0 oy
477 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Ben aslında hiç ayrı uyumak istemiyorum. Ama annem ilk başta hemen kalkıp bebeğe bakamazsin dikişlerin olur bende odaya girip çıkamam sana oturma odasına yatak yapalım bı kaç gün alışana kadar orada uyu bende yanında kalırım bebeği alır veririm kucağına dedi. Ben yatağımı ayırmak istemiyordum aslında ama annemin dediği de doğru ilk günler zorlanırım sanırım. Siz kaç gün sonra beraber uyumaya başladınız tekrar kızlar 

46 Cevaplar

0 oy
(715 puan) tarafından
Valla nerdeyse bir 40 gün ayrı yattık işe gitçeği için ilk günler birlikteydik eşim vardı sadece o yardımcı oldu arada gene birlikte yatıyorduk ama çoğu zaman ayrı yattık ama şimdi 3ümüz yatıyoruz 
(2,529 puan) tarafından
40 çok kız o kadar ayrı kalamam :) ilk 1 hafta bebeğe alışıp dikişler falan az iyileşse toparlarım geçerim yerime ama annemin dediği gibi ilk bı kaç gün bencede zorlanırım ya
(715 puan) tarafından
Evet çok zorlanıyorsun ya benim ilk gün sütümde gelmemişti sabah kadar ağladı bebeğim eşim baktııydı ama geçiyor çok şükür o lohusayı atlattık allah yardımcın olsun sabret hepsi düzelir :) valla bende yatmak istiyordum ama bebek ağladığı için eşim gidip odaya yatmak zorunda kalıyordu bense sabaha kadar çocuk pışpışlıyordum
(2,529 puan) tarafından
Haklısın canım ne zaman toparlarsam öyle geçerim bende çok zorlamaya gerek yok yan odamda yatıyor kocamda kaçmıyor zaten ahahah
(715 puan) tarafından
Aynen öyle allah analı babalı büyütsün şimdiden ❤️
(2,529 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben taburcu olup eve gecince kocamla yattim hic ayri yatak acmadim 
(2,529 puan) tarafından
Dikişlerim olursa bebeğe gece zor kalkarım ilk iki üç gün diye düşünüyolar canım annemde gece eşim uyurken girip çıkamam o odaya dedi o da haklı yani
tarafından
Anladim ben sezeryanliydim esim kaldiriyidu beni bebegide kucagima verir yatardi emzirmem bitince kalkip koyardi Ama benim oyle kalkamama gibi durumum olmadi hem
0 oy
(1,790 puan) tarafından
Sen doğumu bir yap bak bakalım o birkaç gün kocayı mı görüyor gözün 

Bende senin gibi derdim ama oturma odasina yaptım yatağı sonra
(2,529 puan) tarafından
Hahaah :)) bende öyle dedim anneme annem sana şimdi demesi kolay geliyor o zaman görürüm diyo :)))
(1,790 puan) tarafından
Kuzum durum can acıması filan değil ilk günler bebeğin uyku düzeni olmadığı için problem oluyor e adamda sabah ise gidecek sonuçta sen hele birde sezeryanliysan kucağına alıp bırakmak da zor oluyor benim eşim ilk hafta dokunamadı bile bebeğe e annemde seninkinin dediği gibi yatak odama gelip kucağıma verecek hâli olmadığı için oturma odasında yattım bir süre hem ben uyudum annem ilgilendi bebekle Allah razı olsun
O yüzden yani ☺️☺️
(2,529 puan) tarafından
Evet canım ben bu yönden düşünmedim. Bende ilk bı kaç gün toparlanıp bebek alışana kadar öyle yapayım sonra geçerim zaten
0 oy
tarafından

Vallah hiç ayrı yatmadık :)

(2,529 puan) tarafından
İşte dikişlerim olursa gece bebek ağlarken ilk bı kaç gün zor yatar kalkarım diye düşünüyolar canım ilk 2 veya 3 gün biraz toparlan öyle geçersin yerine diyolar
tarafından
Benimde dikislerim vardı, ama kalkmaya calisiyordum .

Tabiki annen yanında kalacaksa ayrı da yatabilirsin , en azından gece bebek uyanınca biri bebek konusunda sana yardımcı olur
(2,529 puan) tarafından
Annem kız kardeşlerim kayınvalidem kalacaklar canım :) eşimi de uyandırmak istemiyorum onlar var diye rahat uyusun o annemler gidince nasıl olsa gece beraber uyanicsz :))
0 oy
(230 puan) tarafından
İlk günden eşimle yattım eşim verdi bebeği de gece kalkıp ztn bir gün fln sıkıntı çektim 
(2,529 puan) tarafından
Bende öyle ilk gün kolay geçerse yerime geçerim canım çünkü eşimden ayrı hiç uyumadım bu zamana kadar. Uyumakta istemiyorum
(230 puan) tarafından
İnşallah kolay geçer bi avaz da kurtulursun sen ve bütün hamileler
0 oy
tarafından
Oturma odasında yattık canım yatakta kalkamadım.koltuklar daha rahat geldi orada beraber yattık 
(2,529 puan) tarafından
İşte annemde eşin ise gidecek o rahat uyusun odanızda biz sana bakarız kayınvalidenle sen oturma odasında uyu bebekle biz ilgilenirim seninle dedi sağolsun. İlk bı kaç gün öyle kalırım sonra geçerim eşimin yanjna zaten
tarafından
Canım başta nasıl alisirsa öyle gider.5 gün babalık izni var.annenler yardım edecek ama eşimde yardıma alışsın. Büyükler herşeyi yapalım istiyorlar sonrası sorun oluyor canım
0 oy
tarafından
İlk bebek mi ? 
(2,529 puan) tarafından
Evet canm
tarafından
Valla doğumdan sonra gözün pek göreceğini sanmıyorum. Babynest almıştım içine koydum beraber yattık bebekle :)
0 oy
(2,846 puan) tarafından
Ben sezaryen doğum yaptım, eğilirken vs acım olur diye beşiğin içini tamamen yükselttim,nerdeyse yatağımla aynı hizada yaptim,hiç yataktan kalkmadan bebeğimi alıyordum hemen böyle de yapabilirsin
(2,529 puan) tarafından
Benim yatağım alçak canım besigide bilerek öyle aldım. Ama annem içim rahat etmez zorlanirsin acın olur bı kaç gün toparlan kendine gel sonra geçersin geri yerine dediler
(2,846 puan) tarafından
Benim de yatağım alçak ,oturur pozisyona geldiğim zaman bebeğimi çok rahat alıyordum yanlış tarif etmişim, hayırlı doğumun olsun canım inşallah
0 oy
(13,806 puan) tarafından
Doğurduğum gun hastanede bile  yanima kivrildi. Biz hic ayrı uyumadik. 
(2,529 puan) tarafından
Bende öyle istiyordum ama annem iki üç gün toparla kendini öyle geçersin yerine dedi içime sinmez dikişin olur canin acır yatıp kalkarken ben sana yardımcı olurum kendini hazır hissedince geri gidersin dedi
(13,806 puan) tarafından
Sezeryan mi olacaksinki canim.  Normal dogum yapaksan öyle başkasinin yardimina ihtiyacin olmuyor.
(2,529 puan) tarafından
Daha belli değil işte canım eğer normal olursa yerimde yatarım ama sezeryan olursa diye diyolar
(13,806 puan) tarafından
Zaten evin heryerine yayilirsiniz ya dogumdan sonra. Nerde rahat edersen orda yatarsin. Tabi sana annen bakacaksa onunda rahat edeceği bir ortam olmalı canim.
0 oy
(119,167 puan) tarafından
hastameden ciktim eve geldim gecesine beraber uyuduk biz hic ayri yatmadik
(2,529 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyodum ama annem daha bebek alisamaz emmeye falan sende sürekli yatıp kalkamazsin dikişin olursa biz sana yardımcı oluruz iki üç gün sonra tekrar geçersin yerine dediler canım
(119,167 puan) tarafından
bemce hic o ise girisme normal dogurursan direk kendi basina bakmaya basla
0 oy
tarafından
Doğum yaptığım gün dahil hep birlikte uyuduk 
(2,529 puan) tarafından
Dikişin olursa zorlanirsin ilk bı kaç gün toparlan biz yardımcı olalım öyle geri geçersin yerine dediler canım. Dikişlerden sürekli yataktan kalkıp otursam zor olur biz hemen kucağına veririz bebeği dediler
tarafından
Senin kararın canım ben sezeryanliydim normal doğum nasıl bilmiyorum biz hastanede de birlikte uyuduk hemşire gelip eşime gülmüştü bu kadın çocuk doğurdu bırak rahat yatsın diye ayrı hiç yatmadik seninki makul ama bazen 1 2 yıl bile ayrı yatan var çok mantıksız bence
(2,529 puan) tarafından
Kız iki gün ayrı yatmak istemiyorum yıllarca nasıl ayrı uyuyolar. Ben üzüntüden kahroldum ahaha :)) hiç ayrı uyuyamam eşimden eğer normal olursa yerimde yatarım zaten canım
0 oy
tarafından
Biz ayrı uyumadik kayınvalidem ayrı uyuyun bebeği alamazsın ben veririm falan dedi eşim kabul etmedi odada yer yatağında uyudu bı kaç gün sonra içim el vermedi yatağa aldım sırtı tutuluyordu
(2,529 puan) tarafından
Eve geldigimiz de bı bakiyim canım şimdi doğumun nasıl olacağı da belli değil. Annem aklım kalır bende odaya girip çıkamam seni tek bırakmak içime sinmez dedi o da haklı bakalım eğer iyi hissedersem ilk günden kendim alışmak istiyorum
0 oy
tarafından
Vala ben 4 5 gun sonra gityim yanina:)) ayri gayri sevmiyom
(2,529 puan) tarafından
Bende hiç sevmiyorum hiç ayrı uyumadik o yüzden istemiyorum ama annem de ilk iki veya üç gün biraz toparlan öyle geç dedi bebekle alışın birbirinize dikislerde biraz toparlar hem dedi
0 oy
tarafından
Ben ilk geceden beri birlikte yatıyorm. Adama git salonda yat diyorum gitmiyor yapıştı kaldı
(2,529 puan) tarafından
Ne güzel işte canım ben sevmiyorum ayrı uyumayi sonra öyle kalıp gidiyor.
tarafından
Yok kalmaz yaa bir hafta mecbur ayrı yatıyor insan ama bizim adam gitmedi
0 oy
tarafından
Ilk gunden beri hep esimle yattim annem gunduz yardimci oldu gece yardim istemedim cok zorlaninca ben yanina gittim ama yatak ayirmadim
(2,529 puan) tarafından
Bende bir bakıcam canım kendimi iyi hissedersem eşimin yanında kalicam ayrı yatmayı hiç sevmiyorum
0 oy
tarafından
Bende sezeryanliydim ama hastaneden çıktığım günden beri hep eşimle uyudum, o da yatamaz bende yatamam çünkü ayrı alışmışız artık
(2,529 puan) tarafından
Bizde hiç uyumadik ayrı canım o yüzden içime hiç sinmez ama annemde tek başına zorlanirsin iki veya üç gün toparlan öyle geçersin yerine dedi
tarafından
Doğru söylüyor annen belki eşinden çekiniyor odanıza girmeye, bana eşim veriyordu bebeği kalkmak zor oluyor ilk iki gün annen doğru söylüyor yani
0 oy
tarafından
Valla ben hiç yatağımı ayırmadım ben normal doğum yaptım zorlanmadım. Ama eğer sen sezeryan yapacaksan sezeryan zor olur. Eşin sana kalkıp bebeği vermez mi?? 
(2,529 puan) tarafından
Verir canım hiç uyumaz bile gerekirse başında bekler. Ama ben istemiyorum çünkü gece nöbetten gelip uyuyor uykusuzluktan çok zorlanır göreve gidince bende dedim ilk bı kaç gün bebeğe alışıp öyle geçeyim yerime hem dikişlerim falan toparlanır biraz
tarafından
Sen bilirsin canım
0 oy
(4,700 puan) tarafından
İlk günden beraber uyuduk şahsen oğlum da 2 yaşındaydi şuan kızım da 2 aylık oldu oğlum annemle beraber diğer odada uyudu biz eşimle beraber uyuduk kızımla kızım kalkınca o bana veriyodu iki gün geçtikten sonra oğlum da yanımıza geldi ikisiyle de eşim ilgileniyordu 
0 oy
tarafından
15-20 gün falan 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
2 yıldır ayrı yatıyoruz:)) ilk zaman gözün babekten kimseyi görmüyor
(2,529 puan) tarafından
Yok canım o çok fazla ben iki gün ayrı yatcam diye üzülüyorim :) normal olursa iyi hissedersem yerimde yatarım zafen

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 308 göst.
8 Eylül 2021 Aile kategorisinde Deniz-133 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 539 göst.
0 oy
2 cevap 124 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kbranur (182 puan) tarafından soruldu
0 oy
56 cevap 1,344 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gonca& (126 puan) tarafından soruldu