0 oy
673 göst.
Diğer kategorisinde (1,430 puan) tarafından

Kızlaaar düğün takılarınız ne kadardı ne yaptınız ben daha 15 günlük evliyken bileziklerimi altınları paraları eşimin iş yeri borcu için verdim 5 bilezik 70 bin lirada çeyrek para vardı arada pişman oluyorum ama eşimi o çıkmazda görünce dayanamamıştım şimdi olsa yine veririm ama işler düzeldi ama benim bilezikler gelmedi hala canı sağolsun diyorum sizin durumlar nasıl :D

19 Cevaplar

+1 oy
(2,201 puan) tarafından
Taki falan mi oda ne ?? :) 
(1,430 puan) tarafından
Durum o kadar vahim yani :)
(2,201 puan) tarafından
Biz kacarak evlendik gibi bisi oldu da oyuzden canim sonradan benim kaynana diyo bana takan mi oldu ki ben takayim falan :Dd
-Reklam-
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla canim benim 12 bilezigim vardi bunlarin 4 tanesini 16 ceyrek 3bin 500 de para araba almak icin kullandi sonra borc yapti tek tek gitti simdi 3 tane kaldi ama borcu bitsin heosini aldircam takcam hic takamadim hevesimi alamadim
(2,849 puan) tarafından
Memleketteydim valla anca girebildim rahatsizim da biras yeni yeni toparladim
(2,931 puan) tarafından
Geçmiş olsun neyin vardi
(2,849 puan) tarafından
Bayramda fazla et yedik galiba mideyi bozdum sukur toparladim
(2,931 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun
(2,849 puan) tarafından
Saolasin canimmm
0 oy
(30 puan) tarafından
Benim bilenzik ve ceyreklerde borca gitti Eşimin canı sağolsun 
(1,430 puan) tarafından
Aynen kuzum öyle dedik hep
0 oy
(365 puan) tarafından
Valla arada zor duruma giriyoruz satalım diyorum izin vermiyo kesinlikte sattirmaz onlarla sana ev alicaz diyo bakalım çocuklardan bir durabilirsek birikim yapıp onların üstüne koyup ev alicaz insallah 
(1,430 puan) tarafından
İnşallah canım rabbim gönlünüze göre versin
0 oy
(119,331 puan) tarafından
Kaynana gil 30 gramlik 10 burma takti bide resatli taki seti kendi ailem 30 gramlil 4 burma takti hepsi kasada duruyo dugunden sonra goturdum yaklasil bo sene olcak bakmadim bile bankaya emanet artik
(1,430 puan) tarafından
Oh maşallah güzel yatırım güzel günlerde kullanın inşallah
(119,331 puan) tarafından
Amin inş canim
0 oy
(1,294 puan) tarafından

Ew aldım canm :)

(1,430 puan) tarafından
en iyisini yapmışsınız kuzum güle güle oturun inşallah
(1,294 puan) tarafından
Saol canm  darısı ev isteyen herkese
0 oy
(662 puan) tarafından

Bana ne takildiysa hepsini kaynana olucak insan geri aldi onun icin heeseyi esimden bekliyorum;)

(1,430 puan) tarafından
Bilezikleri falanda mı kuzum
(662 puan) tarafından
Hepsini aldi canm=(
(154 puan) tarafından
Aynen canım bendende aldılar
0 oy
(305 puan) tarafından
Yarami desmeee gardaass :)))) taki falan esim tarafindan gelmedi msafirden gelenide onlar aldi 
(1,430 puan) tarafından
Hepimiz bu konuda yaralıyı galiba :) rızan yoksa hakka girmişler valla canım
(305 puan) tarafından
Aynen kuzum helal etmiyorum zaten sureklide dillendiriyorum walla hacizligiz suan bakalim
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bnmde 8 bilezigim 18 ceyregim 6 tam altinim 40 binde param vardi ev alirken harcadik hepsini cnm 
(1,430 puan) tarafından
En güzeli canım en iyisini yapmışsınız :)
(4,666 puan) tarafından
O zmn borcsuz almistik evi simdi zorlardi bizi
0 oy
(762 puan) tarafından
6 bilezik 3 cumhuriyet 14 çeyrek 8 bin tl de paraydı cnm 

Parayı borçlar için kullandık çeyrek ve cumhuriyetleride krediye ödedik kayınbabam çok sıkışmıştı 4 bilezikte onlara verdik elde kalan 2 bilezik 
(1,430 puan) tarafından
hep borca gidiyor zaten kuzum :(
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Kayınbabamlar bir kiloya yakın altın yaptılar. Babamda 100 gramlık bi gerdanlık yaptı. Abim dayım teyzemler falan birer bilezik taktı. Hepsi yanımda duruyor almadı kimse bizden. Ayreten gelen davetlilerde 100 bine yakın hediye taktılar onları kayınbabam aldı borçları ödedi. İçinden sadece 4 cumhuriyet 6 yarim 5 çeyrek birde 800 tl bizde kaldı. Eşim onlarla albüm ve kuaför parasını falan verdi. Altınları henüz satmadık biraz daha pahalansa satıp ev alacaz. Yatırım için
(1,430 puan) tarafından
Kız maşallah ne çok takın olmuş :) rabbim güzel günlerde kullanmayıp nasip etsin inşallah
(3,136 puan) tarafından
Bana rahatsızlık veriyor başına birşey gelir diye bir an önce satıp ev almak istiyorumda eşim bekletiyor biraz daha pahalansın diye. Amin inşallah kuzum rabbim sizlerinkini de daha da artırsın
0 oy
(2,931 puan) tarafından
8 bilezigim vardi kaynanamgil dugun takisini vermedi bilezikleri de bankaya hesabima koydum bi yuzuklerim kolyem kupem kaldi
(1,430 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın kuzum bir köşede dursun en iyisi
(2,931 puan) tarafından
Ev almayi duaunuyoz o zamn veririm sonra geri yapmak sartiyla tabii
0 oy
tarafından
Ne altını kız varım yoğum tektaşım :))) 
0 oy
(845 puan) tarafından
Bileziklerim duruyo ama ceyreklerin yarışı borca yarısıda balayında harcamaya gitti :)
0 oy
(2,484 puan) tarafından
5 tane 25 gram bilezik , ucuyla beraber zincir oda 50-60 gramdi kupe 1 tanede yuzuk alindi bana

Bide ailem 2 tane 30 gram bilezik taktı

Biz evlendikten 7 ay sonra 5 bilezigi bozduk evimizi dizerken esim kredi cekmisti aikesi destek olmadi tum borc bize kaldi o yuzden 
0 oy
tarafından
Takımı one adını yeni duyorum 
0 oy
(174 puan) tarafından
100 gr bilezik takıldı tam hatırlamıyom miktarını ama 25 gram daha bilezik yapmıştı kalan para hemn dügün sabahı bi bilezik daha yaptık paraya ceyreklere fln 125 gram bilezigim vardı araba icin sattık verdim kalanına da bulasık makinası aldık tv tel borclarını ödedik vs simdiki aklım olsa banane neyle alırsa alsaydı neyle öderse ödeseydi vermedım lafı bile edilmez balayına bile götrmedi befendi hadi tamm o ara ikinci dügün var diye ama dügünden sonra gidilirdi ve cok borclandık cok sıkışınca arabayı sattık borcları ödedik kalan parayı yatrdık sonra ablası istedi bana faln sormadan vereyim demiş bnm üzerimde olunca bensiz cekemedigi icin beraber gittik ama cok pişmanım keşke deseydim bana sorarkmı vereyim dedin nerden bulup verirsen ver ben vermiyorum diye ikiside iyilik bilmez biri kıymetimi hic bilmez ezdikce ezer tınlamaz bile bazen ailesinn yanında ablası desen  o ayrı bişi sölemedik laf borakmadı yok sen kimsin yok sen nesinde onu yapıyon yok senin icin fitne fecir dolu simdimaraba alacaz diye istedik bin dereden su getrdi ben bile onladar karışmıyom kocamı hergün arardı o arabayı alma iyi degil o araba güzel degil o pahalı vs vs biraz daha dur en son daynamadım dedim araba alacak ya alacak başka secenek yok yok bu kadar ben boşuna vermedim altınlarımı billetin agız kokusunu cekmeye mecbur degilim dedim kapadı cenesini
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Araba aldik :) bana da 25 gramlık bir bilezik bir de madalyonum kaldı. Toplamda 60bin falan toplandi

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 246 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Aaadeyyo (1,934 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 442 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ruken kara (260 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 141 göst.

379,898 soru

11,372,517 cevap

34,855 kullanıcı