0 oy
1,201 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından

Merhaba kızlar içim o kadar daraldı ki her gün ağlamaktan yıprandım artık eşim askeri personel doğu tayinimiz çıktı Şırnak Beytüşşebap ama şuan üs bölgesinde bende 28 haftalık hamileyim. 1.5 ay oldu gideli kayınvalidemgil falan başta nerde rahat edersen orda kal kendi ailenin yanında daha rahat edip orda daha rahat doğum yaparsın başta dediler eşimde ben gönlüm öyle istiyor diye kalp kırmamak için ben nerde istersen orda kalmama saygı duymuştu. 10 gün falan ailemin yanında kaldım herşeyi götürdüm kıyafetlerimi düzenimi kurdum sonradan telefonlarda hep bir baskı kayınbabam ya buraya gelicek ya hiç adım atamazsınız silerim sizi demiş kaynanam arayıp öyle söyledi bana senin yerin kocanın ailesinin yanı burda kalacaksın diye bildiğiniz tehditle beni buraya getirdiler . Evde 3 tane çocuk var iki görümce 1 kaynım 5 katlı TOKİ asansör yok yavaş yavaş ağırlaşmaya başladım inip çıkamıyorum. Kayınbabam alkolik her gün alkollü geliyor eve alkol almadığı bir gün yok ev dar ve küçük şuan evde 6 kişiyiz yarın bir gün doğumumda eşim gelicek bebek olucak annem kardeşim gelicek bu eve nasıl sığıcaz kara kara düşünüyorum. Suyum sancım gelse gecenin bi vakti 5 katı nasıl inicem bilmiyorum derdimi anlatıyorum umursamıyorlar kayınbabam kaynanan 5 çocuk büyüttü seninkini de büyütür dert etme diyor. Ben de yarın kanamam olur lohusa olucam rahat edemem ben bu evde ev kalabalık yapamam diyorum yok. Her gün eşime yükleniyorum o dağın başında ben ne yapabilirim diyor mecburum ben şuan aileme gebeyim diyor. Babam bizi silerse yarın birgün mesleği yapamadığımda dönüp dolaşıp geleceğim yer memleketim diyor onu karşıma alamam diyor iki arada bi deredeyim psikolojim çok bozuldu hergün ağlıyorum sinir stres ne yapmalıyım Allah aşkına bi akıl verin bana sizce uygun olan da kendi annemin yanı değil mi ? Tutturmuşlar örf adet yöre töre diye. Ben egeliyim eşim iç Anadolu'dan yardımcı olun içim rahatlasın biraz :( 

37 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Senin gelmen hata olmus bi bokk yapamazlardi kalaydin ananin evinde
(1,501 puan) tarafından
Evet başta eğilemiyosn benim iç çamaşırı bile annem değişirdi
(3,052 puan) tarafından
Ben oğlunla nikahladım onun soyadını aldım. Kimliğimde kendi anne babamın adı yazıyor. Evlatlıkdan reddedilmedim sadece evlendim de. Şimdi buna dur demezsen bu böyle gider canım. İster eşine baskı yap ister ailesine ama şuan taviz verirsen bu ömür boyu sürecek bir sorun haline gelir. Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz bi öyle diyorsunuz bi böyle. Bana nerde rahat edersen orda kal derken gelenek görenek yokmuydu bianda bahane ariyorsunuz de. Hayırdır elalem faktörü ayıpladı da acısını benden mi çıkarıyorsunuz de. Beni böyle strese sokup sütümü de etkilersiniz bebeğim sizin yüzünüzden anne sütünden mahrum kalırsa hiç birinize hakkım helal degil de.
(13,202 puan) tarafından
Vallahi net aradığım yorum. İki gün sonra o görümceler kayınlar çocuğunu kıskanacak kavga edecekler ses edemeyeceksin. Silerse silsin alkolik adamın lafını mı dinleyeceksin. Köle mi almışlar seni
tarafından
Ne kadar geri kafalı sözler ya. Ne demek ailen seni silecek. Pazardan mantar alsalarmis o zaman. Eşin de tamam stresli işi falan ama sen ne olacaksın. Açacak telefonu anne baba kızı zorlamayın, en mahrem zamanlarında annesi olsun istiyorsa o olsun gibi biseyler soylecek. Kayınpederin de küserse küser ya. İşimi yapmazsam karşıma almayim demek ne, bunun sonu gelmez ki
(56 puan) tarafından
Kayinbaban tam anlamıyla saçmalamış. Hamile kocasi yanında olmayan bi kadınınin rahat ve mutlu olmasına engel oluyor o madem sende onları düşünme. Sürekli stres yapma canım karnındakinde yazık. En iyisi evde olan bi neden bul birden sorun çıkarıp olayı büyüt ve kendine gitmek için bahane bulmuş olursun normal yolla gidemiyorsan. Ama ben senin yerinde olsam kimseyi dinlemez ailemin yanına giderdim alkolik adamla aynı evde nasıl rahat edeceksin kimse annen gibi bakamaz sana. 40 gün yanımda yattı annem benim gece gündüz bebeğimle ilgilendi. Doğum yapınca o evde annenler nasıl gelip rahat kalacak hem
-Reklam-
+1 oy
(5,949 puan) tarafından
Ozmanan  evlenmeseydi  kendi  başına  ailesini  geçindiremikse  hersey  kocanda biter  oda  anlayissizın teki  
(11 puan) tarafından
Bana baştan nerde istersen orda kal diyipte sonradan dönmeleri koyuyor kafayı yiyorum eşimde elimden bişi gelmiyor dağın başındayım elim kolum bağlı mecburum ben burda sizin için duruyorsam sence mecbursun alışcaksın zorluk çekceksin diyip duruyor ama olmuyor yapamıyorum ben büyükşehirde büyüdüm yetiştim önceden Adanadaydık tayinden önce orda da rahattım burda camdan bakıyorum sadece bir yere gidemiyorum ve bu beni çok yıpratıyor üzerimde baskı ev kalabalık
(5,949 puan) tarafından
İşte  hata  eşinde  neden  mecbursun ki senin  ailen  sana  gül  gibi  bakar  eşin aile gecindirmeyi bilmiyor allah  kolaylık versin sana
0 oy
(2,226 puan) tarafından
sebepleri de geçtim alkol vs bunlar olmasa da nerede rahatsann orada kalmalısın nefret ediyorum böyle zorla bi şey dayatmalarından 
(11 puan) tarafından
Diyorum rahat değilim gün geçiremiyorum evin önüne dahi indirmiyorlar inceksen görümcelerinle in diyor neymiş burda yalnız dışarı çıkılmazmış afedersin ama o..spu derlermiş zihniyete bakar mısın at gözlüğü ile bakıyorlar ailem arkamda duruyor ama eşim ben onlara mecburum diyo kayınbabam o kadar değişik ki silerim umrumda olmaz diyip geçiyor
(2,226 puan) tarafından
tuhaflar cideen de ne yap ne et annenlere git canım
0 oy
tarafından
Yani bu şekilde çekmek zorunda değilsin ki ben olsam toparlanır çeker giderim benim ve bebeğimin rahatlıgı önemli eşinde senin rahatlığını saglayamıyorsa en azından rahat oldugun yerde sesini çıkarmasn
(11 puan) tarafından
Anlatmak istediğim bu anlatamıyorum benim rahatım önemli olan diyorum sağlıklı hamilelik geçiriyorum bu bebek etkileniyor karnımda diyorum mecbursun diyor bana benim için katlanmak zorundasın diyor beni umursayan yok ya kayınbabam çok durmak istemiyorsan çıkıp gidebilirsin ama birdaha adım atmayın buraya gir çocuğunu doğur büyüt diyor
0 oy
tarafından
Cnmm işn çok zorr eşini ikna etmeye bak bende hamişeyken eşimin ailesyle yaşadım hiç birsey yiyip içemiyordum odadan çkmıyordum utanıpta ve seni eşinin düşünmesi lagzım ailene durumu anlatsan baban seni almaya gelse ve eşnle konuşsa durumu ne olur?
(11 puan) tarafından
Her gün konuşuyorum ailemle bende aynı sen gibiyim odaya kapatıyorum kendimi bunalıma giriyorum hep ağlıyorum çok yıprandım artık. Babamda karşı taraftan bir şey denilmeyince birşey diyemiyorum diyor eşin desteklemiyor diyor babam kayınbaba ya söylüyor adam tutturmuş örf adet yöre töre diye o bizim kızımız onun yeri burası buraya ait biz bakarız sizin orda kalsa aaa kayın babasıgil bakamamış anasının evine yollamış derler ben bunu dedirtmem kafasında adam
tarafından
Anladım cnm ya cidden çok üzüldüm valla bak ne yap biliyormusun de ki ben biyerde okudum stres yapınca hamile bir kadın erken dogum oluyormuş ve küvezde kalması gerekiyormuş bebegin benim stres yapmamam lagzım annemle dursam sorunlarımı konuşsam gülüp eglensek vakit geçse benim için daha iyi olur ben çekiniyorum desen ne der cnm çünkü ben bu yüzden erken dogum yaptım 2 ay yavrumuzu göremedik eşim çok pişman oldu ama iş iştrn geçmişti yani
(11 puan) tarafından
Valla diyorum doktor da söyledi böyle devam edersen erken doğum yaparsın dedi çocuk etkileniyormuş çünkü anlatmaya çalışıyorum da kendi kendine ağlama stres olma hep dedikleri bu zaten ağladığımı mutsuz olduğumu görüyorlar takmıyorlar kaynanam görümcemi arayıp şikayet ediyor evi otel gibi kullanıyor hiç bi iş yapmıyor yiyor içiyor diye arkamdan konuşuyor
0 oy
tarafından
Iyide askeri personeller 8 binden başlıyo maaşları neden ayrı ev tutturmyosun eşine yada görev yaptığı yerden tutun 
(11 puan) tarafından
Valla öyle dağ dağ üstüne olmuş ev ev üstüne olmamış ya olmuyor ev kalabalık dediğim gibi valla her kapıdan çocuk çıkıyor :D dengem bozuldu kızlara bağırıyor şunu yapın bunu yapın diye kızım sana söylüyorum gelinim sen anla hesabı
tarafından
Kocana o izni sen veriyosun millet asgari ücretle ev bakiyo senin kocan 8 binden basliyo her türlü bakabilir evine kredi odesede
(11 puan) tarafından
Kaynanamgil herşeye müdahale ediyor eğer ev tutarsa 3 yıl burda kalacaksın diyorlar kalmam dedim ben napar eder giderim dedim eşim hiçbir şeye yanaşmıyor çok haklısın aslında dediğinde beni suçluyor durup durup eşim sen rahata alışmışsın ailen seni rahat büyütmüş artık o devir bitti zorluk gör alış mecbursun diyip duruyor
tarafından
öyle kocanın neyse sövmeyecegım tatlı bır kız olacagım rahatlıktan alıp zorluga sokunca nolcakmıs adamdan mı sayılacakmıs karısına kolaylıkları degılde zorlukları reva gördu dıye yomsa o gerıkafalı babasının gozunde degerı mı artacakmıs madem sana aılende alıstıgın rahatı veremeyecektı ne *** yemeye evlendı o zaman senı sessız bulmuslar canım kusura bkma da bu dupeduz serefszlık
tarafından
Yaptıgı hem sana azap hem dogmamış çocugunuza ne biçim insanlar var senin eşini babanın bir ellemesi lazım kusura bakma ne biçim bir düşünce yapısı inş Allah isla eder yoksa dogmamış çocugunada sanada yazık olur kıyamam ben sana madem öyle oram agrıyor buram agrıyor de her işi onlar yapsın hamile hamile asla ugraşma birşey için  de ki ne insa lar var eşleri hep el üstünde benim neyim eksik madem öyle ben yatıcam sen bana bakıcaksn de annen nasıl susar yahu benim anne le babam boşanmıştı ikisi birleşip geliyorlardı beni görmeye eşimle babam kavga etti çok babam dövücekti bile toparlansın diye yani kocanın ya dayaga yada sensizlige ihtiyaci var ki adam olsun çocugun dogmadan düşün cnm sana koca çok ama o adam senden başkasıyla evlenemez o kadına böyle yapsa evde kalır o buna mutluda olur emınım annesiyle bir ömür yaşar annesine bakar bu ne düşüncesizlik çok sinir oldum bende yaşadım bunları birazda bu yuzden çok sinirliyim ama bebim eşim hep bana destek oldu cnm kusura bakma ama bunlardan bir b.k olmaz bitanem ne olursun üzme kendini dogmamış bebeğinle kendini düşün kurtar kendini cnm bugün bunu yapan yarın ne  yapmaz aglıycam ya ne biçim insan buuuuuuu
0 oy
(673 puan) tarafından
Içer eve gelir zarar verebilir size
(673 puan) tarafından
Çek git annenin evine
(2,589 puan) tarafından
Bunu bilip niye korkuyorsn git bence eşin de menfaatine için mi orda kal diyo yazık o cocuk karnında stresi hissediyor abin felan varsa ağırlaşmadan git annen gile eşin de boş yapmasın ya hamile insan rahat giyinmek ister canı bişiler ister.. Adam sapık diyorsun kızım aklın varsa çık o evden eşin yokken sen ne yapıyorsun orda
(11 puan) tarafından
Bana kalsa ben çıkıp gidicem her taraftan tehdit yağıyor kayınbaba gidersen adım atma diyor eşim çıkıp gidersen bidaha yüzümü göremezsin çocuğu. Nafakasını veririm hayatına devam edersin diyor ben burda sizin için duruyorum sen benim için dişini sıkamıyorsan şmdiden bitsin diyor
(673 puan) tarafından
Diş sıkmak nasıl birşey bu durumda anlamadım. Adam içse sana yakinlasmak istese ne olacak? Bebek doğunca ona zarar verse ne olacak? Alkolik adam diyorsun yapamaz mı bunları?
Kocan bunlara rağmen dişini sık diyorsa ya aklı ile zoru var ya da seni sevmiyor umursamıyor.
Daha önce annene yollamis seni şimdi de bebeği göstermem diyor. Benim böyle kocam olsa bunlardan sonra ona karşı zerre sevgim kalmaz.
Sizin için dağ başında çalışıyormuş.  Duygu sömürüsü sadece.
tarafından
ne sızın ıcın duruyomus sana sordu mu böyle böyle olcak ben dagda calıscam sen aılemle kalcaksın vs dıye rızanı aldı mı yok onve aılene gıt rahat et sonra got korkusundan gerı gel babam bızı sılmesın askerlıgı yapamazsam gerı babama döncem bılmem ne tamamen sacmalık ya esın adam olamadan koca olmaya kalkmıs oda yetmemıs baba olmaya kalkmıs aldıgı maaş az uz bısey degıl tamamen varlık ıcınde yokluk cektırıyor sıze senı dusunmeyenı sen hıc dusunme derım yeterse yeter dıyıp çek git orda dogurursan acık konusuyorum k.pek gibi pısman olursun kaldıramazsın
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Senn orda olman hata canm annenn yannda kalacaktin 
(11 puan) tarafından
Zorla tehditle getirttiler :( eşimle her gün kavga edeceğime geleyim dedim ama yapamıyorum
(1,953 puan) tarafından
Kuzum suan nerse eahatsan orda olman gerek seni zorla tutamazlar senn rahatn daha onemlo bebegin olacak senn kanlarni kaynanan kaynbaba gormek zorunda degl yine en guzel annen bakacak ic anadolu demissin neresindesn bende icanadoludym
(11 puan) tarafından
Yozgatlılar canım o kadar anlayışsızlar ki o kadar yarım saat dil döktüm ağladım yok anlamıyor adam benim dediğim olacak diyor ne benim fikrime ne eşimin fikrine saygı duyuyorlar eşimin kanına girdiler sen adam erkek değilsin karına söz geçirmiyorsun o evden çıktı artık orda kalamaz diye kanına girdiler
(1,953 puan) tarafından
Uha bu nasil sozler ya Allah belalarini versin senn suan huzurlu olman lazm ki birde yaptiklarina bak sumalrn
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Onlarda kötü olsun istemiyor onlarda anne baba anlasmaya bak bı oda yap kendine ye iç yat arada inip çıkarken yardım ederler huzurlu olmaya çalış eşinde haklı benim eşim istifa etti bak memleketteyiz yani 
(11 puan) tarafından
İşte eşimde bunu diyor bak benim psikolojim burda bozuk aklım sizde ben ayrı kalmak istemiyorum ama mecburum birşeylere sabret 3 5 ay dişini sık diyor yoksa bırakıp gelicem mesleği borcuna da başlıyım dicem diyor o zaman tamamen memlekette kalmak zorunda kalırsın diyor
(1,243 puan) tarafından
Haklı piskoloji çökük şimdi onun kolaymi bide bu baskıyı yapma
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Seni kandırmışlar valla gelmeyecektin o ne öyle kaç kişi evde nasıl emzireceksn düşündün mü o evde erkeklerin içinde wc banyo her şey dert her şeye karışırlar bir de burnundan gelir bence gezmeye diye git hastalandım burda korona oldum de ne bilim kanamam var de gelme geri doğur orda bişi derlerse de dr izin vermedi bebegm mi ölseydi de susarlar uyanık ol biraz baştan böyle yapsydın kimse bişi diyemezdi 
(11 puan) tarafından
Keşke gelmeseydim keşke bi bahane bulsaydım ama adamlar gelip alıp götürürdü öyle zihniyetteler 14 saat bide aramız beni 14 saat boyunca otobüs çektirdiler
(1,501 puan) tarafından
Haftan buyuyo gidemezsn de maalesef buyudkce zorlasır
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Sanaa kendimi anlatayım.aynen böyle asker esiyim.8aylik hamile halimle kırmayarak ailesinin ya ona gittik.ooo insanlık dışı hareketler falan sonra bir tartışma oldu bız davalık olduk.

Gel gelelim eş görülemeyen yer mevzusuna... 40. Haftamdayim.bilsemki ailesi red edecek asla ailesinin yanında o kalabalıkta durmazdim
(11 puan) tarafından
Eşime diyorum bak bardak taşmak üzere gözüm hiçbir şey görmicek boşanırız diyorum gücüne gidiyor benim umrumda değil beni dilerlerse silsinler hayatıma bi katkıları yok sonuçta alıyor yediriyor ama başıma kakıyorlar
(9,247 puan) tarafından
Bende tek lafla açtım davayi bin pişman şuan üç beş güne dogururum
Görev süresinin stresini çektiğim yetmedi ailesinin ki mi de çektim ama çok geç anladı açamam davayı zannetti ama
(11 puan) tarafından
Bende böyle konuşuyorum ya hiçbişi yapamazsın diyor ama sabır sabır bir yere kadar
(9,247 puan) tarafından
Öyle zannetsin o
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Kendi evinde kalsan bakmak isteyen gelip sana orda baksa 
(1,501 puan) tarafından
O ne saçmalık ya evlendiniz eviniz niye yok
(11 puan) tarafından
Canım vardı evimiz önceden Adana'da yaşıyorduk tayin Şırnağa çıktığı için beni götürmedi Adana'dan taşınmak zorunda kaldık şuan ortada ev yok :(
(1,501 puan) tarafından
İyi de madem seni oraya götürmek istemedi kendi ailesinin orda ev tutun 1 oda 1 salon eşyalı mesela sen sadece beşik al kişisel eşyanı al koy eşinin ailesi zaten orada bir şey olursa çağır yoksa da evinde kal arada uğra sadece doğuma doğru da ailen gelsin yanına annen ablan vs yer yok diye eşinin ailesi yatmasın zaten aynı ilde evleri bebeği sevmeye gelir çeker giderler sen de ailenle kocanla kalırsın. Kocanı biraz kandırmaya çalış canım ev tutalım bari de küçük hem onlara yakın olur heö özelimz olur de böyle milletin içinde birbirimize de uzk oluruz de meme açık babanın yanında utanrm de ya da kendi evimz olsa bebek gelnce yatak odamzda oluruz de vs. Dogumdan sonra hiç bırkmzlar lohusalk biticek biz hep böyle mi yaşıcz de az fitle adami. Yol yordam göster yani uyank ol uyanık olll kavga etme alttan alttan işle canm
(1,501 puan) tarafından
Eşin korkmasn bu kadar ayrıca herkes kira ödüyo ev gexindiriyo herkesn babasi mi arkasinda
(1,790 puan) tarafından
Bak bu yorumlar senin için en iyi akıl canım tamam bir sebepten evin dağılmış eşyan satılmış ama ne zamana kadar böyle sürecek
0 oy
(2,282 puan) tarafından
Bizde iç Anadoludayiz eşimin ailesi de iç Anadolu lu gerçekten kendilerine göre saçma sapan adetleri var öle bi adet töre yok bunlar kendilerini öle kandiriyo akılları sıra beni kandirmaya çalışıyolar sanki ben anlamıyorum bence en doğrus senin ordan ailenin yanina gitmen canım benimde rahmet li kayınpederim alkolik ti valla çok zordu cok ne yaptini bilmez ne ettiğini bilmezdi 
(400 puan) tarafından
Oha ya adam sapık resmen kendi kızına tecavüz edip hamile bırakanlar var anneleri görmüyor mu bunları ya Allah kahretsin o adamı. Bence önce kendini kurtar ordan ve o kızları da kurtar gerekli mercilere şikayette bulun gerekirse gizli tanıklık yap sen olduğunu bilmesinler
(11 puan) tarafından
Kendi anneleri müdahale etmiyor ben birşey diyemiyorum kendi annesi hadi git babanla ilgilen diyip kenara çekiliyor ben uğraşmıyorum diyip kızını salıyor adamın üstüne
(673 puan) tarafından
Kızının istismarına ses çıkarmayan kadın, kocası sana musallat olsa sana da ses etmez.
 Bu kadar kişi çek git demiş babanın evine git diye. Sen yine orda kalacaksın. Biz üzüldüğümüz ile kalacağız. Boşuna yani. Değiştirmeyecekseniz kendinizi bize de anlatmayın. Içim karardı benim
(11 puan) tarafından
Ben gitmicem demiyorum ki bende içimi açmak için buraya yazdım çünkü kimse akıl vermiyor herkes tersine konuşuyor destek çıkan yok bende burda buldum umudu buraya yazdım ben çıkıp gitme taraftarıyım zaten sizin içinizi de karartmak iistemem kusuruma bakmayın buradaki çoğu insan benden büyüktür daha 20 yaşındayım çoğu ablam tecrübeli akıl almak istedim sadece çünkü artık bende dayanamıyorum gücüm kuvvetim kalmadı
(673 puan) tarafından
Git git git heba etme kendini. Annen baban arkandaysa git durma. Sana zarar verirler
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Valla ben doğumumu tek başıma evimde yaptm eşim hastaneden geldim bigün sonra geldi o gece kızımla bebeğmle ki kızımda küçüktü tek kaldk ben hastndyken saolsn eşimin ark kızıma baktı 2 gün snra bani eve bıraktılar hoş aileme gitsemde bişey demez hatta bu defa 6 ay kalcak istersen ailene git dio ben gitmk istemyrm evim de daha rahatm kaynanam içinde ısrar etmez hatta orda yapamazsn der beraber gitsek bile bi haftadan fazla kalmayız kaynanamda gel die hiç ısrar etmemştr etsede gitmem k bakmasnlar ben oğullaryla evlndm onlarla değl
(11 puan) tarafından
Bunlar da o zihniyet yok canım at gözlüğü ile bakıyorlar geri kafalılar ben istiyorum ki desinler kızım nerde rahat ediyorsan orda kal senin eşinle mutlu olman rahat olman herşeyden önemli yok demiyorlar illa dediğimiz olacak
(3,389 puan) tarafından
Ne hakla böle diolar anlamıorum benim yengelerimde var herkes evinde istedikleri yere giderler ne annem ne babam bigün birine bişy dememştr Allah yardmcın olsn hiç bi şekilde rahat edemezsn benim eşime kalsa zorla aileme gönderecekti doğmda istemedim annen yardmcı olur dedi yok dedm erken doğm yaptm eşimde yoktu yani onların yaptığı bencillik
0 oy
tarafından
Çok haklısın başta gelmemeliydin . Ama artık gelmişsin kafana takıp üzülme herkesi kullanmaya bak canımm hiç bı iş yapma ağzın laf yapsın herkesi etrafında pervane yap. Yoksa kara kara düşünmekle bı.cozum bulamazsn. Senin için önemli olan bebeğin ve kendin. Elini hiç bişeye degmeyip hepsini de kullan artık gitse diye gözüne bakarlar emin ol 
(11 puan) tarafından
Günler geçmiyor sanki içim atmıyor ya durmak istemediğinden günler bana zulüm zulüm
tarafından
Haklısın sevmediğin istemediğin yerde zor gelir ama Allah korkusun stres yapicam diye ya bebeğine bı şey olsa pişmanlıgin fayda etmeyecek. Dediğim gibi kendini ve bebeğini düşünmek zorundasn
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım ne kadar uzak olursa olsun en iyi ev kendi evin . Kim bakmak istiyorsa sana gelsin baksın 
0 oy
(267 puan) tarafından
Bence ailenin yanına git ve eşin sorarsada baban eve her gun sarhos geliyor rahatsız oluyorum de. Ve cocuk dogduktan sonra hic rahat olamayacaksin emin ol sen annenin yanina git kimse bisey diyemez yapamazda hee derlersede keyifleri bilirr torunlarini gormek istiyorlarsa sana hic bisey demeye haklari yokk 
(11 puan) tarafından
Gidebilmek için ne yapmalıyım sence ben durmak istemiyorum gitmek istiyorum mu diyim rahat edemiyorum dedim sana döven söven mi var namus davası mı var ne sıkıntı yaşıyorsun diyor kayınbaba
(267 puan) tarafından
Sen onlara söylemişsin gitmek istediğini haberleri var sonuçta eger haberleri olmasaydı bi konuş ne istedigini söyle derdim ama konuşmuşsun o yuzden aileni arayip seni almalarini soylemen gerek bence. Ailende onlarin rizasi olmadan almak istemiyor belliki ama inan bana pisman olursun ve sarhoş bi adamla aynı evde kalmak bence hiç hoş değil bunu bahane edersen eger herkes arkanda olur senin. Benim dusuncem bu canim. Benim annem yok 3 yıldır gorusmuyorum ama o kadar isterdim ki baba evine gittigimde o orda olsun beni karsilasin cocugumla. Cocugumu daha hic gormedi bile eger seni seven ilgilenen annen varsa kiymetini bil ve yanina git. Hicde dedigin gibi dogumdan sonra anne baban gelip kayinvalidenlerde kalamiycak ev kucuk kalmayin diyecek rahatlikta bi adam belliki hem ailende sarhos bi adamla ayni evde kalmak istemeyebilir haliyle en dogrusu ailenin yanina gitmek onlar da torunlarini gormek isterse gelirler esinde zaten sana nasil rahat oluosan demis ama belliki simdi baski var onunda uzerinde bi guzellikle ikna etmeye calis bakalim
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm keşke basta hiç hemeseydin. Bile örf adet mi olur. Tabikide senin yerin annenin yanıdır. Lohusayken kaynanan mi bakacak. Utanmadan bide iş beklerler senden. Kendi evinde kalsaydım daha iyiymiş. Eşini bı şekilde ikna etmen lazım cnm Allah yardımcın olsun.zor durum.
0 oy
tarafından
Valla ben ailemin yanında kaldım sonradan onlarda laf etti ama hiç umurumda değil eşim dahil bazen laf ederdi bende ona kızardım sinilerimi zıplatıyordu esime sen orda rahat rahat ye iç yat ben burda onun bunun lafını mi cekicem bu ne ya gitmiyorm napiyosn yap dedim sonuç olarak istediğim yerde kaldım 
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Kendi evin yok muu. Kendi evine gitsen ailen de sana gelip baksa. Ben her gün evde sarhoş adam istemiyorum. Ben gidene kadar içmesin o zaman baban diye söyle. Yada maden örf adet öyleymiş. Sende hiç bişeye dokunma. Bizim de adetlerimiz böyle hamile lohusa kadının birşeye dokunmaz. Madem bakacaklar sende bana odanın birini ayırın de kendi odan olsun orda yat dinlen takıl. Ben lohusa halimle ortalık yerde gezemem. Erkeklerin yanında yatıp kalkamam emziremem. Bana oda vereceksiniz o zaman de. 
(11 puan) tarafından
Oda verdiler bana 1 tane odadan çıkıyorum mesela kahvaltı falan hazırlıyorum ortalık topluyorum odama geçince arkamdan konuşuyor otel gibi kullanıyor hiçbir iş yapmıyor amca yiyip içip yatıyor oğlumu dolduruyor arayıp diyo görümceme
(3,052 puan) tarafından
Sende eşine anlat bunları. Onlar baba bakmak yardımcı olmak için çağırmamış iş yaptırmak için çağırmış de. İş de yaparım gücüm yettiğince ama arkamdan da böyle konuşunca hiç bişey yapasım gelmiyor diyor de eşine. Yada direk bunu onların yüzüne söyle. Kavga etmeden konuş.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 151 göst.
19 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysrtnc (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 688 göst.
21 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Anne-bebek (761 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 221 göst.
5 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 287 göst.