0 oy
1,022 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Hanımlar eşiniz istese çarşaf giyermsiniz ? Ben aklıma yatıyorsa içimde varsa giyerim peki sizler giyermisiniz ? Şuanda giymek istiyorum ama nasıl karsilanirim bilmiyorum yolda carsafli bayan gördüğünüz ilk düşünceniz ne oluyor ?

78 Cevaplar

0 oy
(144 puan) tarafından
Bende kapaliyim ama carsafa girmeyi esim istiyor diye yapmam. Ara sira Almanyada da islerim oluyor, suan ablam normal kapali biri ve avrupa yasasi cikti kapali alip almamak is yerinin kendi tercihi olacakmis 81 yere basvuru yapti ve her yerden bas örtülü diye reddedildi maalesef yana yakila kendi okudugu bölümde is ariyor. Ben hemsireyim sukur böyle bir sorunum yok. 5 baciyiz 4dümüz kapaliyiz en buyugumuz ögretmen acik olan bacim, ama 5000 tane Kapali Kadindan cok daha iyi biri. (Anlayan anliyor) birazda o carsafa girmeye girsekte hak etmek lazim. Girdikten sonra imrihanlarda yagmur gibi yagar. 2012de Umre yaptim hamdolsun, ama ondan sonra Rabbim cok kez imtihan etti beni. Keske bir daha gitme firsatim olsa.. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşim isterse ve bende Allah için istiyorsam tabiki giyerim sonuçta eşim istemiş Allah katında da bunun olması gerekir zaten 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Carsaf giymeye ikna olduğum için evlendik ztn cnim  .evlendigimiz ertesi günü giydim 
0 oy
(4,221 puan) tarafından
Esım gitmemi istiyor ben o dedı diye giymem ıcımden gelmesı lazm
0 oy
tarafından
Ben açık bir bayanım böyle birşeyi eşim istediği için değil kendim istiyorsam çarşafa girerim şöyle söyliyim asla kapanmayı düşünmüyorum dışarıda çarşaflı birini gördüğümde yadırgamıyorum bekarken öcü gibiler diyordum çocuktum ama şimdi asla öyle düşünmüyorum tercih onların diyorum ve sen çarşafa giriceksen insanların ne dediğini umursama
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Açıkçası ben düşünmüyorum korkuyurim tasiyamam diye ama yolda görünce de sorun etmem tanıdığım çok kişi var çarşaflı

Kalpleri çok güzel ben çarşafa bakmam içindeki güzellik önemli Benim  için 
0 oy
(373 puan) tarafından
Net giymem yani esim icin
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Allah emrettiği halde çok çok üzgünüm giyemiyorum. :( Eşimi dinlemem bu konuda :(
0 oy
(2,245 puan) tarafından
Benim ailemde hiç çarşaflı yoktu bilmiyordum bile evlendim eşimin sohbetlere gidip gelmesi bana Kur'an i kerim ogretmesi onunla vakit geçirmek herşey çok hoşuma gidiyordu ama hâlâ birşeyler eksik gibi geliyordu ve çarşaf için asla beni hiç zorlamadi sadece çarşafın güzelliğini gerekliliğini anlatırdı ve takı bir rüya görene kadar o rüyadan sonra giymek istedigimi söyledim ramazan bayramı arefesiydi bayram günü bana hediye olarak çarşaf almıştı çoookk mutlu olmuştum Rabb'ime şükürler olsun ki böyle bir eşim oldu ve hiç zorlanmadan dinimizin güzelliğini anlatarak beni teşvik ettiği ve giydiğim için Elhamdülillah
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Çarşaf giymem eşim istiyor diye. O benim Allah' ile aramda olan şey
0 oy
(84 puan) tarafından
eşim için giymem kendim istersem anca ama zaten oda zorlamaz .. giyimime hiç karışmaz ..
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Ben bikere sorıdm giyimi dedım eşim yok dedı tabı bende şuan giymek içimden gelmiyor hiç nasıp olursa ilerde gıyerım belki 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kimin ne düşündüğünü istedigini umursamadan Allah rizasi için kapanmak gerek öyle bi jiyetin varsa ve sen hazirsan...
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Giyerim çünkü cok istiyorum giymeyii 
0 oy
(176 puan) tarafından
Çarşaf değilde çok güzel şık abartısız feraceler var ben kullanıyorum eşim istedi diye değil ama giydiğimden beri eşim daha mutlu ama o istedi diye giymedim kendim istedim 
(176 puan) tarafından
Ha bide yolda görsem ki görüyorum kalbim sıcacık oluyor bence insanın içi ile alakalı ne görmek istiyorsa içi nasılsa onu görüyor ister çarşaflı ister açık biri olsun
0 oy
(81 puan) tarafından

Selamun aleyküm güzel kardeşim

Bu hayatta birileri yada birşeyler vesiledir. Ne kadar mübarek bir insansınki Rabbim eşini sana vesile etmiş sanırım ki eşin istiyor.. Bu konularda görüş almaktan ziyade Rabbini yüreğini dinle.. Bak sende istiyormuşsun nekadar güzel maşallah sana Rabbim bunu nasip etmiş gönlüne düşürmüş ama iblis seni şaşırtıyor yolda görünce sana öcü gibi bakacaklar aman giyme eşin istedi diye giyilirmi bla bla böyle devam eder vesvesesi iblisin lanet olsun ona.. Hiç dinleme onu giy çokda güzel yakışır sana ne güzel cennet kokarsın canım benim<3

(147 puan) tarafından
Yok canım eşim asla benim giyimime karışmaz benim içinde çok var istiyorum ama yapamıyorum çekiniyorum nasıl yapacağımı bilemiyorum
(81 puan) tarafından
Çekinecek hiçbirşey yok şeytandandır oda besmele çek giy ama sonra sıkıldım çıkaracağım deme sakın kendine güven Rabbim yar ve yardımcın olsun ❤️
(147 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun kuzum desteğin için
(81 puan) tarafından
Rabbim senden de razı olsun inşallah canım benim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşim asla istemez çok şükür. İsteyecek biriyle de işim olmazdı. 
(147 puan) tarafından
O nasıl bir laf ya çarşaf giymek kötü bir seymi
(13,202 puan) tarafından
Hayat felsefemiz farklı çarşafla
0 oy
(670 puan) tarafından
Allah için yapılır bana göre eşim kapan sana jip alayım dedi kapanmasın kapanirsam birgün şayet Allah için yaparım onun rızası için

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 270 göst.
0 oy
10 cevap 423 göst.
0 oy
5 cevap 132 göst.

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...