0 oy
338 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba öncelikle bir konu hakkında yardım olmanızı istiyorum.temmuzda doğum yaptım şuan 1 buçuk aylık kızım var Sağlık ocağı bana 3 aylık iğneyi önerdi kırkından sonra gelip yapalım dedi bende kararsız kaldım gitmedim bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim .

-hap

-igne

Spiral

-deri altı implant bu da yeni bir yöntemmis

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Spiral taktırdım şimdilik sorun yok. Ara ara lekelenmeler oluyor. 

İğne onermiyorlar çok fazla
Ama deri altın iğnenin cokfazla koruyuculuğu varmış koltuk altına takiliyormus. 
-Reklam-
0 oy
(2,885 puan) tarafından
Deri altımı ilk defa duydum
(7 puan) tarafından
Evet canım bende yeni duydum Devlet karşılamıyor Muş maliyetli biraz özel hastanelerde yapiliyormus
0 oy
(5,334 puan) tarafından
1 senedir spiral takılı bnde vala hiç hap la iğneyle uğraşmadım
(7 puan) tarafından
Zor mu peki canım ne bilim spiral den korkuyorum kanama felan yapıyormuş
(5,334 puan) tarafından
Vala çok zor değil evet bna ilk bşta çok akıntı yaptı ara leke yanı az az gelyor leke şeklinde ama doktr normaldir ara leke yapablr dedı vala 1 sene takılı hatta çıkartcakktm hap ile koruncaktm doktr iizn vermedı hamile kalırsn bebek emzdryırum bide çok şükür çıkarmadım
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(53 puan) tarafından
İğne vurdurma derim kuzum genelde herkes sprial taktiriyor
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Bakırlı spiral en sağlıklı olanmış canm
(7 puan) tarafından
Hastanelerde takıyorlar mi peki
0 oy
tarafından
Bende çok araştırdım. Akne ve kıllanmaya da iyi geldiğinden hap kullanıyorum. Evlenmeden önce de adet düzensizligi için Yasmin kullanmiştim halen onu kullanıyorum.
(2,014 puan) tarafından
Tüylenme sorununuz azaldımı acaba
tarafından
Azalma değil ama kalınlar daha cılız çıkıyor
(7 puan) tarafından
Hap daha mı iyi hormonsal sıkıntı oluyor diye duydum sizde bir sıkıntı oldumu
tarafından
Dediğim gibi benim zaten Hormonal sıkıntım olduğu için bana iyi geliyor.
(7 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(1,921 puan) tarafından
3 aylik igneyi kaldirmamislarmiydi bizim ebe oyle demisti
(7 puan) tarafından
Bana öyle bir şey demediler 3 aylık iğneyi önerdi eczaneden alıp vurduruyormusuz ücretli
0 oy
(496 puan) tarafından
Sen naparsan yap iş eşte bitiyo bence ya prezervatif + geri çekilme bence tek yöntem bu 2 sene böyle korunduk biz en sağlıklısı da bu diye düşünüyorum en azından vucuda müdahele yok dikkat ediceksn başka türlü olmaz 
(7 puan) tarafından
Valla canım ben korkar oldum :) İkinci bebeğim bu beklemiyordum o yüzden tekrardan hamile kalmak istemiyorum iki bebekle zor uğraşıyorum :)
0 oy
tarafından
Geri gekilme ile korundum ben yıllarca hiç bir sorun yaşamadım eşin emin olacak geri çekilmede iğne hap vs şeyler tavsiye etmiyorum hemde iyi değil hele ki iğne yani prezervatif kullan olmadi bacım
(7 puan) tarafından
Canım aynen bende öyle yapıyordum işte tekrardan hamile kaldım o yüzden korkuyorum tekrar hamile kalmaktan
0 oy
tarafından
iğne kesinlikle olma cnm çok yan etkisi var

spiral öneririm 40tan sonra taktır inan korkuşacak bir durum yok 3 kere taktırdım ben
(7 puan) tarafından
Yeni adet oldum bende acaba daha sonra takıyorlar mi ne bilim bunun için test felan istiyorlarmi bu konuda yardımcı olurmsun
tarafından
adetliysen kadın doğuma git hemen takarlar..adetli değilsen öncesinde gebelik testi yapılır sonuca göre takılır cnm..1 hadta ilişki yasağı konur 1 ay sonra da kontrole çağrırlar

ben ilk doğumdan sonra taktırdım ilkini..5 sene korudu süresi bitti değiştirdik 2 ay sonra kaydı çıkarttık daha taktırmadım 4 ay sonra hamile kaldım..2.doğum oldu adetsiz taktırdım 2 senedir duruyordu ta ki ayın başına kadar..adet dışında 1 haftalık kanama yaşadım 15 gün arayla oldu yani..uzun sürdüğü için şüphelendim çünkü hiç böyle olmadı 2 senede..dün de muayeneye gittim kaydığını söylediler çıkarmadılar devlette test yaptır çıkaralım spiral getir takalım dediler..ben de sağlık ocağında test yaptırdım bugün yarın sonuç alıp aile planlamada taktırcam..kadın doğuma randevulu gideceksin aile planlaması randevusuz da oluyor diye biliyorum
(7 puan) tarafından
Anladım canım çok sağol Bu da sıkıntılı işte kayma felan oluyor kanama da ne bilim korkmaya başladım 2 bebekli olunca hangi yönteme basvuracagima şaşırdım bakalım olmadı diğer ay randevu alıp kadın doğuma gıdım teşekkür ederim
tarafından
uzman biri takarsa sen de dikkat edersen uzun süre korur cnm..ara kanamalar olur ama zamanla düzene giriyor cnm
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım yardımcı olduğun için çok sağol
0 oy
tarafından
Hap iğne spiral beş kuruş etmez cnm ya kanaman durmuyo ya kanaman olmuyo ya spiral kayiyo bir dünya dert sıkıntı 5 ayda denedik bokkkk bırakmadım hepsi fos elimde patladı. Diğer yöntemi bilmiyorum
(7 puan) tarafından
Şimdi korkmaya başladım bende spiral düşünüyorum hap daha iyise bunu düşünürüm gerçekten korkar oldum ikinci bebek olunca:)
(197 puan) tarafından
Ben 9 yila yakin hap kullandim cok sukur bisey olmadi Simdi ikinciye hamileyim
(7 puan) tarafından
Anladım canım doktor yazdı dimi ilacı bu arada ismi ne belki sorarım diye Rabb'im kucağına almayı nasip etsin inşallah
(197 puan) tarafından
Evet cnm dr yazmıstı ama her dr kendi yazıo Amin Allah razı olsun
(7 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok sağol

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 309 göst.
0 oy
4 cevap 371 göst.
19 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Bilmesen daha iyi (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 273 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 129 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu

378,938 soru

11,342,629 cevap

34,808 kullanıcı

...