0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
Kizlar namaza baslamak istyorum ama bir turlu devami gekmiyot baslayanlar nasil basladiniz acaba arada bir iki kacarken sonra hepten birakiyorum kac kez denediysem

11 Cevaplar

+1 oy
(422 puan) tarafından
Sohbet dinleyebilirsin. Bır de şöyle düşün. Namaz kilmazsam günaha girerim şeklinde değil de, Allah'ın bana verdiği bunca nimete nasıl sukredebilirim? Allah'ı nasıl hoşnut ederim diye düşün. Ben ilk namaza başladığımda sadece sabah namazlarını kiliyordum. Aylarca bu böyle gitti. Sonra evde olduğum tüm vakitleri kılmaya başladım. Yani kademe kademe ilerle. Vakit atlasan bile ben yapamıyorum deyip bırakma. Sevap kumbarani biriktirmeye devam et. İşlerini namaz vakitlerine göre planla. Zaten bir süre sonra kilmadigin an kendinde rahatsızlık duyacaksın. Hemen namaz kilmaliyim sonra işime devam ederim moduna geleceksin. Çok güzel bir yoldasın. Allah muvaffak eylesin
(2,468 puan) tarafından
Namaz kılmamız, bütün yaratılanlar adına ettiğimiz şükürmüş aynı zamanda. Ne yüce..
(128 puan) tarafından
Evet canm zorlu bir surecten gecyorm ve ailem de uzakta cok yalniz kaldim oglum da okula baslaymca cok vaktm olcak ve vesveseye dusup psikolojk olarak zorlanicam biliyorm bana en iyi gelcek sey ibadet olcak ins rabbim nasip eder elimden geleni yapicam
(422 puan) tarafından
Oğlunuza da örnek olmuş olursunuz. Onun bilinçaltına yerleşir. Çok güzel bir şey yapın. Namazdan sonra yerde otururken çocuğunuzu kucağınıza oturtun birlikte dua edin.
(128 puan) tarafından
Sagol canm evet ins oglum icin de cok istyorum
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
bu videoyu  izlemeni isterim
(5,311 puan) tarafından
Rabbim senden de razı olsun cnm  ahmet bulut un kitabı var  ismi  fatıma onu okumanı  öneririm namaza  kılman için tesettür engel olmamalı sen namazını kıl tesettürede  girersin inşallah  bi video  var yotubede fatma buşra ayaydın dinlemeni öneririm @Canim
(128 puan) tarafından
Ben de tesetturlu degilim namaz kilmayi cok istyorm tesettur de devaminda gelir ins
(5,311 puan) tarafından
Gelir cnm o iki videoyu izleyip yazdığım  kitabıda mutlaka okumalısınız
(1,016 puan) tarafından
Ben de izlerim inşallah. Kaç kere kılıp kılıp bırakan biriyim. . Eşime bile bu postu görmeden neden namaz için beni teşvik etmiyorsun diyorum, oda kızıyor bana aklın iraden yok mu diye!!!
(5,311 puan) tarafından
Aklım iradem var ama unutma nefsim de var desydin
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Rabbim daim etsin canim ben sohbet dinleyerek kendımı motive ediyorum. Ehli sünnet hocaları takip ederek namaz alışkanlığını yakalayabilirsin Allahın izniyle 
(128 puan) tarafından
Evet canim guzel fikir Allah razi olsun oglum okula basladi ins artik daha cok vaktim var dinlerim vesile olur ins
(1,298 puan) tarafından
İnşallah canım hatta çevren de varsa ilim meclisleri katılabilirsin daha çok tesiri olur. Bende pazartesi kuran_ı kerim ve mızraklı ilmihal dersine başlıcam inşallah. Biliyorum ama yinede o ortamda olmak huzur verıyor. Allahın kelamıyla haşrolmak gibisi varmı
(128 puan) tarafından
Oyle bir ortamim yok canim youtubedan bazi kanallari izlemeye baslicam ins. Allah senin ibadetini de kabul etsin ins
0 oy
(365 puan) tarafından

Buzdolabına bana hakikatı hatırlatacak sözler yazıyorum yardımcı oluyor da gayet .. ezan sesi derin manası nedir bilirmisin şuan ne yapıyorsan o işi bırak ve secdeye gel demektir .. Kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm var ya, sonunda o, mutlaka gelip sizi bulacaktır. Sonra duyuların ötesinde olan şeyleri de, duyular sahasına giren her şeyi de çok iyi bilen Allah’ın huzuruna çıkarılacaksınız; O da size yaptıklarınızı tek tek haber verecektir. 

Bunu yazdım sende As kaçırmazsın inşallah .. hayırlı geceler 

(128 puan) tarafından
Sagol canim Allah razi olsun
0 oy
(2,468 puan) tarafından
40 gün kılarsan hiç bırakmadan 5 vakit devamı gelir inşallah. Rabbim O'na ibadet etmekte gayret versin hepimize.. Ben ilk devamlı kıldıklarımı hatırlıyorum farz olduğu zamanlar, nefse çok ağır geliyor ama kıldıkça süreklilik haline geliyor.. Ve bilincinde olmak en önemlisi. Çok güzel düşünceniz Rabbim kabul etsin 
(128 puan) tarafından
Evet canim iste adet donemi araya girince kopukluk oluyor genelde ins devamini getirebilirim
(2,468 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Bnde tekrar başlamak istiyorum canım Allah'ım hidayet ver naMazi kalbimle gonlle huşu içinde nasip et inşallah başlarsın banada bol dua et 
(128 puan) tarafından
Amim canim rabbim sana da bana da hayirlisiyla nasip etsin ins
(3,767 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(2,468 puan) tarafından
Dördüncü Söz 

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ

اَلصَّلٰوةُ عِمَادُ الدّ۪ينِ

Namaz, ne kadar kıymetdar ve mühim, hem ne kadar ucuz ve az bir masraf ile kazanılır, hem namazsız adam ne kadar divane ve zararlı olduğunu, iki kerre iki dört eder derecesinde kat'î anlamak istersen; şu temsilî hikâyeciğe bak, gör:

Bir zaman bir büyük hâkim, iki hizmetkârını, -herbirisine yirmidört altın verip- iki ay uzaklıkta has ve güzel bir çiftliğine ikamet etmek için gönderiyor.

Ve onlara emreder ki: "Şu para ile yol ve bilet masrafı yapınız.

Hem oradaki meskeninize lâzım bazı şeyleri mübayaa ediniz.

Bir günlük mesafede bir istasyon vardır.

Hem araba, hem gemi, hem şimendifer, hem tayyare bulunur.

Sermayeye göre binilir."

İki hizmetkâr, ders aldıktan sonra giderler.

Birisi bahtiyar idi ki, istasyona kadar bir parça para masraf eder.

Fakat o masraf içinde efendisinin hoşuna gidecek öyle güzel bir ticaret elde eder ki; sermayesi birden bine çıkar.

Öteki hizmetkâr bedbaht, serseri olduğundan; istasyona kadar yirmiüç altınını sarfeder.

Kumara-mumara verip zayi' eder, bir tek altını kalır.

Arkadaşı ona der: "Yahu, şu liranı bir bilete ver.

Tâ, bu uzun yolda yayan ve aç kalmayasın.

Hem bizim efendimiz kerimdir; belki merhamet eder, ettiğin kusuru afveder.

Seni de tayyareye bindirirler.

Bir günde mahall-i ikametimize gideriz.

Yoksa iki aylık bir çölde aç, yayan, yalnız gitmeye mecbur olursun." Acaba şu adam inad edip, o tek lirasını bir define anahtarı hükmünde olan bir bilete vermeyip, muvakkat bir lezzet için sefahete sarfetse; gayet akılsız, zararlı, bedbaht olduğunu, en akılsız adam dahi anlamaz mı?

İşte ey namazsız adam ve ey namazdan hoşlanmayan nefsim!    O hâkim ise; Rabbimiz, Hâlıkımızdır.

O iki hizmetkâr yolcu ise; biri mütedeyyin, namazını şevk ile kılar.

Diğeri gafil, namazsız insanlardır.

O yirmidört altın ise, yirmidört saat her gündeki ömürdür.

O has çiftlik ise, Cennet'tir.

O istasyon ise, kabirdir.

O seyahat ise kabre, haşre, ebede gidecek beşer yolculuğudur.

Amele göre, takva kuvvetine göre, o uzun yolu mütefavit derecede kat'ederler.

Bir kısım ehl-i takva, berk gibi bin senelik yolu, bir günde keser.

Bir kısmı da, hayal gibi ellibin senelik bir mesafeyi bir günde kat'eder.

Kur'an-ı Azîmüşşan, şu hakikate iki âyetiyle işaret eder.

O bilet ise, namazdır.

Bir tek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir.

Acaba yirmiüç saatini şu kısacık hayat-ı dünyeviyeye sarfeden ve o uzun hayat-ı ebediyeye bir tek saatini sarfetmeyen; ne kadar zarar eder, ne kadar nefsine zulmeder, ne kadar hilaf-ı akıl hareket eder.

Zira bin adamın iştirak ettiği bir piyango kumarına yarı malını vermek, akıl kabul ederse; halbuki kazanç ihtimali binde birdir.

Sonra yirmidörtten bir malını, yüzde doksandokuz ihtimal ile kazancı musaddak bir hazine-i ebediyeye vermemek; ne kadar hilaf-ı akıl ve hikmet hareket ettiğini, ne kadar akıldan uzak düştüğünü, kendini âkıl zanneden adam anlamaz mı?

Halbuki namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır.

Hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir.

Hem namaz kılanın diğer mubah dünyevî amelleri, güzel bir niyet ile ibadet hükmünü alır.

Bu surette bütün sermaye-i ömrünü, âhirete mal edebilir.

Fâni ömrünü, bir cihette ibka eder.

*-*-* 

Okuyabilirsin
(128 puan) tarafından
Sagol canim okucam ins
0 oy
tarafından

Bu kitabı tavsiye ederim 

image

(128 puan) tarafından
Tesekkur ederm canim Allah razi olsun
0 oy
(758 puan) tarafından
Namazi cocugun gibi gor . Cocugun her aciktiginda nasil kosup yemek veriyorsan namazada oyle bak ...o senin bebegin gibi besle  buyut  ...
(128 puan) tarafından
Guzel bir benzetme olmus canm ins devaminj getreblrm
0 oy
(458 puan) tarafından
Allahu Ekber de ve kalk sabah namazının kazasıyla başla zaten niyet etmişsin önemli olan da bu bana da dua eder misin şu içimde ki sıkıntıdan kurtulup 22 ve 11 aylık kızlarıma çok iyi bi anne olayım 
(128 puan) tarafından
Ah canim benim Allah yardmcn olsn hepimiz bir sekilde sinaniyoruz iste ben de hamile kalablmek icin tedavi goruyorum ins rabbim yuregimizi ferahlatsin
(458 puan) tarafından
Rabbim hayırlı bi evlat nasip etsin inşallah en kısa zamanda
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bende öyle idim bi vakit kaçınca devamı gelmiyordu hep bırakıyordum  ...sonra namaz vaktine göre her isimi ayarlamaya başlamadım bugün yemek iş falan planlarken namaz da her rutine ekledim şükür şimdilik iyi gidiyor ve abdestini de hemen vakit yaklaşınca yada dışarı çıkarken vs al hazır olursun hemen kilan
(128 puan) tarafından
Evet canm kesinlkle zamanimiz da berektleniyor butun islermz planli oluyor

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 58 göst.
19 Eylül 2022 Diğer kategorisinde MinnosunAnnesii (973 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 176 göst.
29 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 119 göst.
21 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.

380,249 soru

11,384,477 cevap

34,884 kullanıcı

...