0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde (33 puan) tarafından
Kizlar benim oğlum 1 hafta sonra bir yaşına gircek ben inek sütü vermek istiyorum ama biraz endişeliyim yaşını doldurmamış bebeklere verilmes diye biliyorum ama yaşını doldurmasına da bı hafta var bişey olmaz diyorum sonra kendi kendime bir türlü karar veremedim nasıl yapsam acaba yardım eder misiniz

13 Cevaplar

0 oy
(2,704 puan) tarafından

Ben 1 yaşına girince başladım, çok şükür bir şey olmadı ama her bebek bir değil. Doktoruna da danış bence

(33 puan) tarafından
Öyle yapayım aşısı var zaten orda da sorabilirim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biraz sulandir ver canım dene baktın bir sıkıntı olmadı vermeye devam edersin ama ondan önce de çocuk devam sütü verebilirsin tadını severse iki yaşında kadar onunla devam edersin 
(33 puan) tarafından
Onu doğduğundan beri veriyorum zaten ama mamalarda çok pahalı yaşını doldurunca süte başlamak istedim dediğini uygulucam teşekkür ederim canım
tarafından
Mama değil kuzum dediğim süt ama çocuk sütü vitamini artırılmış
(33 puan) tarafından
Mamadan bahsediyorsun sandım canım biliyorum onu denicem iyikide söyledin aklıma gelmemişti
tarafından
Bi dene canım bende ilk onlarla başladım ama benim kızlar sevmedi belki senin bebiş sever
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben yaşında başladım yarısı su yarısı süt şeklinde verdim dokunmasın diye 
(33 puan) tarafından
Bende öyle yapayim teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Doktoruna sor canım. Belli olmaz kimine iyi gelir kimine iyi gelmez 
(33 puan) tarafından
Asi olacağı zaman sorarım artık teşekür ederim
0 oy
(1,856 puan) tarafından
İki yaşına kadar mama vereceksin inek sütü verme vitaminsizlik yapar
0 oy
(1,363 puan) tarafından

Emeen bebeği nasıl 1yasinda kesip süte baslatilmiyirsa mama içen çocukta mamadan kesilip süte baslatilmaz canım.

Ben bu mantığı anlayamiyorum evet mamalar çok pahalı ama bı şekilde bunu karsilayabilmemiz gerekiyor. Pahalı diye gidip meme çocuğuna süt verilmez ..
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Biz 1 yaş asisinda dediler sütü içir artık mamayı bırak diye yapamadık :D sütü de mamayı da devam ediyoruz herhalde seneye yaza keserim mamadan verirsen bı problem çıkmaz fakat ilk bı dene ondan sonra miktar artırırsin 
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Her çocuk özeldir ama dr 2 yaşına kadar önermiyor. Kansızlık ve bir çok şey yapıyor 
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Benim kizim 10 aylikti ben veremeye basladim süttü şimdi 13 aylik olacak hergun içiyor ama hergun 120 ml veriyorum sadece çünkü HERŞEYİN azı yarar fazlası zarar 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Doktotuna danışman daha doğru olur canim çünkü her bebeğe yaramayabilir..bizimkinde kansızlık yaptı kan değerlerini düşürdü kestim süt vermeyi
0 oy
tarafından
Bende bir kaç kez verdim lakin hemsire 2 yasindan önce önermiyoruz deyince kestim hemen
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Bende vermek istiyorum bir yaşını on gün geçti.. ama hiç mama filan vermedim biberon tutmadı.. eceba sütü nasıl icirsem bardakla icermi acebaa bilmiyorum bı deneyecegim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Neden vericeksinki canım bi yararı yok aksine kansızlık yapabilir bu kadar küçük bebeğe. Seni emiyorsa zaten hiç gerek yok. Emmiyorsa da 2 yaşına kadar mutlaka mama içmeli. İllede vericem diyorsan keçi sütü ver bari 

İlgili sorular

+1 oy
29 cevap 266 göst.
17 Nisan 2024 Aile kategorisinde Kuzeybebesi (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 150 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde GlcnB (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 66 göst.
8 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Safiye__ (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 251 göst.