0 oy
446 göst.
Aile kategorisinde (391 puan) tarafından

Sevgili yoldaşlarım:)

Ben oğlum adına bir mail adresi açtım, doğduğu dünden bugüne en özel anları ona, kendi mail adresimden mail attım. Hala daha devam ediyorum.

Hamilelik fotoğraflarımız 

mesela ilk ultrason fotoğraflarımız

hastane fotoğraflarımız 

evde ilk fotoğraflarımız 

İlk ay fotoğraflarımız 

ikinci ay..

Her ayın fotoğraflarını, videolarını atıyorum.

Yada diğer özel anlar..

O günün duygu ve düşüncelerinizi yazın mesela..

İlerde evladınıza güzel bir anı bırakmak isterseniz sizde yapın derim. 

He bir de iş bankasından oğlum adına hesap açtım. Hem tl hem dolar 18 yaşına gelene kadar dolar olarak para biriktireceğim malum tl nin değeri kalmıyor.

Bir de iş bankası güzel bir kumbara veriyor 

Size de fikir olsun istedim:)

18 Cevaplar

0 oy
(2,507 puan) tarafından
Çok duygulandım vallah agliycam ne güzel düşünmüşsünüz bende yapmak isterdim ama yapabilirmiyim bilmiyorum 

Rabbim bütün çocuklara siizin gibi güzel anne nasip etsin inşallah ❤
(391 puan) tarafından
Elbette yaparsınız.. ben yaptıysam herkes yapar:)
-Reklam-
0 oy
(3,543 puan) tarafından

E posta fikrini beğendim. Yapayım bunu. Bu fotoğraflar nasıl olacak diyordum ben de. Hepsini çıkarmak maddi yük olacaktı.

Banka hesabı için şubeye mi gittiniz. Online açamaz mıyım acaba? 
(391 puan) tarafından
Bankaya gittim ben, online olur mu bilmiyorum
0 oy
(1,989 puan) tarafından
E posta atmak yerine ben doğduğundan beri her anının resmini çıkartırip albüm yapıyorum hamilelikle ultrason resimleriyle yazılarım var kontrol zamanları vs yasadiklarim ajandalar var 

Ayrıca hesabı var oglumunda 

İlerde güzel anılar bırakırız inşallah canım beğeniler umarım :)
tarafından
Çok istedim yapamadım hala Acısini yaşıyorum
(391 puan) tarafından
İnşallah canım;)
(391 puan) tarafından
Ne kadar olsa da geç değil hala yapabilirsin
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Banka hesabını nasıl actınız acaba
(25,223 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim soralım bizde
(391 puan) tarafından
Mutlaka sormalısın:)
(25,223 puan) tarafından
Banka kartı veriyorlar mı bebegin adına canım bide kart ücreti var mı yıllık
(391 puan) tarafından
Hiçbir ücret yok, 18 yaşını doldurmadan kart verilmiyor, anne yada babanın hesabına bağlanır.  Velisi kim ise anne yada baba o kişi görebilir hesabı. Velisi imza atmadan para çekilmiyor.
Banka bes yada vadeli ister misiniz dedi, onlar bana mantıklı gelmedi, ben sadece birikim yapmak için açtırdım. Tl atıp dolara çeviriyorum
(25,223 puan) tarafından
Tamam cnm çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bende banka hesabı actirmayi düşünüyorum nasıl açtınız acaba 
(391 puan) tarafından
İş bankasından açtırdım, bankaya gidip çocuğumun adına hesap açtırmak istiyorum derseniz yardımcı olurlar. Kumbaranızı da almayı unutmayın:)
tarafından
Kumbara dolu cnm ikincisine başladım çok şükür:-)) çok sağol
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Çok güzel bişey canım ben kendi mailimin bile şifresini unutuyorum ama bende ultrason resimleri kartona yapıştırdım dışı gülüşü yürüyüşü ona yazıyorum oğlumun düşen dişleri kordonu bi takım kıyafet ve battaniyesini kutuladım kızımada öyle yapcam 
(391 puan) tarafından
Çok güzel fikir bende saklıyorum öyle:)
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Çok güzel düşünmüşsün canım bizde instagramda hesap açtık kimse ekli değil sadece oğlumun fotoğrafları var kumbara sistemi nasıl oluyor biraz anlatırmısın 
(391 puan) tarafından
Sadece iş bankası açıyor, bankaya gidip çocuğumun adına hesap açtırmak istiyorum derseniz yardımcı olurlar. Vadesiz açtırdım ben, kumbaranızı da istemeyi unutmayın. Para çekmek istediğinde velisi olduğu kişi imza verip çekebilir anne yada baba, çocuk 18 yaşına gelene kadar para çekemez. İban bilgileri veriyor, oraya dilediğinizde para gönderebilir hesaptaki parayı dövize çevirebilirsiniz. Bir de kumbara veriyor orada para biriktirip dolunca götürüyorsunuz anahtar onlarda duruyor, açıp hesaba yatırıyorlar.
(4,698 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bunu araştırıcam
(391 puan) tarafından
Rica ederim:)
0 oy
(2,382 puan) tarafından
ben de hesap acmak istyrm nasl kart yolladılar mı bankamatik kartı da var mı benm iş bankasnda hesabım var ayrı acabilrmyim TL yı siz mi yatırıyorsnz herzmn...18yasına gelnce cekebilir die onlar mı dedi  mailde güzel dusunulmus mailden fotolara bakmak kolay olmazsa bende 2tsne anı defteri yapcm onların 1 aylık 2aylık snra bizle birlikte cekildigi fotolar ikisinede veririm büyüynce bide süt kolyesi yaptrcam saclsrından kendi sütünden ..snra diger kalannresmler videolarında 2tane flash alcam ikisinde duracak iksinde de agurlık kendi resmleri ..bide sans bilekligi yaptrcam ilerde hatıra ikisinede .. güzel kıysfetlerini saklıcam daha guzel dusuncelerm var ıns annem kunye yaptrmstı büyüynce o kunyeyiyde ikinci kızımada yaptırcam aynısı olsun die .. öyle yani anı defteri albumu bulamadım .. 
(391 puan) tarafından
Sadece iş bankası açıyor, bankaya gidip çocuğumun adına hesap açtırmak istiyorum derseniz yardımcı olurlar. Vadesiz açtırdım ben, kumbaranızı da istemeyi unutmayın. 18 yaşı doldurmadığı için kart vermiyorlar.para çekmek istediğinde velisi olduğu kişi imza verip çekebilir anne yada baba, çocuk 18 yaşına gelene kadar para çekemez. İban bilgileri veriyor, oraya dilediğinizde para gönderebilir hesaptaki parayı dövize çevirebilirsiniz. Bir de kumbara veriyor orada para biriktirip dolunca götürüyorsunuz anahtar onlarda duruyor, açıp hesaba yatırıyorlar. İban numarasından herkes havale eft yapabilir.  Siz açtığınızda, sizin banka hesap bilginizde  çocuğunuzun hesap bilgilerini de görebilirsiniz
(2,382 puan) tarafından
kumbara  bildginiz kumbara mı veriyolar  siz elinize ne gecerse atıyorsnz öyle mi velisi odşugum için kartı alamammı bennelimde bankamatik kart olsun şdtşyrm ama mesela ben yöneteyim ıstıyorm hesabı ıs bankasnda hesabım var ona mı baglanacak ben esim olmadan parayı cekebilirmuim peki
(391 puan) tarafından
Zaten hesabı siz yönetiyorsunuz  velisi olduğunuz için ama reşit olmayınca çocuğunuzun adına kart verilmiyor,  sizin banka hesabınıza bağlanır oradan çocuğunuzun hesabını görebilirsin. Sadece tek kişi veli oluyor anne yada baba. Siz veli Olursanız siz çekebilirsiniz. Kumbaranın resmini atıyorum şimdi.
0 oy
(11,013 puan) tarafından
Ay canım cok hos harika ya. Cok begendim fikrini
(391 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
(391 puan) tarafından

İş bankası kumbarası

image

(2,382 puan) tarafından
cnm gördüm smdi bu kumbaryıda acıp sizin hesaba ekliyolar öylemi kac ay snra göturrsen götur inş telden yaparlar ya ben 3ay snr aile baslı cam smdi actrsam 3ay snra para katsam olur dmi ozmn tek ben yönetcm
(391 puan) tarafından
Aynen canım doğru, istediğin zaman yatır:)
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Bende kizima ilk hamile olduğum günün resimi ultrason resimlerini ilk doğduğu günün takvim yaprağını ona ait doğduğu günün kilosu ayı ismi yazılan bir kolye ilk giydiği elbise ev botu  emzik hepsini saklıyorum şimdi  1 yaşında  ve  onun icin bir hazine bu gelecekte geçmişten ona gelecek bir ani 
(391 puan) tarafından
Aynen büyüdüklerinde inşallah iyi ki yapmışsın diyecekler :)
(1,314 puan) tarafından
Inşallah:)
0 oy
(2,593 puan) tarafından

Mail adresi fikri çok güzelmiş canım bir sürü resim var telefona vs bişey olsa gidecek yedekleme de yapamadım bizde bireysel emeklilik yaptık oğluma 18 yaşına gelene kadar her ay belli bir miktar ödeniyor :)

(391 puan) tarafından
Evet hem kaybolmamış olur:)
(2,593 puan) tarafından
kesinlikle:))
0 oy
(328 puan) tarafından
Ayyy ne guzel fikir yaa mail. Kendi mailinizden oraya mi atiyorsunuz? Peki dosya ismi koymak olur mu?
(391 puan) tarafından
Kendi mail adresimden onun mail adresine atıyorum:)
0 oy
tarafından
Bende doğdu açtım mail adresi onun adına ara ara aklıma geldikçe yazıyorum babası da yazıyo. Arada videolar da çekiyorum ilerde izlesin diye şuanki duygularımı bilsin izlesin diye. Dijital çağdayız kullanmak lazım bunu diye düşünüyorum güzel anılar bunlar :)
(391 puan) tarafından
Evet bende dijital çağı kullanmak gerek diye düşünüyorum:)
tarafından
Doğru seçim bnce :) ben çok isterdim annemin 30 yaşında bna mektup yazmasını çok güzel olurdu biz şuan bunu dijital de yapıyoruz mükemmel bişey bnce :)
0 oy
(2,487 puan) tarafından
Ay ağlattınız beni ne güzel.. Sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim 
(391 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sağolasın:)
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Bende mail adresim var hemde cok guclu bi adres herseyim onda butun fotolarim hesaplarim 7 yilin yuku 5.000 fotograf var 8 tl karsiliginda 60gb daha satin alabiliyorsun onuda yapicam bi 3.000 foto daha yukleyebiliyorsun
(391 puan) tarafından
Yani miktar çok büyük değil zaten, değer bence de :)
0 oy
(3,821 puan) tarafından
Güzel fikirmiş ama ben her anını çıkartırıp albüm yapıyorum 

Banka hesap işini bemde yapayım çok mantıklı 
(391 puan) tarafından
Elimden geldikçe bende baskıya alıyorum ama mail olarak da kaybolmaz hem:)
0 oy
(308 puan) tarafından

Bende böyle bir defter hazırladım başından beri :) ilk ultrason fotografları ve babası ile benim hissettiklerimizi yazıyoruz :) 

image

(391 puan) tarafından
Oo harika olmuş ")

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 513 göst.
31 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,223 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 368 göst.
0 oy
1 cevap 30 göst.
25 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Karcicegi (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 237 göst.
14 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Anonim (319 puan) tarafından soruldu

384,750 soru

11,508,827 cevap

35,166 kullanıcı

...