavusursunuz 
(253 puan) tarafından
Amin canım inşallah fikirlerin güzel uyguluycan
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Yeme içme giyme anca öyle birikir başka yolu yok
(253 puan) tarafından
Aynen oyle
0 oy
(932 puan) tarafından
Canım ya seni o kadar iyi anlıyorum ki lakin kredisiz dönmüyor araba işi gerçi eşinin gelirini bilmiyorum ama elimde kalmasın sanayide de gezmeyeyim.dersen en az 80 bin ödemen lazım arabaya 80 bini biriktirine kadar 0 80 bin epey olur kredi çeksen 110 120 olur aylık 4 den aşağı taksiti olmaz tabi uygun a da araba vardır ama sanayiden çıkılmaz daha masraflı olur:(
(253 puan) tarafından
Canım çok yükseklerde gözümüz yok sıfır alicazda düşük model ama iyi olsun istiyoruz
(932 puan) tarafından
En ucuz sıfır araba 200 binden başlıyor kuzum :( rabbim ödeme kolaylığı versin hepimize
(253 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Canm tek kişi zor inan.. ben 3 senelik evliyim ilk sene calisamadm hiç birikimimiz olmadi evimiz kira elektrik doğalgaz bilmem ne harcanıyor.. ben ne zamn ise girdim anca biriktirmeye basladik Allah kısmet ederse bizde araba almayi planlıyoruz tek kisi zor sen ne kadar üç beş lira atmayi denesen de zor olur tutumlu olup  gereksiz harcamalardan kacinabilirsiniz tabi..
(253 puan) tarafından
Aynen tek kişi çok zor aynen
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Giyim yeme içme gezme su elektrik hep kısitla kendini bı müddet sonra pinti moduna giriyorsunuz aman olmasada olur diyceksin huzur bulcaksin sukretmeyi kit kanaat gecinmeyi goruceksiniz Rabbim herşeyi kolay kılar yeterli huzur olsun azim olsun şükür olsun
(253 puan) tarafından
Aynen öyle kendimi tutumlu moduna almaliyom
0 oy
(176 puan) tarafından
Mutfak ta en çok ne pişiririm diye başladım önce mutfak listesi ile başladım bu tempoya alıştırdım kendimi bi kaç ay kıyafete abur cubura fazla yöbelmedim akışkanlık oldu bşr süre sonra eşime de  fazla harcamaması için baskı yaptım kafasına göre market alışverişi bırakmadım öyle öyle çok güzel biriktirdim 
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Canım kumbara yap aylık 100yada nekadar eline geçerse köy valla güzel paralar çıkar ama yinede araba için biraz birikim olması lazım biraz olsa birazda siz toplayop alırsınız yoksa arabalar okadar da ucuz deil
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Mutfak masraflarını toplu yapabilirsiniz bu bi 2 ay rahat ettiriyor kışlık hazırlık işini görür 

Eşin harçlık veriyorsa biraz biriktir gram altın al sonra çeyrek yaparsın

Kumbara bu açıdan bakıldığında iyi bir çözüm 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Valla bizde o işlere eşim bakıyor ama zor kira aidat iki çocuğun bezi faturalar derken elde avucta hiç bişey kalmiyo 
0 oy
(59 puan) tarafından
Mesela ben hem birikim hem de zora düşmeyelim diye yapıyorum  düşeceğimiz de elimizden tutacak kimse yok maalesef. Televizyonu gündüz açmıyorum gece ise 22.00 civarında açıyorum o da gece evde tekim o yüzden sonra ihtiyacım olmayan şeyi almıyorum kıyafet yemek abur cubur falan gebeyim bebeğimin eşyalarını mağazadan değilde dolap uygulamasından aldım bazısı 2. El bazısı sıfır bi de oturduğum sitede bayanlar gurubu var bazen ihtiyacım olan şeyleri uygun fiyatla ordan alıyorum. Bebek kıyafetleri sıfır ama yatağı beşiği ikinci el aldım. Az kullanılmış yani mecburum yoksa İstanbul gibi bir yerde asla geçinemem site de oturuyorum eşim gece çalışıyor diye kimsemiz de yok... Bence en önemlisi kredi yoksa birikim olur var ise maalesef olmuyor bizim kredimiz yok ama olanları görüyorum hep zor durumdalar Rabbim muhtaç olan herkese yardım etsin inşallah ❤️
0 oy
(5,500 puan) tarafından
Canm ben kocamın bana verdiği paralardan çok ihtiyacım olanı alıyorum geriye kalanı 5 tl bile olsa koyuyorum kendimi dizginlemeye çalışıyorum öyle öyle 1 çeyrek parası biriktirdiydim 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 112 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (826 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 460 göst.
21 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 183 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 248 göst.