0 oy
243 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızım 16 aylık bez tahriş ediyor kiloluda değil aslında ama sıcaklarda beli iyice tahriş oldu sağlık ocağında doktor bezi bırakın dedi ama çocuğum konuşmuyor ki mesela büyük çişini yapıyor sonra poposunu tutmaya başlıyor sizce alışırmi önümüz kış iyice hava soğumadan alıştırmak benimde aklıma yatıyor bide hamileyim seneye baharın basliyim desem öteki de o zaman 4 aylık falan olacak ya nasıl yapacam bilmiyorum

10 Cevaplar

+1 oy
(1,897 puan) tarafından
Sağlık ocağı bezi bırakın demesi bir yanlislok var 

Çocuklar 18 yaa kadar kasları gelişmediğinden çişini tutama üstelik konuşmayan bir bebeğe travma olack bu iseyecek altına kizacaksin kakasını kaçıracak dışarda orda burda yani çok zor 

Ben 25 aylık öğrettim ona rağmen on gün çok zor du tam öğrenmesi bir yılı gece kesilmesi iki yılı aldı 
tarafından
İşte bez çok tahriş ettiği için sordu doktor da ben dde hiç bilmiyorki dedim zor galiba ya
(1,897 puan) tarafından
Bez tahriris etmemeli bukadar büyük bebeği
Bol su içir sem enfeksiyonu vardır bez de Prima tahriş etmez ben çok memnundum
Ve altını hemen değiştir başını da hergun yıka yoksa niye tahriş olsun dediklerime dikkat et olmaz
Bide Bepanthol kullan
tarafından
Alt tarafı olmuyor ki beli oluyor bel kısmı tahriş oluyor alt tarafında hiç bişey yok ama bel.kismi ve göbek kısmı mahvoldu şimdi yeni krem aldık kullanıyorum kaşıntıyı azaltıyor ama mustela sudocrem travazol hamazing vazalin arko ya birsuru krem denedim şimdi de fenistil kullanıyoruz bel kısmı kötü oluyor
-Reklam-
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Benim oğlumda 17 aylık ama bence erken daha düzgün konuşamıyor bile 18 aylıktan sonra düşün bunu bence. Havanın soğukluğu bence bahane değil hemen değiştiriyorsun sonuçta altını eğer tuvalet soğuk değilse 2 3 ay sonra denemeye baslayabilirsin
tarafından
Aslında evimiz kaloriferli ama olmazsa doğum yapmadan bidaha deniyim
(14,035 puan) tarafından
Doğalgaz varsa hiç soğuk diye düşünme bende kışın öğretmeyi düşünüyorum doğalgaz var ev sıcak yani illa yaz olsun diye dusunursek eğer çok var daha
tarafından
Bidaha deneyecem o zaman şimdi daha denemedim ama iki ay sonra bı deniyim
0 oy
(2,907 puan) tarafından
Benim bebeğim de 16 olucak, büyük tuvaletini yaptığı zaman o da bezini tutuyor ama imkansız tuvaleti öğrenmesi
tarafından
Demi bende öyle düşünüyorum
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Tuvalet eğitiminde kritik dönem 1-3 yaş arasıdır. Bu dönemde bırakılmazsa kritik dönem geçer ve bıraktırmak zorlaşır. Şuan sanki erken biraz benim kız da 16 aylık. Fakat hala tam ifade edemiyor kendini. Bebeğin de hazır olması lazım. Ben bi eğitimci olarak yazdım siz bilirsiniz tabii ki
tarafından
Banada erken geliyor ya iki ay daha bekleyip denerim olmazsa 24 aylıkken bidaha baslarim
(2,493 puan) tarafından
Ben Allah nasip ederse iki yaşında başlayacağım.
0 oy
(44,724 puan) tarafından
İlk çocuğuma iki yaşında öğrettim ideal bı yaş olduğunu düşünüyorum oğlumda 20 aylık 24 de onada baslicam ogretmeye
tarafından
Bende baharın deniyim bari olmayacak sanırım
0 oy
tarafından
Benim kız 17 ayllkken kaka kaka demeye başladım goturyordum yapıyordu bende biraktirayim bari dedim sonra vazgeçtim henüz hazır olmadığını anladım çünkü bazen altına yapıp öyle kaka diyor 
tarafından
Daha küçükler ya
0 oy
(288 puan) tarafından
Daha çok erken canım ben 2 yasında denedim olmadı hazır değildi şimdi 2.5 yasında 5 gündür alıştı 2. Bebeğimde 7 aylık 2 yasındayken knşmuyordu şimdi konuşuyor kendini ifade ediyor bekle çnki daha çok erken 
tarafından
Demi bende bekleyim bari
(288 puan) tarafından
Bekle canım bekle bidaki yaza başlarsın şuan seni çok yorar yıpratır
0 oy
(775 puan) tarafından
16 aylık bebeğe tuvalet eğitimi verilmez ancak tuvalet iletişimi kurabilirsin lazımlık al dene baksı yapmadan
tarafından
Yok ya denemeyecem belki çocuk huzursuz olur korkar
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bezini değiştir canım bizde değiştirdik bez alerji yaptı 
tarafından
Ya aslında epeydir kullanıyorum ama bu sıcaklar yüzünden oldu
0 oy
(1,012 puan) tarafından
Oğlum 17 aylık o da büyüğünü yaptığında rahatsız oluyor bezini tutuyor fakat şuanda çişini öğretmem imkansız. Anlamaz ki daha doğru düzgün kelimeler dahi diyemiyor. Bir eğitimci olarak söylüyorum ki 24 aydan küçük bebeklerin çiş eğitimine alıştırılması ilerde anksitiye bozukluğuna neden olur. Çocuğunuza üstesinden gelemeyeceği sorumlulukları yüklemeyin. Bu şekilde olduğunda kendine güven duygusu zedeleniyor, takıntılı çocuk haline geliyorlar. Zaten idrarını tutmasıda zor, daha idrar torbası gelişimi çocukta 1 buçuk yaşında başlar. Sakın ukalalık olarak anlamayın bu arada söylediklerimi lütfen. Sadece bildiğimi söylemek istedim
tarafından
Coook teşekkür ederim estağfurullah tabiki bizden bilgili kişilerden biseyler duymak için yazıyorum öğrenmek için ve alistirmamaya karar verdik biraz daha büyüsün bari Allah razı olsun inşallah
(1,012 puan) tarafından
Sizdende Allah razı olsun Rabbim çocuklarımızın ayağına taş değdirmesin

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
0 oy
4 cevap 66 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde __&__Aysima (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 312 göst.
27 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,222 puan) tarafından soruldu
0 oy