0 oy
1,020 göst.
Diğer kategorisinde (147 puan) tarafından
Hanımlar eşiniz istese çarşaf giyermsiniz ? Ben aklıma yatıyorsa içimde varsa giyerim peki sizler giyermisiniz ? Şuanda giymek istiyorum ama nasıl karsilanirim bilmiyorum yolda carsafli bayan gördüğünüz ilk düşünceniz ne oluyor ?

78 Cevaplar

+7 oy
(48,629 puan) tarafından
esimle tanistigimda kapanmayı düşünmüyorum dedim.

kapanmami istese neysede carsafa sicak bakmam 

dikkat çekmeyecek sekilde kapanin diyor bu zamandada carsaf cok dikkat cekiyor. yorumum tartismaya açık degildir ben boyle düşünüyorum
(48,629 puan) tarafından
yolda dikkat cekiyo bu benim dusuncem tartismaya acik degil dedim
(868 puan) tarafından
tartışmaya açık olmayan sey Allah'ın hukumleridir.Din kişisel düşüncelere göre şekillenmiyor.O sebeple doğru olanı söylemek zorundayım.
(48,629 puan) tarafından
o zaman türbanıni.kabarik yapanlari neden elestiriyorlar kapanmis sonucta sehvet uyandirmiyor ki
(868 puan) tarafından
çünkü bunu Allah rasulu yasaklamistir. Başını deve horgucu gibi yapana lanet etmiştir.
(13,202 puan) tarafından
Bravo kuzum sana çok farklı bakış açısı ve katılıyorum
-Reklam-
+1 oy
(2,020 puan) tarafından
Ben giymem. İstemediğim icin degil esim istiyor diye giymem.

Icimden gelmesi lazim
(147 puan) tarafından
Peki yolda carsafli bir bayan görünce tepkiniz ne oluyor
(2,020 puan) tarafından
Tepkisizim canim. Insanlari giyinisine gore yadirgamam
+1 oy
(3,794 puan) tarafından
Bende giymek istiyorum.  Yolda çarşaflı birini görünce özeniyorum hoşuma gidiyo valla nw güzel maşallah diyorum
(147 puan) tarafından
Bende istiyorum ama cesaret edemiyorum
+1 oy
(868 puan) tarafından

evlenmeden önceden beri giyiyorum peceliyim elhamdülillah. Allah istediği icin yapmak gerekiyor<3

(565 puan) tarafından
Bende çarşaflıyım peçe de takmak istiyorum bı turlu guvenılır bir peçe yeri bulamadım sızın bıldıgınız varmı
(868 puan) tarafından
siyah inci butik çok iyi canım ben herseyimi ordan alıyorum
(868 puan) tarafından
kendi sayfaları çalındı https://www.instagram.com/p/CTHO-qejoHq/
burdan verebilirsin sipariş
(565 puan) tarafından
Canım Instagram kullanmıyorum ulasabılecegım numara varmı
(868 puan) tarafından
ozelden atıyorum
+1 oy
(4,889 puan) tarafından
Pek imrenirim çarşaflı insanlara . Rabbimin emrini yerine getiriyor diye (Rabbim hakkıyla yerine getirenlerden kılsın tabi)  

Eşim istiyor diye girmem ama içimde gerçekten varsa oda teşvik ederse giyerim..
(147 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Hayır eşim istiyor diye giymem 
(147 puan) tarafından
tarafından
İnsanlar ne düşünür diye düşündüğümüz için kaybediyoruz kendi nefsime söylüyorum çok güzel feraceliydim ama ne olduyda birden çıkardım ama eşimin beni uyarısıyla tekrar giycem Allah razı olsun ki eşim beni uyarmış
tarafından
Rabbim bana da hakkı ile giymeyi nasip etsin diyorum yolda gördüğüm zaman
0 oy
tarafından
Hayır giymem
(147 puan) tarafından
tarafından
Hiç birşey. :) Çok normal birşey herkesin kendi kararı düşüncesi.
0 oy
tarafından

İçimden gelirse giyerim eşim isteyince anlamı olmuyor çarşaflı görünce yadirgmiyorm içine ne giydiler acaba diye merak ediyorum sadece:D

(147 puan) tarafından
Himm anladım
0 oy
tarafından
Giymem ya ne bileyim 

Giymem :D 
tarafından
Canım benim ben giyenlere karşı değilim herkesin kendi tercihi kendi sevabı. Fakat eşinin baskısı ile içinde yokken kapanması günah. Allah sonuçta baskı ile kapanın diye buyurmuyor herkese tercih hakkı sunmuş. Bu çok büyük bir durum. Hiç kapanmadan direk çarşafa girmesi ona sıkıntı doğurabilir. Önce türbana ardından çarşafa geçerse daha kolay olur. Ben 5 yıl kuran kursuna gittim. Hocamız eller bileğe kadar ayaklar bileğe kadar yüz çeneye kadar açık olabilir günah değil demişti.
(7,188 puan) tarafından
Bak hala günah diyorsun...
tarafından
Canım başkasının zorlaması günah dinde zorlama yok yanlış mıyım?
(565 puan) tarafından
Bu konuda haklısın ben ona bısey demiyorum ama dıholae ya yuzu kapatmak  abartı diye onu da takva ehli olanlar yapıyor diye birde abartı demıs birisı benim lafım onaydı çarşafı Şerif oyle mukaddes bir örtüdür ki hakedene nasip oluyor giymek Rabbım bizi de ona layık etsin amin
tarafından
Bak canım bu çok büyük bir şey. Yapamazsa çok günah ve bunu eşim için yaptım istemeyerek ve açılmak istiyorum diye söyleyebilir. Böylelikle ikiside günaha girer. Her şey insanın içinde ve Allahla bizim aramızda. Ne benim açığım ile sen günaha giriyorsun nede senin kapalı sevabını ben alıyorum herkesin her şeyi kendine ama bana eşinin baskısı ile kapanması hiç hoş gelmedi. Eşim istiyor demiş kadının kendisinin ne istediği önemli. Eşi için kapaniyorsa hiç yapmasın Allah için kapansın çünkü eşi günah sevap yazmıyor bu o kadınla eşi arasında olan bir durum. Ben takva bilmiyorum ama çok iyi bir hocam vardı onun söylediği çeneye kadar kapanma durumuydu. Mesela çarşafa girerse nikah düşen hiç bir erkekle aynı ortamda bulunmaması gerekiyor. Fakat bugün çarşafa girmiş kadınlar markete gidiyor parka gidiyor gitmek hakkı çünkü. Normal olan gitmesi. Ama o çok büyük bir şey her baba yiğide nasip olmaz eşi vesile olmaktan çok biraz zorlamış gibi geldi bana
0 oy
tarafından
Hayır eşim istediği için giymem 
(147 puan) tarafından
tarafından
Ben insanların kıyafetine dikkat etmem tavrına bakarım canım şort giymek de tercih carsafta yeterki onu tasiyabilsin hakkıyla giymek önemli olan
0 oy
tarafından
görümcem çarşaf giyiyor kendi isteğiyle hafız kendisi zaten..ne yaln söyleyeyim ben giyemem..hakkını vermek lazım
(147 puan) tarafından
Pekala yakistiriyormusunuz
tarafından
evet cnm çok yakışıyor ona.2 senedir giyer hiç de kötü yorumlar duymadı
(147 puan) tarafından
İnşallah bende duymam çok istiyorum inşallah yapabilirim
0 oy
tarafından
Ben giymem eşim istese içimden gelmedikten sonra giysem neolck ki:))
(147 puan) tarafından
tarafından
Kız geçen nst gircktm bı bayan carsafliydi kız hep siyah giymiş çıkardı çıkardı bu bitmedi dedim anam ne zor ya :))ben asla giymem dedim ondan sonra:)) vala bj tepkim YK herkes özgür istedgini giymekde bende acik giyiyom kimseyi ırgalamaz ki :))
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Yolda çarşaflı birini görünce saygı duyuyorum diğer normal giyinen kişiler gibi yani öyle saçma birşey yapmış gibi uzun uzun bakmam ayrıca nişanlıyken eşimle konuştuk kıyafet konusunu ben onun o da benim kiyafetime karışmayacak diye oda açık dar vs olmadığı sürece 
(147 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,472 puan) tarafından
Yolda gördüğüm zaman Allahım banada nasip et diyorum yadırganacak bişe yok. Eşim istiyor diye de yapmam içimden gelmesi lazım inşallah sende yapabilirsin etrafı umursama ama 
(147 puan) tarafından
İnşallah çok fazla istiyorum
0 oy
tarafından
Yooo niye giyiyim ki hem o istiyo diye degilde Allah rizasi icin giyinirsem benim icin iyidir bide hakkiyla tasiyabilceksen giyersin zaten
(147 puan) tarafından
Anladım canım
tarafından
Bu arada herkese sormussun yolda carsafli birini gorunce rabbim mubarek eylesin derim cokta yakistirirm bana huzur verir genelde
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Eşim istiyo diye giymem ancak içimden gelmesi lazım 
(147 puan) tarafından
Anladım canım Peki yolda carsafli bir bayan görünce tepkiniz ne oluyor
(1,712 puan) tarafından
Tepkim ne olabilir ki canım acaba isteyerek mi giydi zorla mı giyiyo diye hiç düşünmedim benim kendi fikrim eşim istedi diye giymem içimden gelmesi lazım
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Hayır giymem 
(147 puan) tarafından
(7,673 puan) tarafından
Tepki vermiyorum yani kendi tercihi beni ilgilendirmiyo
0 oy
tarafından
Istedi diye başımı bile kapatmam benim istemem lazim o tur seyleri
tarafından
Ayy kusummm gelmis .Tam aklimdan geciyordun az once ❤️☺️ :D
tarafından
Ah bugün cok telasliyim aşkım sabahtan beri oturmadim morelim bozuk :\\
tarafından
Ayyyy nedennnn?
tarafından
Arabanin sigortasi kaza yaptığım için baya fazla çıktı ona sıkıldım kendi kendime kuzum ya bide yoruldum alisverise falan gittik ondan  sen napiyosun iyimisin bitanem
tarafından
Yaaa gecmis olsunnnn , cok buyuk bir sorun yoktur insallah .Ben de İyiyim kusummmm cok sukur ❤️  evdeyim .
0 oy
tarafından
Eşim istiyor diye asla yapmam kuşum.Kendim istiyorsam yaparim ve kimse de karisamaz .Ama zaten baskasi icin boyle bir sey yapmak dinen zaten dogru degil.
(147 puan) tarafından
Evet haklısın Peki yolda carsafli bir bayan görünce tepkiniz ne oluyor
tarafından
Kuşum bunu herkese sormuşsun ama yani neden merak ettiğini anlayamadim.Benim icin çarsafli olmasi hic bir seyi degistirmez .Ben insan olmasina bakarim.Ayrica carsafli cok sevdigim bir tanidigim ,ablam var ❤️☺️

Bir insanin diş gorunusu beni ilgilendirmez.Gorunuse gore yargilamam kimseyi.Onemli olan insanlik .Ayrica dinimiz icin yapiyorlar bunu ve bu cok anlamli.❤️
0 oy
(715 puan) tarafından
Ben küçükken 2 tane kara çarşaflı kadın görmüşüm korkmuşum öcü diye annemin eteğine yapışmışım annem hep anlatır çocuk aklı işte ama şimdi görsem umursamam kapalıyım ama asla eşim istese bile o çarşafı giymem Giyenede karışmam banane derim 
(147 puan) tarafından
Anladım

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 268 göst.
0 oy
10 cevap 421 göst.
0 oy
5 cevap 131 göst.

379,175 soru

11,350,051 cevap

34,817 kullanıcı