0 oy
175 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
tarafından düzenlendi
7 ayı bitti  ama hala kafasını tutamıyor uzum sure ve devamli kafasi boynuna yapışık sekilde bırakıyor cagirmayana kadar kaldırmıyor onu da fazla tutamıyor sag kolu iyi hareket ediyor ama sol kolu fazla hareketli degil ve kaldirdigimizda yarıda kaliyor havaya kalkmıyor basina gelen var mı annesinden cok ben korkuyorum aylar önce dedim doktora götür diye bwni dinlemedi küçük düzelir dedi ama simdi dedigimw geldi hakli cikmaktan cok korkuyorum sma dan suphe ettim o zaman suphelerim arttı cok korkuyorum lütfen dua edin Nehir Bebek için kötü kalitsal bir hastalik olmasın 

ilk topuk kanı pozitif çıkmıştı  ikinci negatif sonra ter testi yaptılar oda negatif çıkınca rahatlamistim . Ama bu hareketsizligi cok üzüyor beni basina gelip sinra duzelen var mi?

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbım korktuğuna ugratmasin cnm 
tarafından
Amin canim Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bilgim tok canım ama Bian önce gitsin doktora normal değil anlattıklarım umarım ciddi bişeyi yoktur
tarafından
İnşallah canım akli varsa gider paraladim kendimi aylarca yeğenim için üzülüyorum sadece
tarafından
Annesi nasıl bu kadar rahat anlamıyorum valla
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Rabbim guzel haber almayi nasip etsin insallah bir seyi yoktur yavrucagin ama  boyle annelere babalara cok kiziyorum. Sağlık bu ertelenir mi en ufak bir suphe soylemde goturmeli. Allah korusun bir sey varsa ve tedavisi ne kadar erkense o kadar iyi olur. Oglum burnunu cizmisti kanamisti esim korkup hastaneye goturecekti nerdeyse de anlattim kendi cizdigini. Saglik konusunda biraz pimpirikli olmak lazim bence
tarafından
Bende cok kızıyorum ben cok evham yaparim ne gerekirse o an herseyi yaparım evladim için.  Kardeşim e cok kızgınım ama kizsamda kızamıyorum elime birsey gecmiyor çünkü baş edemedim onla anlatmaya çalıştım gecer gecer dedi ne zamam gitsem ne zaman konuşsam durumunu sordum ayni mi diye degil diyordu zorluyor kendini diyordu 3 ay geçti aradan o gun nasilsa bugunde aynu yavrucak gelişimi durmuş 4 aylik bebek gibi boyu var ve 7 kilo sadece
tarafından
Amin canım
(2,252 puan) tarafından
Bir an once gotursunler canim onlar goturmezse sen al götur. Ustunde dur yavrunun. Insallah bir seyi yoktur
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İnşallah yoktur kuzum birşeyi ama ihmal etmeyin 
tarafından
Sagol canim amin Kardeşim sag olsun 4 aylikken demiştim ona dinlemedi simdi de israrlarim sonucu korkmaya başladı kardesim de olsa cahillik zor zanaat cok kızgınım ama üzüntüm daha çok
(13,202 puan) tarafından
Sma olacak diye birşey yok illa da çözüm olan birşey olur tedavi geç kalır üzülürler sonra. Kardeş de olsa insan dinletemiyor sözünü üzülme
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Rabbim nehir bebeğe acil şifa versin tüm evlatlarımıza şifa versin Allahım 
tarafından
Amin Amin Allahim kötüye ugratmasin
0 oy
tarafından
7 aylik bi bebek icin korkmak icin erken sanki benim bebegim 6,5 aylik hep solundan dönüyo sag o kadar aktif kullanamiyo canı isterse kafasini tutuyo istemezse tutmuyo 2 dk oturtunca sıkılıyo kalkmak ya da yatmak istiyo ama ben endiselenmiyorum cunku daha cok kucuk 
(7,197 puan) tarafından
7 aylık bebek küçük değil kesinlikle
tarafından
Dönme yok yegenimde sadece el ayak hareketleri var onlarda  cok degil ben kizimi o aylarda oturuyordum dakilarca sallaniyirdu ama turuyordu kendini düşmemek için.  Küçük degil 7 ay.
tarafından
Benim bebegim 4 aylikken donmeye basladi kafasini da tutuyo ama tutmak istemedigi zaman kendini birakiyo destekli oturtuyorum sıkılınca kendini geriye atiyo oyle diye dusundm yani sagini kullaniyo deyince sag tarafindan dönüyo diye dusundm ama yine de kotu dusunmeyin her bebegin gelisimi bir degil doktor görsün en dogru teshisi o koyar
0 oy
tarafından
Hareketsizlik illa SMA olmaz. Gevşek bebek olabilir. NörolojiYe gitmeli illaki
tarafından
Ya benim oğlana doktor salık bebek demişti. 2dk bakmayla anliyorlar ya hani. bizde öyle kafa tutamama gibi bişey yoktu. Öyle bişeydir belki.
(671 puan) tarafından
Nasıl di senin oğlun şuan benim bı akrabamda gevşek bebek tanısı konulmuş tedavi görüyor sma hastası demişler çocuk yuruyemiyor benim oğlumda 8 aylık oturamiyor daha eli kolu cansız gibi doktora gitcez senin ne gibi şikayetlerin vardı da götürdün doktora
tarafından
Benimki 6..Ayına kadar yere basmadı. 6. Aydan sonra basmaya başladı. Eli kolu hiç bir zaman cansız değildi ama sürekli yerde dönüyordu ayağa kalkmıyordu 7 aylık sürünmeye başladı ama her zaman hareketleri yavaştı. Ben rutin 6 aylık kontrole götürmüştüm. Ellerinden tuttu ayağa kaldırmaya çalıştı kendi tutunup kalkmadi o yüzden salık bebek dedi. Oğlum 20 aylık henüz yürümüyor ama hareketsiz bir bebek değil evi talan ediyor aksama kadar her yeri dolaşıyor tutunup kalkıyor ellerimizden tutup yürüyor 5 6 adım atıyor. Ben onu 13 aylık nörolojiye de götürdüm. Uyaran eksikliği tanısı kondu. Çok şükür ilgi ile atlatıyoruz. Mr çekildi psikiyatri fizik tedavi ortopedi kardiyoloji endokrin benim onu götürmediğim yer kalmadı. Hiç bir şey çıkmadı çok şükür. Vitamin eksikliği dahi yok. Benim oğlan da bir huy var kesinlikle emin olmadığı şeyi yapmıyor. Öğretmeye çalışıyorum kendimi paralıyorum yapmıyor aradan bi zaman geçiyor bakıyorum kendiliğinden yapıyor.
tarafından
Yegenim de 1 dkika oturamıyor 7 ayi bitti 2 hafta önce kızlar.  Zayıf ve gelismesi durmuş sanki sadece biraz boy atmis eller bilekler cok cılız kafasinu zorla tutuyor bariz belli kendini zorladığı.  Sac baş iyi çektistiriyor ama sol kol ve eli sagdakine göre güçsüz:(
(671 puan) tarafından
Fyz61 benim oğlan tam sekiz aylık daha desteksiz oturamiyor acaba bı ilaç falan verdiler mi fizik tedavinin faydası oldu mu nöroloji doktoru bsy dedi mi istersen özelden yazabilirsin canım oğlum konusunda endişeliyim kasları çok güçsüz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 117 göst.
28 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 85 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 118 göst.
8 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde DeryaDenizz (1,015 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 303 göst.
24 Mart 2022 Diğer kategorisinde Elifmb (331 puan) tarafından soruldu

380,186 soru

11,381,821 cevap

34,877 kullanıcı

...