0 oy
999 göst.
Diğer kategorisinde (3,739 puan) tarafından

Bebeğim 13 aylık hiç emeklemedi elimizden tutunca yuruyo ama kendi başına yürümeye cesareti yok çok morelimi bozdu :'(

52 Cevaplar

+10 oy
(119 puan) tarafından
arkadaşın kendi hastahaneye gitsin belki beyin nakli yaparlar
(119 puan) tarafından
canım 2 yaşını gecunce daha yeni anne dedi şuan 3 yaşına girdi şakır şakır konusyor maşallah
(2,962 puan) tarafından
Masallah Allah sizlere bağışlasın canim. Acele etmiyorum ille de konussun diye ama insan heves ediyor :)
(119 puan) tarafından
valla anne lafını duyunca oturup ağladığımi biliyorum zamani varmis demekki şuan masalalhi var yavrumun o yüzden hiç sıkıntı yapmayın bol bol konuşun onunla emin olun dili çözülüyor
(2,962 puan) tarafından
Cok sağolun icimi ferahlattiniz Allah razi olsun :)
(119 puan) tarafından
amin canım cümlemizden razı olsun :)
-Reklam-
+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Bazı bebekler emeklemez direkt yürür ama senin için rahat etmiyorsa yine de götür kafan rahatlar ne zararı olacak ki bi doktora danışıp kontrol ettirmenin 
(3,739 puan) tarafından
Doktor bana ayakları tam basıyorsa sknti yok demisti 1 yaş kontrolunde ama arkadaşımın bir deyiş tarzı vardı ki anlatamam:(
(4,089 puan) tarafından
Boşver canım doktor hiçbir sıkıntısı yok dediyse ne takıyorsun götürdüm hiç problem yokmuş normalmiş deyip geçseydin yani aranızdaki samimiyeti ve ne niyetle söylediğini bilemem tabi onu sen bilirsin eğer samimi normal bi şekilde dediyse iyiliğinedir diğer türlüyse arana hemen mesafe koy
+1 oy
(1,856 puan) tarafından
Eğer kalça cikikligi ne bileyim başka bir anomalilik yoksa normal ama d vitaminine falan baktır önlem olarak benim oğlum dokuz aylıkken yürüdü arkadaşınki on gün büyüktu 13 aylık mi 14 mu ne o zamanlar yürüdü örümceğe mi koyuyorsun 
(3,739 puan) tarafından
Koydum ama çok binmek istemedi
(1,856 puan) tarafından
Yani aslında geç yürümesi az biraz sizden kaynaklı çok üstüne düşmeyin alan açın tek bırakın takılsın düşse de siz kaldirmayin korkusunun üstüne gitsin
+1 oy
tarafından
bence arkadasini bir gozden gecir.. her cocuk emeklemez, bazi cocuk direk yurur.. suan 13 aylik yurumekte cekinmesi normal cunku bir yasindan sonra dusecegim diye korkar cnm zamanla yurur acelesi yok 2 yasinda yuruyen var yaa arkadasin kafayi yemis
(3,739 puan) tarafından
Gözden fazlası ile geçireceğim zaten canım
0 oy
tarafından
Çok bilmiş o arkadaşın. Benim kızımda 14 aylık civarında yürüdü. Hiçbir sorunda yoktu
(3,739 puan) tarafından
Yere düz basiyo yuruyo ** daha kendini hazır hissetmiyo :(
(146 puan) tarafından
Benim oglumda 15 aylıktı yürüdüğü 18 aylığa kadar yolu var yürür o daha emeklemeden yürür belki
0 oy
(564 puan) tarafından

18. Aya kadar yürümemesi normal bence arkadaşınız doktora görünsün :D

(3,739 puan) tarafından
Bı arkadaşımin ki 17 aylıkken yürüdü ben ona bile öyle demedim mesela
(564 puan) tarafından
Sen doğru olanı yapmışsın canım ağzı olan konuşuyor hiç takılma
0 oy
(580 puan) tarafından
O nasıl bi arkadaşımış ? Emeklemeden yürüyecektir daha 13 aylik zamanla yürür acele etme daha erken. 
(3,739 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama canımı sıkıyolar
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Benimkide 1  yaşına gircek daha hiç emeklemedi dikilmiyoda  enfeksiyon var benim yavrumsda oda gelişimin yavaş ilerliyo
(3,739 puan) tarafından
Ne enfeksiyonu acaba
(3,760 puan) tarafından
Cmv canım bebekken teşhis konuldu
(3,739 puan) tarafından
Anladım canım çok geçmiş olsun
(3,760 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
(2,785 puan) tarafından
15 aylıkken yürüdü kızım ne alaka arkadaşnda sağ yiyip zaman sıçmış aman off çok boş konusuyolar
(3,739 puan) tarafından
Evet boş boş konusup anca can sıkıyolar
(2,785 puan) tarafından
Birden yürür canım çocuk benim kızımda bişey yoktu birden kalktı yürüdü ben ayakkabı aldım ona baktım az az yürüyo ayakkabıyla yan yan giti şimdi koşuyo şebek resmen
0 oy
tarafından
Arkadaşım doktor mu da her bebeğin gelişimi farklıdır 
(3,739 puan) tarafından
Farklıdir evet farkındayım bende ama onun ki erken yürümüş benimki yürümüyormus
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Ufff ne saçmalar yaaa 18 aya kadar normal hiç korkma komşumun ogluda 14 aylık halen emekliyo tutunup kalkiyo ama kendini bırakıp gitmiyo
(3,739 puan) tarafından
Herşeyin bı zamanı var diye düşünüyorum ben
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Baksın işine o arkadasin benim kızım tam yaşında anca emekledi bazı çocuk emeklemeden yürür sonra emekler kimisi emekler sonra yürür benimkinin yaşını geçti kız kardeşimin çocuğu on ayda yürüdü valla hiç birinde de ssorun yok erken yürümesi de sakıncalı Oluyo biraz kendini bildimi daha iyi oluyo
(3,739 puan) tarafından
Kendini hazır hissedince anca yürür zaten canim
(4,431 puan) tarafından
Aynen öyle canım takılma sen arkadaşına
(616 puan) tarafından
Bak arkadaş iyi söylemiş. Erken yürümesi de sıkıntı. Çok düşüp muhakkak bi yerlere kafa göz çarpıyor Allah korusun
(4,431 puan) tarafından
Evet hiç bı iş yapamıyordu bacım çocuk gizlemekten korku bilmiyo dikkat bilmiyo ativeriyordu kendini sağdan soldan
0 oy
(1,045 puan) tarafından
Benim kuzenimin çocuguda 2 yaşına yaklaştı öyle yürüdü kuzum çocuk o kadar isteksizdi ki emeklemeye bile 15 aylıkken başladı çok götürdüler ama bişey çıkmadı. İçin rahat etsin bi götür istersen 
(3,739 puan) tarafından
1 yaş kontrolunde herşey normal denildi ama götüreyim mi yine
(1,045 puan) tarafından
Yok kuzum doktor öyle dediyse normaldir endişe etme her bebek bir olmaz
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Her cocuk emeklemiyor canm bnm tanidigim cocuklsr var kendi yegenimde emeklemeden tutunarak gurumeye başladı arkadaşın felaket tellali gbi konuşmuş.
(3,739 puan) tarafından
Valla öyle canım
0 oy
(471 puan) tarafından
Benim kizimda yaşını gecince yurudu hic sorun etme canim ben hamileyken 5 aylikken bebegimin hareketini hissetmemistim bi arkadasim kesin sorun var hissetmen lazimdi diye beni korkutmustu cocuk dogmadan ve dogduktan sonra cok konusan olur kimseyi kafana takma
(3,739 puan) tarafından
Doğmadan konuşuluyor doğduktan sonra ayrı konuşuluyo
0 oy
tarafından
Sen git hastaneye deliler hastanesine deseydin keşke 
(3,739 puan) tarafından
Yakında bunlar yeni yüzünden ben gidicem az kaldı
0 oy
tarafından

Bence sende sorun var. :D böyle insanlarla arkadaşlık yaptığın için :D şaka ha alinma

(3,739 puan) tarafından
Valla sorun bende kız cinsler buluyo beni hep
0 oy
(336 puan) tarafından
Ne kadar sacma insanlar war ya,, ona bakarsan bnm kıızm da 14 aylık sadece emeklıyo yürümeye cesareti yok hastaneye götrdum hiç bir sorun yok dedı kalkıp cocugumu başka cocukla kıyaslarsam bnmde moralim b k. Olur 
(3,739 puan) tarafından
Her çocuk farklıdır
0 oy
(122 puan) tarafından
Bebeğiniz ile göz kontağı kurup göz takibi yapabiliyor musunuz bir de parmak uçları üzerinde mi yürüyor bu tarz noktalara dikkat edin bakalım. Her cocuk erken yurumez emeklemez oturmaz ama bazı şeylerin takıbını mutlaka yapmakta fayda var. 
(3,739 puan) tarafından
Tam basiyo ayağını evet canım göz kontağı kuruyoruz
(122 puan) tarafından
Kuzum bunlar önemli detaylar bunların olması cok güzel.. Dediğim gibi her bebek farklıdır ama doktora götürmekten zarar cıkmaz için rahatlar uzman görüşü ile.. Sevgiler
0 oy
(12,899 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kuzenimin kızı hiç emeklemedi 12 aylıkken tam basamıyordu bilekleri bukuluyordu 15 aylik yurumeue başladı 18 aylik koşturuyor suan  masaallah 
(3,739 puan) tarafından
Maşallah canım
(12,899 puan) tarafından
Sende üzülme kuzenime de dediler bu çocuk yürümeyecek diye dinlemedi kimseyi bir şeyi yok dedi şükür yürüdü

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
5 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mihra (385 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 37 göst.
0 oy
27 cevap 570 göst.
19 Ekim 2022 Aile kategorisinde Sinem48300 (583 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 347 göst.
22 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,579 puan) tarafından soruldu

378,386 soru

11,325,932 cevap

34,778 kullanıcı

...