+2 oy
257 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
GENÇLERDE ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİ - İyi ve kötü alışkanlıkların çoğu arkadaş ortamında kazanıldığı için ebeveyn, çocuğunun kimlerle arkadaşlık ettiğine dikkat etmelidir. Ancak gençler için arkadaşların önemi büyüktür. Aile gencin yerine onun arkadaşlarını seçmemeli, arkadaşlarının yanında genci küçük düşürücü veya kıyaslayıcı hareketler yapmamalıdır. Aileler, çocuğunun arkadaş ortamını ve mümkünse arkadaşlarının ailelerini çok müdahaleci olmadan tanımaya çalışmalıdır. Bunun için kendi evinde programlar organize edebilirler. En büyük yanlışlardan biri çocuğunun arkadaşlarını tanımadan eleştirmek ve onu kurduğu arkadaşlıktan men etmektir. Ebeveynler, “yanlış arkadaşlıklar kurması” kaygısıyla bazen çocuğunun arkadaş seçimine müdahale ederler. Çocuğunun arkadaşları gerçekten kötü ise ve bu arkadaşlık zarar verir nitelikteyse, aile öncelikle bu arkadaşları tanımalı, onların önce iyi taraflarını çocuğuna aktarmalı, daha sonra gözlemlediği yanlışları ve kaygılandığı hususları onunla paylaşmalıdır. Bu tutum çocuğa ebeveynin objektif olduğunu düşündürür.

4 Cevaplar

0 oy
(546 puan) tarafından
Guzel bir paylasim canim tesekkurler
(3,769 puan) tarafından
Rica ederim cancağızım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Güzel bilgilerin için teşekkür ederim canım ❤️
(3,769 puan) tarafından
Rica ederim cancağızım benim ♥️
0 oy
tarafından
Güzel paylaşımların için Cook sagol cnm benim ❤❤❤❤
(3,769 puan) tarafından
Sen saol cancağızım benimmmm♥️♥️♥️♥️
0 oy
tarafından
 kızım 15 yaşında arkadaslarını evimde ağırlardım dısarıda arkadaslık kurmasınada izin vermiyorum arkadası sadece okulda ondan sonrası yok çünkü suanda aynı yaştaki cocukların hepsinin aklı 5 karış havada  hicbiri olgun degil lgs ye hazırlanırken son 2 ay tamamen dersi bıraktı çok asileşti  arkadas canlısı oldu   ve suanda arkadaslarıma uydum kendimide sizide cok yordum diyor ve hepsinin numarasını sildi hicbiriyle görüşmüyor haa liseye başladı arkadası olmayacakmı olacak ama sadece okulda yine dısarıda görüşmesine izin vermem veremem ortalık okadar kötüki  buzaman arkadas zamanı degil kuzum
(3,769 puan) tarafından
İçine o tahumu ekersek ccklkta inan filizlendikce hiç bir arkadaş zarar veremeez elbet hata yapr düşer kalkar bizde zmnnda klktik düştük yine klkmadkmi♥️
Onlarda bir birey onlarda insan kül onlarda elbet imtihanlari olck bize düşen yannda olmak doğruyu yanlışı göstermek anlatmak Allah'ı doğru şekilde sevdrmk anltmk imani nekdr doğru güzel güçlü olursa Allah'ın izniyle hatasindn elinde sonunda döner
tarafından
Tabiki onda hemfikirim ama bizim zamanımızdaki arkadasliklarla simdikiler aynı degil kuzum mahallenin ortasinda neler görüyoruz Rabbim vermesin
(3,769 puan) tarafından
Evet okdr kötü insanlar var ki bende bir kız annesiyim düşünüyorum nasıl koruyacgm diye ne yaparsa yapsın ne yaşarsa yaşasın asla bırakmam onun elini ben bu dünyada bir evladı anne brkrsa herkes bırakır kimse elinden tutmaz ki ..
Anneyiz diye dört dörtlük olamayız elbet amma ccgmzla büyüyecgz bizde bizde onlarla birlikte yasayacgz herşeyi yeri gelir 5yasindaki cck bile bize ders vereblr çünkü
Allah ccklrmizi hakkıyla yetiştiren ahirette evladimizin bizden bizimde ondan razı olacağımiz ameller nasıl etsin inşallah

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 296 göst.
9 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 167 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mekiye (1,216 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 229 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 82 göst.