0 oy
567 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (817 puan) tarafından

Bebeğim 2.5 aylık 6 aylık eşyalar aldık taytlar falan ama şimdiden dar geliyor , astronotu 74 cm 6-9 aylık ama kolları dar giydirene kadar ne çekiyorum. 800 lira verdik iyidir diye bi travel sistem aldık anakucağı küçücükmüş meğer bebeğim hiç rahat edemedi , kemerleri bile bağlanmıyor ya daha küçücük kızım halbuki . Ben anlamıyorum bu eşyaları bir sürü para veriyoruz ama hakkıyla kullanmaıyoruz. Astronot fln 130 tl, az da değil. Miktarları yazıyorum kusura bakmayın karşılaştırma yapmak için. Ben çözemedim valla anlayan varsa söylesin.

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
normaldir canim benim oglum da 4 aylik ama 9 aylik kıyafetleri giydiriyorum 3-6 lar bile zor oluyor dar geliyor bebek bez numaraları 5 numara 12 kilodan başlıyor benim oglum 9 kilo ama 5 kullanıyoruz bende anlamadım 
-Reklam-
+1 oy
(9,652 puan) tarafından

Bende kızımda onu yaşadığım için oğluma tek bi 0 3 aylık hastane çıkışı al dim bask a tüm kıyafetlerini 6 9 aylık aldim bi süre büyük giysin nolucak zaten yikanincada  küçülüyo  kızımda hep kaç aylıksa ona göre alırdım ama çok kis a bi süre kullanırdı şimdi 2 aylık bebiş 6 9 aylık kıyafet giydiriyorum :)

0 oy
tarafından
Smdi herseyi yasina ayina gore alip baya giysn istiyoruz ama her bebegin kilosu boyu farkli. Biz seneye de giyersin lafiyls büyüdük her seyimiz bi numara fazlaydi :) belkide en iyisini eskiler yapıyordu
(817 puan) tarafından
Canım kızım 2 aylık, 6 aylık eşya alıyorum daha nasıl büyük olsun :)
tarafından
Yok artk :) acaba sana mi dar geliyo gozune yada aldignz markayla ilgili olabilir mi?
(817 puan) tarafından
Valla kumaşla ilgili heralde.
0 oy
tarafından

Canimbebekler cok cabuk buyuyo esimbana cok kizar noye buyugunu aliyosun en buyugunu al omur boyu giysin o zaman diye ama kiyafetler standarta uygun yaoiliyo ve yikamada pamuklu kumas oldugu icin cok azda olsa bi kuculme cekme payi oluyo ve bebeklerinde kasinti bi sekilde rahatsiz olmalari kiyafetlerinde benim icime sinen bi durum degil...o yuzden ogluma hep 3 aykiksa 6 ay kiyafetleri aldimgiydirdim ve tamda olurdu cunku yikandikca daha da darlasip toplaniyo kiyafetler oozellikle zibinlarini hep buyuk alirim cunku bez var popolarinda ve cok gerdiriyo zibinlar...travel sistemlere gelince bende almayi cok dusundum ama arkadasim sakin oarani heba etme guzel gorunuyo ama rahat degil iki buklumoluyo yenidogan bebk  sanki oturur pozisyonda gibi oluyo cok sagkiksiz dedi ve duz bi normal araba aldik 3 senede kullandik yenidogandan itibaren ama ne yazikki gecen gunlerde tasa takilip tekeri kaynak yerinden kirildi ikinci bebegime ayni tarz yenisinden alicaz travellerde  vazgecttik...astronotlara gelince ben 6 ay icin 1 yas yyas almistim rahat giydi dedigin gibi goydirmesi cok zor oluyo yoyoksa ve icinde aglayip duruyo sonra...1 yasindaykende 2 yasa uygun olanini kullandim ve hic bi sorun yasamadik daha sonrada bugudugu icin mont kullanmaya basladik zaten

(817 puan) tarafından
Valla öyleymiş anakucağı biraz kullanışsız gbi ama arkadaşlar sağolsun kendi arabalarını verdi ana kucakları yine rahat biraz rahat ediyor hiç olmazsa . Normalde pek kullanmam belki ama karda kışta içim rahat ediyor orada kilitli olması.
tarafından
Yaa buyuduklerinde cok ihtiyac oluyo asil oglumbu yaz bizi oerisan etti yurusun yoruksun enerji atsin diye disari cikarirdik arabasinida almazdim iki adim atardi anne kucana gelcem bikac kez boyle yaoinca araba kullanmak vekinimet dedik iyiki varmis almisiz dedik kurtarici bisey ya kesinkikle iyi ve kullaniski olmali
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Simdi soyle normalde benim kizim 1.5 yasinda ama 9 aylik kiyafette oluyor 1 yas kiyafette oluyor o biraz bebegin boy ve kilosu ile alakali etiketlere aldanmayin her markanin sınıflandırması farkli ölçüde olabiliyor onemli olan bebeginizi tanimaniz ben internetten kizima 3 yas kiyafet aldim bu yaz 2 yasinda olcak seneye de giysin diye ama cok buyuk geldi 3 yasinda ve 4 yasina giyebilir ancak eger 2 yas alsaydim suan ve 3 yasinda giyermiş bilmem anlatabildim mi :)

(817 puan) tarafından
Anladım canım resmen farklı farklı oluyor ölçüler kestiremiyoruz bizim elimizde değil, en iyisi hep büyük almak ;)
(3,151 puan) tarafından
Aynen oyle buyukten zarar gelmez bugun giymese yarin mutlaka giyer :)
0 oy
(1,509 puan) tarafından

Valla bem onun icin almiyorum 4 5 takim kiyafet aldim geri buyudukce alicam insallah

0 oy
(218 puan) tarafından

Aynen cnm aynen bebek arabasına  sığmıyor bebeğim ayakları dışarı çıkıyor veya katlanıyor kıyafetleri 6 9 aylik alıyorum  hep bebeğim 5 aylik onlar bile dar gelmeye başladı 18 aylik bi al üst mont gibi bi takım almış eşim kollar uzun ayaklar uzun ama gel gelelim dar geliyor kolları ve ayakları bu kıyafetler neden böyle anlamadım gitti  0 1 yaş çoraplar olmuyor artık 2 yaş alıyorum tam oluyor çok saçma ya valla dünya para döküyoruz 

(817 puan) tarafından
Kesinlikle acaba bana mı öyle geliyor abartıyor muyum diyordum baktım burdaki arkadaşlar da aynı sorunları yaşıyor bu kadar zor mu boyları kalıbı ayarlamak anlamıyorum dediğin gibi pahalı bir de :@
0 oy
(638 puan) tarafından

Küçük olan herşey ateş pahası malesef 

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 890 göst.
0 oy
12 cevap 499 göst.
0 oy
2 cevap 105 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bosveraldirma (255 puan) tarafından soruldu
0 oy