0 oy
511 göst.
Diğer kategorisinde (225 puan) tarafından
Ust katimda oturuyor ama misafir gibi gelip gidiyor.annem var yanımda herşeyimi yapıyor sag olsun.e bugunun yarini da var bakalim kendinin birseye ihtiyacı olunca ben de yapmam kizlari yapsin.

50 Cevaplar

0 oy
tarafından
Etmedi hiç ne yemek yapti ne yatak hazirladi annem gelip yapti hepsini kendi cocuguna kendisi baksın diyormus aklında baska gelin varmista oglunun zoruyla almislar beni 
(225 puan) tarafından
Ilj geldiğim gun yemek yapmış bi baska da birsey gormedim hatta 2 gündur kızıyla geziyor disarda lafa gelince yaptik olur
tarafından
Al birini vur ötekine onların kiymetli ogullari varsa biz neyiz biz bir anananin bir babanin evladıyız çok nadir görüyorum kaynananin bir gelini öz kızı gibi sevmesini
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hiç bir şeyime yardımcı olmadı ilk kızıma 5 aylık hamileydim tek başıma ev taşıdım 

Ikinci kızımda erken doğum riskinden yattım gelecem kızım bakacam kızım dedi gelmedi ") 

Oğlumda erken doğum yaptım dogurdugum gün geldi ağladı ağladı gitti bu çok küçük diye "D 

Şimdide kendinin bir sıkıntısı olsun arayıp da gel bana yardım et demeye zerre yüzü yok bence de en iyisi bu 
(225 puan) tarafından
Ayni benimki de birseye yardimci olmuyor ama 2 tane kizi var bi çocuk sahibi olsunlar da ben de el gibi gidecem
tarafından
Bebim de bir gorumcem bir kaynım var kaynım bekar dur bakalım diyorum gelen muhakkak beni aratır "D bekliyom sabırla
0 oy
(629 puan) tarafından
Allahim razi olsun elinden geleni yapti
(225 puan) tarafından
Masallah cnm
(629 puan) tarafından
Çok sukur de canim skma canini ne kaynanalar var baska benim ailem uzaktaydi birde kimsem yoktu uzaga gelin geldim sen genede sayginda kusur etme bosver canim
(225 puan) tarafından
Annem yanimda cok sukur eşime de birsey demiyorum görüyordur herhalde ama ben de yapmayacam zamani gelince
0 oy
(68 puan) tarafından
Yaa etmez mi oglunun ev topladigini görmeye dayanamayip bana sende kahvalti hazırla dedi 1 günlük lohusayken 
tarafından
Ya bu Kaynanalar niye böyle bende sezeryan ile doğum yaptım kendisine gel denemiştim bile annem gelip duracaktı. Söylenene söylene iş gördü. Yatirmadi bile beni ne pisireceksin akşama diye bana soruyordu.
(68 puan) tarafından
Aynen benimde ust katimda oturuyor kafan rahat olsun bosver
(68 puan) tarafından
Boncuk çünkü sana acımıyor kendi kızı degilsin  deger vermiyor niye böyle dedin diyincede bana mi hazirla dedim diyip üste cikiyor inan ugrasilmaz konusmuyorum ben allah sorsun valla zehir etti hastaneye gittigime bile laf ediyordu baktim ugrasilmiyor muhatapligi kestim şimdi bana gelipte emeğim var baktım yardim ettim bile diyemez lafını sözünü edemez en iyisi bu
tarafından
Prenses annesi bende geçen salı tartıştım. Bana telefonda basbas bağırdı eşim kızının kulağını çekmiş ben doldurmusum öyle diyor oysa haberim bile yok eşim karımın bı suçu yok desende benle uğraşıyor. Eşimi hep bana doldurur evimin huzurunu bozar giderdi. Utanmadan daha evime gelecekmiş yüzsüz şey. Allah böyle Kaynanalar gelinlerini unutturacak dert versin
(225 puan) tarafından
Amin boncuk ins
0 oy
tarafından
İyi olsun sağlıklı olsun da yeter. Seseryan yaptım hastamede  kalkınıp çıktım merdiven falan lendim inmiştim hastaneden çıkarken 5 gün annem kaldı kayınvalidem ile aynı sitedeyiz 5 günden sonra tek kaldım yemek falan yağmadı yardımcı da olmadı da ilte sağlık olsun ne yapalım ben kendi işimi kendim gördüm
0 oy
(16,682 puan) tarafından
Seninki en azindan geliyormus benimki önüne 1 kase cekirdek koymadım diye küstü gelmedi. Lohusa halimle gelen misafirlere ben ikramda bulundum hep 
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Hastaneye ziyaretime gelirken bi hosaf kaynatıp getirmiş o kadar başkada arayip sormadi bir ay sonra da cenazesine katıldı sadece ne benim nede bebeğim üzerinde üzüm çekirdeği kadar hakkı yoktur kendilerinin
(225 puan) tarafından
Ne cenazesi cnm hayirdir
(3,832 puan) tarafından
Oglum sadece bir ay yaşadı onun cenazesi
(225 puan) tarafından
Anladim cnm basin sag olsun benim de oglum kuvezde dua edin lutfen
(3,832 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin inşallah aman dikkat edin benim bebeğim küvezdeyken hemşireler yüzünden vefat etti hemsirelerin herşeyine dikkat edin gerekirse yenidogan yogun bakimin önünden ayrılma orda yat kalk
0 oy
tarafından
Keşke benimkide misafir gibi gelip gitse evimde herşeyime karışır aldığıma temizliğime yaptığım işe bide eşimi doldurur evden öyle gider.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
İlk gün eşimin ısrarıyla kaldı kadın hadi burcu yemek yapalım dedi kalktık yemek yaptık ben elimde bulaşık yıkayamam dedi ben makinaya bulaşık doldurdum sezeryan olmuştum ikinci günü gönderdim işi yok burda dedim
0 oy
(6,480 puan) tarafından
Allah bin kere razı olsun özellikle ikinci doğumdan sonra hasta hali ile yatağıma yemek getirdi
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Kaynanam köyde kendi halinde  bi kadin 4 yıldır evliyim 3 kez tek gördüm kendisini buyuzden ondan bir beklentim yok ama eltim çok yardim etmiştir halada eder ben bi yere gitsem isim olsa kizi bana bırak git işlerini hal et der 
0 oy
(1,346 puan) tarafından
Daha șimdiden onun beni hiç yalnız bırakmayacağını hissediyorum. 
0 oy
(3,822 puan) tarafından
Malesef 2 yık önce vefat etti yaşasaydı herşeyime koşardı
0 oy
(3,696 puan) tarafından
Annem yok benim. Allah bin kere razı olsun dogumumda  da yardımcı oldu hamilelik dönemimin aserme zamanında da ayağımdan   ameliyat geçirdim onda da baktı. 
0 oy
(3,111 puan) tarafından
Eder birlikte yaşıyoruz ama senin gibi evim ayri ve annem yanımda olsaydı etmesin umurumda olmazdı 
0 oy
(932 puan) tarafından
Sağlığı el verse ederdi canım ama yine de öz annende olsa bisey beklemicen sonra kırılan sen oluyorsun 
0 oy
(6,687 puan) tarafından
Evet 15 gun yanimda kaldi tum islerime o bakardi
0 oy
tarafından

Ne Kendi annem nede kaynanam nede aile fertlerinden  biri yapmak zorunda değil   bunu dert etmeye gerek yok  bence artı üstü çocuk doguruyoruz    elimizi ayağımızı kesmiyorlar

0 oy
(5,373 puan) tarafından
Valla benimki o konuda iyidir hakkını yemem yemeğimi yaptı bulaşığımı çamaşırımı yıkadı evimi temizledi ekstradan önüme kurabiyeler çaylar koydu bebeğe süt olsun diye çocuğuma baktı altını aldı yıkadı gece uyanınca baktı sezaryen oldum 40 gün bu şekilde kalıp baktı bize kendi annem de hergün geldi gitti o da alıncakları alıyodu ediyodu arada yemek yapıp gelirdi bana banyo yapmamda vs yardım ederdi ne biliyim o konuda çok çok şanslıydım ama tabiki kaynanam laf söylemeden de etmez kadın iyi mi kötü mü çözemedim bn cidden 
0 oy
tarafından

Sezeryan oldum 3.cu gün eve geldik 

Oturdu baş köşeye kendi evimde bana şunu yap bunu yap demeye başladı 
Oglu anne sen niye yapmıyosun kıza yaptiriyosun kalkana dedi 
Neymiş doktorlar hareket etsin demiş 
Ee doktor bana hareket et yavaş yavaş yuru dedi de
Ev işi hadi hop yap demedi ki
O gün anladım bana merhamet etmicek bu kadın 
Bir hafta yemek getirdi ama onuda bana getirmedi oğlu ac kalmasin diyeydi

İlgili sorular

0 oy