0 oy
393 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Bu aralar biraz fazla alışveriş yaptım ama eksikler hep yani eşimde dedi yav arkadaş bakıyorum gün gün para gitme kat sayısı artıyor, dedim ayh dedim senin fiyatlardan haberin var mı acaba, eskidendi 100 tlye ye poşet doldurmak, şimdi öyle değil maalesef hayat dedim, bak bak nasılda savunuyor bak diyo :D 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doğru demişsin ama canim önceden 100 liraya neler alınıyordu smdi 100 liraya poşet dolmuyor 
tarafından
Doğru kuzum valla, bir kahve fincanı beğendim bakim dedim 140 diyor sen düşün :) bir ev eşyası bile 100 den aşağı yok bırak marketi yani
tarafından
Aynen öyle kuzum eşim gecen eksikler için 100 lira birakti ertesi gün başka bisey için para istedim dun verdim ya askim dedi dedim kaldı mı sanıyorsun fişleri koydum önüne sustu sende haklısın dedi :)
tarafından
Yaaaaaaa işte erkekler anlamıyor ki herşey çok pahalı
tarafından
Aynen öyle o günden sonra çocuğu bahane ediyorum gidemiyorum ben markete sen al gel diye :) hiç sesi çıkmıyor kuzu kuzu alıp geliyor
-Reklam-
0 oy
(95 puan) tarafından
Benim eşimde öyle söylüyor eşlerin çoğu aynı.. 

Hayat pahalı 
tarafından
Aynen canım maalesef
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Çok eskidendi. Kız şimdi ne aliyon :D
tarafından
Ben ilk okula giderken 2 tl çok lükstü hahah o zamanlarda, misal simit, ayran alıyordum 2 tanede 50 kuruşa çikolata gün boyu doyuyordum şimdi 2 tl ye sakız yok :D sjsjsjs 20 tl daha daha lükstü o zaman şimdi 100 liranın değeri yok
(13,086 puan) tarafından
Para değer kaybetti maalesef
0 oy
tarafından
Bende şimdi pazara gidicem sümosum uzun zaman sonra ahshsjd :D 250 TL var yanımda bı ezip geliyim ahsj :D 
tarafından
Kız valla yetmiyor gülom 250 göz, aç kapat bitiyor :)
0 oy
tarafından

Adanalı mısın hemşerimmm

tarafından
Evet dndk
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Hep böyle mutlu ol sümeyra. :) 
tarafından
Çok çabaladım olmak için ama sonunda kuzum
0 oy
tarafından

image

.            
tarafından
Hahahaahahahahah niye
0 oy
(119,456 puan) tarafından
sartlar oyle malesef ama imkan varsa harcanmasi taraftariyim ☺
tarafından
Hajahajaa bende öyle severim harcamayı
0 oy
(2,593 puan) tarafından
valla doğru canım şimdi paranın adı var sadece para diyince bile bitiyor neredeyse önceden 20 lira olan şey şuan 60-70 lira
0 oy
(1,698 puan) tarafından

Hayat gerçekten çok pahalı. Allah var durumumuz çok şükür fena değil. Ama bazen eşime şunu alalım vs dediğimde alternatif yollar öneriyor. Diyorum olmaz :D ama napsın adamlar para su gibi akıp gidiyor. Hoş o daha çok harcıyor benim bi masrafım yok ama yine de üzülüyorum ev geçindirmek fena zor

0 oy
(356 puan) tarafından
:)))hahaha vala haklisin herşey pahalı inan ki bizde anca harcioz üstüne çalışmıyor yane elden yioz bakalım artık param bitti digor iş bak bende deizm kendine masraf çok 2 cocuk artı biz ev ayy hiç girmiyim :))
0 oy
tarafından

Doğru demişsin valla canm ağzına sağlık :)

0 oy
(731 puan) tarafından
Ekmek olmuş 2 lira 100 lirayla 2 sokak aşşağı inemezsin bu devirde boşuna soruyor hesabını neyle geliyor önüne akşam yemeği :) ev harcamaların dan pek haberleri olmaz 
0 oy
tarafından
Ayy eksik bitmiyor gercekten geven çocuklara 550 liralık yazlık kıyafet aldım,okul alışverişi 1000 liraya yakın tuttu 3 çocuğun ki. Market 1000 liraya yakın tuttu dun eltimi ozele götürdüm 400 lira oraya gitti bime girdim 350 lira minicik bi avize aldım 150 oraya dun yeşillik aldım 92 oraya esim dediki dün aşkım hadi in artık arabadan sjsjajsjja hahhahaha
0 oy
(496 puan) tarafından
Ya dün de markete gittim patates ihtiyacm vardı kilosu 4.5 aldım mecbur kızım çok seviyo e ha deyince çıkamıyorum belki pazarda daha uygundur ama gidemiyorum 
0 oy
(404 puan) tarafından
Marketi hep eşim görür çok şükür  ben çıktığımda sasiriirim aaaa bu ne kadar pahalli diye hayat pahallandi cidden ozellikle de bu sene en kotu meyve 10 lira....

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 270 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Mlknkrc (296 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 298 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ilknur1998 (6 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 1,497 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde uldgdml (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 443 göst.