0 oy
690 göst.
Aile kategorisinde (124 puan) tarafından
Kızlar eşim annme abla diye hitap ediyor babama da abi diye açıkcası hoş değil babamda bekliyor baba demesini beklentisi var eşimi nasıl ikna edebilirim sizin eşleriniz ne der

17 Cevaplar

+1 oy
(6,203 puan) tarafından
İkna etmene gerek yok anne,baba demek zorunda değil.Ben de k.babama ya da kaynanama siz diyorum.Anne ,baba deme gibi bir zorunluluğun yok
(124 puan) tarafından
Mesela toplumda çok zor oluyor onların beklentisi oluyor ne bilim
(6,203 puan) tarafından
Bazıları söylemiyor ya da söyleyemiyor.Benim babam yok mesela ben kimseden babalık görmedim o yüzden söylemiyorum annem de bı tane var ondan dolayı gerek gormuyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anne baba der benimkide niye abi abla diyo eskiden tanidiktida ondanmi acaba bikac kisi daha var oyle diyen tanidik 
(124 puan) tarafından
Evet akrabayız annem onun halasının kızı babam yabancı onun babası da annemin dayısı
tarafından
Normal sanki ya hala kizj oldugu icjn
(124 puan) tarafından
Aynen ama biraz garip oluyor
tarafından
Yani garip ama insanda bikere alismis saygida kusur etmiyosa buyuk bi sorun olmaz bence
0 oy
(1,950 puan) tarafından

Baba ve anne der.

Neden oyle diyor gecmisten mi tanıyor yoksa yaslari mi yakin.
0 oy
(15,644 puan) tarafından
Ben eşimin annesine abla diyorum ama babasına baba :D eşim ez xulam der genelde kürkce bişey saygı anlamında baba anne demedi hiç 
(299 puan) tarafından
Bende xaltike derim:))
0 oy
(12,943 puan) tarafından
En baştan demeliydi bu saatten sonra daha zor olur 
0 oy
tarafından

Bazı adamlar Anne,baba diyemiyor ya bırak erkekleri, bazı kadınlar Kaynanaya Anne diyemiyor. Fazla takılma boşver :) onunda huyu o demek ki

0 oy
(13,833 puan) tarafından
Sende onunkilere abi abla de. Cok saçma ya. Önceden taniyordu sanirim ve böyle hitap ediyordu şimdide alişamadi heralde. 
0 oy
tarafından
Biz akraba olfğmz için baba anne demez eşim onun yerine dayı yenge der diğer eniştlerm de anne babama dayı yenge der
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Abi abla demesi dinen caiz deil zaten teyse veya amca diyebilir 
0 oy
tarafından
Annemyok babam a Heci diyo 
0 oy
(404 puan) tarafından
Bende onun ailesine aynı tavrı sergiledim şahsen 4 atanın hakkı birdir ki anne baba demek zorunda 
0 oy
(299 puan) tarafından
Bende eşimin annesine teyze diyorum babasına dayi diyorum onlar bizim annemiz babamız değil yani neden anne diyimkii .... 
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Baştan demediyse şimdi biraz zor söylemesi
0 oy
(945 puan) tarafından
Bende anne baba demiyorum canım, siz diye hitap ediyorum. İçimden gelmiyor yaşadıklarımızdan dolayı. Başkasına bahsederken bile eşimin annesi, babası gibi bahsediyorum. 
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Ben onun annesine babasına derim oda benim anneme babama onada dedim benim anneme anne babama baba demezsen bende demem diye essek gibi söylemek zorunda kalıyor
0 oy
tarafından
Benimde kayınvalidem kayınpederin olsaydı açıkçası bende demezdim içten gelen bir durum yapmacık diyeceğine bırakan içten gelerek abi abla desin 
0 oy
(467 puan) tarafından
Valla benim eşim babama dayı der kurtce xalo der yani anneme de hiçbişey demez zorlamam herkes istediğini diyebilir 

İlgili sorular

0 oy
36 cevap 669 göst.
13 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 1,240 göst.
0 oy
6 cevap 337 göst.
28 Haziran 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,215 göst.
3 Nisan 2021 Aile kategorisinde Serannur (23 puan) tarafından soruldu