+1 oy
214 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,496 puan) tarafından

Bebegimin 3.130 dogdu suan 103 gunluk 5.975 kilo geldi mama veriyirum sütümü sagip veriyorum. Gunluj biberon miktarini yazacagim fazla mi bebegim hic kusuyor ve doyuyor. Kadin oyle deyince şaşırdım.

8.30 4 olcek
10.30 da 3.5 ölçek
12.40 da 4 olcek
15.30 da 4 olcek 
18.30 da 5 okcek
20.40  4 okcek
Ve gece uykusu.  Sizce fazla mi veriyorum burda tabi anne sütü de var. Onlarda dahil sagip veriyorum bazrn butun gun mama oluyo. Ama yukarida yazdiklarimin 7 ölçeği anne sütü. Digerleri mama. Fazla mi sizce. Kadin oyle deyince korktum aylik 900 kusur kilo alimi boyoe giderde obezite olur dedi direkk. 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yav he he diyeydin 103 günlük bebek 5.900 gr la nasıl obez olacakmış allahasen ya benim oğlum üç aylıkken 7300 gr geldi o zaman benim oğlum obez olmuş bile sadece mama içiyor 3 saatte bir 5 ölçek içiyor bide gecede bir kez uyanır içer çocuk acıkdıkça mecbur besleyeceksin canım ac durur mu el kadar bebek diş çıkaracağı zaman engelleyip yürüdüğü zaman gidecek bütün kilosu zaten o zamanda eminim bu çocuk beslenemiyor kilosu az diyecek bir anlık görmeyle değerlendirilmez çocuk canım 
tarafından
Bebekten bebeğe değişir o canım benim oğluma 4 ölçü ver kıyameti koparır bazen 5 ölçü bile doyurmuyor her bebeği  günlük kalori ihtiyacı farklı ne kadarla doyuyor ne kadar sürede acıkıyorsa o şekilde beslemen lazım ebe bana da dedi ooooo ne kadar çok yediriyorsun olmaz dedi düşür mama miktarını dedi eve geldim 4 ölçek yaptım verdim abooo sen misin 4 ölçek veren üstüne 3 ölçek daha içti baktım ağlıyor iki ölçek daha içti ondan sorma rahatladı uyudu:D güya az yedirecektim normalden daha fazla içti hagshshhahajshshsjshshs ") ille emzik ver oyala 4 saat diyor yahu niye eziyet edeyim ben bu çocuğa yeğenimde mamayla büyüdü benim oda öyle saatli acıkırdı görsen bu çocuğa hava basmışlar öyle şişmiş derdin suan da 6 yaşında bildiğin bir çöp yandan bakınca görünmüyor çocuk "D
(1,496 puan) tarafından
İçimi rahatlattin canim
Teşekkür ederim
Suan kac aylik seninki. 3 aylikken kac veriyodun
tarafından
Yürü ne Ayşem kim tutar seni:))))))

Mamadan ankamam canım ama bacimin dediği gibi her çocuk bir olmaz. Sen çocuğum saglikli mi ona bak. Boşver milleti zayıf olsa doymuyor derler yani bu anne sutunde de aynı mama da da insanların agimzi çuval olmuş.
(1,496 puan) tarafından
Aynen canim sanki emzirmeyi canim istemiyo da mama veriyimus gibi. Anne sutunun onemini anlatıyorlar sanki bilmiyorum. Ama napim yani az olmayinca olmuyo
tarafından
Aynen öyle anne sütü yoksa ne yapacaksın ben emzirmek için yapmadigim şey kalmadı yemesigom şey kalmadı ama yok yani olmadı süt ne yapam anne sütü alacak diye de aç mı kalsın yavrum iki kızımı emzirdim ama oğlanda olmadı süt hadi ne yapayım
Suan da oğlumun 4 ayının bitmesine 5 gün kaldı canım yaklaşık iki aydır 150 cc içiyor mamayı genelde 3 saatte acikir
-Reklam-
0 oy
(119,131 puan) tarafından
4 olcek 120cc yaoar evet cok fazla bence
(1,496 puan) tarafından
Bebegim 3 aylık vede fazlasini kusmuyir
(715 puan) tarafından
Ama 3 aylık bebekte 150 mlme geçiliyor 2 aylığa kadar 120 ml mama için diyorum benim sütüm kesildi ben kutudaki ölçeklere göre gidiyorum
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Mamayi biraz fazla veriyorsun sanırım elinden geldikçe anne sütü ver canim 
(1,496 puan) tarafından
Vermeyi bende isterim ama az sutum bazen sagiyorum cikmiyo bile
(2,257 puan) tarafından
Memeyi tutmadığı için mi sagiyorsun canim
(1,496 puan) tarafından
Evet canim
(2,257 puan) tarafından
Kıyamam yaa o zman bol bol süt ver mamadan iyidir
(1,496 puan) tarafından
Oldugu kadar veriyom canim sagdigimda ne cikarsa
0 oy
(674 puan) tarafından
Anne sutu obez yapmaz dedi ebe bana ilerde verir o kiloyu ama mamayi bilemem canim
(1,496 puan) tarafından
Keske anne sütü fazla olsa ama yok
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Bunlarin hepsi mamaysa evet cok fazla bol bol emzirneye bak cnm sen
(1,496 puan) tarafından
Emmiyo hic canim
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha cnm banada fazla geldi mamalarin ama benim. Oglum3bucuk aylikken 8kiloydu seninki gene iyimis:D a cidden fazla ben bu kadar vermiodum bile... 
(1,496 puan) tarafından
Sutum az oldugugi icin veriyirum canim agladigi zaman
(597 puan) tarafından
Benimde sutum vok cok azdi bende veriodum ama bu kadar degil (ve benim oglum ilk ay cok cok cok zayifladi. 3622gram dogudu  3150kadar inmisti)
0 oy
tarafından
Mama miktarından anlamam. Ama kilosu obez olcak bir kilo değil ki. Gayet normal. Hatta 6-7 civarı bile olması lazım. Ağlıyorsa açlıktan ver tabi ki boşver ebeyi.
(1,496 puan) tarafından
Bu verdiklerim ile tam doyuyor. Fazla verince kustugu oluyodu saatine dikkat ettigimde olmuyor.
tarafından
Boşver küçük daha ver sen :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Mama miktarını bilemiyorum ama benim kızımda o aylarda bu kiloya yakındı öyle obez  olmadı hareketlendikçe daha az kilo alıyor dördüncü aydan sonra böyle çok almıyorlar sen yine de doktorun da danış mamayla anne sütü arasında fark olabilir bebeklerde obezite artmaya başladı hareketlerini kısıtlıyor sonra sıkıntı yaşanıyor küçücük bebeğe diyet veriyorlar çok zorlanıyorlar şimdiden önlem amaçlı söylemiş olabilir 
(1,496 puan) tarafından
Tamam canım doktora soylwywcem mutlaka
0 oy
(1,950 puan) tarafından

Benim bebegim sadece anne sütüyle 1 kilo alıyordu. Kafayi yemiş galiba :D obez degil aksine doktorun dediğine göre cokta iyi  saglik ocağı hemşiresi ebesi psikoloji bozuyor .

(1,496 puan) tarafından
Moralim bozulsu ya
(1,950 puan) tarafından
Bosver umursama.
0 oy
(10,784 puan) tarafından
103 gunluk kac aylık oluyor beynim yandı
(1,496 puan) tarafından
3 ay 10 gunluk
(10,784 puan) tarafından
Ee bence cok degil benim oglan 7 aylık 10 bucuk kılo oyle de şiş degil olmaz birsey korkma canım
(2,323 puan) tarafından
3 buçuk aylık sayılır yani canım ☺️
(1,496 puan) tarafından
İnşallah canim ne bilehim ya herkes bisey soyluyo
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kilosu fazla değil canım. Ama emziriyorsan mama aralığı fazla gibi eğer ki sütün çok azsa normal. Benimde kızım 1 yaş aşısında 12 kilo çıkmıştı hemşire bi abarttı bu kız obez olacak az besle mamasını az koy suyu çok koy bilmem ne diye saçmaladı hiç dinlemedim çünkü bebek kilolu değildi ve yürümeye başlayınca zaten durdu kilo alımı ☺️
(1,496 puan) tarafından
Anne sutu de biberon ile canim emmiyo naptiysam. Oda bu deduklerimin icinde

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 114 göst.
21 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mevah (1,461 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
30 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
0 oy
12 cevap 242 göst.

378,285 soru

11,322,667 cevap

34,770 kullanıcı

...