0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (730 puan) tarafından
İlk hamileliğim 9 haftalıkken düşük riski atlattım bolca dinlendim uyudum çabuk atlattım 16 haftalık oldum ama sürkeli korkum var kuşku var karnımda çıktı erkenden acaba uyurken üstüne mi yattım acaba sıkıştımı acaba şuan iyimi kalbi mi durdu yada durur mu doktor gelişimi iyi diyor sorun yok diyor  ama ben sürekli korkuyorum bu şekilde normal mi yaşayan varmı yada ilk hamileliği böyle geçen çoğu kişi hareketlerini hissedene kadar böyle korkarsın sonra zaten iyi olduğunu hep bilirsin diyor lar

11 Cevaplar

0 oy
(14,165 puan) tarafından
Ben çok şükür düşük vs yaşamadım ama oğlumu dogurana kadar dokuz doğurdum diyebilirim doktora 1 hafta geç gitsem aklımdan türlü şeyler geçerdi doktor kalbinde parlaklık var otizm belirtisi falaan dedi mahvoldum evhamlı insanlarız galiba 
(730 puan) tarafından
Sağlıklı doğdu ama değilmi çok şükür
(14,165 puan) tarafından
Çok şükür sağlıklı canım inşallah sende sağlıkla kucağına alırsın
(730 puan) tarafından
Aminn inşlh❤️çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(4,697 puan) tarafından
Bende böyleydim hamilelikte gerçekten yorucu bir süreç eşim sağolsun çok ilgilenirim ama ben ya birşey olur korkusuyla dolanır dururdum 
(730 puan) tarafından
Vallahi kendi hamileliği mi kendi kendime rezil ediyorum uğraşımda yok evdede çoğu zaman yalnızım hareketleri hissetmeye bi başlasam içim bir nebze rahat edecek ama
0 oy
(3,004 puan) tarafından
O korkular dogurana kadar hep var canim. Bence cok normal iceriyi goremedigimiz icin merak icinde kaliyoruz. Bende iki gun hareket etmese ne oldu bisey mi var diye yaygara koparırdım. Karnim sertlesirdi niye boyle oldu diye uzulurdum. Doktor normal dedigi surece takilma kendine hobiler edin kafan dağılsın 
(730 puan) tarafından
Evde hep yalnızım eşim covid atlattım diye evden çıkarmıyor evde de kimse kalmıyor sabah 5 de herkez dağılıyor arada bahçeye çıkıyorum çay filan yapıyorum kendime vakit zor geçiyor
(3,004 puan) tarafından
Alışkın degilsen zor gelir canim bende pandemide doğurdum 2020de bir iki kez aileleri aldik daha hala almadik bebeğim 15 aylik oldu aylardir hamileligimde dahil evden disari cikmadim. Memnunum gerci evde olmaktan ama sıkılınca kendimi hobilerime veriyorum kafam dağılıyor.
(730 puan) tarafından
Kalabalık ailede büyüdüm iç içe burda bayağı yalnız kaldım örgü filan da yapmayı bilmiyorum :D ki yapayım bide bebeğim kış bebeği olacak
(3,004 puan) tarafından
Kiz internetten izle ufak ufak yap :) ben epokso yapmaya basladim netten izleye izleye baya iyi seyler yapiyorum.simdi makromeye sardım video izleyip deniyorum. Sen de izleye izleye yaparsin kesin
0 oy
tarafından
Psikolojik olarak etkilenmişsin bir kere düşük riski yaşadığın için sakınan göze çöp batar misali dua et birşey olmaz de önüne bak bende kaç ay karnımin üstüne yattım kilo kilo suyum geldi kaç gün susuz kaldı diye korktum ama Allah'a şükür sağ salim ddogurdum inşallah sende sağlıkla hayırlısıyla dogurursun o kaç kat içinde senin kolay kolay birşey olmaz nasibi yoksa dünyadan ozaman olur 
(730 puan) tarafından
Allah sakınmış aslında öyle dünyada nasibi varsa istesekde zarar vermiyor uz yoksa ne kadar sakınırsak sakınalım geri melek olup gidiyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Korkma cnm en güvenli yerde şu an

Allah nasip ederse sağ salim kucağına alırsın inş
(730 puan) tarafından
Amin inşlh bir an önce büyüsün doğsun kucağıma alayım istiyorum şu korku kuşkudan kurtulayım bir an önce
0 oy
(968 puan) tarafından
Canim bunlari herkes hissetmistir ve keske hamilelikte kalsa dogurdum bu sefer acaba su normal mi bu normal mi boyna hastanelere tasidim 2 aylik olduk anca alistim gibi biraz
(730 puan) tarafından
İş hamilelik le de kalmıyor bide doğurunca o korkular daha da artıyor o zaman uğraş bulmam lazım kendime ama yalnızlıktan oluyor birazda allahım hepimiizn evladını bizlere bağışlasın
0 oy
(7,792 puan) tarafından
Canim ustune de yatsan sokuna da yatsan takdir Allah tan tabiki tedbir almak sart ama uyurken olan sey icin kendini suclayamazsin ben ilk aylar karnikin ustune yattim sonra yatamiyosun zaten.. çok şükur sorun olmadi.. 

İyi düşün iyi olsun
(730 puan) tarafından
Çok nadir hareketini hissediyorum böyle iyice dikkat edince o zaman rahatlıyorum
(7,792 puan) tarafından
Biliyorum cnm bnde de olurdu :) ama kötüyü cagirma sen
0 oy
tarafından
Ben yaşadm seninle daha öncede konuşmuştm kuxum bnde düşük tehlikesi atlatmıştm psikolojisi çok kötü , 
(730 puan) tarafından
Bide ilk leke geldiğinde ben ne olduğunu anlamadım kahvre rengi lekelenme oldu ebeyi aradım hemen git doktora normal değil dedi iyiki gitmişim önlem alındı iyi şuan ama o korku bende kötü etki yaptı
tarafından
Evt cnm haklısın ama senlik bişey değil yani boştan yere moralini bozmA
0 oy
tarafından
İnan senle ayni durumdayim ilk gebeligim 8 haftalikti kaybettim simdi ikinci gebeligim bebek 17+6haftalik hala korkuyorum acaba birsey oldumu yasiyor mu bir keresinde bebegin hareketlerini 2 gun hissetmedm hemen endişe ettim bu bebegimide mi kaybettim dayanamadim doktora gittim gayette iyi şimdi hareketlerini hissettigim için süpe duymuyorum sen stres yaparsan bebekte stres yapar sakin ol bebeginle konuş inşallah sag salim aliriz kucagimiza
(730 puan) tarafından
Bende 17 haftada net hissetmeye başlarım inşlh doktor yüksek ihtimal erkek dedi pipisini gösterdi erkek bebekler kız bebeklere göre daha erken hissedilir miş hareketleri
tarafından
Bana kiz dedi doktor ben inanir misin 15 haftalikken hissettim
(730 puan) tarafından
Ben daha çok nadir oda iyice uzanıp dikkat edersem fark ediyorum
tarafından
15 haftalikta uzaninca hissediyordum simdi buyudu hemen hissediyorum uzanmasamda hissediyorum bazen sabahlari kendini geriyor o zmn tam bebege dokunmus oluyorum benim kiz biraz yaramaz galiba simdiden:))
0 oy
(872 puan) tarafından
Kız korkuların çok normal. Bode yaşadıklarından aonra. Inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebeğini. Annelik böyleymiş, hamile olduğunu öğrendiğinden itibaren hep korkuyorsun yavrun için.
(730 puan) tarafından
Düşük olayı çok kötü etkiledi 5 gün lavabodan lavaboya kalktım yerimden bişey olcak diye şimdi bidaha az hareket etsem yine aynısı olur mu korkusu sen yaşadın mı böyle korkular
(872 puan) tarafından
Evet canım bende 6 haftalıkken bir kere kanama oldu. Ondan 9 aya kadar nasıl korktum. 6 aylıkken bir de düştüm, dengeyi kaybettim başım döndü düştüm o zaman de nasıl korktum anlatamam. Allah kimseye yasatmasin.
0 oy
(11,019 puan) tarafından
Bak canım ben 2. Yi karnımda 12 haftalık kaybettim. 3. Ye gebe kalınca ah o hareketlerini hissedene kadar var ya her allahın günü kendimi yedim.hatta Dr ayda bir dedi ben 15 te bir giderdim. Dr surekli gelişimi iyi korkma derdi. Hareketini hissedince biraz daha rahatlarsın. Ama ne yazıkkı dogana kadar panik halde kalacaksın. 
(730 puan) tarafından
Doğurana kadar bu böyle gidecek anladığım kadarı ile :(

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 551 göst.
29 Haziran 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 60 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 525 göst.
8 Mart 2022 Aile kategorisinde Su_0987 (5 puan) tarafından soruldu