0 oy
404 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar ben 16+3 hamileyim hipotiroid ile hamile kaldım sürekli olarak euthyrox 25 mg kullanıyorum geçen gün ilacım bitti ve yazdıramadığım için tanıdığım eczacıdan rica edip ilacımı aldım bugün hekime tahlil yaptırmak istediğimi söyledim genel gebe tahlillerini tamam dedi onu yaptırdım daha sonra tiroid ilacımı yazdırmak istedim ama Bi türlü yazmadı kadın doğum doktorun yazsın dedi tiroidlerimin sonucunu kadın doğum doktorum gösteriyorum o da çok şükür hep iyi çıktı bu mg ye devam et diyor hastane fiyatları pahalı olduğu için doktorum sınır altı çıkarsa gitme yüksek çıkarsa gidersin dahiliyeye diyor ama bugün hekimi ikna edemedim git kadın doğum doktorun yazsın dedi daha önceleri yazıyordu neden böyle dedi bana

KADIN DOĞUM DOKTORUMA DESEM DAHİLİYE İLACINI YAZAR MI 

11 Cevaplar

0 oy
(534 puan) tarafından
Yazması gerekiyo kuzum ya benim doktorum yazmıştı dahiliyeye de değil beni endokrinoloji takip ediyodu 
tarafından
Kadın doğum doktorumla dahiliye doktorum arkadaş canım benim kadın doğum doktorum değerleri öğrenip sınır üstü olanları yönlendiriyo her zaman, yazan adam yazmadı ya sinir oldum gel git yapıyorum kaç gündür zaten çok uzak tansiyonum düşüyor iki de bir :(( yarın sonuçlarım normal çıkınca tekrar desem yazar mı acaba doktorum rica etti desem
(534 puan) tarafından
Doktor gıcık belli yazmaz yine ama sen yine bi sor gidemiyorum yani görüyosun halimi de
tarafından
Yani kaç gündür hastane sağlıkocağı arasında, mekik dokuyorum cumartesi tekrar hastaneye gideceğim insanı yormaya ne, hevesliler o yazmazsa, kadın doğum doktorum yazar herhalde çok şükür kadın doğum doktorum iyi yetkisi varsa, yazar
(534 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım işin zor gebe gebe uğraştırıyolar insanı
-Reklam-
0 oy
tarafından

image

Canim.ne yazdirmakla ugrasiyorsun oglumda kullaniyor recetesiz alinan bir ilac 7 tl fiyati al eczaneden biz oyle yapiyoruz

tarafından
Tamam canım at bakayım :)
tarafından
Attim canim.bak
tarafından
Evet canım benimki de bundan 1.5 doz yazıyo günlük aylık 3 kutu alıyorum 2 ay gidiyo hsfta, sonu 2,tane kullandığım için buna rapor çıkarma şansımız yok mu acaba
tarafından
Bilmiyorum ki canim onu doktora.sorman lazim
Ama recetesiz alabilirsin  eczaneden biz oyle yapiyoruz
tarafından
Tamam canım reçetesiz alınmıyor sanıyordum bende
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Yazae aslinda bende baya uzun bi sure kullandim 50 mg olarak ilk basta kadin dogum dahiliyeye git dedi cok yuksek ti heo orda yazdlar 
tarafından
Bende her ay tahlil yaptırıp kadın doğum doktoruma gösteriyorum normal çıkıyor sağlıkocağı doktoru yazıyo ama bu sefer inat etti yazmıyo manyak adam
(1,921 puan) tarafından
Bazilari bi degisik bizim aile hekimi de arada yaoiyor boyle cani isterse heralde
tarafından
Canım hep yazıyodu bu bugün hamile kadın doğum doktoruna yazdır diyo inşallah kadın doğum doktorum yazar
0 oy
(265 puan) tarafından
Daha önceleri yazıyordu bu sefer yazmamış anladığım kadariyla. Gebe oldugunuz için insiyatif kullanmak istemiyor demek ki. Sonuçta kadın doğum doktorunun size söylediklerini doktor bilemez. Soyleminize itimat etmesi gerekir. Böyle bir risk almak istememiştir. Tekrar kadın doğuma gittiğinizde doktordan bununla ilgili kaşeli bir kağıt rica ederseniz aile hekiminiz de yardımcı olur diye düşünüyorum
tarafından
Biliyorum canım ama her seferinde durumu izah edip yazdırıyordum dahiliye doktorum her ay tahlil yaptır değer normal çıkarsa ilacını yazdır eğer normal çıkmazsa gel doz ayarlarız dedi ama bunu bugün anlatamadım bir de yarın sonuçlar çıkınca diyeceğim
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Recetesiz satilmiyormus eczaci zor durumda kalmis bu durumda normalde para degil 8 liralik ilac.

İlaci dahiliyeci  yazdiysa  yine oraya yazdirmalisin.

Ama gecmis tarihli recete yazarlarmjs bilmem. Bizde yapiyoruz bu sekilde esim icin .. ama biz ozelde eica edince recete veriyorlar parasiyla tabiki
tarafından
Eczacım tanıdık canım ben reçetesiz alındığını bilmiyordum sonuçta tiroid ilacı her önüne gelene vermezler diye düşündüm para kısmını düşünmedim tamamen reçetesiz verilmeyeceğini düşündüm

Gittiğim hastanede hem kadın doğum hem dahiliyeye aylık olarak gitmek durumumu birazcık zorluyor maalesef onun içinde dahiliye doktorum buraya gelen her seferinde tahlilini yaptır kadın doğum doktorun baksın değer normalse gelme normal olmazsa gel dedi kadın doğum doktorum ve dahiliye doktoruna hamile kalmadan gittiğim için koordineli çalışıyorlar tedaviyle hamile kaldığım için o yüzden tahlili sağlıkocağından yaptırıp aile hekiminden yazmasını rica, ediyordum ama bu sefer beni baya Bi yordu
0 oy
(454 puan) tarafından
Canim ucuz ilaclar zaten ben hiç doktora yazdirmiyrm onlarla uğraşacağına al parayla doktora muayene parası yok yok parası kat kat fazlası oluyor tabi değerlere bakilacagi zaman zaten gitmek zorundasın da 
tarafından
Ben parası için değil de canım bu ilaç, reçetesiz satılmıyor sanıyordum o yüzden yazdırıyordum
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Benim hep dahiliye yazmıştı ilacımı canım
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Senelik rapor çıkart canım sende rahat edersin yazması gerekiyor aslında şikayet etsene bı aklı başına gelsin
tarafından
İnan 3 gündür gidip gele gele Bi hal oldum bir de kullanmazsam sıkıntı başlayacak bebek için :( eczacıdan ödünç aldım bari Bi tane yazın diyorum kadın doğum yazsın dedi daha da ne diyeyim
(12,852 puan) tarafından
Tek yaptıkları şey ilaç yazmak ona da mı üşeniyor hemen cimere yaz canım biz şikayet etmedikçe tepemize çıktılar sonra da başka sağlık ocağına aldır kaydını orada devam et
tarafından
Öyle yapacağım canım teşekkür ederim dahiliye fiyatları 200 den başlıyo zaten ama herkesin ekmeği kuru oturduğu yerden, kazandığı için :(
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Yazar canim benim doktorum da bana dişim için ilac yazmıştı 
tarafından
Her zaman bu da, yazıyodu ama bugün inat etti
(9,626 puan) tarafından
Her ne yaşamış olursa olsun dışarınin stresini işine tasimamali onlarda illa ki her gün insanlarla uğraşmaktan asaplari bozuluyo olabilir ama suçu günahı olmayanlara da ters davranmamalilar
tarafından
Öyle tabiki canım sağlıkocağı evime uzak gidip gelirken tansiyonum oynuyo dün aç karnıma gittim kan için bayılacak gibi oldum
0 oy
(8,956 puan) tarafından
 Benim ki de böyle bisey yapmıştı bazı dr. Lar da bilemiyorum yanijj
0 oy
tarafından
Ben levotiron kullanıyorum hiç yazdırmayla uğraşmıyorum. En fazla beş lira farkeder o kadar olacağını bile sanmam. Hamile hamile boşuna uğraşma derim
tarafından
Reçetesiz alınabildiğini yeni burdan öğrendim canım yoksa gider direk alırdım ben reçetesiz verilmiyor sanıyordum ben tiroid ilacı olduğu için her önüne gelene vermezler diye düşünmüştüm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
4 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 141 göst.
12 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 498 göst.
0 oy
16 cevap 230 göst.
27 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (641 puan) tarafından soruldu