0 oy
396 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
2 ay sonra 2 yaşına girecek oğlum var hiperaktif yapma dediğim şeyleri bilerek yapıyor cok yaramaz hiç oturmuyor bende cok sinirli bi insanım kendimi bildim bileli böyleyim hemen kızıyorum bağırıyorum kendimi tutamıyorum esim bu yüzden çok kızıyor daha küçük nasil kiyarsin diye geceleri uyudu mu kızdığım için üzülüyorum ağlıyorum bile ne yapmalıyım bunun için var mi böyle olan :(

7 Cevaplar

0 oy
(4,293 puan) tarafından
Yapma dersen anlamaz o yaşlarda ma ekini anlamiyorlar bunu ellerden canin yanar veya bunu yaparsin canin açılabilir bu eşya kırılırsa sana zarar verebilir sekilde açıklayıcı konuşursan etkili olabilir
tarafından
Yapmaz mıyım yapıyorum ama yok illa yapacak ben dedim diye gün içinde o kadar çok sabır çekiyorum kiiii
(4,293 puan) tarafından
Benim kızım da oleydi sakin bir tonla açıklayıcı şekilde soleye soleye yapmamaya başladı hiperakif bi cocuksa yapacak bisey yok ama gene az da olsa etki eder diye dusunuyorum
-Reklam-
0 oy
(932 puan) tarafından
2 yas sendromuna erken girmiş olabilir netten araştır canım 
0 oy
(2,241 puan) tarafından
benim kizim hareketlenmeye basladigindan beri yapmadigi kalmadi canim oyle ki goren bes cocuga bedel diyo birde inat yapma dedigini inadina yapiyo ayni seninki gibi artik 2 yasini geciyo zar zor konusarak anlasmaya basladik bu zararli elin acir soyle olur falan diye okna etmeye calisiyorum bende cok sinirli bir insanim bagirdigimda oluyo ama en cok kendi kendime bir odada sinirimi atiyorum ona bagirmamaya calisiyorum cunku kizdikca inatlasiyolar birde kiyamiyorum. zararli seyleri ortadan kaldir birak enerjisini atsın dagilan dagilsin 
tarafından
Öyle yapacağım Allah razj olsun canim
(2,241 puan) tarafından
sendende canim ❤️
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Yapma desen anlamaz ki çocuk o kanı kaynıyor kendine zarar verecek şeyler yapmiosa kızıp bağırma engelleme derim 
tarafından
Deneyeceğim sağol canim
0 oy
(4,765 puan) tarafından
'Hayır,Yapma,Olmaz...' gibi kelimeleri mümkün olduğunca az kullan. Onları söylemek yerine ne yapabilirsin onu düşün. Ve sinirliyken ya odadan çık ya da içinden 10 a kadar say ve bu bir bebek kızsam anlamayacak diye geçir içinden.
tarafından
Deneyeceğim sagol canim
0 oy
(36 puan) tarafından
Hiperaktiflik yapma dediğini ısrarla yapmasıyla ya da çok hareketli olmasıyla ölçülmez. Her hareketli durmayan çocuğa hemen hiperaktif diyorlar. Oturup herhangi bir aktivite de yada kitap okuduğunuzda dikkatini toplayamıyor ve hemen başka birşey yöneliyorsa o zaman düşünülebilir. Kendine çok fazla zarar verecek işlerle upraşmıyorsa serbest bırakın rahat rahat oynasın. Benim oğlum o yaşlarda sehpaları ters çevirir üstüne çıkar yada sürükledi. Çok fazla müdehale etmezdim ama biran olsunda gözümü üzerinden ayırmazdım. Mutfakta işim olduğunda oyuncakları mutfağa taşır orda oynamasına izin verirdim ki sürekli kontrol edebileyim diye
(313 puan) tarafından
Başka nasıl anlaşılır canım benim kızımda öyle oyun oynamaz odaklanmaz kendi ne zaman neyi isterse onu yapar bir oyunun başına otuttursam dakika sürmez kalkıp başka yeri karistirir hiç bir dediğimi dinlemez
(594 puan) tarafından
Benm oğlumda öyle
tarafından
Sanki benim oğlumu anlattın aynisini yapıyor sehpayi ters çevirip üstüne çıkıyor yere atıyor artık görmezden geliyorum çünkü inadına yapıyor ocakla oynuyor uçlarını söküyor buzdolabını açıyor sinirlenmemek için tutamiyoeum
(36 puan) tarafından
https://www.google.com/amp/s/www.milliyet.com.tr/amp/pembenar/uzm-gelisim-psikologu-ayse-basak-erk/cocuk-ve-dikkat-becerisi-yas-gruplarina-gore-cocuklarin-dikkat-sureleri-1983324 burdan bakabilirsiniz. 2 yaşındaki bir bebekten uzun süre dikkat beklemek biraz garip olur. Kendine zarar verecek ocak buzdolabı gibi eşyalara gittiğinde yapma elleme gibi sözler yerine dikkatini başka yöne çekmeye çalışın. Sakin kalmaya özen gösterin. Bebekler tencere plastik kaplarla ses çıkarmayı severler. O şekilde mutfakta ilgiyi o yöne çekebilirsiniz
0 oy
tarafından
İki yaş böyle bir yaş :) bagimsizlasiyor, birey olduğunu hissediyor. Sen ne dersen aksini yapar çünkü ben de varım diyor. Kızım onbeş aylık o bile şuan o şekilde. Çok hayır dememeye çalışıyorum, kızım onu yaparsan şöyle söyle olur diyorum. Bazen ikna oluyor bazen olmuyor, böyle böyle bitecek, buyuyecekler işte :) ama seninle zitlastigini düşünme, inadına yaptığını hiç dusunme. Bebek o, bilmez ki öyle şeyler.
tarafından
Oyle yapacağım sağol canim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 228 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 450 göst.
17 Eylül 2021 Aile kategorisinde Funda_0104 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 365 göst.
13 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ASaLeTiM YeTeR (152 puan) tarafından soruldu