0 oy
364 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından
Hanımlar mrb eşimle evlenince ailesi kapanmami istediler kapandım dugunumde tesettür gelinlik giyindim ama düğünüme biraz açık kızlar gelmişti 3 yıl önce olmuştu bende onlarda açık ama dedim yine geliştirdiler eşimin işi nedeniyle başka şehre geldik orda acildim eşim saygı duyuyor şimdi düğünümüz var oraya gidicez eşim kapalı geliceksin dimi diyor ama ben açık gitmek istiyorum kendimi kendim olarak hissetmiyorum bi evlâdım var okadarda açık giyinmicem bi tunik bi pantol sizce onlara soyliyimmi bunu yani kapaninca sanki ben ben değilim sanki baskabiriyim

23 Cevaplar

+3 oy
(15,753 puan) tarafından
Oyuncak mi bu afedersin de tak çıkar dalga geçer gibi ya kapan ya kapanma eşinin zoruyla olacak şey değil bu tesettür de saygı ister kapanacak San tam kapan onun düğününde kapanın dur su şehir de acilayim olmaz bu şekilde eşinde biraz tuhaf yani hatta saçma hareketler 
(15,753 puan) tarafından
Ne anlamı var bunun yanı istemiyorum de eşine
(19 puan) tarafından
Eşim bisey demiyor ailesi diyorki elalem laf ediyor
(15,753 puan) tarafından
Of en nefret ettiğim şey
(278 puan) tarafından
Ederse etsinler 3 gün sonra unutulur eşim izin verdik den sonra anası da babası da karisamaz
(5,376 puan) tarafından
Bizim burda da 50 yaşında kadınlar normalde kapalı düğünlerde açıp saç makyaj yapıolar aslında çoğu kişi günah diye değil de ayıp gibi gereken yerde takıyo bizim buralarda çok var öyle Allah affetsin
-Reklam-
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Eşinle konus onu ikna et gerisi önemli değil zaten 
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Alisamamissindir canm insan basta zorlaniyor.. bence kendin olmalısın ya kapali ya açık hangisini tercih ediyorsan o olman en iyisi  bi yerde acik bi yerde kapali hoş olmaz.
(19 puan) tarafından
Kendim açığım kapaninca sanki ben değilim
(1,022 puan) tarafından
Benim esim en bastan bna ister kapalı ister acik ol ama birinde kal demisti bende kapanmayi tercih etmistim mutluyum sen nasil mutlu oluyorsan öyle kal esinle de konuş bu durumu.
0 oy
tarafından

Kız tesettüru tak çıkar olmaz ,

Eşinin ailesinin olduğu yerde kapan, onlarda uzaktaykende çıkar moduna geçme .

Bu konuda eşin ile konuş , çocuk oyuncağı değil ki bu .

(19 puan) tarafından
Denedim ben sanki zorla takılmış bana öyle.hisseidyorum
0 oy
(3,911 puan) tarafından
Ne istiyosan onu yap, oyuncak değil tesettür 
(19 puan) tarafından
Söylüyorum çok söylüyorum burda yapamazsın diyolar ama gayette açıklar var
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kapanma bida 
(19 puan) tarafından
Zorluyorlar baskı veriyolar sen müslüman degilsin gibi şeyler soyluyo
(1,862 puan) tarafından
Başlarının dediklerine uy ozaman ne diyorlarsa yap
(19 puan) tarafından
Yanı bana hayirlarida yok ama başımı kapat diyolar
(26 puan) tarafından
İstediklerini söylesinler kulakardı yap sen böyle devam edersen bu evliliğine yansır. Kim ne derse desin boşver
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Beni de en başta eşimin ailesi kapanacaksın diye zorladı siz kim oluyosunuz eşim varken size düşmez dedim başta koymalıydın ağırlığını ben bu hayatı kendim için yaşıyorum onlar için değil canım içinden nasıl geliyorsa öyle git
(19 puan) tarafından
Çok söyledim çok denedim canım
(1,726 puan) tarafından
Eşin ne diyo burda önemli olan o sen bu konuyu onunla hallet bence
0 oy
tarafından
Sırf kapalı gideceksem onlar için ne o düğüne giderim nede onaların suratına bakarım dalga geçilecek bişey degil eşine de anlat konuş 
(19 puan) tarafından
Günah zaten zorluyorlar akrabaları kiziyomus
tarafından
Yazık valla resmen hayatını onların avucunun içine bırakmışsın
(19 puan) tarafından
Biktim canım
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Canım oyuncak değil orda kapan burda açıl eşini ikna et açık git dügüne
0 oy
tarafından

Canim benim tesettur birinin zoruyla olmaz .Zorla oluyorsa zaten tesettur sayilmaz.

Oyun oynar gibi açıl , kapan dinimize uygun hareketler degil.Tesetture saygisizlik.Acilacaksan acil , kapanacaksan da kapan .Bir daha da kendi icinden geldiginde , kendin istiyorsan ve bunu Allah rizasi icin yapacaksan tesetture gir .
(19 puan) tarafından
Işte onlar bunu anlamıyorlar ben 2 yıl tesettürlü kaldım ama yapamadım boguldum sanki açılınca kendim oldum ben benim işte dedim ama onlar yine aynı baskiyi yapiyolar
tarafından
O zaman alip karşina konuş .Siz istiyorsunuz diye tesetture giremem .Bunu icimden gelerek .Allah icin yapiyorsam dogrudur.Su an zaten yaptigim sey tesettur sayilmiyor de.
(19 puan) tarafından
Dedim şuan cevap bekliyorum ama dicegi şey su kalcak olmaz burda olmaz
0 oy
(280 puan) tarafından
Başkasının istemesiyle yapıyorsun ne anlamı kalıyor ki. Bu kapanma da değil ayrıca. Çocuk oyuncağı değil. Beni nasıl gördün nasıl begendiysen öyle kalacağım de. Bilmiyorum tuhaf.
(19 puan) tarafından
Işte onlar bunu anlamıyorlar ben 2 yıl tesettürlü kaldım ama yapamadım boguldum sanki açılınca kendim oldum ben benim işte dedim ama onlar yine aynı baskiyi yapiyolar
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Canım ya kaplisindir ya aciksindir bir öyle bir böyle olmaz dinle haşa dalga geçer gibi bence eşinde sende bir karar verin günahı sevabı iyice araştırın 
0 oy
(868 puan) tarafından
kişiligin henüz oturmamış anlaşılan... kaç yaşındasın? zira ben 16 yaşındayken bile kimse bana dini durumları zorla yaptıramazdi isterse kralı gelsin
0 oy
(1,314 puan) tarafından
1 - kimsenin isteği ile değil kendi isteğin ile kapan 

2 _ kapanmak farzdır tarz değil 

3- esin ile bunu ayrıntılı konuşman gerek ve konuyu aydınlatmadan kesinlestirmeden gitme derim düğüne...
0 oy
tarafından
Yuhh artikk bu kadarda taviz verdin yanii eşinin açık yada kapalı olmasına karışacak kadar . Bu kimseyi ilgilendirmez kul ve Allah arasında tak çıkar günahı onlarami gidiyor sana geliyor . Tövbe estfrullah kocam istedi başörtü takiyim ne güzel memleket ohh be
(19 puan) tarafından
Zorla oldu zorla Işte onlar bunu anlamıyorlar ben 2 yıl tesettürlü kaldım ama yapamadım boguldum sanki açılınca kendim oldum ben benim işte dedim ama onlar yine aynı baskiyi yapiyolar
tarafından
Tek söyleyeceğn kelime KİMSEYİ.İLGİLENDİRMEZ BEN BOYLE MUTLUYUM diyeceksin ağzın var dilin var ne diye baskıya göz yumuyorsun ay deliricem ya
0 oy
tarafından
Ama bak esin sana dogru yolu gostermis canim öyle acilip kapanmak dogru degil bence basta kabul etmemen gerekiyor du yada
0 oy
tarafından
Madem açıldın ne diye kapalı gitmeni istiyor ya açıl ya kapan 
0 oy
(26 puan) tarafından
İçinden gelmeden yapma bunu. Sırf onlar öyle istedi diye öyle olmak zorunda değilsin. Onlar yüzünden amellerini bozuyorsun gğnaha giriyorsun. Mezarda yalnız olacaksın ona göre davran onlar istedi diye kapanma, içinden geliyorsa kapan. Düğüne de nasıl gitmek istersen öyle git aksini iddia ederse gitme otur evinde boşver. El aleme göre hareket etme
0 oy
(4,589 puan) tarafından

Bende açıktım evlenmeden önce kapandım eşim de istiyordu ama ona her zaman derim sen istedin diye değil, ben istedim diye kapandım.  Zorla güzellik olmaz, ne anlamı olur ki tesettürün sürekli açıp kapanıyorsa bir insan? Oyuncak değil ki bu ya. Eşinin de sana destek olması lazım ailesinin tavırlarına karşı. 

0 oy
(48,785 puan) tarafından
icinde o sicaklik olmayınca olmuyo esinde sacmaliyo bence

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 178 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde iki bebek (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
14 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde heygirls (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 205 göst.