0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bende atamıyodum annemden kalma huy. Annemin evi 40 yılın birikimi herşey kat kat höyük gibi duruyo . Bende 4 yıllık evliyim bebeğim doğana kadar psikolojik sorunlarım vardı kafamı toplayıp evi toplamakta güçlük çekiyordum. Elimi kaldıracak dermanım bile olmuyodu. Atamıyodum da... Yeni yeni gözümün önünü görmeye başladım 4 yıldır kullanmadığım eşya var evde resmen. Şükür psikolojim düzeldi atmaya başladım rahatladım. Ev detoksu yapacam valla hepsi yükmüş :/

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eşya dediğin mesela ne? 
tarafından
Herşey canım. Çeyizimden annemin aldığı tabak çanak, patik,yelek vs kıyafet hakeza bedenleri birgün olurda giyerim diye bekleyenler ve bunlar gibi bı sürü şey
tarafından
Kız onlar zaten atılmaz ki yazık :) ilerde çocuklarıma veririm yada birini görmeye gittiğim zaman hediye vss, onun dişinda ben bekarken giydiğim kıyafetlerimi atmam bekler öyle dolapta
tarafından
Atılmaz da evlenenlere falan hediye götüreyim bari. Evim kaloriferliydi hiç patik yelek giyilmiyo. Bakalım bu sene doğalgaza geçiyoz eskisi gibi sıcak olmaz belki kullanırım. Ama tabak çanak fazlalığından bıktım koyacak dolabım az
tarafından
İlerde lazım olur diye diye bir kiler dolusu tabak çanağim var ama cidden lazım oluyor bi doğumda yada bi toplulukta
tarafından
Oluyor ama kırk yılın başı. Koyacak yerin varsa eline dolanmiyosa ne ala. Ben kiraciyim bu evde zaten dolap yok nasıl toplanacağını şaşırıyom. Tasinmaktan da korkuyom
-Reklam-
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Çok nadir şeyleri atamam ya anısı olan gerisi hiç acımam 
tarafından
En iyisi canım saklama valla. Kambur olmuş belime resmen evi topluyor topluyom dağılıyor dolap da yok
(4,061 puan) tarafından
Annemde atamaz bilirim canm. Nasıl bisi
0 oy
tarafından

Kullanmadigim her seyi ya atarim ya da birisine veririm kuzu ❤️☺️ 

Kullanmiyorsam benim evinde isi yok sjshsh :D
tarafından
Ne güzel ya bende atacam bundan sonra
tarafından
boşa sevmıyorum senı :D 4 yıllık evlıyım evımde bıtane lıf bıtane patık yazma vs yok :D kullandıgım harıcı 12 kısılık yemek takımı var bırde kahvaltı takımı mısafır agırlamak ıcın onun dısında abartı tabak canakta yok esya desen sade duz ve az esya bar evımde hem temızlıgı kolau hem ferah kaba saba suslu gırmelı cıkmalı temızlıgı zoe seyler asla barındırmam :D herkes bana manyak gozuyle baksada bem mutluyum
0 oy
(128 puan) tarafından
Evim cok sadedir hic fazla esya tutmam ama oglumun kuculen kiyafetlerini coraplarini boxerlarini bile asla atamiyorum veremiyorum cok birikti :(
tarafından
Koyacak yerin varsa verme zaten belki bı daha olur. Bende bebeğin kıyafetlerini köye götürüp saklayacam. Belki bı daha olur nasip. Olmazsa bikac hatıra saklayıp dagitirim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Çeyiz eşyam dışında hediye gelen hani nişandır bebektir süsleri bile belli müddet sonra atarım fazla eşyam yoktur ama annem öyle o kadar yer yok ki üstüne bir de Biz geldik şuan yatak odasında bile tabak bardak var
(13,202 puan) tarafından
Bekleyince ne olacak acaba alacak olsan yünün kilosu kaç para Allah aşkına. Bizimkinin olur haberi versem gelir bakar sorar
tarafından
ay me bılıyım sankı sey gıbı davranıyorlar bu yunler 100 yılda bır ınıyor gokten falan bıdaha bulunması alınması ımkansız :D nesılden nesıle aktarılmalı :D
(13,202 puan) tarafından
Eski kafa önemsiyorlar nedense bunları :D
tarafından
onlar önemseye dursun bem elyaf kullanıyorum ustıne de battanıyr miss ogluma daa aynı sekıl gerçi oglum benden beter yünü elyafı geçtim carsaf bıle orttürmez acık yatar yaz kıs :D
tarafından
Ay verecek insan da yok atilmiyo da ise yarar eşya. Ama çevremde ihtiyaç sahibi insan yok
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Surekli atarm hic sevmm kalabaligi ama esim tam tersi atamaz beni delirtir soylenirim onada 
tarafından
Erkeklerde de oluyo mu ya öyle. Ama annemin ki de benimkide psikolojik. Ben düzelince fark ettim
(2,722 puan) tarafından
Off esim yeni yeni atiyrm esyalarnan kiyamaz bnde tam tersi kullnmadgm hic biseyi istemm sıkıntı olyo stres oluyrm
tarafından
Ben belediyelerin toplama kutusuna atmaya başladım o zaman içim rahat atabiliyom
0 oy
tarafından
Evleneli 2 yıl olmadı daha bütün ceyizimi dağıttım sadece mutfak malzemesi kaldı oda 12 ser kişilik yemek takımı kasik çatal gerekli olanlar hoc sevmem fazla eşyayı
tarafından
Ay nasıl kıydın yada baştan niye aldın
tarafından
Ben kastamonuluyim bizde pek çeyiz yoktur ama karsa gelin geldim o yüzden herseyjmi fazla fazla yaptım çeyize önem veriyorlar çünkü kendimde sevmiyorum o yüzden dağıttım
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bende de tam tersi asla asla çok eşya alamam ne dersen yani. Evde varsa bile atarım. Misal çeyizimde günlük tabak çanak bardak yoktunr. Direk setimi açmışım ev halkına kullanırım. Evde 2 süzgeç olunca birini ceririm ya da atarım. 2 çeşit asla mutfak eşyam olmaz. 4 tane tencerem tek vardır. Fazlalık asla yoktur evimde. 2 şeyi asla evimde bulamazsın . Varsa bile kısa süre sonra atılır. Oğlumun bile kıyafetlerini millete verdim kirlileri attım. Öyle saklama huyum yoktur
tarafından
Ne güzel ya bende çok işe yarayanlari atamam da almiyom bende artık. Benim annem ıvır zıvır çok doldurmuş
(1,016 puan) tarafından
İnsan annesinin mutlaka huyunu suyunu bir yerden alıyon. ev az oldu mu eşyan az oldu mu huzurun, gönlün,aklın daha rahat sanki daha hafif yani. Ev doldukça insanın beyni de kalbire doluyor
0 oy
tarafından
geçen kenarı kırık tabakları attım rengi gitmiş yırtılmış kıyafetleri attım ev nefes aldı azcık:)
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Cok aradayim bazen bana gelirler begenmedigim ne varsa coptedir vazen de bi yirtik tişört bile saklarim atmam addff
0 oy
tarafından
Teyzemde aşırı derecede var annemde az var bendede vardı 3. Evime taşınınca neyim var neyim yoksa dağıttım teyzeminkini ileri derece olduğunu bilmiyordum kuzenim psikoloji öğrencisi o ağzından kaçırdı onuda o şekilde öğrendim 4 tane ütü masası varmış kullanmadığı 5. Benden götürdü gene hiç kullanmadım paketliydi kuzenim anne ne yapıcaksın evde kullanmadığın 4 tane var demişti ondan sonra hiç bir şey vermeyeye dikkat ediyorum 
0 oy
(224 puan) tarafından
Herkes ne güzel ne iyi ediyormus ya sorun bende sanırım bende o kadar çok şey var ki beş yıldır evliyim hiçbisey atmadım atamıyorum ama yorumları okuyunca terapi gibi geldi resmen yarın bende mi başlasam
tarafından
Aynen canım ya baksana millet kendine yük etmiyo. Ben kambur gibi hissediyom
(224 puan) tarafından
Evet cnm ne iyi ediyorlar ya bende deniyecem gerçekten o kadar çok gereksiz ve fazla şey var ki belki bi gun lazım olur diye diye kaliyor
0 oy
(496 puan) tarafından
Annem de kayınvalidem de eskiden yokluk gördüklernden sanırım hiçbişylerini atamıyolar annem br nebze ihtiyacı olan brini gördgnde hiç düşnmedn verir ama normalnde bgün lazm olur dye saklar . Bana gelince malım kıymetlidir annemn yaptıgı çeyz ne varsa veremem de atamamda anne yadigarı onun dışnda evlenrken çok temkinliydm ıvır zıvır hiçbirşy almadm da aldrmadmda annm derdi şunuda al dursn kenarda lazm olur bunuda al belki lxm olur kavga ederdk mağazasa :D sonuç almadım ihtiyac kdar bardak tabaka kırılıyo yerine alıyosn kıyafetse bedenn degiliyo alıyosn ğst üste birktrmenin ne anlamı var herşeym var şükür ama fazlalığm yok ya iki üç ayda bi takip ediyorum dolapları boşaltıp gymedklerimizi ayırıp kumbaraya gönderiyorum . Kızmn kıyafetlerini verdrtmediker bana 2.5 sene durdu çoğunu verdm şmdi ikinci kzım oluyo o konuda iyiki vermemişim dedm ama bu sefer küçüldgğ gbi ayırıp ihtyacı olana gidicek inşallh hiçbişyi bign lazm olur dye saklamamın bi alemi yok bnce eziyetten başka bily degl. 
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Kullanmadığım 1 tişört bile batar bana verilecek gibiyse memlekete götürür veririm. Verilmeyecek kadar kötüyse de bez yaparım yada tekstil atık kutusu var belediyenin oraya atarim. Tabak çanak da cok almadim zaten. Annemin teras mutfağı var bi kac kase falan götürmüştüm. Gerçekten az eşya az iş demek
0 oy
tarafından
Bana ebde fazlalık bişey olunca fenalık geliyo atıyorm evde fazla olan herşeyi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 320 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 254 göst.
8 Şubat 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
18 cevap 324 göst.