0 oy
632 göst.
Diğer kategorisinde (12,264 puan) tarafından

https://www.instagram.com/tv/CTm4flMHsdk/?utm_medium=copy_link

Linkini bıraktım bilmeyenler için 2 doz biontech aşısı olanlara hatırlatma dozu yapılması planlanıyor  

Ve pazartesi den itibaren okullarda belirti gösteremeyen çocukları tesbit etmek için her çocuğa test yapılması planlanıyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz 

Çocuğu okula giden arkadaşlara sorum var okulunuz da pozitif çıkan covukt varmı varsa kaç tane 

17 Cevaplar

+1 oy
(5,220 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Türkiye cumhuriyetinde sağlık çalışmalarının çok iyi bişekilde kontrol edildikten sonra uygulamaya geçildipini biliyorum bebeğim küçük her zaman düzenli aşılarını yaptırıyorum. ama neyazıkki kovid halen ne olduğu tam anlamıyla bilinmeyen bişey olduğu gibi aşısında da kişiden kişiye sıkıntılar gösterebiliyo. ben biontek 1doz oldum 2. için zamanının gelmesini bekliyorum aşı karşıtı değilim ama nebiliyim okula giden çocuğum olsa heralde ona aşı yapmalarına izin vermezdim ya çocuklarda nasıl etki gösterir belli bile değil net bi bilgi varmı bilmiyorum
(12,264 puan) tarafından
EVET canım hatırlatma dozu zamanını size bildiricem diyor oldu valla 8 doza kadar devam edecek bir sağlık çalışanı açıkladı ve işine son verildi
(5,220 puan) tarafından
uhe 8doz ne be bak bunlardan haberim yoktu hatta linki kopyaladım akşam bebe uyuunca dinliycem. 3. doz konusunda bi bilgim gerçekten yok bişey diyemem ama mecbur bırakılcaz onada eminim
(12,264 puan) tarafından
Evet ama kusura bakmasın izle mutlaka bak sadece Amerika ve İsrail den bahsediyor
Onlardan ne hayır gelmişki onları örnek veriyor
Çünkü diğer ülkelerde asi karıştı çok fazla olduğu için ağzına bile almıyor o ülkeleri
(5,220 puan) tarafından
yani şöyle bi durum var deeiğim gibi aşı karşıtı değilim ama bende içeriğini bilmediğim aşıyı olmak istemedim ama doğumdan bi hafta sonra korona olduk ve annem hastanelik oldu ciğerinn %50si söndü allaha şükür şimdi iyi ben o toto korkusuyla oldum bişey olmadı şükür ama 8doza takıldım şimdi ya
(12,264 puan) tarafından
Araştır canım zamanla görürsün zaten bu süreç 2030 a kadar devam edecek
-Reklam-
+3 oy
(65 puan) tarafından
Hbirşekilde meçbur olmayacak denilen aşıyı dolaylı yollarla meçbur bırakıldı istenileni aldılar şimdi ise çocuklara sıra geldi. Rabbim sonumuzu hayır eylesin çok korkuyorum çocuklarımıza ne olduğu belli olmayan aşıyı enjekte edilmesine dayanamıyorum. Ben vurulmadım vurulmayı düşünmüyorum rabbimin izniyle son ana kadar çocuklarıma hele asla
+2 oy
tarafından

Hiçbir şekilde ne aşıyı ne PCR desteklemiyorum !

Özellikle anayasanın 17 maddesine göre 18 yaş altı çocu çocuklara veli izni olmadan hiçbir şey yapamazlar bu konuda tepkiler çok büyük 

image

tarafından
anladım.bende 2. de asla yapmayacağım diyorum.
(65 puan) tarafından
Ben de fakat çok insan çevremde meçbur diye yaptırdı ama çocuklara içim almıyo içim yanıyo ve herkez bu konuda bilinçli değil rabbim doğru olanın idrakine vardırsın cümlemizinde
tarafından
Ben özellikle hamilelerin yapmasına tamamen karşıyım hadi diğerleri bir nevi iş olsun o olsun kısıttirilyor yaptırıyorlar peki hamileler de mecburilik yokken neden yaptiriyorlaryaptiriyorlar
(65 puan) tarafından
Ben de 2 kızıma yaptırdım bütün aşılarını ama 3. Ye bilinçlendim. Çünki mantığım almadı hınzır haram iken drek vicuduna enjekte edilmesinin bana verilen emanet yavruma büyük hak
tarafından
İlk çocuğum ve yaptırmayacagim önceden köylerde aşımı varmış ? Hepside sapa saglam
+1 oy
tarafından

Ben kimsenin zoruyla aşı olmak zorunda değilim.

Olmam da, olmayacamda.

+1 oy
tarafından

Sağlık bakanlığı hattı ÖZGÜRSÜNÜZ EFENDİM TABİKİ ASİ OLMAK YADA OLMAMAK SİZİN KARARİNİZ dedigi halde bu aşı dayatması niye 184 başka bir ülkenin hattımı asida zorlama olmayacak diyenler dolaylı yoldan bu aşıyı mecbur birakiyolar şuan aşım olmadığı için uçak otobüs kullanamicakmisim AVM ye giremeyecekmis istedikleri yasağı getirsinler ne olduğu bellisiz o aşıyı ne bana ne çocuğuma yapamazlar 

Ha birde şu aşıdan ölenlere inanmayanlar varya covid ilk çıktığı zaman trafik kazası hariç bütün ölüm raporları covidden olarak çıktı otopsi nerde test yapılmadımı diyen olmadı şimdi aşıdan o kadar insan öldü ama nerde otopsi raporu asi öldürmüyor öylemi 
0 oy
tarafından
Test yaptırmaktan sa asi olmayı tercih ederim
(12,264 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
O iğrenç şeyi ne çocuğuma nede kendime yaptırmak istemiyorum
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ben bugun yaptirdim geldim kovit asimi sukur biontec oldum rabbim izin vermedigi surece hic bisey de olmaz Allah izniyle butun asilarada guveniyorum sukur
(12,264 puan) tarafından
Bana zorla yapmaya çalışıyor onu anladık buda bir zorbalık ama çocuğuma kimse el uzatamaz
0 oy
(774 puan) tarafından
Pcr testini minicik çocuklara yaptırmaya bende karşıyım fakat aşı hayat kurtarır 
(12,264 puan) tarafından
Beni kurtarmasin canım ben istemiyorum
Olana da şifa olsun inşallah ne diyim ama çocuklara yönelik bu planın çok kötü sonuçlar doğuracağına inanıyorum
0 oy
(211 puan) tarafından
Böyle böyle çemberi daraltacaklar herkesi aşı olmaya ikna edecekler yoksa kim o çubuğu burnuna ağzına sokturmak istiyor ki mecbur kalınacak asiya sutekli surekli test mi yapılır ya
tarafından
birbirlerine bulaştıracak akıllılar
tarafından
Olmayan şeyi nasıl bulastircklar bu virüs yıllardır var yıllardır insanlar hep hasta zaten herkes hastalaniyordu şimdi kıçı ağrıyan hastaneye koşuyor normalde neden ksmuyorlardi bu mesele domuz gribi meselesine dondu
tarafından
yarın görecez
(12,264 puan) tarafından
Kuş gribi vardı hatırlarsanız bütün tavukları telef ettiler kimse tavuk yemezken bizim evde  hemen hemen her gün tavuk pisti babam tavuk çiftliğinde çalıştı senelerce
Kaç sene önce de kuş gribi çıktı ama
70 dereceden sonra ****** da hiçbir mikrop veya grip kalmadığını
Hayvanlar a test yapan adam söylemiş biz yedik  tavukları ama kimse ölmedi
Anlayacağınız buda aynı o mesele yalan dolan dan başka bir şey değil
tarafından
Aynen oyle
0 oy
(3,276 puan) tarafından

Yıldırma politikası başka bir şey değil ;)

(12,264 puan) tarafından
Heee evet  oldu  çok bekler  oo
0 oy
tarafından
Hatirlatmasina da aşısına başlayacam şimdi 
(12,264 puan) tarafından
Valla iyice dozuuttu bence
tarafından
Aynen
0 oy
tarafından
Ebeveynin rızası olmadan çocuğa dokunmalari dahi söz konusu olamaz. Önce kendi cocuklarindan başlasinlar.
(12,264 puan) tarafından
Valla bak açıklamaya son dk sina rast gele test yapicaz diyor
tarafından
Dinledim canım bende. Amaç herkesin vurdurulmasi zaten.
Bak özellikle aşı yaptırmayan ebeveynlerin çocuklarına yapcaklar. Adım gibi eminim. Çünkü anasınıfı bizden aşı kartı pdfsi istedi. Yaptırmayanlar ortaya çıkacak çocuklarla yildirmaya çalışacaklar.
(12,264 puan) tarafından
AyNen öyle valla aşı olamayan doktor ve öğretmenler bile varken ben asla yaptırmam yildirimazlar
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Aşı karşıtı deilim ama içinde ne olduğunu bilmediğim bir şeyi nekendime nede çocuğuna enjekte ettirmem 
(12,264 puan) tarafından
Aynen oykr bütün çocuklarımın aşıları tamdır ama bu aşıya hayır
0 oy
(472 puan) tarafından
Neee  

Eee ben diyelim ki 2 doz biontec oldum sonra gene mi 1 doz lazım 

Ne saçma yaa 

Zaten biontec 2 doz diye biliyorduk 
0 oy
(10,499 puan) tarafından
Yahu bir asi da ölüyordum ben ikinciyi olmayacağım bide hatırlatma mi ömür boyu unutmam ben başlarım böyle ise neyin ne olduğunu bilmediği şeyi hemen alalım içimize canımızı yolda bulduk zaten biz 
0 oy
(8,971 puan) tarafından
Herşeye mecbur birakilioz bu ne ya nereye gidiozzz
0 oy
tarafından
Ben kendim mecbur oldum yoksa bebeme pcr yapilcakti ayristirilcakti ama soyleki cocuguma benden habersiz izinsiz dokunulsun o okuluda sehride baslarina yikarim 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 120 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Gulsh26. (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 248 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 430 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 181 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,070 cevap

34,835 kullanıcı

...