0 oy
310 göst.
Aile kategorisinde (6 puan) tarafından
4 aylık bebeğim var. Uzunca bir süre çocuk istemiyorum, bakmak zor ve ben o psikolojide değilim. 

Spiral taktırmak istemiyorum. Doğum kontrol hapı kullanan arkadaşlar var mı? Ne zaman başlamak gerekiyor. 

Şimdiden yorum yapanlara teşekkürler

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bana göre korunmak erkeğin görevi hiç uğraşamam korunsun bi zahmet :) 
(8,933 puan) tarafından
Ayy keşke benimki yaptırsa ama sittin sene ikna edemem tüplerimi baglatacam doğumdan sonra gizliden umarım oda başıma bela olmaz garanti istiyorum ben :))))
(1,121 puan) tarafından
Onlar kendine kısır dedirtirler mi az değiller her kahrı biz çekelim korunmayı bile beceremiyorlar
(8,933 puan) tarafından
Aynen her kahri biz cekiyoruz zaten beceriyorlar aslinda ama islerine gelmiyor mesela Tüp baglatma için eş onayı gerekiyor o yüzden ne yapıp edip gizliden halletmem lazım tabi becerebilirsem
(2,705 puan) tarafından
Canm öyle dmeıssınde erkege guven olmaz kııı:)))
(1,121 puan) tarafından
Ben 20 gündür regl olmuyorum test yapıyorum defalarca negatif bugün en son kan verdim u beklerken fenalık geldi sonuca bakarkende bayılacaktım şükür gebe değilim.
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bacım vallahi burda tüplerini bağlayıp hamile kalan birini duyduktan sonra hiç bişi düşünemiyorum şahsen benim herif kullanıyor artı dikkat ediyor bizim kullandiklarimiz hep bizim hormanlara zarar
(4,430 puan) tarafından
Ben okuduğumun yalancısıyım bacım bende görünce bı şok olmustum zaten ya artık kadın salladı ya da doktor bağladım deyip kadını salladı bilemicem geri cozuluyormus artık tüpler ama çok dusukihtimalmis hamilelik:)
(1,121 puan) tarafından
Ne diyosun kız konular karıştı galiba ne tartışması anlamadım aman neyse isteyene versin Rabbim
(4,430 puan) tarafından
Aynen öyle rabbim isteyene versin  bacım tartışması bile garip dedin ya ondan demiştim:)
(1,121 puan) tarafından
Anladımmm tamam tamam :))
tarafından
Ben doktoruma sordum tüp bağlanınca hamile kalma ihtimali yüz binde 3tur dedi. 100bin kadından ucu hamile kalabilir dedi yanı imkansız değil ama çok düşük bı ihtimal
0 oy
tarafından
Benimde 4 aylık kızım var bende 2. Yi su anda düşünmek istemiyorum ama bana da hap saçma gelio zaten doğumdan çıkmısım hormanlar alt üst emziriyorum falan.. hapla neden hormonal dengeyi bozayım gibi gelio. Ya spiral ya da prezervatif.. bende benzer bi soru açtım az önce
0 oy
(1,261 puan) tarafından
Kol altı implantlar var dogum kontrol hapı gibi hormon salgılıyyor içmeyi  unutma gibi durumda yok 3 yıl koruyor ama hormon işte vucudun dogal işleyişine ters bi durum maalesef illa yan etkisi olacaktır 
0 oy
(5,324 puan) tarafından
Benim eşim korunuyor Allah a emanet gidiyoruz işte.  
tarafından
Sjshjjhghjkk ya istemsizce güldüm
(5,324 puan) tarafından
Inşallah kazaya kurban gitmeyiz :)
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Benm 2. Yılda aralarında 2 buöuk yaş olacak doğumdan snra bnde korunma yollarına baş vurucm 2 çocuk yeter bana :)) bnde 3 aylık iğneleri merak ediyorum 
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kendimi anlatayım,  dogumdan 26.gunde cerrazette hap kullandim emzirenler sadece bu hapi kullanabiliyor. Zaten 40 güne kadar ilişki yasak olduğu için 1. Kutuyu ek korunma yapmadan ilişki yaşamadan bitirdim . Sonra 5 ay bu hapa devam ettim ama adet olmayı engelledi ve aşırı sinir yaptı bende bıraktım. Sonra adetsizken spiral taktirdim 1 ay dolmadan kaydı Sonra adetliyken tekrar taktirdim gene 1 ay dolmadan kaydı. Sonra kızım 1 yaşına girdi emzirmeye hala devam ediyorum 1 yaş sonrası emzirirken de microgynon marka hapi kullanabilirsin dedi doktor bu hapa başladım.  İlk 11 gün kanama yaptı Sonra diğer aylar böle sorun yaşamadım.  1.kutu bitesiye kadar ek korunma yaptim Sonra ek korunmayi bıraktım. Sonra kızım 17 aylık olunca emzirmeyi bıraktım ve ocak da 4 yaşına girecek kızım hala daha hapa devam ediyorum. Bu hap emzirme sürecinde ne sütte azalma ne tat değişikliği yaptı ne de başka bisey. Adet sürem uzundu kisaltti kilo killanma yapmadi . Adetimi düzene soktu . Kısacası ben memnunum. Şunu da eklemek isterim asla erkeğe güvenilmez geri çekilme korunma yöntemi değildir.  Erkeklerin zevk suyunda bile sperm barindirdigi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.  Teşekkürler:D
0 oy
(1,464 puan) tarafından
Biz 1.5 yıl boyunca geri çekilmeye korunduk korunmayı bırakınca bebiş oldu 3 aydır tekrar geri çekilmeye korunmaya başladık doğum kontrol hapları hormonları etkiliyo diye biliyorum
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hapın da iğnenin de spiralin de yan etkileri var o sorumluluk eşimde. 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 340 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Birsenaslann90 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 277 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 132 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Ilosemins (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
18 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde fatmagulll. (626 puan) tarafından soruldu

380,051 soru

11,376,919 cevap

34,862 kullanıcı

...