0 oy
357 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (802 puan) tarafından
Postlarda görüyorum aseren bakmasın deniyor da baksak nolucak?

Mide bulantısı, gaz şişkinlik iştahsızlık hicbirseyden tad alamama, yorgunluk halsizlik.

Birsey cnm çekse anlik tadına bakar bırakırim.

Asermek neye deniyor ben anlamadım güzel birşey mi?

20 Cevaplar

0 oy
(108 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben sadece ilk hamileliğimde aserdim canım. Bir kere oda. Evde hamilelik testi yapmıştım hamile olduğumu öğrendim. Ilk doktor kontrolüne gidicem kese falan göruncek işte. Eşimde o gün çok kötü grip olmuştu, ateşi 40 a dayanmışti. Neyse birlikte gittik hastaneye. O acile indi, iğnr vurdurmak için. Bende doktora çıktım, kan tahlili verdim. Saat 11.50deydi randevum zaten. Direk öğle arasına girdiler sonrasında. Benim kan tahlillleri sonucuda ögleden sonraya kaldı. Neyse dedik 1 buçuk saat beklemeyelim eve gidelim geri geliriz. Tam kantinin önünden geçiyoruz. Bir kadında tost almış tepsiyle önümüzden geçiyor. Allahım o tostun kokusu bana geldi, resmen kadının aldıgı tostu istiyorum, onda kaldı gözüm. Ağladım ağlıcam böyle. Eşime dedim ne olursun oturalim tost canim cekti yaptır yiyim, oda hastaydı ne tostu gidelim ölüyorum dedi. Çıktık yola. Ignenin etkisi daha yolda etki etti, eşimin ateşi düştü baktim yüzüne renk geldi. Yolda bir başladım ağlamaya ne olurdu bekleseydik kendine geldin işte dedim. Nasıl ağlıyorum ama insanlar bana bakiyor. Eşimde şasırdi kaldı, normalde ben hiç aglamam, hiç beni aglarken görmemiştir yani. Bir tost icin aglayinca adam sok oldu. Neyse sarıldı telefona büfelerden kaç çesit tost söyledi eve, geldi hiçbirini yiyemedim, o tost gibi değildi. Eşim baktı olmuyor, benimde ağlamam durmuyor, daha yarım saat varken hastaneye geri döndük. Kantinde oturduk. O tostun aynısından soyledik. Inanırmısın bilmem, yinede o tost gibi olmadı, nefsimi dindirmedi ama ağlamam kesildi Allahtan. Hala daha aklıma geldikçe o tostun kokusu burnuma gelir. O kadar disarda biseyler yedik yinede hicbirsey o tostun yerini tutamadi. O yuzden hamileler biseye aserdi mi elindeysede vermezsen cok gunah gercekten. Bazen direk aynısından degilde yediğini bile aşeren oluyor. Hep teklif etmek lazim ister misin diye. Ben ne zaman bir hamile gorsem elimde yiyecek bisey varsa uzatirim. Hatta ısrar ederim belki utaniyordur diye. Gerçekten çok günah dinende, ahlakende ayip yani. Evimizde birsey pisiyorsa yakinlarda biliyorsak hamile bir bayan var, bir tabakta oraya gönderelim mesela, bazen kendi evlerinde aynısini yapsalar bile istedigi gibi olmuyor, aşermek işte böyle birsey canım
(802 puan) tarafından
Çok açıklayıcı oldu gerçekten cnm, çok da doğru yerinde cümleler kullanmışsin hak verdim şimdi basit bir mevzu değilmiş.Asermek deyip geçmemek lazımmış :)
(108 puan) tarafından
Aynen öyle canim benim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Haha güldürdün beni ya .snndnd
(802 puan) tarafından
Kız gülme gerçekten meraktayim :D
tarafından
Sjjssjsjjsjs dibine kadar asermis biri olarak aslaaa guzel degil bshshsh❤️
0 oy
tarafından
Cani cekip aniden bulamayanlar alacak  durumu olmayanlar icin gecerli aseren bakmasin kelimesi 
(802 puan) tarafından
Kişi yasadigini bilir demek ki.Ben de o olmuyor hiç.
tarafından
Valla ben hamileyken kışın ortasında filmde gördüm bi meyve  canm cekti heryere butun hal yerlerine haber saldırdım kaynim enistem kocam komsum hep aradilar sonunda buldular bu imkani olamayanlar hamile oldugu icin bu dusunce bence guzel en azindan bakma diyince bakmayabilir diye dusunuyorum suan hamile olsam aseren bakma yazisina bakarim ama :)
(802 puan) tarafından
Ahhaha :) bende bakıyorum ama tık yok :) bı keresinde komşumun canı kar çekmiş bı kaseye kar koyup kaşık kaşık yemiş :D
tarafından
Kafayi sokaymis kara aman Allahim acayip seyler aseren var ya kar gene iyi :()
0 oy
tarafından
Asermek öyle bir şey ki. Atıyorum ekmek. Ekmek aserdin diyelim. Elinde evinde çayında suyunda heryerde ekmek kokar. Yemezsen ağlayacak duruma gelirsin. Ekmek yemeye başlayınca de kaç kilo yediğinin hesabı olmaz catlayana kadar yersin ama doymazsin. Bende böyle oldu
(2,309 puan) tarafından
Ya ben hiç aşermemişim hakkaten. O ekşını tadamamışım :D
tarafından
Zaten her kadın asermiyor kız :D ama umarım yaşarsın ya çok heyecan verici
(2,309 puan) tarafından
Hiç hunharca bişey istemedim :D Sorarlardı bişey ister misin diye, iş olsun aşermiş gibi olayım diye biraz da tadını da merak ediyodum zaten diye en fazla kuşkonmaz istemişliğim var:D
İnşallah bi daha hamile olursam çok abartmamak şartıyla ben de aşeririm:D
tarafından
Yaaa hiç merak etme fazla abartmissin. Sadece kışın ortasında karpuz. Yazın ortasında portakal falan olur. En olmadı kireç toprak falan aseririsin ne var bunda cağnımm ☺️☺️ bende kireç yemiştim
(2,309 puan) tarafından
:)))))))))
0 oy
tarafından

Gece gündüz birşey istemek. Yiyene kadar rüyanda görmek kokusunu almak hayalini kurmak. Bi lokma alınca geçiyor :D ben iki şey aşerdim öyle. İkisinde de az bişery yedim hevesim geçti :D

(802 puan) tarafından
Ya heves ettim valla :)
tarafından
Kız heves etme :D
Çok delice geliyor bana. Umarım canın istemez. Ben pırasa istemiştim. Kışa doğruydu eşim bütün pazarı gezip bulmuştu. Yapmıştım bir tabak ya yedim ya yiyemedim ondan. Başka sefere de canım tatlı istedi. Gittim tatlıcıya. Koca tepsiyi verseler oturur yerim diyordum. Büyük Bi kutu aldım. Bir dilim yedim bıraktım. 2 hafta falan dolapta durdu tatlı :D Aşerip de bulur yersen güzel ama bulamazsan kötü
(802 puan) tarafından
çayın tadına varamiyorum, keyifle çay içemiyorum Herşeyi eskiden olduğu gibi yesem başka bişi istemem aslında
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Aklindan hiç çıkmıyor bazen bir lokmayla nefsin geciyor bazen kilolarca yiyorsun bazense com sacma şeyleri cnin istiyor burda birinin canını asker botu çekmişti yani bot deri yemek istiyormjs ailesi izin vermemiş yani düşün
(802 puan) tarafından
Ahhahha tövbe bismillah
(1,763 puan) tarafından
Benim Cnn gece coco stra istemişti saat 3.5 du esim asker yoktu bende gece kalktım kendim yaptım sogumasjni filan bekledim saat 5.30 gibi yedim yattim baska da birşey asermedim
0 oy
tarafından
Bir aanda aklına düşüyor deli gibi istiyorsun o anda herşey o kokuyor mesela benim eşim kola almıyordu bana zararlı diye deli gibi istiyordum en sonunda ağladım çünkü herşey kola kokuyordu snra içince gecti 
(802 puan) tarafından
Ya bak benimde cnm inan kola çekiyor zararlı diye kendimi tutuyorum gerçekten o var yani
tarafından
Gerçekten aserseydin onu içmeden yatamazdin canın istemesi farklı demekki seni zorlamıyor asermiyorsun canım çekiyor ama icmiyoesun
(802 puan) tarafından
Demek ki kontrol edilemez bir duruma gelmedim henüz :)
tarafından
He aseren gelmesin mevzusuna gelince Ben burda bir kere teilcie aserdim çünkü o gün herkes trilice yapmıştı ve gece yarısı başıma gelmeyen kalmadı ☺️☺️
0 oy
(1,897 puan) tarafından

Midem felan bulamıyor canım istedigini marketten alıyorum veya evde yapacağım birşeyse yapıyor um miss gibi yiyyorum ohh afiyet olsun bize:D

(802 puan) tarafından
Ohh yarasın şifa olsun kardeşim :)
(1,897 puan) tarafından
Sanada canım benim
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Aşermek sandığınız gibi basit bir şey değil ki o an bulamayan yada o tadı hissedemeyen insanlar için yazıyorlar çokta doğru yapıyorlar 
(802 puan) tarafından
Kişi kendinden bilir demek ki bend de olmayınca insan idrak edemiyor demek ki.Oyleyse doğrudur yanii
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Bende tam tersi meraktan girip bakarım ama hamile değilim olmadığım halde aseririm hemen kalkıp yaparim
(802 puan) tarafından
Ahhaha canım yaaa :)
0 oy
(2,139 puan) tarafından
İki hamilelik geçirdim ikisinde de öyle aşermedim. Yani illa şu olsada yesem demedim hiç :)
(802 puan) tarafından
Maşallah mi desem bilemedim :)
0 oy
tarafından
Valla bende bilmiyon asermek ne demek hic asermedim
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Oğlumda baklava kadayıf görmüştüm reklamda allahım nasıl bişey dir günlerce aklımdan çıkmadı köy yeriydi bulmak imkansız vallahi ağzımın suyu aktı desem yeridir

Kızımda 1 kere sadece lahmacun aşerdim deli gibi ama yine aklımdan çıkmadı günlerce yiyince rahatladım 
0 oy
tarafından
Benxe bir meyveye as ererdik yerdim elimin altında vardı ama dokunuyordu kaynananm elimden alırdı yastıkların altına saklar gece yerdim o derece yani ama çok miydem bulamıyordu yataklara düşüyordum çok yiyince
(802 puan) tarafından
Ahhaha yastık altı meyve :)
tarafından
Aynen canim
0 oy
tarafından

Offff hemde nasıl güzel birşey 5 aylık hamileyken ocak ayında karpuz çekti canım saolsun eşim bulup almış 2 tane hayatımda yediğim en güzel karpuzdu birini tamamen kendim yedim kimseye vermedim düşün artık:D

(802 puan) tarafından
Ahhaha sansliymissin
0 oy
(365 puan) tarafından
Valla bende her gördüğümu canm çekmedi aşermedim.sadece kışın ortasında burnuma karpuz kokusu geliyordu hep karpuza aşermistim yedim geçti asıl aşermek bu bence :D
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ben hiç aşermedim ya 
0 oy
tarafından
Ben daha çok bakardım. Tarifler oluyordu yapiyordum ama bir lokma alıp yok aradigim buda değilmiş diyordum 
0 oy
tarafından
Çok güzel bişey farklı  bir duygu
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Bende xi çilek bi karpuz aşermiştim

İlgili sorular

0 oy
39 cevap 442 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde smrmhmt (228 puan) tarafından soruldu
+2 oy
21 cevap 707 göst.