0 oy
225 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (197 puan) tarafından

Kızlar burda durumu ağır bi covid hastası annenin bebeğine anne sütü arıolarmış. Bebek 3 aylıkmış. Bebeğin ayına yakın istiolarmış. Benim bebeğim de 3 aylık ve 4 gündür beni emmiyo süt alerjisi var raporlu mama kullanıoruz. Sağsam ilkini döksem de gerisini verip yollasam olur mu? Çok üzüldüm bebeğe de anneye de :'(

8 Cevaplar

0 oy
(119,532 puan) tarafından
kiz bozulur bence direk emzirmek gerekmezmi
(197 puan) tarafından
Ama hastane yakın bana. Oda sıcaklığında 3 saat kalabilioya ondan dedimdi
(119,532 puan) tarafından
bilmiyomki belki olur arastir bi iyice
(197 puan) tarafından
Ya çok üzüldüm baya duyunca ağlamaklı oldum yutkunamıorm bile. Bide bebeğin mamalara alerjisi varmış. Zorda kalmasalar böle bişi istemezler bence
-Reklam-
0 oy
(712 puan) tarafından
Sonradan görüşeceksen kuzum ve eşinin izni de varsa olur Allah'ım şafi ismiyle şifalar versin annesine de 
(197 puan) tarafından
Eşim cezaevinde kuzum. İzin almak için geç kalınabilir ve onun benim sütümde hakkı olduğunu sanmıorm yani her eşin vardırda onun bende yoktur. Ama görüşme kısmını anlamadm balım ❣️
(712 puan) tarafından
Canm görüşme kısmı derken süt annesi olucaksin ya ondan dedim Allah'ım hayırlı kapılar açsın sana da dini açıdan dedim ben eşten izin almak gerekiyor yani sen en iyisi bilirsin gene
(197 puan) tarafından
Bacm benimki izin vermez. Yani kıskançlık yapar bence o. Ama belki bi bebeğin hayatını kurtarıcağız onun farkına varmaz.
(712 puan) tarafından
O zaman bilemem kuzum karar senin de neyin kıskançlığını yapicak ki sonuçta mağdur bi bebek var
(197 puan) tarafından
O öle bi tip işte. Neyin oluoda süt veriosun çocuğuna der bile
0 oy
(1,243 puan) tarafından
İleride kardeş olduklarını solemeniz lazım ama kızsa hele çok dikkat et hakkını helal ettiğini dile getir
(197 puan) tarafından
Ya oda geldi aklıma. İlerde şans ya işte aşık olurlar evlenmeye kalkarlar durun siz evlenemezsiniz siz süt kardeşsiniz demeyek
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım eşinin rızası varsa verebilirsin ama eğer bebeklerden biri kız biri erkekse görüşmeyi asla kesmemelisin ne olur ne olmaz büyüdüklerinde kardeş olduklarını bilmeliler 
(197 puan) tarafından
Peki kuzum bu o an emio olan bebek için mi geçerli sadece yoksa ablamız abimizde süt kardeş olurmu
(3,832 puan) tarafından
Senin sütünü içtiği için senin çocuğun sayılıyor hepsi senin çocuğun olduğu için de hepsi kardeş oluyor
0 oy
tarafından
Canım cinsiyet farkı varsa mutlaka ama mutlaka irtibatta kalmanız lazım ve eşinin müsadesi lazım her ne kadar sütümde hakkı yok desende dinen eş müsadesi şart =/ 
(197 puan) tarafından
Anladm canm çok sağolun yarın eşimin arama günü olmazsa soruyum ama köpeklenir izin vermez sanrm
tarafından
Sen yinede usulunce sor canım eğer yavrunun nasibi semteyse rabbim onun ağzını dilini bağlar tamam dedirtir sen tasalanma
0 oy
(679 puan) tarafından
Canin yanlis anlamazsan neden alerjisi yuzunden emzirmiyorusun ki benim oglumunda.hem sut hem yumurta alerjisi var doktor  kesinlikle emzirmen lazim dedi
(197 puan) tarafından
Test mi yaptırdınız kuzum? Biz yaptıramadık çünkğ burdaki hastanede yok ve başka yerede ben gidemiorm
(679 puan) tarafından
Test yaotirdik bizimde burda yokti baska illere gittik
(197 puan) tarafından
Biz maalesef gidemiyoruz kuzum :( hep bu işler maddiyat
(679 puan) tarafından
Canim valla bizde cok zor durumdayiz inan hep borcla gidiyoruz saga sola heryere borc yaptik devlete aylarca gittik geldik yol parasi doktuk en son ankaraya ozele goturuyoruz elimizde olmamasina ragmen
(197 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun bacım hepimizin olsun
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım benim yengemde mama veriyor bebişine çok taktı sğr için ben verdim biberonlada babanemler aramıs yengemi verdirtmemiş. O da erkek ama süt 3 kuşakmı ne alta kayarmış yani onlarında bebişleri evlenemezmiymiş ne öyle bir şeyler dediler üzüldüm. Ama sen ihtyaç sahibine vercen iyice araştır. Bence süt annesi olmak güzel bir şey sonuçta Peygamber efendimizinde süt annesi vardı. Onları kollayacaksın hep. Böyle süt kardeşi olan arkadasımda var kız erkek çok iyi anlasıyorlar iyiki kardeşiz de diyorlar. 
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Verebilirsin ama ileride çocuklarına kardeş olduklarını söylemen ona göre büyütmen lazım Allah korusun evlilik durumları falan riskli. Küçük bir ihtimal olsa da dikkatli olmakta yarar var

İlgili sorular

+2 oy
5 cevap 130 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde SnurT (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 20 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 138 göst.
19 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.