0 oy
330 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (165 puan) tarafından
Günaydın hanımlar eşimle ilk kez kontrole gittik bu bebeğimde doktor yaklaşık 6 haftalık olduğunu fakat bir fındık tanesi içi dolu mu boş mu bilemeyiz dedi yani dış gebelik olabilir dedi ve ayrıca 10 ekime kadar da eşimle yakınlaşma yasakladı kafama çok takıldı acaba bişey vardı da bana mı söylemedi çünkü ilk kızımda hiç böyle şeyler söylemedi aynı doktorumdu normalde her ay gitmem kontrole 2 aya bir giderim ama bu sefer bir ay sonra tekrar gitmeyi düşünüyorum kafama takıldı çünkü ve folik asit ilacı verdi yalnız vitamin hapı ne zaman başlıyor 

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk zamanlar öyle konuşuyor doktorlar çoğu zaman, benim oğlumda da öyle dediler şuan 3 yaşında
(165 puan) tarafından
Rabbim bağışlasın evladını benim kızım da 3 yaşında onda böyle bişey demediği için çok tereddüt etmiştim teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(7,641 puan) tarafından
İlk kontrolde hep böyle söyleniyor umut etme boş olursa diye ama üzülme de canım. Dediğim gibi herkese söylüyorlar. Allah'ın izniyle bebeğini kucağına alacaksın ❤️
(165 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun rabbim isteyen herkse versin inşallah
(7,641 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Dış gebelik olması için rahim dışında bi yerde olması lazım kesenin, ilk zamanlar daha bebek oluşmadığı için öyle diyolar ama
(165 puan) tarafından
Kızımda böyle bişey demedi ya bana o yüzden üzüldüm çok acaba dedim bir an teşekkür ederim ya rahatladım biraz
0 oy
tarafından
Folik asit vermesi normal. 6. Haftada görememeniz de normal endişelenmeyin. Dış gebelik değil boş gebelik olabilir diyorlar da bana da demişlerdi. Değildir inşallah 
(165 puan) tarafından
Folik asit yanında vitamin felan da başlamıyorlar mı normalde canım inşallah değildir fazla beklemicm gideceğim yine 25 30 güne
tarafından
Yok sadece folik asit başlıyorlar. Diğer vitaminler 4. Ayda falan başlıyor
(165 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(2,593 puan) tarafından
6 haftalık fındık tanesi içi dolu mu boş mu bilemeyiz dış gebelik olabilir çok saçma bir ifade bu eğer ki keseni görüp bebeği gördüyse dış gebelik olamaz ya da çok düşük bir ihtimaldir dış gebelikte rahime yerleşemezler yani hem keseyi hem bebeği görüp dış gebelik denmesi tuhaf geldi bana 6 haftalık tabi ki de küçük olacak 
(165 puan) tarafından
Beta değerim güzel gibi 10000 civarı şu an tam hatırlamıyorum 0 lar eksik yada fazla olabilir bir defa daha giderim bakayım ne diyecek sonra yine kafama takılırsa bişeyler değiştirm olmadı doktorumu
(2,593 puan) tarafından
6 haftalık ile uyumlu gibi beta değerin birdaha ne zaman gideceksin canım
(165 puan) tarafından
5 ekimde çağırdı canım ama bu bebeğimde her ay gitmek istemiyorum biraz tuzlu muayene ücreti canım özel ya onun yerine bebeğime bişeyler alırım 2 aya bir gitsem sorun olur mu acaba
(2,593 puan) tarafından
bence kalp atışını falan duyana kadar git canım daha sonra durumuna göre değerlendirirsin
(165 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapayım
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Beta değerin düşük çıkmış ise o yüzden öyle demiştir banada öyle Demişti doktor 
(165 puan) tarafından
Beta 10000 civarı yanlış hatırlamıyorsam
(16,489 puan) tarafından
Hii gayet iyi çıkmış aslında
(165 puan) tarafından
Evet umutlandırmamak için mi öyle söyledi acaba tekrar gideceğim ya
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Benimde ilk gittiğimde çok küçüktü kist te olabilir 2 hafta sonra gel demişti gittiğimde herşey normaldi canım aklına takılmasın vitamini de başla hemen
(165 puan) tarafından
Vitamin vermedi ki canım işte folis asit verdi sadecee neden acaba
(1,621 puan) tarafından
Folik asit ilk 12 hafta kullanılmalı canım o 12 den sonra veriyor diğer vitaminleri bi daha ki  gidişine görürsün bebişini
(165 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Normal canm böyle söylemesi , sen dediği tarihte gt canm hayrlısı neyse o olsn inşallah
(165 puan) tarafından
Amin canım rabbim hayırlısını nasip etsin aynen bu sefer erken gideceğim hatta bakalım
0 oy
tarafından
Keseyi görmüşse yolk kesesini görmüşse bu gerçek gebeliktir canım 

Keseyi görmüş yolk kesesini görememişse bu boş gebeliktir 

Rahimde kalınlaşma kanda gebelik var ama kese gorulmememisse bu diş gebelik tir 

Suan da senin durumun bi ihtimal boş gebelik ama 6 haftada henüz bebeği görememiş olamazda çok normal 8 10 haftalık olunca bebeği de görebilir inşallah ve kalp atisinida duyabilir kötüyü düşünme bunlar sade  ebir ihtimal ;)
(165 puan) tarafından
Ayy sen beni daha da tedirgin ettin canım ya inşallah öyle değildir rabbim herkse hayırlı evlat nasip gideceğim tekrardan zaten
tarafından
Kız tedirgin ol diye demedim ") keseyi gördüğü için doktor diş gebelik olma ihtimali yok olursa boş gebeliktir ama ajandada haftası küçük bebeği görememiş olması normal diyorum az daha bekle görürsün inşallah bebisi ")
(165 puan) tarafından
İnşallah canım sağol şaka yaptım ya
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Canm o haftalarda bebek gorunmedigi icin öyle diyorlar bende 5+2de keseyi gordum 10 gun sonra gel dediler o sure icinde bos gebelik olup olmadigini kimse bilemez ihtimal de herkeste vardir dr bana amerikaya da gitsen zamani gelmeden bilemeyiz demişti:) cok sukur ki 7+2de bebisimin kalbini dinledik kendini de gördük sende görürsün insallah 
(165 puan) tarafından
Amin inşallah canım olmadı 10 gün içinde tekrar muayane olma hakkım var hastanede tekrar mı gitsem
(1,022 puan) tarafından
Git git genelde 7.hafta civarı görünüyor bebek cok nadir gec dollenme vs.varsa 8.9.haftayi buluyor
(165 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol
0 oy
(731 puan) tarafından
Endişe etme bende 5 haftalık gibi öğrendim keseyi göremedi dış gebelik olabilir dedi henüz olumlu bişey diyemem ama pozitifsin dedi direk folik asit başladı 12 hafta kullandım 12 haftadan sonra kan hapı ve d vitamini verdi damla folik asiti kesti bir kaç hafta sonra tekrar git doktor hemen net konuşmamak için olabilecek olasılıkları söylüyor başında
(165 puan) tarafından
Bu folik asit 3 ay kullanacağım yani kızımda vitamin ve kan hapını da hemen başlamıştı normalde ama bende 10 gün içinde tekrar giderim olmadı o zaman görünür değil mi varsa
(731 puan) tarafından
Evet kesin gözükmesi lazım ilk 3 ay o folik asiti bende kullandım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 526 göst.
13 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Beyza5 (4,994 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 819 göst.
28 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Ayselselay (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 300 göst.
23 Aralık 2020 Diğer kategorisinde Ümmühan (5 puan) tarafından soruldu