0 oy
1,001 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından

Bebeğim 13 aylık hiç emeklemedi elimizden tutunca yuruyo ama kendi başına yürümeye cesareti yok çok morelimi bozdu :'(

52 Cevaplar

0 oy
(124 puan) tarafından
Her cocuk bjr degil ki. Emeklemeden yuruyen cok cocuk var. Tutunarak yuruyor mu bebegin yani evet bazen anne olarak biz cocuga nirsey konduramayiz ama elinden tutunca yuruyorsa bu normal bence. Gene icin rahat etsin istersen gotur bir doktora ama kendine dert etme 
(3,739 puan) tarafından
Kanepe kenarlarında yuruyo ama tek korkuyor
(124 puan) tarafından
Yani cocukta baska bir sıkıntı yoksa bence normal. Korkar bebek sonucta yavas yavas yener korkusunu.
-Reklam-
0 oy
(181 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır büyük oğlum 1 yaş 2 aylıkta yürümüştü küçük oğlum 10 aylıkken 

Ablamın oğlu 2 yaşında yürüdü yürüyene kadar çok üzüldü doktorlara götürdü bişey yapmadılar kendiliğinden yürüdü 
(3,739 puan) tarafından
1 yaş kontrolune gittim doktor gelişimi gayet normal dedi
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 14 aylık oğlum var kalkar  ordan oraya tutunup yürür  biz tutarsak elinden yürür ama Kendi kendine yürümez gayet normal.   Bence o arkadaş  hasta hemde kafadan  tedaviside yok ******** ligin üzüldüm bak şimdi yazık ona ☺️☺️☺️☺️
(3,739 puan) tarafından
İnsanın evladı üzerinden canini sıkanlari anlamıyorum
(6,919 puan) tarafından
En büyük zaafimiz çocuklarımız   o yüzden çekemeyen in en adı   üzme şekli
0 oy
tarafından
Benimkide 14 aya yeni girdi tutunarak yuruyor korkuyor bırakınca o arkadaşın beyini yeniletsin son kullanma tarihi geçmiş 
(3,739 puan) tarafından
Benim çocuğum da öyle kanepe kenarında yuruyo ama tek korkuyor
0 oy
(3,137 puan) tarafından
Ne alaka yaa benim oğlum 14 aylıkken yürümeye başladı her çocuk ayni mı sanki 
(3,739 puan) tarafından
Evet her çocuk farklı canim
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Her çocuğun gelişimi öğrenmesi bir değil bazı çocuğu teşvik etmeye çalışırsın ama yapmak istemez bı bakarsin kendi kalkar yürür ben zaten bu kıyaslamalara fitil oluyyorum herkes kendi çorbasına baksın doktoruna sorarsın o sana bilgi verir 
(3,739 puan) tarafından
Bende öyle yürümüşum annm öyle dedi ben mutfakta iş yapıyordum sen yürüyerek geldin şok oldum dedi
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Sorun senin arkidişinde çocukta değil

(3,739 puan) tarafından
Çok haklısın canım
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Senin için rahat olsun arkadaşın Dr gitsin 
(3,739 puan) tarafından
Çok saol canım
(1,384 puan) tarafından
Sende sağol vakti zamanı vardır muhakkak yürücek dert etme kendine
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm eşimin dayısının çocuğu da bakarsan 17 aylık yürüdü CNM için rahat etmiyorsa götür ama geç yürüyen çocuklar olabiliyor
(3,739 puan) tarafından
Doktor 1 yaş kontrolunde herşey normal dedi
(2,564 puan) tarafından
Normalde sıkma canını
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Asıl  arkadaşının  beynin de sorun war gitsin  beyin  taktirsin  her çocuk  emeklicek  diye    birşey  yok  hemen  yürüyecek diyede  bir şey yok  neye  dayanarak  böye demiş  o dost  değil  düşman  resmen 
(3,739 puan) tarafından
Kendi çocuğu erkenden yürümüş ondan öyle dio
(5,949 puan) tarafından
Her çocuk  bir  değil  b3nim  arkadaşım da senin  ki  gibiydi  onun  oğluyla  benim  kızım  aynı  yaşıtlar  7 aylıklarken  onun  oğlu  emekleyip  koltuğa  tutunup  kalkıyordu  ama  benim  kızım  hiç  yapamiyordu  birsey   emeklemeyi  10 aylıkken  yaptı  şimdi  13 aylik  yürüyor  onun  oğlu  daha  elinden  tutupta  bile  yürüyemiyor    o bana  b3nim  oğlumun  boyu  uzun  ondan  denge  sağlamıyor  diyor  ama  ben ona  hiç  birşey  demiyorum  
Çünkü  herşeyin  zamanı  war  canını  sıkma  sen  
Benim  kızım  çok  hevesliydi  yürümek  için  dussede  kalkıyor  yine  yürümek  istiyordu  ben  hiç  kaldırmadim  ellemedim aglasa da sen de öyle  yap
0 oy
(616 puan) tarafından
13 aylık bebek yürümüyor diye sıkıntılı mı oluyor. Çocuk bu zamanı belli olmaz. Kendini ne zaman hazır hissederse o zaman yürür.  Benim oğlum da yürüsün erkenden diyordum. Annem bana kızıyordu. Onun için ne kadar zor bir adım atmak biliyor musun?. Sanki önünde dağ var taş var dere var gibi düşün. Sabırlı ol derdi. Sende sabret kimseye bakma
(3,739 puan) tarafından
Sabrediyorum canım
0 oy
(10,383 puan) tarafından
Kız benim kardeşim de emeklemedi direkt yürüdü 13 aylıkken hepsi de prof anasını satayım 
(3,739 puan) tarafından
Valla öyle ya
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Arkadaşın kendini doktora götürsün bence canım kızım 14 aylık yeni yeni yürüyor dışarda elimi bırakmaz benle yürür geç değil yürümemesi korkma 
(3,739 puan) tarafından
Çok saol canım yorumun icin
0 oy
(418 puan) tarafından
Büyük oğlum 11 aylıkken emeklemeye başladı 12 aylıkken yürüdü bazen geç olabiliyor

Ama içimde kalmasın diyorsan doktora götür
(3,739 puan) tarafından
Az daha dursun bakalım canım
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Arkadaşın gitsin dr canım emeklemek bir GELİŞİM BASAMAĞI DEĞİLDİR. EMEKLEMEDEN BEBEKLER YÜRÜYEBİLİR. bunu o mal arkadaşına okut canını sıkma sakın 
(3,739 puan) tarafından
Çok saol canım güzel yorumun icin
(1,120 puan) tarafından
18 aya kadar normal sıkma canını sen
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Hiç emeklemedi. 13 aylıkken yürüdü. B12 si eksikti. Yürümek istemez dedi doktor. B12 takviye de edince yürüdü. Emeklememesi normal yani. Benim erkek kardeşim de hiç emeklememişti. 
(3,739 puan) tarafından
B12 sine mi baktirayim ki
(3,378 puan) tarafından
Bir yaşta genelde kan tahlili yapılır ama siz bilirsiniz. İçiniz rahat değilse yaptırın. Zararı yok. Çinkosu da eksik çıkmıştı benimkinin o zaman. İnsan dışardan bilemiyor işte. Zamanla öğreniyoruz.
0 oy
(723 puan) tarafından
Böyle konuşan insanlara o kadar çok sınır oluyorum ki.insanin moralini bozmada bir numaralar takma cidden. O arkdsnla da çok muhattap olma derim ben
(3,739 puan) tarafından
Bende muhattap olmucam eskisi gibi
0 oy
(1,161 puan) tarafından
uzulme  bak benim kizim hic emeklmeedi 134 aylik elinden tutunca  yurudu simdi 15 aylikk canim kendi yuruyor  cok gec oturdu  benim kizim oturmayi bile  becermiyordu simdi masallah kendisi esyasini aliyor  kalkiyor   uzaniyor duruyor  hic  bir ayin  icinde bir anda yapdi her  bebek emeklemez
(3,739 puan) tarafından
Bunlarin farkındayim canım ama konuşulanlar can sıkıyo
(1,161 puan) tarafından
ay benim kendi ailem konusuyordu annem babam kaynanam abim kardesim kuzenlerim her kes alay ediyordu benle  bende  her bebek farklidir  saglikli olsun ne zaman isterse  o zaman yapar dedim o yuzden takma  canim her bebek farklidi benim kizim yuruyordu ama  kendi kendine  ayaga kalkamiyordu inan uzandigi yerden ben kaldidib oturtuyordum resmen 1 yasi varken bile.  her kes alay ederdi.   ama  bir  gun birde bakdimki kizim kendi ayaga  kalkdi kendi keinde  oturdu sok oldum ben anladimki bebekler  bir dakikada bile  yaparlar isteseler  o yuzden bebeyini uzme  kendinide  sen ona guven yapacak
0 oy
(775 puan) tarafından
Bunun için doktora götürülmez başka neler yapabiliyor 
(3,739 puan) tarafından
Koltuk başlıklarnda yürüyo
(775 puan) tarafından
İlla içim rahat etsin diyorsan götür
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır boş konusmus
(3,739 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
5 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
0 oy
27 cevap 571 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 351 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu

380,192 soru

11,382,181 cevap

34,880 kullanıcı

...