0 oy
241 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5,132 puan) tarafından

Eşimden uygulamalı  oğrendiğim bir sünnettir. Tabağı sıyırmak her zerresine kadar yer. 

Yemeği, ekmeği nimeti cope atmamaya özen gösteririz 

İsraf etmemeye çalışıyoruz. Bazen görüyorum insanlar ekmeği ne kadar çok atıyor sebebini anlamıyorum tamam hayvanlar da yiyecek elbette ama bazen bir poşet dolusu ekmek çopte dururdu 

Burda eşi fırıncı bir anne vardı yorumlarda okudum, fırınlar bayatlayan ekmekleri ne yapıyor. 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,460 puan) tarafından

Ne güzel maşallah. Bizde de bayatlıyor zaten ister istemez. Hiç bir şey yapamasam bile yudum yudum yapar fırında kızartırım rondoda çekerim galete unu olur :)köftelere vs hiç ziyan olmaz şükür. Galete unu alıyoruz zaten. Böyle çözüm buldum

(682 puan) tarafından
Aaa bu asiri mantıklı galete unu yapmak bende yapim bari bundan sonra :D
(2,460 puan) tarafından
Aynen çok kullanışlı oluyor :) galete unu da pahalı kız (:
-Reklam-
+1 oy
(202 puan) tarafından
Biz de iki husky var istahlari yerinde massallah. Kalan ekmek yemek ne varsa onlari doyuruyor. Cok haklisin yazdiklarinda keske herkes bukadar duyarli olsa. Ben izellikle yemekleri fazla yaparim yada ekmegi fazla aldiririm hem bizim iki tane var hem muhitimizde baktigimiz 3 sokak hayvani var. Hic yemegin ekmegin cope gittigi olmamistir 
+1 oy
(1,713 puan) tarafından
Ben bayatlayan ekmeği dondurucuya atıp lazım olunca yumurtalı ekmek yapıyorum hayatta kolay kolay çöpe ekmek atmam
0 oy
tarafından
Cnm benim asla yemeğim ekmeğim çöpe gitmez 5 tavuğum bir horozum ve bir tane köpeğim var onlara veririm asla çöpe ekmek atmam yemek atmam
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Fırınları bilmiyorum ama ben yiyemedğimz yemekleri veya kuruyan ekmekleri ıslatıp köpeklrimze veriyorm kendmizde 2 köpeğk varda 
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Benim eşim de öyle tabağındaki herşeyi bitirir çöpe attırmaz ekmeği de mümkün olduğjnca bize yetecek kadar alıyoruz fazla kalırsa kurutuyorum
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm benim 2 koyunum 6 tavuğun var yemek ekmek hep onlara veririm 

Fırına gelince kurutup satıyorlar hayvanlar için bizde alıyoruz 50 tane 20 tl

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 368 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 380 göst.
22 Haziran 2020 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 480 göst.
28 Mayıs 2020 Aile kategorisinde ❣2 Prenses Annesi ❤ (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 798 göst.

379,429 soru

11,357,479 cevap

34,835 kullanıcı

...