0 oy
392 göst.
Diğer kategorisinde (1,946 puan) tarafından
Kizlar oğlum 13 aylık esim çok istiyor ben çok zorlanirim diye biraz tereddüt ediyorum nasıl geçiyor günleriniz zorlukları neler veya daha erken mi 2.cocuk için görüşlerinizi almak istiyorum

28 Cevaplar

0 oy
(457 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
2 yada 3 yaşına girsin öyle yap derim biri 23 aylık bırı 1 aylık çok zor ikiside ilgi bekliyor biz yandık sen yanma
-Reklam-
+2 oy
(3,729 puan) tarafından
Bir çocuk hiç çocuk iki çocuk çok çocuk der susarım
tarafından
4 çocuk peki
(3,446 puan) tarafından
Cennetliksn ceymet:D
tarafından
İnşallah
(3,729 puan) tarafından
Allah peygamber sabrı versin bacım ben iki tanede pert oldum
+1 oy
(356 puan) tarafından
5 yıl ara verdim ona rağmen hiç oturmuyorum ay allah bağışlasın ama zor nasıl cesaret ediyorsunuz üst üste doğurmaya şaşırıyorum vala 
(356 puan) tarafından
Vala cnn öyle ama en azından kendine geliyorsun uipranmiyorsun oğlun la 5 yıl boyunca yedik içtik gezdik hiç beyden mahdum etmedik yane benim anlayasın bu herkesin cıktı farklı tabi ama tamam batmışım mesela neden geme batıp üst üste doğurayım
(3,446 puan) tarafından
Benmkilerin arası 2.5 yaş
Plansız oldu yani istemiyodm çocuk
Şimdi diyorum Allah'ım çok teşekkür ederim iyiki .

Arada böyle 19 ay ,15 ay gibi olanlar banada çok zor geliyor ama şükürler olsun üstesinden geldim
(580 puan) tarafından
Oğlum 5 yaşında daha benim yok 2. ye cesaretim söyle 2-3 sene sonra belki bir de uslu sakin çocukken bir de sosyaldim. Üst üste nasil ilgileniyorlar valla gerçekten büyük cesaret Allah isteyene bakabilene versin.
(866 puan) tarafından
Bnde oyle istiyorum ya hatta 6 7 yaşına gelsin iyice anne sevgisine ilgisine doysun beraber herşey yapalım bnde hamileliği bebek falan ozleyim sonra nasip olursa düşüneyim diyorum ..tercih meselesi tabi
(356 puan) tarafından
Aynen cnn yazık vala ne bilim yane herkesin tarzı farklı şimdi oğlum hiç beyden mahdum kalmadı evde bile diyor bana kardeşi ile çok şükür herkesin hayatı farklı yaşamı yapabilen helal olsunasallah :)
0 oy
(545 puan) tarafından
Şuan oğlum 5.5 yaşında bende 27 haftalık hamileyim bakalım tecrübeli annelerden yorum alalım bende bekliyim burda beni ne gibi zorluklar bekliyor ogreniyim :) 
0 oy
(119,318 puan) tarafından
dogurunca gorcez 
tarafından
Cinsiyeti belli mi
yok degil dr gidemedim daha
(5,721 puan) tarafından
AA hayırlısı olsun canım yeni gördüm :)
aagol kankimin kankisi
(5,721 puan) tarafından
Rica ederim sağlıkla gelsin bebiş
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Yok bacim sakin yapma benden sana iki bebeli anne tavsiyesi valla cok zor sosyal hayat diye hicbirsey kalmiyor oglum 19 aylik kizimda 7 aylik olacak 
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Kızım 16 aylık 10 çocuğa bedel yemin ederim  :D çok zorlanıyorum gerçekten o yüzden ikinciyi uzun bir süre düşünmüyorum eşime kalsa hemen ister 
0 oy
(635 puan) tarafından
Walla biri 6 yaşında biri 8 aylık çok zor oluyor.buyuk 1.ci sınıfa başladı.dakka bir gol bir ikisinde hasta oldular.hangisiyle ilgilencegimi şaşırıyorum.evin işlerini hiç söylemiyorum bile....
0 oy
tarafından
Bana göre erken canım. 13, aylık daha senin ilgine ihtiyaci var. 
0 oy
tarafından
Aklın varsa yapmaaaaaaa
0 oy
tarafından
Dışarı çıkmayı bir süre göz ardı etmen gerek. Ben 1 senedir doğru düzgün hiç bir yere gitmedim ne pazara ne markete. Gece uykusunu bir süre unut. Ve gündüz ikisinin karnı altı derken oturup ağlarsan beni hatırla. 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Oğlum 25 aylık kızım 2 aylık şuan baş ağrısından ölüyorum kızım uyudu oğlum da uyumak üzere bu saatte kafayı daha yastığa koymadan yarı yolda uyuya kalırım heralde 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Çok şükür büyüttüm ben okullu oldular bile 16ay araları. Şuan 20haftalim hamileyim
(2,692 puan) tarafından
Ay benim de tam 16 ay araları :) çok güzel yaa :)
(2,330 puan) tarafından
Aynen cnim ikiz gibi oldular küçük büyüğü geçti  o ayrı mevzuda
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Çok şükür büyüttüm ben okullu oldular bile 16ay araları. Şuan 20haftalim hamileyim. 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Çok şükür büyüttüm ben okullu oldular bile 16ay araları. Şuan 20haftalim hamileyim    
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Kızları mi in araları iki buçuk yaş

Biri su an 5 diğeri 2.5 yaşında

Zor olmadı mı, oldu

Geçmeyecek gibi geldi mi ,geldi 

Başaramayacgm galiba dedim mi,dedim..

Ama öyle güzel başardım ki,

Baktıkça gurur duyuyorum kendimle 

Çok gzuel olacak emin ol 

Biraz zor, biraz sıkıntı ama sonsuz sevgi ve mutluluk
tarafından
Masallah insallah bende ilerde bu cumleleri kullanırım.  Oglum 2 yasinda 35 haftalik hamileyim ve korkuyorum:)
0 oy
(407 puan) tarafından

Canım çocuğun daha çok küçük şimdilik onunla ilgilen onun tam sana ihtiyacı olduğu zaman inanki peş peşe çocuk büyütmek düşündüğünden daha zor benim üç çocuğum var şuan bitmiş durumdayım:'( ne kendime vakit ayırabiliyorum nede o çocuklarla tam ilgilenebiliyorum biri bitmeden diğeri başlıyor en az 3 yaş olmalı arasında yoksa çok yıpranırsın:(

0 oy
(12,492 puan) tarafından
Bence 2 yaşına gelsin öyle düşünün çünkü bebek doğana kadar hem tuvalet eğitimi bitmiş olur hem kendini daha iyi ifade eder 
0 oy
(44,652 puan) tarafından
İkinci için 4 yıl bekledim şimdi aralarında  4 yaş 3 ay var çok şükür öle cok zorluk cekmedim
0 oy
(86 puan) tarafından
Benim iki tane biri 11 aylık diğeri 2 yaşında kendime ayıracak zamanım. Bile olmuyor 

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 283 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.
30 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 84 göst.
24 Mayıs 2023 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.