0 oy
931 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kızlar evde ortak kumbara var eşimle elimize geçeni atarız ama çoğunlukla ben atıyorum para bana kalacak eşimde bana vermiyorsun zaten diye pek atmaz eve harcar. Her neyse bazen çamaşır atarken onun ceplerini kontrol ederim arada para buluyorum 20 30 vs ama söylemiyorum kumbaraya atıyorum. Sadece bi kere söyledim 90 lira kalmıştı makinada yıkandıktan sonra onuda attım kumbaraya ama haber verdim. Ona verince çarçur oluyo boşa harcayacağına biriksin diyorum yanlış mı acaba düşüncem.? Bilse hep kontrol eder çöp bile  bırakmaz daha :Ddkd o yüzden söylemek istemedim açıkçası.d

23 Cevaplar

0 oy
(43 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sacma sapan cvplar yağmış ne günahı kadın eşinin parasıni evi için biriktiriyor başkasına yedirmiyor eşinden habersiz. Komiksiniz ya  sen günah falan islemiyorsun sen evin için para biriktiriyorsun helal para diğerlerine bakma sen 
(1,787 puan) tarafından
Gelde anlat saman beyinlilere
(43 puan) tarafından
Boşver canm onları hepsi hoca imam herşeyin doğrusu bilirler. Sen eşinin parasıni sadece eşinden habersiz dışarıya evine girmeyen biseylere birilerine  para harcarsan sadece günah onun dışında evine biriktirmissin evine esya almışsın çocuğa harcamissin kendine harcamissin hiç bir günahı yok eşin bu sonuçta size bakmakla yükümlü anlicagin günahı vebali yok kimseye bakma
-Reklam-
+3 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani üzgünüm kırmak istemezdm ama yaptığın çalmakla eş değer 
(1,787 puan) tarafından
Sakinim zaten de demek istediğim şu, o para zaten bizim yani onun elinde çarçur olacağına ben köşeye atıyorum daha gerekli bişey için harcıyorum zaten kendisi her zaman söyler çok iyi yapıyorsun birikim yaparak diye.
(7,768 puan) tarafından
Kuzu biz düşüncemizi bize göre doğru olanı söyledik sn günah mı diye sormuşsn biz günah diyince kızıyorsun madem sorma
(1,787 puan) tarafından
Ne kızması kız
(39 puan) tarafından
Sen kendini inandirmissin zaten tatlım ne soruyorsun ki bize. Sana çalmak bu diyorlar ama ama ama diyorsun. Amalarina sığın o zaman.
(2,529 puan) tarafından
Amaaan istediği cevabı alamayıp cırlıyorlar işte
+1 oy
tarafından
Kusura bakma bacım evet güzel bir düşünce çarçur olmasın kenara atalım demen ama habersiz kesinlikle doğru değil haberi olması gerekir. Eş de olsa . 
+1 oy
(119,168 puan) tarafından
yani dusuncen iyi ama makesefki habersiz almak iyi degil  yani harama girer
tarafından
Ayy sevda kuşumm yine hakli konusmus ❤️❤️❤️
oo ortmenim canim benim ⚘⚘⚘
tarafından
Şu en sondaki tatli seyi nasil yapiyorsun? ❤️☺️
gül emojisimi tlf emojilerinden bi o oluyo ⚘⚘⚘
0 oy
(85 puan) tarafından
Neyi günah olsun ki sanki sen başkalarına mı yediriyorsun
(1,787 puan) tarafından
İşte sonuç olarak dönüp dolaşıp yine eve harcıyorum evin eksiklerinde kullanıyorum
0 oy
(135 puan) tarafından
Kız neyı gunsh olsun bılerek  bana bırskır bulduğum kumbaraya gıder 
(1,787 puan) tarafından
Kız biri çalmakla eş değer yazmış  yuhhh ya sonuçta biriktirip evin eksiklerine harcıyorum parayı
(135 puan) tarafından
Bakma onlara sen çalmak çok farklı bır durum sonucta o para dönüyor  dolasıyor evdekılerın bogazına gırıyor demı tutumluluk ıyıdır
0 oy
tarafından
Yok günah değil aksine eşinin yaptığı garip bizde bı kumbarada toplarız eşim her aksam para atar kumbaraya 10 kuruş dahi olsa
(1,787 puan) tarafından
Ya bizimki de cebine koyar yarınki ekmek parası olsun diye genelde hep kartla alışveriş yaptığımız için nakit pek olmaz yanımızda bi ekmek içinde karttan cekmiyim deyip koyar ekmek parası diye
0 oy
tarafından
Evlilikte senin paran benim param olmaz ki sonuç da bence birşey olmaz yani 
(1,787 puan) tarafından
Yani ortak birikim alanı üstelik.
tarafından
Aman hicbirsey olmaz ne alacak sanki
0 oy
tarafından
Senin benim param lafini evlilikte hic sevmiyorum malesef hersey ortak degilmi ki canim
0 oy
tarafından
Suana kadar cebinden 1 tl almadim . Bence soyle canim belki bi yere verecektir lazimdir . Cebine bakar bulamaz kötü olur 
0 oy
tarafından
Bilmiyorum ben eşim dahi olsa kimsenin cebine girip habersiz parasını almadım huyum degil ha kumara ha başka bi yer fark etmez, eşim ceplerini boşaltır öyle makinaya atarım habersiz cebine de girmem ama para lazım olunca isterim kendi verir sıkıntı olmaz, 
(1,787 puan) tarafından
Cebine girmiyorum " kontrol ediyorum" çoğu kez makinaya peçete l, alışveriş fişi para falan sıkıştığı için mecburen kontrol ediyorum yoksa girip didik didik para aramıyorum bulduğumu da kumbaraya atıp yine evin eksikleri için kullanıyorum....
tarafından
Her neyse konturol de olsa o para habersiz gidiyor ya ondan diyorum haber ver sen yinede
0 oy
(802 puan) tarafından
Eşinin rızasının olmayacağı bir durum değil bence ama bilgisi dahilinde olması daha hoş olurdu sanırım.
(1,787 puan) tarafından
Söylüyorum zaten ama miktarı demiyorum bulduğum zaman atıyorum dedim zaten ona
(802 puan) tarafından
Ben masumca hareket olarak algılıyorum cnm ama dini boyutu hakkında bilgi verecek yeterliliğe sahip değilim.
0 oy
(326 puan) tarafından
En güzeli para biriktirmeyi bilmeyen bir eşin varsa başka çare yok günah yada değil oralar çok hassas şimdi seni yanıltmak istemem bende biriktiriyorum ne kadar olduğunu söylemem biz tutmazsak hayatta birikmez eski kadınlarda öyle yapıyodu, teyzenin biri bana paran olsun eşin bilmesin dönüp dolaşıp senin paran bir derde deva olur ama söylersen o parada çarçur olur demişti haklıdan çıktı, bir gerdanlığım kaldı satamadığı ona asla izin vermiyorum bazen 3 gün kavga ederiz onun yüzünden 
(1,787 puan) tarafından
Aynen öyle vallahi 6 bileziğim vardı arsa için verdim sonuçta bize alıyor dedim sonra birikimle iki bilezik yaptım heves kalmıştı içimde şimdide ona göz koymuş araba alalım onuda koyayım üstüne diye. Ne varsa yine bizde var
(326 puan) tarafından
Kesinlikle ailen için yuvan için o yüzden rahat tut vicdanını sen
0 oy
tarafından
hergun para buldugunda soylemen gerekmiyor ama bir kerr esine bazen camasirlarda para kaliyor onlari kumbaraya atiyorum bilgin olsun demen lazim..
(1,787 puan) tarafından
Onu söylüyorum zaten
tarafından
o zaman gunah olmaz ki sonucta bildirmissin ve riza vermemis degil
0 oy
(1,501 puan) tarafından

Gunah mı bilmiyorum ama evde bazen para buluyorum kumbaraya atıyorum ben de çok attım ceyrek filan mi alsam de ya da işte evin ihtiyaci gibi maksat soylemis ol sonucta kıyafeti evde ve sen de evde buldum dedin BEYİN BEDAVAAA:D

0 oy
(4,148 puan) tarafından
Eğer eşin bu duruma kızmıyosa bence her alıp attığında aşkım bugün 30 liranı çarptım helal et falan diye tatlılıkla espriye vur kumbarayı açınca sana da Bi yemek ısmarlarım falan diye bence daha iyi olur canım sanmıyorum Bi daha özellikle kontrol edeceğini böyle tatlı dille hallolur :) 
0 oy
tarafından
Eşimin cebine bakmam eşim kendi konsolun üzerine bırakır sen biriktiriyosn der cebinden bişey almadığımi bilir hatta oğlum çakmak için elini cebine atıyor eşimde oğluma kızıyor annen cebimi karistirmaz sen hayırdir der
0 oy
(27,340 puan) tarafından

Yaptığın güzel ama bı o kadar eşinin haberi olmasida güzel olur.

Olumlu bakalım demi. :)

0 oy
(1,897 puan) tarafından
Nasıl parasının gittiğini fark etmiyor anlamadım orayı benim bir TL gitse fark ederim eşimde öyle veya eşin senden para aksa söylemese çok ayıp yani 

Para toplamak iyi bişey bende toplayacağım zaman harcayacağım dan daha çok verir bana sende paranla altın felan al oda sana verir böylece hoşuna gider
(1,787 puan) tarafından
Çok unutkan eşim. Bende kuruşuna kadar bilirim paramı ama eşimde unutkanlık var
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ya Allah aşkına herşeyi dine bağlamayın artık kadın başkasının cebinden almiyo kocasının cebinden aliyo ve farkındaysanız yine o para evin içinde duruyo uçup kaçtığı yok 
(2,529 puan) tarafından
Ne demek herşeyi dine bağlama??
Ne için yaşıyorsunuz peki ?
Eğer bu adam içse kumar oynasa eşi ondan habersiz evet para alabilir cebinden ihtiyaclsri için. Ama böyle bişey yokken habersiz para alması haramdır. Çalıyor çünkü. Es oldu diye bu durum değişmez
(1,787 puan) tarafından
Ya tamam ***** mısınız yaa çalıyor çalıyor diyip durmayın iğrençsiniz... Bu durum iki üç kere falan yaşandı bi keresini söyledim haber verdim sonrasında söylemedim ama ima ettim unuttuklarını kumbaraya atıyorum dedim oda tamam dedi zaten kalkıp özellikle koyulan yerden gizlice bişey almadım sinsi sinsi cebine girip almadım makinaya atarken kontrol ettim peçete çöp vs içindeyken parada olabiliyor bazen bende makinada yırtılmasn diye mecburen alıyorum ve ortak birikim alanımızda saklıyorum zaten adamın haberi var yani. Sadece miktarı söylemedim onuda buraya sordum bilgisi olanlar söylesin yanlış bişey yapmıym diye sağolsun insan olanlar adam akıllı uyarmış ama bazı mallar hırsızlıkla itham etmiş sizi Allah'a havale ediyorum gerçekten yaa. Çalmak özellikle o amaç için yapılan biseydir sinsice çalmak için girilen yerde yapılır ben bana ait olan biseyi alıp kullanıyorum siz neyin kafasını yaşıyorsunuz yaa???
(2,529 puan) tarafından
Eee niye günah mı diye soruyosun o zaman ??
Değilse ve bunu biliyosan neden vicdanını rahatlatmaya çalışıyosun bende bu kafayı anlamadım
(1,787 puan) tarafından
Günahsa günah de geç ama tanımadığın birini hırsızlıkla itham etmek nedir yaaaa !!!
(2,529 puan) tarafından
Günaahhhhhhh !!!!!!! Hırsızlık nasıl bir günahsa bu da günah

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 609 göst.
2 Mart 2024 Aile kategorisinde Tekcocuk (1,215 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 175 göst.
29 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Havin06 (2,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 209 göst.
13 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Arife.. (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 113 göst.
25 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu

378,423 soru

11,327,292 cevap

34,780 kullanıcı

...