0 oy
505 göst.
Aile kategorisinde (225 puan) tarafından
Hanimlar kayinvalideniz 2.cocugunuzda hevesli miydi nasildi ve dogumdan sonra hediye olarak ne takti sizlere

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk bebegim çok hevesliydi erkekten olan ilk torunu hala aklı kalkıyor kızıma 2000 TL + yüzük bana kızımada ayrı taktılar 
(225 puan) tarafından
Benim de kizim ilk torundu cok hevesliydi ikincide o kadar degil sanki bakalim bunda ne takacak
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Daha birinci bnim.ama adetimizde bilezik var
0 oy
(966 puan) tarafından
İlk çocuğumda çok hevesluydi bide ailenin ilk torunu olduğu için baya hevesluydi tüm aile . Gelip karnına bile elini koyardı nadiren . İkinciyi de pek düşünmüyorum olursa inada sevinir eminim yani 
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Valla hep şükür Merve şükür diyo :)

İlk oğlan geç olunca bu hemn gelince memnun tabi  :)

Bişey takmaz diye düşünüyorum çünkü bu 2.  Artık .

İlkinde çeyrek taktı örgüler yapmıştı.

İlkinde gözümü gönlümü doğurduğu için bunda hiiiic bişey beklemiyorum :)

Zaten oğlan evlendirecek,paras da olmaz bu sefer :)

0 oy
(10,529 puan) tarafından
Ilkte Çok çok hevesli idi hele kız olduğunu duyunca havalara uçtu kıyafet falan aldı künye taktı kızıma banaa takmadi durumu olsa takardı ama eminim ikinci de  beklemiyorduk çok küçüktü bebeğim çünkü pek sevinemedik :) ama şimdi çok seviyorlar 
0 oy
(238 puan) tarafından
Ne ilkin de ne ikincisinde hiç bir heves yoktu ilkinde çeyrek taktı başka bir şey almadı 2. Sinde bakalım ne alcak. 
0 oy
tarafından
Kızımda çok hevesliydi ilk torun maddi açıdan birşeyini görmedim ama manevi anlamda acayip yardımı doknmuştur herşeyimde yanmdaydı kayınpederim de özel hastanede doğum yaptım tüm masraflarını karşıladı takı olarak birşey tskmadılar 
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Bir oğlum var 9 yıl sonra hamile kaldım tekrar kız olacağını öğrendiğimiz gün iki ayakkabı aldık gittik oğlumda hevesle diyor bak kız olacak ayakkabıları çok tatlı falan dedi ki ben oğlan istiyom kız iyi olmaz :angry: hamileliğin boyunca 4 5 kere duydum böyle lafları en sonunda eşim kızdı öyle bisi demeyi bıraktı hediye de kızıma küpe aldı burda doğurama takma gibi bisi yok bana annem hediye yaptı sadece

0 oy
tarafından
Hevesliydi hemde çok. Tek oğlunun tek çocuğu diye kızıma her şeyini aldılar. Beşik bebek arabası anne yani beşiği e bebekten bakım ürünleri kıyafetler VS. Oğlumda ise sülalenin ilk erkek torunu diye daha çok sevindiler. Kayınbabam tarafında erkek çocuk yok ve kaynanamin benim kızımla birlikte 3 kız torunu vardı. Kısacası iki çocuğumda da çok heycanlandilar. Kızımda hamileyim diye adak kesildi dağıtildi. 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Cildiriyordu eşim tek olduğu için erkek olsa daha iyi olur diyordu erkek oldu maddi olarak beşik aldılar onun haricinde hep benimleydi annem kadar destek oldu bana göğüslerim taş kesilmişti elleriyle dakikalarca masaj yaptı bahçeden çiçekler koparır getirir markete gider ihtiyacımı alır bez alır çoğu zaman yemeği kendisi yapardı evimi boyadı anlatsam bitmez yani severim kendisini iyi anlaşırız
0 oy
(1,161 puan) tarafından
hic bir sey takmadi vallah.
0 oy
(670 puan) tarafından
Birinciye bakalım ölecek mi kalacak mı dedi ikinciye ne kadar hevesli olursa olsun gözüme görünmez maddi manevi hiçbir şey görmedim 
0 oy
(1,287 puan) tarafından
Valla ben 3. Doğurdum eltimde 2 tane doğurdu bo çöplerini görmedim güya bu doğumlarımızda kurban kesecekti cimrilikten para yok diyo
0 oy
tarafından
Hrnüz ikinci yok aöa ilkinde baya hevesliydi oğlan tarafı oğlandan ilk torundu yarım altın takmışlardı.  Ve ilgi alaka süperdi :):)
0 oy
tarafından
Hiç hevesli değildi umurunda bile değildi 
0 oy
tarafından
Bizimki ilk torun yarim altin takti bi cok esyasini kiyafetlerini kaynanam aldi
0 oy
(841 puan) tarafından
Benim ilk daha 10 gün oluyor doğum yaptım ne hediye var ne doğduğuna geldi ben hamile olunca bende yapcam dedi bana bakarak hiçte hevesi yok toruna 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Evet hepsinde heveslilerdi.ilk iki dogumun yanlarında öldü ztn bütün herşeyimi onlar aldılar eşim okuyordu bilezik taktı kayinpederimde .3.hamileligimde biraz beklemiyolardi sanki oda erken doğum oldu yaşamadı ama kayınvalidem perdelerini değiştirecek demişti sözünü tuttu yine doğum hediyesi olarak yasamasada yenisini aldı sağolsun.simdiki hamileliğimde sevindiler önceki yasamayinca  .ellerinden geleni yapıyorlar ztn ayriyeten bişey yapmalarına gerek yok beklemiyorum ztn ama kayinpederim yapar yinede 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Ikisinde de hevesli iyidir sagolsun bi sey takmadi sadece 1 takim aldi.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kayınvalidem öz teyzem olur ilk torunu verdim ama kızımı hiç istemediler karnıma dustugunden beri doğduğunda 250 TL para getirdi gözünün önünde besige savurdu parayı kocası çeyrek taktı o paraları da kocamdan almışlardır kesin 9 aylık olcak kızım ne arar ne sorar bh kadar nankör insanlar

İlgili sorular

0 oy
50 cevap 492 göst.
30 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
0 oy
25 cevap 1,127 göst.
20 Aralık 2022 Aile kategorisinde Nur.06 (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 332 göst.
15 Eylül 2021 Kültür-Sanat kategorisinde Aynurrrrr52 (165 puan) tarafından soruldu

380,206 soru

11,383,054 cevap

34,882 kullanıcı

...