0 oy
169 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (687 puan) tarafından
Kizlar bn yeni doğum yaptım.fakat çok kötü basur oldum.suan kabızlıkta yaşıyorum aşırı kötü olduğu için çokta zorlamıyorum kendimi.daha önce böyle olan var mı? Basur ve kabızlık için ne yapmam lazım.

13 Cevaplar

0 oy
(1,296 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bende de vardı çok zor günlerdi ya 2 seneyi geçti doğum yapali şimdi bile az biraz zorlansa kanıyor hemen 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hoşaf falan yapın kayisidan incir ye. Her gün çorba iç 

Bide doktora danışarak fitil kullanabilirsin 
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Ben doktra gittim kabızlık içn duphalac şurp verdi basur için bişy vermedi geçmezse ilerde ameliyat ile aldrrsın dedi
tarafından
dupalac efsane bısey ya cıdden 15 dk sınra sonuc verıyor
(4,067 puan) tarafından
Aynn ya o olmasa naprdım bilmem ağlayrk grip çıkıydm resmen şurbu içince gülerek grip çıkmaya başladım :)
0 oy
(225 puan) tarafından
Canim ben de dogum yapali 9 gün oldu ayni sorunu yasiyorum anestol pomad krem kullaniyorum dr dedi.bide sicak suya oturuyorum faydasını.gordum gecmis olsun
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Çok normal canım,bence yaşamayan yoktur
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Doktoruna söyle onerirse duphalac kullanabilirsin 
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Sabah aç karnına zeytinyağı iç. Allah kolaylık versin çok zor tek çaresi kabız olmamak
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Kız ben sezeryan doğum yaptığım halde bende yasadım onu olabildiğince sıvı seyler tüket bol su iç 
0 oy
tarafından
Sakin asla ilac kullanma dogal yollarla hallet bagirsaklar ilaca alışıyor ve tembellisiyor. Birdaha ilacsiz asla tuvalete cikamazsin kendimden biliyorum 1.5 senedir cekiyorum 
(687 puan) tarafından
Öyle mi tessekkür ederim dediginizi yapacam mantıklı
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Sana direk krem öneriyorum efsane i geliyor her tuvaletten sonra sür ismi Proctolog kesinlikle Bn bununla iyileştim bndw cok kütüydüm 
(687 puan) tarafından
Basur için yoksa kabızlık mi
(1,233 puan) tarafından
Basur kremi canm kabızlık için duphalaç çok iyi
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah. Ben saatlerce ağladığımı hatırlıyorum ne yediysem işe yaramadı :(kabızlığım tam 2 ay sürdü karnım davul gibi oluyordu :(korkudan birşey yiyemezdim hemoroit ten ameliyat olmuştum doğumdan sonra açıldı. Ahh ah şuan hamileyim yine öyle olacağım dan öyle korkuyorum ki 
0 oy
tarafından
Oldum hem de nasıl oldum dikişler den daja çok ağrıyordu oturamıyırdum ama ven doğumdan sonra hiç katı beskenmedim hep çorba içtim sıvı yedim bol bol o yüzden kabız olmadım. Kuru kayısı armut üzüm ye bunlar rahatlatır seni bol bkl su iç ama aşırı iç bir de rezene çayı bağırsaklarda yardımcı olur sütün de artar 
(687 puan) tarafından
Aynn bnde de öyle oldu resmen dikiş ağrısını unuttum sadece basur acısı var.
0 oy
(395 puan) tarafından

15 gün önce post açtım bende doktora gittim ilaç aldım etkisini çok çok gördüm 1 hafta oldu olmadı geçti hemen zaten ilk kullandığın an rahat ediyorsun 

image

(687 puan) tarafından
Basur için dimi ve doktor tavsiyesiyle mi yoksa eczaneden direk alabilir miyim cnm
(395 puan) tarafından
Valla doğumdan hemen sonraki gün gittim doktor bakmadan bunları yazdı acil doktoru bence kullanabilirsin eczaneden alıp çünkü hiç bakma vs yok derdimi söyledim yazdı direk

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 60 göst.
2 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yuska (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 116 göst.
5 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kader_65 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 109 göst.
4 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ikra ece (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 134 göst.
11 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu

378,460 soru

11,328,257 cevap

34,784 kullanıcı

...