0 oy
171 göst.
Diğer kategorisinde (863 puan) tarafından
Oğlum 17 aylık olmak üzere daha önce tv izleme konusundan bahsetmiştim çok şükür eskisi kadar izlemiyor azalttı diyebiliriz mutfakta ve oyuncakalrka vakit geçiriyor ama bir süre sonra tekrar kumandayı verip açmamı istiyor ben onu da izlemesini istemiyorum şimdi sorum şu olucak ben onunla nasıl aktiviteler yapabilirim ki evde olduğumuz zaman izlemesin parka gidiyoruz markete gidiyoruz odası boş oda yapmadım henüz oraya masa sandalye almak istiyorm ama eline kalem veriyorum çizmek istemiyor nasıl alistiricam 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eline kalem verip cizmesini suan bekleyemezsin 20 aylık oğlm var o da kalemi ağzına sokuyor Direk. Biz kitap okuyoruz sürekli kendi oyuncakları ile beraber oynuyoruz. Sar makarayı sar çöz makarası çöz gibi şarkı soyleyip oynuyoruz 
(863 puan) tarafından
Evet direk ağzına sokuyor acele etmişim demekki
tarafından
Kitapları da yırtmaya çalışıyor ama ben onları sayfaları tek tek koli bandıyla kapladım yırtamiyor ben yanında isem bana veriyor oku diye yoksam resimlerine bakar
-Reklam-
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Sen yanına oturup göster şekiller çiz öğret resimli kitaplar al oku zamanla alışır okurken ses tonunu değişik değişik kullan çocuklar seviyo
(863 puan) tarafından
Maşa sandalye alsam zamanı midir yoksa erkenmi olur şimdi güzel fikir çok teşekkür ederim deneyeceğim
0 oy
tarafından
Kalem verme şimdiden bıkar çocuk ilerde iyi olmaz. Oyuncak legolar falan şu an tam ona göre büyük parçalı legolar oynayabilir 
tarafından
Günde belli bi miktar izlesin mesela televizyon da. Biz öyle yapıyoruz
(863 puan) tarafından
Bizimkide mutfağa gidince geliyor makineye yardım ediyor düğmeleri kurcalıyor çamaşır makinesi boşaltmaya geliyor hareketli kitap alacağım çok teşekkür ederim dikkatini çeker seviyor kitapları ama bir süre sadece 10 dk en fazla sonra hemen tv istiyor keşke sadece belli miktar izlese sürekli istiyor
tarafından
Bizimkiler de öyle kuzum en fazla 10 dakika sonra sıkılıyo hemen. Televizyon izlemez ama yaramazlık yapar her şeyi karıştırır sıpa :) bizde büyük parçalı yapbozlar var ondam da alabilirsimiz
(863 puan) tarafından
Raziyim valla yaramazliga izlemesin yeter ki hipnoz olmuş gibi kalıyor önünde doktorda izletme dedi yapbozlara da bakayım hemn çok teşekkür ederim ya :)
tarafından
Rica ederim canım ❤️
0 oy
(3,276 puan) tarafından
Stickerli kitplar oluyor anasıniflari için falan hayvanlık meyveli falan onlardan alıp verebilirsin eline büyük ihtimal dikkatini çekecektir hikaye kitapları alıp okuyabilirsin resimdekileri anlat 
(863 puan) tarafından
Mantıklı alayim onlardan kitap okuyorum görselli gosteriyorum bir süre sonra hiçbirini istemiyor yine tv istiyor masa sandalye için uygun zamandır galiba 17 aylık ama en azından çocuk odasına koyup tv görmemesine yarar mı acaba
(3,276 puan) tarafından
Evet yarar bende kızıma alalı 1 ay oluyor sanırım 20 aylik kitapları falan orda açar bakar kendi oyun oynar orda yeni yeni yapmaya başladı ilk zamanlar on oturtup birlikte yapardık öyle öyle alıştı ince motor gelişimi etkinlikleri oluyor onlardan bakıp yapabilirsiniz
 mesela kulak çöpünün bir tarafının pamuğun aliyorum diğeri kalıyor ayakkabı kutusunun kapağını ona göre deliyorum 5 6 tane kızım takıyor çıkarıyor onları
ayakkabı kutusunun yine 2 tane kutu birine sarı top diğerine kırmızı top koyuyorum bir tane, kızım toplardan seçip aynı renkleri onun içine atıyor tabi bunlar zaman alıyor ama öğrenir vakti geçer
 kavanozun ağzını 4 5 kere streç çekiyorum kürdanlari içine atıyor
yine ayakkabı kutusunu deliyorum şu uzun ince çöp şişler varya iki tane takıyorum oraya boncuk makarnaları oraya takip çıkarıyor
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Çocuk şarkılarını söyleyip hareketleri yap hoşuna gider 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 265 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Serap2020. (636 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 26 göst.
15 Kasım 2023 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,428 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 82 göst.