0 oy
588 göst.
Diğer kategorisinde (1,465 puan) tarafından
Kızlar bnm 2350 TL'm var kararsız kaldım acaba bir yarım mı alsam yanında bir de çeyrek alabilmem için 120 eksiğim var yada iki çeyrekte yapabilirim sizce hangisi yarım yaptıktan sonra bekliyim üzerini tamamlıyım öyle mi çeyrek yapayım bide aklım bileklikte hani şua yarım yada çeyrek ipli bileklikler olur ya sizce hangisi yardımcı olun 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
yarim yap kalanı da gram altın yap yada bekle tamamlayınca bi çeyrek daha yap. yapabiliyorken  en iyisi öyle 
(1,465 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm aslında haklısın yarım olunca kıyamaz insan bozmaya mesela bi çeyreğim vardı bozdurmak zorunda kalmıştım kardeşim için
tarafından
ahh canım bende kardeşim için bozdum. tüp bitti anlık bozduk fln filn halbuki o an başka türlü halledilebilir şeyler bazen o kadar zorda kalıyor ki insan. bende en son yarim yaptim bozmayayım diye
(1,465 puan) tarafından
Hiç sorma pandemiden gelen paraydı hadi atayım kenara dedim kardeşim aradı ağladı abla çok sıkışığım diye bnde kalktım hem çeyreği bozdum hemde kenarda olan 1200 liramı toplamda 2000 göndermiş oldum
tarafından
valla insan kıyamıyor kardeş işte
(1,465 puan) tarafından
Kıyamadığımızdan yaptıkta bu kez son ama çünkü bnm de neticede iki çocuğum var
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yarım al 120 köy bir çeyrek daha al
(1,465 puan) tarafından
Bozdurma durumu olursa zarar eder miyim peki
tarafından
Çeyrek ve yarımda etmezsin hayatım yüzük küpe bilezik daha zarar verir
(1,465 puan) tarafından
İyimiş o zaman bn kalkıp o kadar biriktireyim üstüne zarar edersem kafayı yerim heralde
0 oy
tarafından
Bence çeyrek bozdurma gibi bir durum olursa birini kurtarmış olursun hepsi birden bozulmamış olur
tarafından
Foto attım bileklik hatta ondan yap ister evde tak ister bir yere giderken kolun boş kalmaz
(1,465 puan) tarafından
İki tane almam gerek o zaman üzerine biraz daha toplayıp eklersem 3 tane yapabilirim
tarafından
Çeyrek al boşver ekleyebiliyorsan ekle ekleyemiyorsun gram al acil bir durumda gramı bozarsın 2 çeyrek kalır yanında
(1,465 puan) tarafından
Gramı ne diycemde vericek parça mı kesiyor napıyor
tarafından
Yok kız allah seni iyi etsin oda altındır bendede var şuanda 22 ayar gram al
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bileklik istiyosan çeyrek al tatlım

Altın altındır gerçi

Allah artırsın
(1,465 puan) tarafından
Teşekkür ederim cnm en güzelleri senin olsun
(14,428 puan) tarafından
Amiiiin
Kızima almak istiyorum inş
Düğünümüz var teyzesi
(1,465 puan) tarafından
Rabbim gönlünüze göre nasip eder inşallah kuzum bnm de hem toplayana kadar gözüm çıktı birazda abim verdi oģlumun hediyesi olarak bnm eşim ne alsam hesabını yapar ondan toplayıp kenara atmak zor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Paranla kaç gram 22 ayar altın geliyorsa okadarlik özel burma yaptır daha karlı 
(1,465 puan) tarafından
Burma dediğin daha çok be bebeğim bnm o kadar yok ki elimdeki de gitmesin diye bişeyler yapayım dedim
(1,897 puan) tarafından
Tamam sen elindeki ne göre kuyumcyua söyleyeceksin sana özel gram yapıcak mesela elindeki para on gram geliyor on gram yaptırmak istiyorum diyeceksin yapacaklar sana
(1,465 puan) tarafından
Satarken peki ucuza saymazlar değil mi
(1,897 puan) tarafından
Deli misin ne ucuzu yatırım olarak burma ve halep zincir yapılır zaten
(1,465 puan) tarafından
Dedim ya kuzum hiç anlamam altın işinden yeni evlendiğimde bir buçuk metre zincir 6 bileziğim vardı bir kaçta çeyrek bir de cumhuriyet eşim sattı bn hiç karışmadım dükkan açtı onu da batırdı o altınlarımda b.ku b.kuna gitti anlayacağın
0 oy
tarafından
Yarım yapma çeyrek yada gram yap çünkü ceyrekle gram çıkıyor ama yarım genelde oynama olmuyor .

Çeyrek bileklik olabilir zarar etmiyorsun yani sadece bilekliği ne para ödüyorsun 
tarafından
Evet 30a da var ben 50ye yaptırmıştım çok beğenerek
(1,465 puan) tarafından
Görsel olarak atabilme imkanın varmı olaki hoşuma giderse öyle de yaptırabilirim o zaman
tarafından
Atayım canım
(1,465 puan) tarafından
Bekliyorum kuzum
tarafından
Attım canim
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Yarım al üstüne 120 daha kat çeyrek bileklik al 
(1,465 puan) tarafından
Anam hepten kafa gitti :)
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Hiçbiri gram yaptır canım 
(1,465 puan) tarafından
Bn bi ćeyrek yapayım gerisini dediğin gibi gram altın yapayım çünkü içimde çeyrekli bileklik kaldı yapıp takayım diyordum
(1,145 puan) tarafından
İçinde kalmasın canım yaptır ya da 3 gramlı da yaptırabilirsin o da güzel duruyor
(1,465 puan) tarafından
Amin cnm Allah hakkımızı da yedirmesin kimseye
(1,465 puan) tarafından
O nasıl üç gramlı bileklik mi yani
(1,145 puan) tarafından
Çeyrek yerine gram oluyor canım
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sen onu götür şöyle bilindik sağlam bir kuyımcuya ver. Konuş anlaş aylık üzerine 50 100 ne koyarsan orda biriksin..orda durdukça da altının gramına ne kadar zam gelirse onun üstüne eklenir.. Biriktikçe bir ince burma yap.. 3vde elinde olunca sıkışınca direk ona göz dikiyorsun. Kuyımcuya biriktirince çok zora düşmedikçe bozmuyorusn. Orda birikim yapmış oluyorsun. 
(1,465 puan) tarafından
Tanıdık kuyumcu yok ki kuzum öyle normal bi kuyumcudan alcam şimdiye kadar hiç òyle kuyumcuyla işim olmadı bu ikinci olcak
(3,551 puan) tarafından
O zman çeyrek olsun. Gram olsun Ata lira olsun bunlar zarar etmez. Hatta külçe altınlar var bunlar zarar etmez. Bozacagın sıra neyse alış satış fiyatı ondan alınır. Zarar eden şeyler küpe kolye bileklik tarzı işçilik olan takılardır.. Parca parca yap en azından sıkıştığında mecbur kalırsan tek tek bozma imkanın olur. Büyük yapıp bpzunca İnan hepsi gidiyor.
(1,465 puan) tarafından
Bnm alyansım vardı 1100 e almıştım tek taşımla birlikte satıp 22 ayar olandan alayım dedim bana 300 fiyat verdi ne yaptın dayı sen dedim yeşil altın böyle alınca fiyatı yüksek satınca değeri düşüyormuş bide taşlı alyansım daha ćok değeri kalmıyor
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Üzerini tamamla çeyrekli bileklik yaptır birde yarım altın al yatırım olsun
(1,465 puan) tarafından
Bir çeyrek bir yarım aynen mantıklı aslında yarım ve çeyrk olunca ihtiyacım olduğunda en azından çeyreği bozarım yarım kalır
(3,148 puan) tarafından
Aynen öyle sonra tekrar biriktir çeyreklerle birlikte tam yaptır tam altın hiç bozdurulmuyo canım bizimde vardı kayınbabam ucuna zincir aldı kolye yaptırdık bozurmadık şimdi hiç bozdurmazyız
(1,465 puan) tarafından
Bn onu hiç akıl edemedim bak çeyrek yapıp yapıp tam altına da çevire bilirim dediģin gibi
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bozdururken niue zarar edesin o zamanin altin fiyati ne olur bilemem ama bozdurmak istiyorum ama bi ceyrek kalani para veirrmisiniz de verirler 

Sahsen yarimlik yapar onuda kunye yapar koluma takarim benim 2 ceyrek vardı oyle yaptım

Sonra harcarim dersen gr yap harcamam dersen bekle gene ceyrek yao
(1,465 puan) tarafından
Mümkün oldukça harcamıycam diyorum ama önümde ne var bni ne bekliyor bilemem
0 oy
tarafından

Bak hani dedim ya 3 tane çeyrek yap bu bu bileklikten yap tak koluna senden önemli değil para elin kiridir hemen bitiyor 

image

(1,465 puan) tarafından
Ćok kaba durmaz mı acaba bu yada çok kalabalık bn böyle alıp takarsam peşimi bırakmaz hırsızlar heleki bizim burası feci kötü
0 oy
tarafından

image

bu canım benimkisi 50 tlydi 
(1,465 puan) tarafından
Olmasa bakayım kuyumculara teşekkür ederim kuzum
tarafından
Ben gümüş satan yerde yaptırdım kuyumcular çarşısında yapan yer var . Kuyumcular da bizim burda altın bileklik var canım sahtelerini satmiolar sor sen gene
(1,465 puan) tarafından
Bi iki yere baktım bn bugün cnm ipti hep gördüklerim renkleri gitmez mi bunların diye sordum bulaşık yıkayınca çıkar bişey olmaz abla dedi
tarafından
İpli kullandım bende Domestos falan kullaniyoruz ya rengi atıyor bir süre sonra ya
(1,465 puan) tarafından
Aynen cnm aynı zamanda ćerçevesi varya o da renk atıyormuş ondan bulaşık yıkarken çıkar dedi
0 oy
tarafından
Yarım al çeyrek üstünü tamamla kendine bileklik olanı yaparsin
(1,465 puan) tarafından
Bir yarım birde çeyrek olmuş olur yarım zaten 2 çeyrek yerine geçiyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 319 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elif yerlikaya (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 849 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 365 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,180 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 168 göst.
3 Aralık 2023 Diğer kategorisinde ipek4161 (1,529 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,774 cevap

34,778 kullanıcı

...