0 oy
459 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ufak ufak birikim yapmak istiyorum eşim çalışıyor asgari ücret alıyor bizede her ay 4 bin tl kalıyor arada kızıma mama (dedeler destekli )bez alıyoruz yda 2 defa eşim sigara içiyor mutfak alışverişim se 1000 tl yi geçm2z yapabilirmiymz sizce birikim ufakta olsa yapmak istiyorum 

20 Cevaplar

+1 oy
(224 puan) tarafından
Damlaya damlaya göl olur canım 
tarafından
Aynen öyle
(774 puan) tarafından
İçimden geçen yorum valla ++++
(224 puan) tarafından
Teşekür canım jdjd
-Reklam-
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Gramın kücüklari var öyle alabilsin ben öyle yapıyom bakıyom çok olmuş ceyreğe ceviriyom
tarafından
Mantıklı aslında
(7,358 puan) tarafından
Askeri ücretle geçinmek zor kalan paranı altına cevirmek şart yoksa yanıyor ben 2 tane kücük altın daha alırsam ceyreğe cevirip bileklik yaptırcem tretyolda var gümüş bileklikler öyle alcem
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Askeri ücret alıp 4 bin artirmak mi bravo valla. Her ay 1 ceyrek yapsaniz olr canım 
tarafından
Çok şükür borçsuz evlendik kiram çok düşük seviyelerde doğalgaz çok gelmiyor 1000 tl en az telefon internet desen 250 birde kredi var 1600 okadar geri kalan bize kalıyor
(3,950 puan) tarafından
Bu kadar az masrafa baya güzel birikim olur canım.  Her maas aldığınızda altin yapıp koyun kenara
tarafından
Herşey pahalı malesef zor koyabiliyorum
(3,950 puan) tarafından
Hic yoktan 1 tane gram yapabilirsiniz 4 bin artiyor diyorsun
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Kendine kumbara alarak baslayabilirsin cnm az çok denemeden aylık at açmamak şartıyla birikir :)
tarafından
Evet olabilir aslında
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Hiç birikim yapamadım daha bugüne kadar ya
tarafından
Bende aynı
(2,104 puan) tarafından
Bende yapamadım valla canım eşim 15 alıyor bir birikim yapamadım 15 ama günlük olarak aldığı için çok gidiyor
0 oy
(7,928 puan) tarafından
Allah aşkına nasıl 4 bin kliyo maşallah

Benim eşimde 9 bin bazen 10 aliyo aldığı gibi bitiyo eşim ztn eli açık. Bir insan tutumlu değil sigarada iciyo kiraciyiz 2 çocuğumuz var sen kiracı değilsin galiba 
(6,199 puan) tarafından
Niyeee kizzz
(2,104 puan) tarafından
Kürt olmak etçil olmak bende eşimde gördüm egeliyim ben otçul bir insanım evde her telden yemek çalıyor asla sebze yemez bende tavuktan nefret ediyorum etmiyordum şimdi her gün olduğu için nefret ettim
(7,928 puan) tarafından
İşte size garip gelebiliyor ama.biz Kürtler etçiliz ila her gün et olacak örneğin sarma yapsak asla etsiz olmaz içinde tavuk göğsü koyarız yada türlü yapsak et katariz yani etçil bir ırkız:))) mesela bu akşam sarma yaptım yarım göğüs içine doğradım diğer kalan tavuğuda.temcerenin altına serdim
(5,132 puan) tarafından
Afiyet şifa olsun :)))
(7,928 puan) tarafından
Teşekkürler cnm ♥️
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Asgari ücrete nasil 4000 kalıyor merak ettim eviniz kendinizin mi
tarafından
Hayır kira
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Vallaha helal.olsun kız bizim iki maaşla kalıyor anca okdaar ev kendimizin araba kendimizin ama borcumuz çok bizim kurban geldi aha keseceğiz ona biriktirdim bende çok şükür bende az az yaparım ama çeşitli yaparım hiç bişey çürüyüp kokmaz evimde çok şükür 
tarafından
Bizimde sadece kredi var oda cok cazip fiyatta
0 oy
tarafından
Evin kira değilse olur aslında 
tarafından
Kira malesef
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Paranın durumuna göre ya gram yada yada gramın ufağını alabilirsin 

Mutfak masrafı hariç mi 4 kalıyor 
tarafından
Onla beraber 4
0 oy
(560 puan) tarafından
Çok iyi canım biriktirip altın alırsın bnde yapıyorum ama benimki çok küçük çapta bozuk paralarla☺️
0 oy
(54 puan) tarafından
Aile desteği varsa neden artmasin  aile desteği yok kendiiiz yapiorsaniz helal olsun valla 3500 sadece kira veriyoruz gram altın yapabilirsin 
0 oy
(158 puan) tarafından
Allah aşkına nasıl 4 kaliyor eşimde asgari ucretle çalışıyor . Yetmiyor bide adam benden alıyor aha daha az önce 200 verdim 
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Sadece mutfağa en az 3 bin gidiyor bizde. Bin tl neye getiyor ki valla helal olsun yeterince tasarrufludunuz zaten. Asgarî ücret bu devirde bişeye yetmezken 4 bin kalıyor diyorsun. 
0 oy
(1,129 puan) tarafından
Kızın kaç yaşında canım, okula başlamdan ne biriktirirsen o kâr, gram gibi çeyrek gibi Altın al paranın yettiği kadar
0 oy
(14,019 puan) tarafından
0.25 Gr altın var en son 300 liraydı eline geçtikçe ondan alabilirsin 
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Asgari ücret alıyor ve 4 bin TL artıyor mu 
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Açılmayan kumbaralardan alabilirsin canım para üstü bozuk para o şekilde at 1 tl olsun 10 tl olsun öyle öyle birikiyor sonra altına çevir 4 bin çok gibi görünüyor ama ailesel değil 2 çeyrek bile alamiyoz şimdi o paraya
0 oy
(30 puan) tarafından
Benim eşim İmam köyde görev yapıyoruz. Bazen kıt kanaat yetiyor maaşımız. Bozukluklar için Bi kumbara yaptım her gün illaki 2 3 lira atılıyor atılmayan gün yok biz onları değerlendiriyoruz. Borcumuz var araba aşıp sattık hala ödüyoruz malesef. Ama o bozukluklar nerdeyse her ay bir 0.25 gram yapıyor. Doğum için saklıyoruz. :) 
0 oy
(2,190 puan) tarafından
Neden yapılmasın ben hem kredi ödeyip hem yapıyordum. Zor oluyordu ama oluyordu..

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 111 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (810 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 265 göst.
28 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde A2020&2021. (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 381 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Ruken kara (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 482 göst.