0 oy
641 göst.
Diğer kategorisinde (849 puan) tarafından
Kızlar birşey sormak istiyorum amacım eleştirmek yada tartışma ortamı yaratmak değil tamamen merak

Burda çok görüyoruz kaynanam şöyle yaptı görümcem böyle yaptı diye 

Peki siz kendi abinizin eşine yani yengenize nasıl davranıyorsunuz anneniz nasıl davranıyor gelinine 

Bizim gelinimiz yok dört kız kardeşiz

50 Cevaplar

+1 oy
(4,698 puan) tarafından
Yengem yok olsaydı saygılı bir ilişkimiz olurdu rahatsız etmeyi rahatsız edilmeyi sevmem 
(849 puan) tarafından
Benimde olsaydı bbende öyle olacağını düşünüyorum tabi karşıda ki kişinin karakteri de etkiler arada ki ilişkiyi
(4,698 puan) tarafından
Beni etkilemez saygı yoksa ben olmam
(12,264 puan) tarafından
Tamda öyleyiz canım 4 görümce su var ama varlığımız belki değil hiç rahatsızlık vermeyiz
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Henüz gelinimiz yok ama kardeşimin kız arkadaşıyla yeni tanıştık 2 hafta önce eger evlenirlerse çok seviceğim kesin çok tatlı bi kızdı 
(849 puan) tarafından
hakkınızda hayırlısı inşallah tanıdığınız gib kalır
(25,224 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(1,995 puan) tarafından
valla erkek kardeşim var kısmetse gelin hanım daha evlenmediler ama annem şimdiden yavrum kuzum canım bizden hiç ayırmaz kız değerini bilrse anamın çok kazanır bakalım hayırlısı
tarafından
Benim kaynanam bana hiç yavrum vs demedi bı kere kızım dedi ondada nişanlıyken anneler gününde hediye almıştım mesajda sağol kizim demişti. O da mesajda
(1,995 puan) tarafından
benim kaynanadan da duymadım hiç kızım bile demedi .. ama annem hiç ayırmaz yavrum kuzum vs öper sarılır çok cana yakın çünki kendi kaynanasından böyle şeyler görmemiş hep ezmişler annemi bana yapılanı ben neden yapayım diyo
tarafından
İnsan iyi olsun işte. Söyle kaynanam yok benimle uğraşır sürekli eşimi doldurur evime karışır yediğime karışır
(1,995 puan) tarafından
biz konuşmuyoz kafamız rahat az yapöadı çunki
tarafından
Bende konuşmuyorum ama anlayan yok yuzsuz yüzsüz konuşuyor benimle
0 oy
(1,314 puan) tarafından
3 kiz 1 erkek kardeşiz  kardeşim bir haltta yaramaz gelen kira paralarını yer askerliğini yapmış biri 22 yasında ama 1 gün bile çalışmışligi yok hazırcı biridir  kiz arkadaşını aldı geldi evime birgün kardeşim eşim yanındayken aldım kizi mutfağa güzelce konuştum benim kardeşim ama biseye yaramaz sana bakamaz kendini ziyan etme diye seviyorum dedi sevgi biyere kadar diye uyardım bende bir anneyim kardeşim de olsa bir kiz  çocuğunun hayati maf olsun istemem 
(849 puan) tarafından
Kutluyorum seni canım
(7,791 puan) tarafından
Bizde gelinimize aynisini yaptik annem açık acik dedi benim oglum pis pasakli is guc yapmaz cok kiskanc ayrilin dediler SONRA bizd gelip şöyle boyle demeyin...
Bunlar evli neyse kiz dugunden bi jafta sonra o seloyle o boyle demesin mi? Evlenmeden farkkiydi diyo...
Bizde dedik sana aşktan gözün kör mü oldu o hep oyleydi vs dedik ama ne fayda rabbim mesit etsin artik :) yani bazi kizlar anlamiyor, anlamak istemiyolar
(1,314 puan) tarafından
Aynen valla ben uyardım kizi işte gerisi ona kalmis
(7,791 puan) tarafından
Uyarman iyi olmus ilerde bi sey olursa kimse beni uyarmadi diyemez.
(1,314 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Vallahi o bana iyi davranır ben ona iyi davranırım benim çocuklar büyükler oraya falan giderler devamlı annemle oturuyor gelin yemekten sonra giderler misal yemek koyar istediklerini yapar gelin ayaklarına kendi çocukları gbi döner allah razi olsun iyidir yani iyilik yapana da kötülük yapılmaz 
(849 puan) tarafından
Karşılıklı saygı Sevgi çok önemli gerçekten
(3,457 puan) tarafından
Aynen kuzum şimdi el kizi diye de yapılanı göz ardı edemem
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Ayyyy erkek kardesimin biri evlendi valla bacı gibi görüyoruz 3. Kızkardeş oldu bize annem desen babaannem den çok çekmiş zamanında şimdi kendi gelinine yaşatmiyor aynı şeyleri valla seviyoruz oda bize karşı sevgili saygılı benim kaynanam yok vefat etti ama ablamın kaynanası alttan alttan çektirdi biraz 
(849 puan) tarafından
Allah muhabbetinizi bozmasın canım
(15,827 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım
0 oy
(2,128 puan) tarafından
Bizim iki gelin var korkumuzdan agzimizi acmiyoruz
(849 puan) tarafından
Yılanlar mı:D
(2,128 puan) tarafından
Hemde nasıl ikisi de ailesine düşkün inan benim annem bana bile karışmaz sessizdir babam zaten karışmıyor
(849 puan) tarafından
Karışınca da iyi olmuyor işte böyle durumlarda herkesi kendi haline bırakacaksın muhatap olmaya değmiyor
(2,128 puan) tarafından
Öyle canm istedikleri yere giderler giyerler abilerim bişey demiyorsa biz de demiyoruz
0 oy
tarafından
Benim iki yengem var Allah kısmet ederse bi tane abim de bekar o da evlenecek ama iki yengemle aynı kardeş gibiyiz hiç yenge gibi değil bir abla kardeş gibiyiz
(849 puan) tarafından
Allah ağzınizin tadını bozmasın canım
tarafından
Amin cnm Allah razı olsn
0 oy
tarafından
Ya burda yazılanları okudukça kendimi sorguluyorum daha ne görümce oldum ne elti oldum ama zamanla olacağım ben nasıl davranıcam gelecek olan gelinler benim hakkımda ne düşünecek o kadar korkuyorum ki kötü biri olacağım diye :(
(849 puan) tarafından
Hersey vaktinde güzel şimdiden takma kafaya kız
tarafından
İyi olursan iyi karşılanirsin canım
(7,791 puan) tarafından
Canim ne gorursen onu verirsin sana zarari yoksa da hic karisma en son kotu olarak ilan edilen senn olma..
tarafından
Gerçekten nasıl davranacağım inan bilmiyorum acaba beni yanlış anlar mı diye çok korkuyorum
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Yengem var hiç karışmam etmem arar ararım ama karışmam annemde öyle asla karışmaz hiç kaynana gibi değil çok şükür 
(849 puan) tarafından
En iyisi
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Bizde aynıyız 4 kız kardeşiz :) 
(849 puan) tarafından
Çok güzel:)
0 oy
tarafından
Gelinim yok erkek kardeşim 15 yaşında ama ben baştan diyorum gelin iyiyse no problem kötüyse korksun benden bunu kızımın kocası olacak içinde diyorum kızım 13 aylık o ayrı☺️
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Gelinlerimiz burda olsada konuşsaydı valla ben bacı gibi annem de onlara anne gibiyiz 
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Gelinimiz yok. 2 kızız insallah damadımız olacak =) 
0 oy
(7,690 puan) tarafından
Ben herkese mesafeliyim geline de öyle olurum zaten bi tane kardesim var 
tarafından
Neden seni seven sayan bir gelin olursa mesafeli olasinki
(7,690 puan) tarafından
Mesafe iyidir
0 oy
(2,920 puan) tarafından
Benim var yengem küçükken aynı okula fln gitmiştik tanıyorum seviyeli bi ilişkimiz var hersey yolunda 
(849 puan) tarafından
Allah bozmasın canım
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim dayımın eşi var ailem ona karşı çok sabırlı sadece bunu söyleyebilirim :D 
(849 puan) tarafından
Bizimde amcanın karısı sjjsns
0 oy
(1,850 puan) tarafından

Abim yok erkek kardesim yok bilemedim şimdi :ninja:

0 oy
tarafından

Çok şükür 3 yengem var , biri 19 yıllık , biri 11 yıllık, biride 7 yıllık bir gün olsun gelin gorumce yada gelin kaynana sorunu çıkmadi aramizda.

Annem zamanında çok gördüğü için asla yengelerime karismaz ve bizide öyle tembihlerdi.

(849 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Abim henüz bekar. 3 4 seneyi bulur evlenmesi. Annemin 3 tane kızı olduğu için kendi kızlarına yapılmasını istemediği şeyi yapmaz. 3 kız kardeş/görümce olarak sadece 1 tanemiz geçimsiz. Ben ayda yılda bir ararım konuşurum vıc vıc olmam. Abimle benim yüzümden tartışmasını istemem. Ha oldu ki anlaşamadık. Görüşmek zorunda değil veya ben değilim. Ben abimle görüşürüm ev huzurunu bozmayacak şekilde o da yeter. Yani böyle olur büyük ihtimalle
(849 puan) tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 163 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde yunleyayca (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 244 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde Azra ebecik (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 137 göst.
2 Eylül 2022 Aile kategorisinde Cnsu88 (88 puan) tarafından soruldu