0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (731 puan) tarafından
Ben karnımda ufak vurma şeklinde hareketler hissediyorum özellikle sağa sola yatınca yada çok dikkat edince 16+0 haftalık doktor hissedemez sin bağırsak hareketi o dedi bağırsak hareketi vurma yada pıt pıt atma şeklinde mi oluyor gaz sorunu desem ben gaz sıkıntısı yaşamıyorum gaz yapacak hiç. Bişey yemiyorum bu haftalarda hissedenleriniz oldumu acaba hareketi yoksa çok mu erken ilk gebelik 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk gebelikte daha geç hissediliyo. Ben 20 de hissetmeye başlamıştım ufak ufak. 
(731 puan) tarafından
Oo bayağı geç karnınız ne zaman çıkmaya başladı peki
tarafından
Canım benim karnım hiç çıkmadı.
-Reklam-
0 oy
tarafından
İlk miş canım 20 haftalıkken anca ufak ufak hissedersin 

Ama belki de hissediyorsundur. 

Allah kucağına almayı nasip eysin inşallah
0 oy
tarafından

Kuzum sonuçta 4 aylık bir bebek:D illaki hissedersin ben hissediyordum ve mutlu oluyordum doktorun dediği ilk haftalarda olur ama.seninki baya da büyümüş 

(731 puan) tarafından
Ufak ufak çok nadiren her zaman olmuyor karnımın alt kısmında ritmik düzenli 2 yada 3 kez pıt pıt oluyor sanki vuruyor gibi
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Bende 16da hissetmiştim zayıf insanlar hissediyor bence baya tekme gibiydi yani vuruyordu sonrada gittikçe güçlendi 
(731 puan) tarafından
Hiç kilo alamadım iştahım artmadı aksine verdim bebek gelişiyor kilo alıyor ben alamıyorum doktor da kızıyor ne yapayım alamayan alamıyor yiyemiyorum 1 kaşık yemek de miğdem ağzıma geliyor
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Ilk gebelik 20 haftada ikinci gebelik 18 haftada hissedilr demisti doktor 
0 oy
tarafından
Zayıf bir anneysen hissedersin canım ama ileride tamamen tekmesini yumruğunu iyice hissettiğinde bunlar hoc bir şeymiş hissetme değilmiş dersin sende "))
(731 puan) tarafından
Bayağı hemde aksine dahada kilo verdim doktor kızdı her geldiğinde 2 kilo verip geliyor sun yiyorum ama kilo artışı olmuyor bebek alıyor ben kalıyorum
tarafından
Hareketlerini anlaman çok normal o zaman canım zayıf anneler çok daha çabuk hisseder anlar
0 oy
(851 puan) tarafından
Bağırsak hareketleri kuzum gaz da oyle bildiğimiz gaz dgl karın icin bağırsak gazi farklı demişti doktor o yuzden birz erken annesi hissetmen icin
(731 puan) tarafından
Oda olabilir 18 haftada daha net anlarsın dedi doktor 18 haftayı beklicem ☺️
(851 puan) tarafından
Güzel heyecan zamanı gelince oynamasından uyuymaycaksin
(731 puan) tarafından
Tek oynasın sağlıklı olduğunu bileyim uyutmasın sağzıyım
(851 puan) tarafından
Sağlıklıdır insallah annesi ağız tadıyla guzel gunler yaşayın insallah
0 oy
(2,438 puan) tarafından
Ben ilk gebeliğimde 16 da hissettim ilk az az. Kesin net olarak tekme 18de hissettim. Bence olabilir. İnsan kendini daha iyi bilir
(2,438 puan) tarafından
Sonrasında da çok hareketliydi zaten karnımda
(731 puan) tarafından
Çok nadiren onun için uzanıp iyice dikkat ettiğimde hissediyorum hareket halindeyken bişeyler yaparken hissetmiyorum
(2,438 puan) tarafından
Maşallah sağlıklı uzun ömürleri olsun :)
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Hissetmissinsir canim . Ben de tam 16da hissettim ilk gebeligimdi. O gunden slnra da hep hissettim. Devami gelirse anlarsin sende hareket oldugunu sureklk bağırsak olacak degil ya
(2,252 puan) tarafından
Hissediyorsundur canim sev bebisini :) bir de sana onerim bildigim kadarıyla riskli bir gebelik. Ev işi falan bosver kendine cok dikkat et agir kaldirma asla. Her firsaatta uzan bu birkac ay sadece atlat sonra her sey eskisi gibi olur onemli olan bebisini kucagina alman. Bir de bol sivi tuket ozellikle havuç suyu amniyon sivisini arttiiriyor
(731 puan) tarafından
İnan yemek bile yapmıyorum odadan dışarı kafamı dahi çıkarmıyorum çok fazla risk oluşuyor ufak yorgunluk halsizlikte sabaha kadar 2 litre su tüketiyorum
(2,252 puan) tarafından
Iyi yapıyorsun canim mecbur. Rabbim sana bagislasin saglicakla al kucagina insallah. Cinsiyet belli mi
(731 puan) tarafından
Erkek dedi doktor hatta paylaşmıştım direk pipisini göstermişti geçen hafta öğrendim allah rağzı olsun amin hepimizin bebeğini bağışlasın allahım bizlere❤️
(2,252 puan) tarafından
Amin canım. Iyi haberlerini bekliyecem ❤
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Belli olmaz bende 16 da hafif hissettim 17de emin oldum bebek hareketi oldugunua..zamanla artıyor zaten.
(731 puan) tarafından
Çok aşırı değil ama rahimin üst kısmında pıt pıt oluyor daha çok
0 oy
(4,061 puan) tarafından
14. Hafta da hissettim doktor r inanmadı bebeğin yerini söyledim kimildarken untroson ile bkti şok olmuştu bukadr erkn nasıl hissettin demişti hissede bilirsin bnce 
(731 puan) tarafından
Benim genelde ortada oluyor hareket hep orda hissettim
(4,061 puan) tarafından
Bnde ilk başta solda hissettim sürekli orta vs sol tarafta gidip geliyordu
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İlkse 20 den sonra hissedersn canım 
0 oy
tarafından

Psikolojik olarak hissediyorsun bide bağırsaklarınin gaz hareketleri onlar :D şuan çok erken canım 20-21'den önce hissedemezsin ilk bide

0 oy
tarafından
Ben 13 haftalık hissettim hissetmezsin diye birşey yok cnm. Ve doktora gittim 13 haftalık erkek dedi. 
(731 puan) tarafından
Bana direk hayır hissedemezsin dedi geçti
tarafından
Saçma sapan şeyler işte boşver cnm hissediliyo
0 oy
tarafından
Ben 43 kiloyla hamile kalmıştım dolayısıyla hissediyordum o haftalarda kimse inanmasa da doktor zayıf oldugun için erken hissetmen normal demişti canım sen de zayifsan o hissettiğin bebegin
(731 puan) tarafından
Bende 42 ile kaldım 16 haftada sadece 2 kilo aldım karnımda davul gibi şişti
tarafından
20 den sonra çok hızlı aldım canm ben 65 le doğuma gittim
0 oy
tarafından
İlk gebelikte 14. Haftamda hissettim kuzum ben
(731 puan) tarafından
O zaman benimki de bebek hareketi olabilir ☺️
tarafından
Tabiki olabilir kuzum, eğer vücut hareketlerini biliyorsan anlarsın farklılık olduğunu, benim oğlum büyüdüğünde de çok fazla tekme atan bir çocuk değildi, sadece sürekli dönerdi. O zamanlar da böyle döndüğünü hissediyordum, böyle merdivenden inerken boşluğa basarsın ya hani öyle bir iç hoplaması gibi hissediyordum sonra da pıt pıt atışını hissettim
0 oy
(628 puan) tarafından
Eğer zayıf biriyseniz hissedersiniz. Ben 17. Hafta başlamıştım hissetmeye. Doktorum zayıf olduğun için erken hissetmen normal demişti. Bağırsak hareketi farklı bi şey zaten anlıyorsun farkı.  
(731 puan) tarafından
44 kiloyum iç karın kısmımda dar karnımda bayağı çıktı 20 haftalık gibi gözüküyor karnım
(628 puan) tarafından
44 kilo ile bebeği erken hissetmeniz çok normal
0 oy
tarafından
İlkini 24 haftalıkken hissettim utanmasam doğururken hareketi hissederdim :) 

İkinciyi 20 haftalikti 

Üçüncüsü  18 haftalıkken hissettim.
(731 puan) tarafından
Ooo ilki bayağı geç olmuş allahım sana bağışlasın evlatlarını ❤️
tarafından
Sağol canim cumlemizinkine bağışlasın.
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha ben obez olduguma ragmen hiss ettim 13. hafta felandi. Bana dojtorum olabilir dedi ama etrafimdaki yok bagorsak hareketidir dedi. Bagorakmiydi oglummuydu bilmiom ama tam net tekmeleri 17.haftada hoss ettim. Ondan once sanki icimden biri gidiklio yuzuyo gibi
(731 puan) tarafından
Aşırı zayıfım iç karın kısmım çok dar karnım şiş bu yüzden düşünüyorum bebek hareketi olabilir mi
(597 puan) tarafından
Ola bilir cnm
0 oy
tarafından
Kalp atışı falanda hissettiğin olabilir asko sen nasol oldun
(731 puan) tarafından
Allaha şükür çok iyim bebekte de sorun yok galiba geçti atlattım perşembe bidaha gidicez doktora bakalım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 107 göst.
0 oy
3 cevap 134 göst.
0 oy
13 cevap 546 göst.
20 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gonca_memmedova21 (24 puan) tarafından soruldu

378,267 soru

11,321,885 cevap

34,767 kullanıcı

...