0 oy
479 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Ben aslında hiç ayrı uyumak istemiyorum. Ama annem ilk başta hemen kalkıp bebeğe bakamazsin dikişlerin olur bende odaya girip çıkamam sana oturma odasına yatak yapalım bı kaç gün alışana kadar orada uyu bende yanında kalırım bebeği alır veririm kucağına dedi. Ben yatağımı ayırmak istemiyordum aslında ama annemin dediği de doğru ilk günler zorlanırım sanırım. Siz kaç gün sonra beraber uyumaya başladınız tekrar kızlar 

46 Cevaplar

0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ayrı yatmak istemiyorsan beraber yat canım üstünüzde gecelik olduktan sonra bişey olmaz odanın kapısını da açık bırak annen rahat girsin hem eşinde kalkıp sana verebilir bebeği her seferinde annen kalkmak zorunda kalmaz 
-Reklam-
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben hep beraber yattım valla
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ilk geceden beraber uyuduk ve bebek ağladığında eşim kalkıp verdi her seferinde. Annem falan kalmadı eşimle baktık
(2,529 puan) tarafından
Annemler yalnız bırakmazlar canım. İçimize sinmez diye ki ilk bebeğim tecrübem yok bende ilk 1 hafta falan yalnız kalmak istemem zaten. Annem ve kız kardeşlerim olacak yanimda
(2,443 puan) tarafından
Annenler yemegini isini yapsa eşin gece sana yardim edemez mi? Benim eşum izne ayrilmisti dogum iznine. Gece o verdi cocugu hep bana. Bizim de ilk bebegimizdi
0 oy
(945 puan) tarafından
Hiç ayrı yatmadık, işe gitsede uyuyamasa da, ben gidiyim içerde yatiyım demedi hiç
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence çok kafana takma 40 gün uyku düzeni gazı emmesi sütün düzelmesi vs insan baya hırpalanıyo yeni bir döneme giriyorsun kadın ve erkek çok farklı bebek emmesi sende hayati sende yani sana bağlı bir canlı oluyor hayatında eşini gözün görmüyor. Tek olay dikiş değil yani demek istediğim. Benim eşim çalışmadı 1 hafta beraber yattık bana ve bebeğe baktı ama sonra yine yardıma gelene ihtiyacım oldu. Uyumazdı bebeğim gece annem kardeşim pışpışlardı gazı altını değişimi ilgilenirlerdi ben de yanlarında kalırdım. Dinlenmeye bak birileri gelecekse kocamla bir uyuyayım derdine düşme. Sonra keşke biri çocuğa baksa da az uyusam diyosun. Bir yatiyim derdine düşmeye gerek yok başka odada yatınca çalmıyolar adamları lohusa kafası boğasın geliyo zaman zaman hahaha cicim ayları bitti hoş geldin bebek ayları :d:dd
(2,529 puan) tarafından
Aslında doğru diyorsun canım. Annem kız kardeşlerim kayınvalidem kalacaklar yanımızda 10 gün falan bende diyorum tadını çıkarayım sonra gittiklerinde eşimle ikimiz bakicaz zaten
(1,501 puan) tarafından
Oo valla kıymetini bil o 10 gunun ve sakın elini sürme temizlik yemek bilmem ne bebeğe eve onlar baksın sen iyileşmeye dinlenmeye bak.
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Kızımda 10 gün oğlum da hiç ayrı yatmadik beraber yattık
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Ben 1 hafta ayrı uyudum canım. Benim kaynanam bakıyordu bana. Ben iyiydim  kendim çabuk toparlandim . Annemde kocanla yat ben rahat edemiyorum falan dedi o şekilde oldu yani
0 oy
tarafından
Kızıma doğum yaptığımda Allah var eşim hiç ayrı bırakmadı bizi evde kaynanamlarda olmasına rağmen geceleri eşim gündüzleri kaynanam ve gorumcemler yardımcı oldular hep şimdi ikinci doğumum hava soğuk diye eşim yatak odasında benle kızımla oğlum oturma odasında yatıyoruz sıcak sobanın önünde 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
2 aylik oldu bebegim hala ayri yatiyoruz malum 3 cocuk olunca ayri kaldik  :D Annenin yardimi cok iyi olur esinde calisiyor rahatsiz olmasin bence. Boyle anlarda bir kisinin yardimi cok iyi geliyor iyiki annelerimiz var
(2,529 puan) tarafından
İyi ki canım Allah eksik etmesin başımızdan. İçime sinmez seni yalnız bırakmak diye bı kaç gün oturma odasında uyuyalım sonra geç eşinin yanına dedi. Annem de haklı eşimin yattığı odaya girip çıkamam ben dedi
(1,335 puan) tarafından
En iyisi oyle canm Allahim saglicakla buyutursun insallah :)
0 oy
(231 puan) tarafından
Sadece hastanede kaldığım gece ayrı uyudum. Çok fazla dikişim de vardı ama anne yanı beşik sağolsun yerimden kalkmadan sadece doğrularak bakabildim. Zaten gündüzleri hep yalnızdım. Kendinize güvenin, bebeğinize de, eşinize de :) sağlıkla kavuştursun Allah :)
(2,529 puan) tarafından
Ben kendime güveniyorum canım zaten ben ayrı uyumak istemiyorum bakarım dedim anneme de ki yeğenlerimi ben büyüttum :) ama anne yüreği galiba dayanamiyor :) içime sinmez seni yalnız başına bırakmak diyo eşinin olduğu odaya girmem de uygun olmaz diyo haklı da zaten. Bakalım ilk iki gün belki öyle yaparız
(231 puan) tarafından
İlk gün sabaha karşı gelmişti annem bizim odamıza bebişi alıp çıkmıştı. Rahatsız olmasın diye kapı açık uyuduk zaten gelebilirsin diye :) birkaç gün ama dediğin gibi sen toparlanınca düzeninize dönersiniz ayrı yatsanız bile :)
(2,529 puan) tarafından
Yok canim annem sevmez öyle şeyleri bize uygun değil :) aile yapısı tabii. Ama ben nasıl gece yatarken kayinpederim odaya girmesi uygun olmazsa annemle eşimde aynı şekilde :)
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Yatağımi.neden ayirayim ayrıca en güzel eşim bakar o verir bebeği elime yerine de yatırır zaten 
0 oy
tarafından
2 gün ayrı yattık oda hastanede kaldığımız içindi:) onun dışında hep beraber uyuduk 
0 oy
tarafından
Hiç ayrı kalmadık ilk günden bu yana  
0 oy
(425 puan) tarafından
Bebegim 4 aylik ayri uyuyoruz hala esim sabah ise gidio cunku uykusunu alamiyo 
0 oy
tarafından
Tam 6 ay ayrı uyuduk valla
0 oy
tarafından
Dogum yaptım ertesı ghn eve geldık esımle beraber yattık sagolsun ılk 10 gun benmde altta dıkıslerım vardı o kalkdı benı dogrulttu cocugu kucagıma verdı. Kmseye ıhtıyacım olmadı yanı sagolsun esım cok yardımcı oldu 
0 oy
tarafından
3 doğum yaptım ve bir kere bile yatak ayırmadık
0 oy
(7,198 puan) tarafından
Bence çok gereksiz sakın yatağını ayırma biz hiç ayirmadik çok güzelde üstesinden geldik eşimle 
0 oy
(2,257 puan) tarafından
15 gun oldu doğum yapalı hala ayrı yatıyorum kuzum daha tam iyilesmedim ya 
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Geldiğim gün beraber uyuduk canım oda çok yardımcı oldu Allah razı olsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 309 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde Deniz-133 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 539 göst.