+1 oy
659 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Sizce de öyle değil mi? 

Saygı nasıl olmalı sizden dinlemek istiyorum birde.

Sizi her kavga da tartışma da karakterinize kadar laf eden hakaret eden insanla ne olursa olsun devam edilmeli mi sizcede ? 

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Devam edilirmi o karsidaki insanin sabrına ve hayattaki tutunacak dalının olup olmadığına bağlı saygı karsılıklıdır önemli olan sinirli anında kendine hakim olabilmektir 15 yıldır evliyim esimle çokta tartişmışızdır ama asla ağzımızda ***** kelimesi bile çıkmamıştır çok şükür
tarafından
Ahh ne kadar güzel. Allah muhabbetinizi artırsın. Ortada çocuk olunca bin defa düşünebiliyor işte insan
tarafından
Amin cnm Rabbim kimsenin huzurunu bozmasın
tarafından
Amin. .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Karakter herkese göre degisir begenilmeyebilir karaktere laf etmek bi nebze ama namusa kufur etmek affedilemez saygi zaten yoksa sevgi orda barinamaz 
tarafından
Bencede ..
0 oy
tarafından
Saygının olmadıgı yerde malesef sevgı olmuyo . Olsada bısy fark etmıyo zaten . Insan once kendıne saygı duymalı daha snra karsısındakı kısıye 
tarafından
Aynen öyle katılıyorum sana
0 oy
(530 puan) tarafından
Valla canım bizim ilişkide saygı vardı ve hala var ama iliskimiz bitti öyle kavga etmezdik etsek bile hakaret etmeyiz birbirimize şuan saygı çerçevesinde bitirmeye çalışıyoruz
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım. Ama şanslısın ki bitirirken boylesiniz. İnan ben bitirmek istediğimde bile kaosun ortasında kalacak çocuğum .
(530 puan) tarafından
Yok canım bazenleri insan bağırıp çağırmak istiyor ama ileride çocuğum için görüşeceğiz birbirimizin yüzüne bakacak durumumuz olsun
tarafından
Bende o kafadayim valla. Ama sanırım eşinde öyle düşünüyor ki böyle diyosun . Benim eşim resmen tehdit etti beni bu çocuğu gostermicm diye
(530 puan) tarafından
Eşimde bnm gibi düşünüyor çocuğumun anneye ihtiyacı var ddi öyle bir insan degil eşim biz anlaşamıyoruz çocuğumuzun sucu neyki
tarafından
Yani bencede. En masumu o yavrular . Sırf o yavru için ayrılırken seviyeli olmalı insan
0 oy
(705 puan) tarafından
Saygı varsa zaten kolay kolay kavga olmuyor. Anlaşmazlık oldu mu karşılıklı oturup konuşmak yeterli geliyor. Fakat anlayış, empati, sevgi, güven gibi duygular olmadığı zaman saygı tek başına ayakta tutamıyor ilişkiyi. Hakaret , karaktere söz söylenmesi gibi şeyler ağırdır bana göre. Gururunu kırar insanın. Hevesi kalmaz birseyleri düzeltmeye. Hele ki bu hep tekrarlaniyorsa hevesin gölgesi bile kalmaz. Heves olmadığı zaman da çaba göstermek istemiyor insan. Bizi mutsuz eden, yaşam enerjimizi sömüren her kim olursa olsun kapıyı göstermeyi bilmek gerek. 
tarafından
Ne güzelde anlattın. Tamda boyle işte aslında . Ama bı çocuğun varsa hemen herşey mümkün olmuyor
(705 puan) tarafından
O zaman susmayı bilmek gerek. Ama kızgınlık sessizliği ile kırgınlık sessizliği ayrıdır. Bu ince çizgiyi kaçırmamak gerek. Belli bir süre anlayışlı, sakin, uyumlu bir hâle bürünüp sessizliği durgunluğu tercih edebilirsiniz. Kendi içinize dönüp dinlenmek belki iyi gelir hem size hem karşınızdakine.
tarafından
Çoğunlukla böyle olmayı seçtim ama olmadı
0 oy
tarafından
Tartışırken bana karşı saygısı yoksa benim ona karşı sevgimde biter ve öylede oldu
tarafından
Aynen katılıyorum sana ya. Benimde bitti
tarafından
Hayırlısı hakkımızda kuzum
0 oy
tarafından
Bnce doğru canm saygı olmadığında sevgi olmuyor maalesef
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bu uzun zaman basarmak da zor basi sabir cekiyor... ama derler ya ayrılırken yada kavga da bello eder insan kendini diye karektere laf edilmez gecmisle vurulmaz başa kakilmaz
tarafından
Belli etti zaten. Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 139 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 743 göst.
26 Ekim 2021 Aile kategorisinde Naside (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 155 göst.
3 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde MiranAsaf (461 puan) tarafından soruldu