0 oy
190 göst.
Diğer kategorisinde (794 puan) tarafından
Kizimda midem bulanirdi ama hi kusmasdm bnda surekli kusmayla geciyor gunde 1 kereden fazla yemek yiyemiyorum   cok şiş oluyorum   inşallah bole devam etmez  9 haftaliğim cinsiyeti daha belli değil kızlarda daha cok bulanti oluyor diyolar kizimda olmazdi

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından

5. Haftadan 39. Haftaya kadar kustum  ilk 14 hafta gunde 12 kere kustum aç susuz yasadim hicbirsey yemedim iki gunde bir acil kapisindaydim swrum yedim suzgec gibi oldu kollarim serum yemekten 9 kilo zayıfladım  asla birsey yemedim asla 3 gun hastanede  yattim 14. Haftadan sonra gunde 3 kere kustum birsuru bulanti hapi kullandim en agirlarini dahi içtim  hayattan kopmustum hep oyle olacam sandim çantamda posetlerle gezerdim tıp  dilinde hipremeszis gravidarum olarak geçtim  ben bayılma  noktasına  kadar geliyordum klozet basinda ağlardım 

Oglum oldu cok.şükür <3
(794 puan) tarafından
Sag salim almissn cnm  kokusunu duyunca gecmistir o gunler
tarafından
Cok zor olsada evet o yuzden ikinciye cesaretim yok
(794 puan) tarafından
Bnde dusunmuyordum cnm Allahin bi mucizesi okadr korunmaya ragman oldu
tarafından
Hayırlısıyla kucagina al inşallah
(794 puan) tarafından
Amin cnm insallah
-Reklam-
0 oy
tarafından

9 ay kustum 

Oğlum oldu :angel:

(794 puan) tarafından
Aa cnm bide oglu olanlar cok rahat geciyo diyolar  kizimla beraber hamile oldgum arkadaim erkekti bebegi hic hamile oldgimu hisstmiyorum dedi bnm bulanir  arada cok bas agriliydi
(93 puan) tarafından
Benim erkekti rahat geçti son son aylarda ağrım oldu sadece
0 oy
(3,148 puan) tarafından

Ayyy en iğrenç zamanlardı yaşayan ölü gibiydim en sonunda afedersiniz kan kusuyorum artık ne yemek ne su içtiğim kemoterapi sonrası şiddetli mide bulantısı hafidleten bulantı hapıydı o derece berbattı doğuran kadar sürdü minik bir kız bebeişkpsu sayesinde oldu hep bunlar :)

(794 puan) tarafından
Gecmis olsun cnm  bnmde boğazlarim çok acıyor
0 oy
(16,506 puan) tarafından
6 aya kadar kustum

Özellikle her sabah aç karna kusardım

Günde 8 9 defa atardım hep artık kan akardı boğazımdan tahriş olduğu için

Kızım oldu 
(794 puan) tarafından
Ay cnm cok gecmis olsun genelde aksamları bnm cnmm sabahlari bisey yok
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Ben canım 24. Haftaya kadar kustum aile hekimi bir ilaç yazmıştı onu icmedigim gün berbat geçiyordu bir insan hiç durmadan kusar mi uykumdan kalkıp kusuyordum öyle böyle değildi 
(794 puan) tarafından
Bnmde aksamlari kusuyorum   zaten bir ogun yiyebiliyorum
(1,662 puan) tarafından
Aile hekimine söyle canım ilaç kullan dayanılmaz durumdaysan bana ilaç iyi geldi o olmasaydı hastane yatisi verilecekti bana ben çünkü hiç beslenemiyordum ne yemek ne su
(794 puan) tarafından
Inanirmisin bn susuz yasayamam  heryere suyumla giderim su bile igrwnc geliyo icesim gelmiyor  kontrlum var 2 hftaya daha kotu olursam  soliycem doktoruma
(1,662 puan) tarafından
Aynen ben de öyle normalde günde 2 litre su içerim hamileyken hiçbir şey icemedim de yiyemedim de çok zor zamanlardı ama dediğim gibi ilaç kullanmaya başlayınca duzeldim ben ama o ilacı icmezsem yine aynı oluyordu
(794 puan) tarafından
Anladm cnm
0 oy
(1,108 puan) tarafından
O haftalar çok berbat g geçiyor ya :( tam 6 aylık oldum rahat edicem dedim bu kezde uyku düzenim kramplar girdi 32 haftalığım ağrıyor heryerim
(794 puan) tarafından
Dgrudr cnmm insallah o zamanlari rahat geciririm
0 oy
tarafından
valla hiç belli olmuyor o canım ilk kizimda doğurana kadar kustum...

2. hamileyim bu da kiz ve 4. ayımda kusmalarim bitti
(794 puan) tarafından
Blmiyorumki cnm
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bne ben ben 35 haftada doğumdan önce olan migde yaram kanama yaptı oyuzden hastanede bile yattım kan küstüm hep ne yediysem çıkardın dogumakadr 
(794 puan) tarafından
Cnm gecmis olsun
0 oy
tarafından
İlk üç ay 8 kilo verdim. Yanma, bulanma, ekşime aynı anda yaşadım. 4. Ay tam hafifledi derken covid oldum yine yiyemedim. 5. Ay midem kendi gelemedi. 6. Ay yemeğe başladım ama hala yumurta, tavuk, et yiyemiyorum kokuyorlar bana. Zor günlerdi ama bir şekilde geçiyor. Rabbim yardımcın olsun, hamilelik boyunca tek sorunun bu olsun :) 
(794 puan) tarafından
Insallah cnm bnde yanma eķsıme bulanti var   1ogunden fazla yiyemiyorum cok şısıyorum dunyayi yemis gbi
0 oy
(1,621 puan) tarafından
17 ye kadar kustum en son artık günde 3 kere olunca acile gittim serum taktırdım sonrasında da hep bulantı devam etti kokar hiç bi şey yapamadım yiyemedim yapılan yerdede duramadım 35 te bile öyleydim annem artık diyodu öğürmekten doğuracan diye 38+3 te doğurdum rahatladım
(794 puan) tarafından
Cnm emziriyorum bn kizimi verirmi blmiyorum
(1,621 puan) tarafından
Ay Allah yardımcın olsun canım ya küçük bebekle hamilelik çok zor ben sürekli uyuyarak geçirdim
(794 puan) tarafından
Hic uyuyamiyorim dinlenemiyorim sabahin korunde kalkiyorum bide anliyormu ne cok memeci oldu cok cnm yaniyor
(1,621 puan) tarafından
Ailen falan yakın değil mi kuzum yardım edecek birileri yok mu en azından günlük 1 2 saat bile dinlensen kendine gelirsin
(794 puan) tarafından
Ailem bilmiyor daha cnm  esim ise grince soliycektik
0 oy
(2,241 puan) tarafından
8 ay herseye kustum sadece yemek degil cicek kokusuna bile gelemiyordum 8 aylik dogum yaptim yoksa daha devam ederdi heralde :)) kizim oldu . sende saglikla hayirla al kucagina canim ❤️
(794 puan) tarafından
Amin cnm insallah
0 oy
tarafından
20.haftaya kadar bulantim vardı ilaç kullanarak geçirdim 20 haftayı 
(794 puan) tarafından
Allah bagislasin cnm
tarafından
Sagol canim insallah bi avazda dogurursun prensesini:) sağlıcakla al insallah kucağına
(794 puan) tarafından
Bnm cnsiyeti blli dgl cnmm prensesim dgdu baklm bu ne olcak
tarafından
Sağlıklı hayirli olsunda cinsiyet önemli değil canim benim :)
(794 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(432 puan) tarafından
9 ay kustum kızım oldu su ile duruyordum kızımın gelişimi durdu erken doğum oldu 2.100 gr prematüre sınırında doğdu 
(794 puan) tarafından
Cok gecmis olsun cnm
(432 puan) tarafından
Sağol canm benim ama şükür iyiz şimdi
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Kızımda doğuma gittigim gün bile kustum. Bunda 18sen sonra azaldı şimdi nadiren oluyo. Cinsiyeti erkek bebegimin. Ama kayınvalidem iki erkek bebek doğurmuş arka arkaya ama birinde yerinden kalkamamış birinde rahat geçirmiş. Kırmayla cinsiyetin alakası yok bence :) inşallah seninki de çabucak biter 
(794 puan) tarafından
Insallah cnmm
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Dogurana kadar kusmalarim bitmedi ayy Allah'ım çok kötüydü oğlum oldu ama bide saçları baya vardı reflü de olmsitu hep sactanmis :-):-)
(794 puan) tarafından
Hadi ya gecmis olsun cnm
(2,671 puan) tarafından
Saol canım benim valla şuan rahatım ama tabi hamile kalırsam yine aynı şeyleri yaşamak istemem ya  :-):-)
(794 puan) tarafından
Cok zor cnm ya kizimdada cok bas agrim olmustu  3 gun karanlik odadan cikmadgimi htrliyorum odaha kotydu
(2,671 puan) tarafından
Ayy evet inşallah bundan sonra böyle olmayız :-):-)
0 oy
(7,972 puan) tarafından
4 ay kustum 4 kere hastanede yattim  hemde 1 hafta her defasinda

Kullanmadigim ilaç fitil kalmadi mide bulantisi için en sonunda bi ilaç önerdi doktorum fiyatini hiç söylemeyim ancak o ilaçla kurtuldum
(794 puan) tarafından
Dgrudur cnm kizmiydi cnsiyeti
(7,972 puan) tarafından
Erkekti ömrümdeb ömür gitti 4 ay
(794 puan) tarafından
Erkeklerdede oluyo kusma bi iki kisi daha yazdi
0 oy
tarafından
Benim teyzem 4 doğum yaptı hepsinde de doğuma kadar kustu 2 kız 2 oğlan var 

Annem bırak kusmayı midesi dahi bulanmadı 2 kız 1 oğlan 
(794 puan) tarafından
Insallah bnmkide  gecer cnm bole devam etmez
0 oy
(114 puan) tarafından
9 ay hergun kustum doguma girerken bile oğluşum oldu
(794 puan) tarafından
Allah bagislasin cnm
(114 puan) tarafından
Amin canim allah gonlune gore versin sanada
(794 puan) tarafından
Amin cnm insallah saglikli olsunda
0 oy
(34 puan) tarafından
Hamilelik boyunca hep kustum hiç yemek aşermedim... Kilo verdim... 
(794 puan) tarafından
Suan bnde oleyim  kizmiydi cnm
(34 puan) tarafından
Evet kızım oldu :) serumla besleniyordum ben, hiç üzülme bebek besleniyordur senden :)
(794 puan) tarafından
Insallah cnm suan 9 hftalik bnden beslenmiuomus zaten
(34 puan) tarafından
Rabbim hayırlısıyla kucagına almanı nasip etsin):)
(794 puan) tarafından
Amin cnm saolsin
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İlk dört ay kustum, son iki ay mideme baskı yapiyordu kustum iki üç rahattım ikizlerim var
(5,721 puan) tarafından
Bir kız bir erkek canım
(794 puan) tarafından
Ne guzel cnm herkezin hayalidrr
(5,721 puan) tarafından
Büyüdüler benim biraz Allah'a şükürler olsun tabi çok zor büyütmek dışardan birileri ne kadar gelebilir çok emek istiyor haftaya anasınıfa basliycaklar nasipse
(794 puan) tarafından
Aa baya buyukler bnm kizim 18 aylik daha buda 9 haftalik
(5,721 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım ❤️❤️ evet seninkiler gore büyüdüler ☺️☺️

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 1,074 göst.
0 oy
36 cevap 763 göst.
12 Ocak 2024 Aile kategorisinde Kumrru (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
14 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 183 göst.
16 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Busramehmetakbal (108 puan) tarafından soruldu

381,036 soru

11,407,360 cevap

34,943 kullanıcı

...